Tržište pametnih telefona i dalje u padu

poruka: 14
|
čitano: 6.724
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tržište pametnih telefona i dalje u padu".
12 mjeseci
protjeran
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

Nikakvo čudo (iz moje perspektive): cijene su narasle, pomaci u razvoju su mali, komponente su stare (procesori stari po 2+ godine), problemi s kamerama u 2023. (fakat sramotno)...

 
21 1 hvala 3
14 godina
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

Dobro da nije i vise, realno sta ces kupovati mobitel dok ti stari od 4-5-6 godina radi... sve mozes isto kao i sa novim

 
20 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
bus kaže...

Dobro da nije i vise, realno sta ces kupovati mobitel dok ti stari od 4-5-6 godina radi... sve mozes isto kao i sa novim

 Upravo to. Cubot King Kong 3 imam 4 godine i namjeravam ga koristiti dokle radi. Baterija izdrži 1-2 dana, ovisno o intezitetu korištenja. Meni odlično!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 21:05 (Izzy).
3 godine
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

Šaomi Redmi Note 9 Pro(placen 2300), za iste pare nemrem danas kupiti bolji mobitel toliko o tome, što je najgore najnovija serija istog je čak osakačena jer nema utor za sd karticu pa si primoran kupovati 256gb verzije koje naplacuju kao suho zlato!

Moj PC  
8 0 hvala 3
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
bus kaže...

Dobro da nije i vise, realno sta ces kupovati mobitel dok ti stari od 4-5-6 godina radi... sve mozes isto kao i sa novim

 Glavni mobitel mi je star 4 godine, backup 6 godina. Ako ne moram koristiti više zahtjevnijih aplikacija odjednom (a jedna su karte), onda je taj glavni mobitel sasvim ok. Ako se moram prebacivati između većih otvorenih aplikacija, a onda otvoriti još neku, jako se osjeti da je to stari mobitel. I fizički se polako ali sigurno troši, što je normalno. Držim ga u silikonskoj futroli od 1. dana, padao je, ali je sve preživio.

 

Imam namjeru kupiti novi mobitel, ali kada vidim ponudu i po kojoj se cijeni prodaju mobiteli, redovito odustanem. Trgovci nisu glavni krivci za to, ali se baš niti ne trgaju da nam olakšaju život, a sebi isprazne zalihe. Akcija je puno, trenutno traje neki Xiaomi fan festival ili tako nekako, ali cijene nekim modelima su vječno slične, ma kakva akcija bila.

14 godina
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
NetkoNegdje kaže...
bus kaže...

Dobro da nije i vise, realno sta ces kupovati mobitel dok ti stari od 4-5-6 godina radi... sve mozes isto kao i sa novim

 Glavni mobitel mi je star 4 godine, backup 6 godina. Ako ne moram koristiti više zahtjevnijih aplikacija odjednom (a jedna su karte), onda je taj glavni mobitel sasvim ok. Ako se moram prebacivati između većih otvorenih aplikacija, a onda otvoriti još neku, jako se osjeti da je to stari mobitel. I fizički se polako ali sigurno troši, što je normalno. Držim ga u silikonskoj futroli od 1. dana, padao je, ali je sve preživio.

 

Imam namjeru kupiti novi mobitel, ali kada vidim ponudu i po kojoj se cijeni prodaju mobiteli, redovito odustanem. Trgovci nisu glavni krivci za to, ali se baš niti ne trgaju da nam olakšaju život, a sebi isprazne zalihe. Akcija je puno, trenutno traje neki Xiaomi fan festival ili tako nekako, ali cijene nekim modelima su vječno slične, ma kakva akcija bila.

 A onda imas neki slabi model mobitela, meni ajfon star 6 godina radi savrseno i brzo kao i prvog dana, vjerujem da i androidi malo bolji rade super.

Jest da su slabije kamere, al kome je to bitno uzme onda ciljano ono sto mj treba...

6 godina
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

nije tesko zakljucit zasto

 

primjera od najpopularnijeg proizvodjaca imas aktualni model iphone 1x

 

izasao je prije 5 godina

 

od tad su izbacili nekoliko redizajnova istog modela

 

 

isto kako neces kupit isti auto nakon sto izadje redizajn tako neces kupit ni redizajnirani isti model mobitela

 

 

kad izadje iphone 20 prodaja ce bi bolja jer ce vlasnici 1x-a kupovat novi model

 

 

 

barem u mom slucaju. vlasnik sam iphone 1x, ne znam tocno koji redizajn. kad izbace nesto novo. vidit cemo kakvo ce bit pa ce se kupit

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 8:39 (registracija).
 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
bus kaže...
NetkoNegdje kaže...
bus kaže...

Dobro da nije i vise, realno sta ces kupovati mobitel dok ti stari od 4-5-6 godina radi... sve mozes isto kao i sa novim

 Glavni mobitel mi je star 4 godine, backup 6 godina. Ako ne moram koristiti više zahtjevnijih aplikacija odjednom (a jedna su karte), onda je taj glavni mobitel sasvim ok. Ako se moram prebacivati između većih otvorenih aplikacija, a onda otvoriti još neku, jako se osjeti da je to stari mobitel. I fizički se polako ali sigurno troši, što je normalno. Držim ga u silikonskoj futroli od 1. dana, padao je, ali je sve preživio.

 

Imam namjeru kupiti novi mobitel, ali kada vidim ponudu i po kojoj se cijeni prodaju mobiteli, redovito odustanem. Trgovci nisu glavni krivci za to, ali se baš niti ne trgaju da nam olakšaju život, a sebi isprazne zalihe. Akcija je puno, trenutno traje neki Xiaomi fan festival ili tako nekako, ali cijene nekim modelima su vječno slične, ma kakva akcija bila.

 A onda imas neki slabi model mobitela, meni ajfon star 6 godina radi savrseno i brzo kao i prvog dana, vjerujem da i androidi malo bolji rade super.

Jest da su slabije kamere, al kome je to bitno uzme onda ciljano ono sto mj treba...

Problem je u aplikacijama. Što duže ne radiš nadogradnju aplikacija novim verzijama, to mobitel prividno radi jednako kao i prvog dana. Čim počneš redovito nadograđivati aplikacije, mobitel uspori, jer su aplikacije na androidu sve pohlepnije za resursima.

 

"Malo bolji" androidi pate od istog problema, samo mrvicu manje zbog veće snage.

12 godina
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

Kad pogledas cijene koje rastu iz godine u godinu a napredak je minimalan...Ne dobijes punjac cak i sa jefitnijim modelima. Nema sd kartice, 3.5 mm itd.. Dovoljno je vidjeti da poboljsanja  koja naprave u 2-3 godine mogli su rijesiti prve godine ali eto cime bi se hvalili kad izbace sljedeci model. A i vecina ljudi koristi mobitel dok se ne pokvali ili dok ga ne razbiju.

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
Borise, sinko, koji ti je to šaomi mobitel? Note? Onda je i "nout"!
Brkoni
15 godina
offline
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

jučer navečer je najviše padalo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
registracija kaže...

nije tesko zakljucit zasto

 

primjera od najpopularnijeg proizvodjaca imas aktualni model iphone 1x

 

izasao je prije 5 godina

 

od tad su izbacili nekoliko redizajnova istog modela

 proširivanjem ekrana do ruba uređaja, dizajn je umro. Sve je isto, svi su isti.

 

Razlika je u softveru i hardveru. Iphoneu upravo to odgovara. Njegove stare prednosti u vidu superoptimiziranog sustava vrijede i dalje, nitko se više ne može istaknuti šašavim dizajnom. uvijek se može dobiti prošlogodišnji model u pola cijene. Samsung griješi A serijom, ona ubija S, a ne donosi dovoljno ni njima ni kupcima

Ja rekoh
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tržište pametnih telefona i dalje u padu
Feudalac kaže...

 uvijek se može dobiti prošlogodišnji model u pola cijene.

 Da bar, ali nije tako.

 

https://www.sammobile.com/news/officia-refurbished-galaxy-s22-usa-usd-619/

 

"Similarly, the Galaxy S22 Ultra is also available in two storage variants: 128GB and 256GB. The former is priced at $919, while the latter will set you back by $1,019. The refurbished Galaxy S22+, on the other hand, comes in only a 128GB storage option, and you’ll have to shell out $769 for it. Compared to the launch price of these devices, the refurbished ones are $100 to $150 more affordable."

16 godina
online
Tržište pametnih telefona i dalje u padu

Još uvijek sam na Note 8, a budem i godinama, ako ne crke...

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice