Homemade piratska radio stanica

poruka: 9
|
čitano: 6.807
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Homemade piratska radio stanica

Evo ovako, frend i ja smo se bacili u radio amatere i želimo napravitiamatersku radio stanicu, ali nijedan nema pojma o elektrotehnici pa sam se ja nečega dosjetio. Imam 2 Walkie-Talkie-a od 8 kanala i od jednoga od njih ću napraviti radio odašiljač, ali on će odašiljati samo na tih 8 kanala. I sad npr neki kamiondžije (ma da su oni na 15 kanalu) prebace na npr. kanal 8 i slušaju moj radio. Ja osobno mislim da to nije baš piratstvo zato što nije zabranjeno koristiti se voki-tokijem. I ja se koristim samo sto sam to malo unaprijedio. Odmah stavim shemu kako sam ja to zamislio. :P

We are Anonymous. We are legion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Homemade piratska radio stanica

Ova shema je rađena u paintu samo da vam prikazem zamisao. Naravno to nece biti u obliku voki-tokija nego u obliku kutije. Tražim vaš komentar na ovo! :)
http://img52.imageshack.us/img52/2756/56343166.png  
EDIT: Znači on nebi emitirao zvuk na zvučnik ili slušalice nego na mic od vt-a :) 

0 Valja
12 Ne valja
4 Isprobaj
We are Anonymous. We are legion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 1:11 (kikily1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Homemade piratska radio stanica

Nista od ovog, prva stvar tesko da mozes raditi sa ovim nacinom.Ono sto tebi zapravo treba je ono sto se u ratno vrijeme zvalo radio amater.Za vrijeme rata u okupiranim gradovima su gradzani pravili radio amatere i vrsili izvjestavanja i komunikaciju sa ostalim radio amaterima u okolini, da bi potom prenosili isti taj signal do radio emitera javnog servisa kod vas je bio HRT kod mene radio televizija Sarajevo.Walki toki nije namjenjen za takve stvari, rastavit ga da izvadit dijelove i napravit odasiljac to i nekako ovako nece ici.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
12 godina
protjeran
offline
Re: Homemade piratska radio stanica
311008 kaže...

Nista od ovog, prva stvar tesko da mozes raditi sa ovim nacinom.Ono sto tebi zapravo treba je ono sto se u ratno vrijeme zvalo radio amater.Za vrijeme rata u okupiranim gradovima su gradzani pravili radio amatere i vrsili izvjestavanja i komunikaciju sa ostalim radio amaterima u okolini, da bi potom prenosili isti taj signal do radio emitera javnog servisa kod vas je bio HRT kod mene radio televizija Sarajevo.Walki toki nije namjenjen za takve stvari, rastavit ga da izvadit dijelove i napravit odasiljac to i nekako ovako nece ici.

neznam, meni se to čini kao da bi trebalo valjati
EDIT: a neznam gdje ima za kupiti taj odašiljač sastavljen. Ja nisam baš za sastavljanje tako nečeg... 

We are Anonymous. We are legion.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2012 17:59 (kikily1997).
14 godina
neaktivan
offline
Homemade piratska radio stanica

ipak je to malo kompliciranije od te tvoje sheme, a sad ne razumijem kako ce neki "kamiondzija" primati signal koji odasilje tvoj voki toki kad rade (u frekvencijskom i normnom smislu) na skroz drukciji nacin, ne mozes to tak....Bavit se malo s elektronikom i odasiljacima i jos malo opreme i dobre komplicirane sheme s neta i tek onda mozes nes postic (iako ti je opet domet u pitanju, no kad bi vec to radio valjda bi i pojacalo)

 

Drugo ne razumijem kako mozes spojit audio out sa bilo cim na voki tokiju?? Pa opet je skroz drukciji standard, nije uopce TRS konektor na voki tokiju (izgleda, ali nije) samo bi nesto skurio....

 

Ono sto bih ti ja savjetovao, ako bas zelis svoj radio, da kupis onaj gadget koji odasilje 3 fm radio (107, 107.2, 107.5 MHz) frekvencije s napajanjem 12v na uticnicu u autu (bilo je tu u bug gadgetima, kao mp3 player za starije aute koji imaju samo fm radio i jos nes sko se neda iskoristiti), imas tamo pravi 3.5mm TRS jack, i spojis na komp, i naravno napravis posteno pojacalo (za signal) to je najjednostavnije sto mi pada na pamet, ali nesto mi govori da i to podrazumijeva puno vise truda nego li si za ono tvoje planirao

 

Jos da ne pricam o zakonu, ali o tom ne moras brinut, rekao bih :)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Homemade piratska radio stanica
Mojpismonosa kaže...

ipak je to malo kompliciranije od te tvoje sheme, a sad ne razumijem kako ce neki "kamiondzija" primati signal koji odasilje tvoj voki toki kad rade (u frekvencijskom i normnom smislu) na skroz drukciji nacin, ne mozes to tak....Bavit se malo s elektronikom i odasiljacima i jos malo opreme i dobre komplicirane sheme s neta i tek onda mozes nes postic (iako ti je opet domet u pitanju, no kad bi vec to radio valjda bi i pojacalo)

 

Drugo ne razumijem kako mozes spojit audio out sa bilo cim na voki tokiju?? Pa opet je skroz drukciji standard, nije uopce TRS konektor na voki tokiju (izgleda, ali nije) samo bi nesto skurio....

 

Ono sto bih ti ja savjetovao, ako bas zelis svoj radio, da kupis onaj gadget koji odasilje 3 fm radio (107, 107.2, 107.5 MHz) frekvencije s napajanjem 12v na uticnicu u autu (bilo je tu u bug gadgetima, kao mp3 player za starije aute koji imaju samo fm radio i jos nes sko se neda iskoristiti), imas tamo pravi 3.5mm TRS jack, i spojis na komp, i naravno napravis posteno pojacalo (za signal) to je najjednostavnije sto mi pada na pamet, ali nesto mi govori da i to podrazumijeva puno vise truda nego li si za ono tvoje planirao

 

Jos da ne pricam o zakonu, ali o tom ne moras brinut, rekao bih :)

A ima li negdje za kupiti gotov odašiljač + pojačalo ?

We are Anonymous. We are legion.
14 godina
neaktivan
offline
Homemade piratska radio stanica

Ne bih rekao, ne smije se to....(prodavat tako)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Homemade piratska radio stanica

Smije se prodavati, to je tzv FM odasiljac, kratkog dometa, ne velikog, tzv radio amater.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
14 godina
protjeran
offline
Homemade piratska radio stanica

Imaš, odašiljač ti je ona sprava što se ubaci u onaj naponski konektor u autu i odašilje sadržaj USB stick-a.

 

Kako pojačat signal, to sam skontaj.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice