Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.255.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Clio ti je radjen na Nissan Micra 5 platformi, i 0.9l agregat je isto tako Nissanov,

s njim nebi trebao imati problema, za to sto je 0.9l, prilicno je zivahan,

zivahniji od nekih 1.33l, primjerice stari Yarisov 1.33l je bio trom,

zato je novi 1.5l iz Mazde 2, dosta zivahniji agregat.

 

Skoda je OK, ako ti treba takav auto. S obzirom da je veci i tezi, bit ce ti dosta tromiji,

i trosit ce naravno vise. Ja bi na Clia, ali neces fulat ako uzmes i Micru, cesto se nadje za iste pare.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Agregat je Renaultov, platforma zajednička. Clio ima kvalitetnije plastike ali je dosta tromiji. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

clio znam iz prve ruke da je tromiji...a fabia ima 20ks vise i sestu brzinu...plus sta u montecarlo izvedbi ima tako jebene detalje unutra...a clio nema mi bas toliko primamljive detalje + sta mi isfuran, a fabia nema nigdje ovih 2018 FL...

mislio sam prvo dsg u fabiu, ali za tih 10tkn radije uzet felge, led i slicno...jos ako mogu naruciti sa onim predivnim 18kama...

 

da clio ima dostupno 1,2 tce bi eventualno vise razmisljao o njemu...

 

a sto se tice komentara plastika - od kud da clio ima kvalitetnije? mekse na dodir i sl. ne znaci da su kvalitetnije...

plus sumnjam da je veca fabia (nisam gledao mjere i nema mi nikakve veze) a ni teza toliko...a 20ks vise i 6. brzina mislim da bi trebala biti dosta zivlja + tsi je vrh motor...

 

clio 5v trosi 5,8, dakle karavan bi trebao oko 6...a fabia sumnjam da ce ic preko 6, ako ne i 5,5...govorimo o normalnoj voznji...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 10:42 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Clio ima kvalitetniju plastiku i tu uopće ne mislim na preseravanje sa mekanom plastikom, nego na mjestima na kojima često dođe do oštećenja. VAG grupa poslje Golfa Mk6 dosta škrtari na materijalima, a sada poslje dizlogate-a još više. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

steta sto je fabia tako ruzna, puno ruznija od clia.. barem meni

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Clio ima kvalitetniju plastiku i tu uopće ne mislim na preseravanje sa mekanom plastikom, nego na mjestima na kojima često dođe do oštećenja. VAG grupa poslje Golfa Mk6 dosta škrtari na materijalima, a sada poslje dizlogate-a još više. 

 Jbg. treba vratitit nekako onih 20 milijardi koje su platiti na diezelgateu. :D

domac5 kaže...

steta sto je fabia tako ruzna, puno ruznija od clia.. barem meni

 Ukusi su razliciti.... :P
Nesto subjektivno

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ajmo

 Po glasanju, iako ti ne paše je Clio ono za kaj su ljudi dali više glasova, a ti hoćeš škodilaka. Kupi si škodu i voila.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 18:08 (Taraba).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi Skodu samo zbog motora i ljepseg interijera. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

meni su i jedan i drugi lijepi, clio mi isfuran, posto ga ima masu, a fabia novih ovih nema nigdje...plus ima jaci motor, 6. brzinu, panoramu serijski, siceve jebene, volan ravan dolje, bla bla bla...ali nema auto klimu, nema led svjetla, nema tempomat i tako nesto sta npr clio ima serijski (govorimo monte carlo vs intens gt line serijska oprema, ali kad ih izjednacis je dosta manja razlika)

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da ne otvaram bespotrebno temu, ovdje cu jedno kratko pitanje postaviti.

Kako "otvaram" metlice brisaca sa kuke od "ruke brisaca" kao sto su na fotografijama. Svakako sam pokusao, jednu sam i slomio, pa sam morao vezicom pricvrstiti za prvu pomoc. Od klipova na YT nisam nasao ni jedan da isti mehanizam, ili kod mene nedostaje poklopac kojim otvaram. Trebao bi zamijeniti metlice brisaca, medjutim problem je sto ih ne mogu nikako skinuti. Nadam se da se sa fotografija jasn i dovoljno vidi situacija..

Hvala unaprijed.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

samo gurni metlicu prema dolje, prema otvorenom dijelu kuke (ide malo teže)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 19:44 (fear619).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Problem je sto na vrhu kuke, dakle gdje je savijena, su dvije kukice sa strana od ovog mehanizma brisaca, a nema prostora da ih pritisnem prema vani da iskoce, ili jednostavno se mora malo pritiska izvrsiti na komplet plastiku da iskoce.

Jednu sam slomio pokusavajuci, ovu drugu nisam ni dirao, pretrazio YT, medjutim nigdje ovakav tip brisaca...

 

Upravo sam vidio edit poruke, pokusati cu opet, iako sam isto pokusao i prije.

Hvala na brzom odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 19:49 (MrRango).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi probao onu malu kukicu s unutarnje strane podignuti prema gore ili dolje prilikom izvlačenja? Na nekim starijim metlicama to se mora ako je to takva kakva mislim da je.

Pogledaj sliku

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320d-automatik-oglas-26993807

 

Jao koji bonbončić,malo preskup možda ali je top.

 

Jel ovo vratu namjerno brojčanik na 99tkm ili. Ima dosta oglasa tako na 98,99 hiljada km

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320d-automatik-oglas-26993807

 

Jao koji bonbončić,malo preskup možda ali je top.

 

Jel ovo vratu namjerno brojčanik na 99tkm ili. Ima dosta oglasa tako na 98,99 hiljada km

 heh i zamisli sitluaciju, slučajno te u tom bimeru potepe lik u nekoj staroj kanti aka felicija/yugo/duja, imaš štetu od 50 000Kn, a lik kaj te potepe veli mrtav hladan pa kaj, ja bum svoga ostavio ciosu, dobit ću 100-ak eurića i kupit ću si drugu kantu, a ti si krpaj bimera za 50 000kn štete

 

Mislim da ti je brojčanik najmaja briga za tu cijenu auta

 

Za tu cijenu si kupišboxer subija za guštat, ženi neki autić i još ti ostane brdo love za oba održavat...ovak sa tim bimerom baš sebičan ispadneš...samo na sebe misliš

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hehe dobar je subaru ali meni je iskreno taj model jako ružan.

A ova bemve trojka mi je pogođena po ukusu. Taj ga nebi ispod 160 hiljada dao sigurno a to mi je i za neki kreditić dosta puno. Ajd do 130 hiljada bi mogo dat al naravno,neki kreditić

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tolko toga napiše u oglasu, a ne snagu motora. 

14 godina
moderator
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa zna netko gdje ima najjeftinije Exide akumulatora u ZG?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Ekipa zna netko gdje ima najjeftinije Exide akumulatora u ZG?

 Ovak na brzinu koliko sam usporedio, maks power u sesvetama ima ok cijene, mislim da se i dodatan popust može ostvarit ako se u trgovini ostavi stari aku

Maks power

 

beren

 

molydon

 

e-dijelovi

 

Evo za usporedbu:

Exide 72Ah 278x175x175

 

Maks power 671Kn (+ moguć dodatan popust ako se ostavi stari aku)

 

Beren 914Kn

 

Molydon taman akciju ima 753Kn

 

E-dijelovi 788Kn

 

Tak da čini mi se ok ove cijene u maks poweru, pa pitaj i provjeri

 

 

EDIT:

@DuMe meni je ok ta linija subia, onaj 2.0 dosta obiteljski dijeluje, velik gepek i prostora koliko hoćeš, wrx te linije je priča i cijena za sebe, gledam ovu guzu sa četiri cijevi i zamišljam si rev limiter kako drži okretaje boxer rike u prvoj i kako ga lansira ko projektil kad pusti kuplung, ajooj, mislim da od prašine nebi ništa vidio

LINK

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 23:09 (1BIT).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

cijena kod maks power ovih 671kn ti je već sa starim akumulatorom,pitao ja..jeftinije nema za taj exide nigdje

laganini...
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi siguran?

 

Baš sam išao na narudžbu sa dostavom sve do zadnjeg koraka i nigdje se ne spominje stari akumulator...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Tolko toga napiše u oglasu, a ne snagu motora. 

 Zato sto je to 316d da ga jebes

Cim nestave model,to je vecinom 316 od 85kw

Doduse vecina je mapirana na 320d

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Jesi siguran?

 

Baš sam išao na narudžbu sa dostavom sve do zadnjeg koraka i nigdje se ne spominje stari akumulator...

 Zasto mora biti Exide? Bio sam se nalozio isto ma taj akumulator za duju i na kraju jeftiniji ispao FIAMM, jaci po izlaznoj snazi, jeftiniji i 3 godine garancije. Fiamm je ako se ne varam oem za fiat. Pogledaj. Ja sam to dobio za preporuku u top start, tamo mi je kolega radio. Isto tu marku sam kupio za vw lupo 1.0 mpi. Jeftiniji fiam, 3 god garancije naspram varte silver, jaca izlazna snaga, veci kapacitet.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-320d-automatik-oglas-26993807

 

Jao koji bonbončić,malo preskup možda ali je top.

 

Jel ovo vratu namjerno brojčanik na 99tkm ili. Ima dosta oglasa tako na 98,99 hiljada km

 Imam kolegu koji ima auto kupljen u Zubaku, garanciju, tj. besplatne servise na određenu kilometražu.

Pošto radi veliku ... prije registracije sam sebi izvrti km nazad, tako da na tehničkom je uvijek čist (kasnije kod prodaje ima čistu potvrdu sa tehničkog o kilometraži), da u Zubaku mu mu odrade besplatni servis i da teče i dalje garancija. Naravno nemože se otkriti da si Isus.

 

Sve što je potrebno odgovarajući softver za tvoj model vozila i autodijagnostika. 

Kaj mislite zakaj svi u oglasniku imaju DO 150 000 km, i čiste servisne i potvrde s tehničkog ... pogotovo uvoz.

 

Kao da svi ljudi u EU mahom se riješavaju auta na određenoj kilometraži ... taman posla.

 

Tako i ovaj BMW.

 

Dizel star 5 godina s kojim se išlo samo po kruh ... i to od njih 50 000 u oglasniku, 49 000 ima istu priču.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 8:26 (Jarvan).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

2018 je godina,pa valjda ato ima elektronsko pracenje km i sve mu biljezi na komp.Mozda se varam ali kazu da bmw ima elektronsko pracenje na kljuc,i da se ne moze varat

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja i kolege smo vozili ovu trojku iz njemačke, kilometri su stvarni  i auto je u top stanju, tko ga uzme neće požaliti. I 318D 105kw je.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja imam f30 320d 135kw M paket 2012god 197tkm i mogu samo reci rijeci hvale za auto..lanac promjenjen na 192tkm

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

2018 je godina,pa valjda ato ima elektronsko pracenje km i sve mu biljezi na komp.Mozda se varam ali kazu da bmw ima elektronsko pracenje na kljuc,i da se ne moze varat

 Kažu oni koji žive od toga.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce, Citroen C3 Picasso 1.4Vti ili 1.6 HDI

isto godiste ista kilometraza 2013g, 130K Km,

dnevno voznje 40km, vise na zg zaobilaznici, manje gradske voznje, auto je za ljubavnicu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:11 (Timo).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Na Alfi postimaju kilometre 50,000 gore, da dokazu da je sposobna vozit,

a ne samo bit slepana.

 

Sad ozbiljno, ovi noviji imaju pracenje po kljucu,

i na njemu se nebi smjelo moci resetirati (makar sve je moguce, sto god covjek napravi, moze i promjeniti),

i sluzbeni servis moze procitati status sa kljuca i usporediti sa odometrom.

 

Novi digitalni odometri su uglavnom sigurniji, i nebi ih trebalo lako vratiti.

Citao sam da kod Subaru i Toyote treba promjeniti cijelu plocu,

sto ispadne skuplje nego sto bi se dobilo na cijeni od smanjenja kilometara.

 

Uostalom, treba malo gledati knjizice vozila i servisne racune.

Ako netko ima interval 20.000km/godisnje, i radi servis svakih 10 mjeseci,

jer je odradio tih 20.000km, onda znas da je uglavnom sve Ok.

Ali ako je tocno jednom godisnje, i tocno 20.000km taman kad je servis,

tu mi malo smrdi, jer nitko nikad nema skoro tocnu kilometrazu.

 

Toyota na hibridima ima 15.000km, svoj sam servis odradio na 16.300km, jer takvo je bilo

stanje kad sam se vratio iz HR s njim, jer nisam zelio odraditi servis u HR, glupo mi je gubit pol

dana u ZG-u, kad mi je najblizi sluzbeni servis tamo.

 

I nikakvo se jamstvo ne gubi, obicno su proizvodjaci fleksibilni, osobito kad vide da

dolazis u doba ljetnih godisnjih nakon 9 mjeseci, a ne nakon 12mj.

 

Evo sad sam na 20.000km, slijedeci servis na 30.000km, po mojoj procjeni 4-5 mjesec,

dakle opet 9-10 mjeseci od zadnjeg servisa. I tu nema sta bit sumnjivo s vracanjem.

 

Al vidio sam i Opel Cascada, 100.000km, interval 20.000km, svaki servis svakih 20.000km tocno jednom godisnje,

to mi svakako smrdi. Em to nije auto za svaki dan, em s takvim autom odes na putovanje po obali, nema

sanse da ti se potrebi 5x zaredom da dodjes tocno za 12mj/20.000km. Skidan sto posto.

 

Tesko je danas garantirati i nekom vjerovati. Osobno kad prodajem ili vracam, uvjek je stvarno stanje,

i ocekujem da kad kupujem da bude isto stvarno stanje. Auto kuce u principu nebi smjele tu muljati,

a privatno je kako ti se potrefi. Nekad je i servis i kilometri uredni, al sta ti vrijedi kad je budala mucila

i cijedila masinu, prodjes 5.000km i pocne se raspadat.

 

Zato zadnjih 4 automobila kupujem samo novo. Znam da sam do 150.000km siguran, i da necu ostat visjeti nikud.

Ne vozim BMW-e nego manje automobile, C-MAX, B-MAX, YARIS, sve automobili od 20.000-23.000€.

5 godina mira. Al dobro, sponzoruse se ne okrecu za takvim vozilima. No kad je vani -20°C, uskacu i u ficu, to garantiram.

 

Timo kaže...

Pitanjce, Citroen C3 Picasso 1.4Vti ili 1.6 HDI

isto godiste ista kilometraza 2013g, 130K Km,

dnevno voznje 40km, vise na zg zaobilaznici, manje gradske voznje, auto je za ljubavnicu 

Sta ce ljubavnici, pa ti ces ju vozat - ovak se moze nalazit sa njih jos, a to ti nije dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 11:23 (Čitatelj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice