PHP server i spojnost na bazu

poruka: 5
|
čitano: 7.711
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
molim pomoć-PHP server i spojnost na bazu err#1045

Dakle imam problem sa UwAmp serverom. MySQL se kratko pokrene, pa se ugasi i dobivam error #1045-access denied... 

 

Pokušavam već 2 dana rješenje naći na internetu, ali nisam uspjela. Probala sam riješiti problem sa nekim od ponuđenih načina, na primjer, mijenjala sam portove. Osim toga, pokušavala sam brisati lozinku i stavljat AllowNoPassword na true te izbrisat root kao password u postavkama UwAmp servera datoteke conf.inc...

Pokušavala sam također i sa drugim serverima XAMPP-om i Wamp-om i naravno, ni jedan ne radi.

 

Pretpostavljam da je to zbog tog što se nekako kosi s MySQLyogom koji je instaliran ili tako nešto, ali ne znam u čemu je točno problem. Ne znam baš dobro sve to skupa na taj način..

 

Tek sam početnik u php-u i htjela bih testirati spojnost na bazu prije labosa.. ovako sam kod mi ništa ne znači sad u početku... mislim mogu ga nabubat napamet, a to ne želim i nema smisla,..

Hoću vidjet rezultat...

 

MOLIM POmOć imam labos sutra :(

 

screenshot-ovi u prilogu

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PHP server i spojnost na bazu

Tu zna biti nekoliko problema.

 

pokušaj ovo:

 

ERROR 1045

 

ako nejde...

- promjeni portove na skype-u

- promjeni portove na nekom od virtualnih mašina ako imaš (VirtualBox, VMware)

Na FOI-u smo imali dosta problema s tim. Treba samo pravilno konfigurirati postavke. Googlanje greški potraje..

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 11:22 (dejantopolko).
 
0 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
PHP server i spojnost na bazu

probala sam sve navedeno, osim promijene porta skype-a,...

 

htjela sam slijedit ovaj tutorijal jer je izgledao obećavajuće, ali mi nije htjelo ni otvorit mysql.exe kako bi sljedila daljnje korake... samo je bio neki kratki bip signal i konzola se ugasila prije nego što se pokazao tekst o unosu lozinke... :/

 

guglam vec par dana i čitam taj php i pretipkavam ga, al šta mi to znači kad mogu sam naslutit kak izgleda.. u blicu ću se morat znat s tim služit.. slala sam mail ne dobih jos odgovora a u prvoj sam grupi 

 

neki kolega mi je nesto spominjao da probam deinstalirat sve šta ima veze sa mysql-om i da instaliram sve isponova, al ne znam kolko bi to pomoglo.. dal ima smisla radit tako nešto? 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 12:08 (klam).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: PHP server i spojnost na bazu

nope, nije pomoglo ni ovo sa skype-om :/

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 12:10 (klam).
15 godina
offline
PHP server i spojnost na bazu

Probaj maknut sve šta imaš vezano za php & mysql (UwAmp, xampp, wamp) te skype. 

Nakon toga instaliraj program sa ovog linka i pokreni u pretraživaću "localhost/ampps" i onda pokušaj otvorit phpMyAdmin.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice