Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.508.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
6 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ekipa,

 

Stigao Mi box.

Zamolio bih vas pomoc...

Da li ima nekakav jednostavan nacin za copy/paste iptv m3u lista?

Koristim samo s daljinskim,nemam tipkovnice i misa.

Prvi utisak je da je uredjaj kvalitetan,wifi radi bez problema iako je udaljenost do rutera veca.

Zamjerka je na zatvorenost sustava(android tv),pa je musicav kod ubacivanja apk,nadam se da su to samo porodjajne muke i da ce poslije biti lakse.

Da li mis i tipkovnica olaksavaju kada se spoje na ovaj box? 

 

Pozz svima i hvala na preporukama

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Koliko ja znam, ako netko trazi bas ozbiljniji media player, trenutno najbolja opcija je s912+3gb ram+gbit lan i na to se stavi LibreELEC.Ovo radi cak i bolje od nvidia shielda, samo ti android ostaje u dualbootu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav svima. Molim za pomoć. Moj problem je u tome što sam predaleko od centrale bilo kojeg operatora, koristim uslugu 3u1 znači net/tv/tel. Često šteka internet, zamrzne se tv (rjeđe). Razmišljam ako ukinem uslugu tv-a, protok podataka će biti bolji. Čuo sam za Android tv boxove onako nešto u daljini, čitam ovu temu ali ništa mi nije jasno, nisam u tim vodama. Može li mi netko onako zdravo seljački objasniti koja je namjena tih boxova i što se s njima sve može? Nitko od nas u kući nije napredan korisnik, na tv-u gledamo ono što nam operater servira a to su domaću programi, Nova, RTL, HBO, dokumentarni programi. Može li tv box poslužiti za gledanje toga? Snimanje propuštenog sadržaja? Kako je sa prijevodom stranih kanala? Kako se to uopće gleda, spaja, pušta u pogon? Ne bih volio da me zovu na posao da koji klinac, šteka, ne radi i takve stvari. Koja je razlika između tv boxa i Android tv-a?? Znam da možda puno tražim ali hvala svima unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 9:15 (kekec01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Android TV Box, molim preporuku

Ima li koji tv box da vrti maxtv to go, hbo go i pickbox? Koliko sam našo u temi s maxtv to go ima problema, a isto recimo za pickbox aplikaciju na playu kažu da android box nije podržan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Evo linka s nekim općim karakteristikama Android TV boxova za 2018

 

AndroidTVbox_usporedba

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 5
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jel se isplati kupiti MECOOL M8S PRO W? Čini se najjeftiniji s obzirom na mogučnosti kao 2 GB RAM i Android 7.1, no koliko vidim na ovom tvom popisu CPU je "Low Performance". Mislim ono hoće li štekati ili se čak i zaglaviti prilikom rada nekih programa za gledanje online filmova, internet browsera. Recimo uopće se ne isplati kupovati uređaje od 1 GB RAMA oni su jako ograničeni i usporeni.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...

Jel se isplati kupiti MECOOL M8S PRO W? Čini se najjeftiniji s obzirom na mogučnosti kao 2 GB RAM i Android 7.1, no koliko vidim na ovom tvom popisu CPU je "Low Performance". Mislim ono hoće li štekati ili se čak i zaglaviti prilikom rada nekih programa za gledanje online filmova, internet browsera. Recimo uopće se ne isplati kupovati uređaje od 1 GB RAMA oni su jako ograničeni i usporeni.

 Imam ga doma kod roditelja.Obavlja svoju funkciju skroz ok.Na njemu sam gledao preko kodija,spmc-a,siptv-a perfect playera..Sve je radilo normalno.Od minusa bi izdvojio što youtube aplikacija vrti max rezoluciju od 720p i skroz plastični daljinski..Inače je za te novce koje sam dao (44$ iz ITA) po meni skroz ok.

15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dobro onda ću nabaviti taj i još nabavim tzv. externi DVD player da se poveže na njega i napravio sam si i DVD player koji konačno pušta sve formate.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Kakav to externi dvd player može ići na box? Spaja se putem usb-a? Nisam vidio takve, pa pitam....
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima netko ovaj box, zanima me kako ide sadrzaj u 60fps na 1080p, brzina, stream?

 

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-S905W-2GB-16GB-TV-Box-391189.html

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Imam ga ja kao rezervni box kod roditelja.Radi ok,prožvakao je uglavnom sve što sam pustio.Solidan box za te novce,jedina slabost mu je daljinski kojeg treba baš direktno usmjeriti u box kako bi radio,skroz plastičan je,nema bluetooth i sa službenom youtube aplikacijom ne ide više od 720p kvalitete.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ne ide youtube preko 720p? Nikako? Daljinski tako los?
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...
Ne ide youtube preko 720p? Nikako? Daljinski tako los?

 Ide youtube youtube i preko 720p,ali sa youtube aplikacijom za android tv.Daljinski nije baš nešto,radi,ali baš moraš ciljati u box.Zato je ok varijanta odmah uzeti neku tipkovnicu za njega.S njom radi super.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
sibica kaže...
pc_fan005 kaže...
Ne ide youtube preko 720p? Nikako? Daljinski tako los?

 Ide youtube youtube i preko 720p,ali sa youtube aplikacijom za android tv.Daljinski nije baš nešto,radi,ali baš moraš ciljati u box.Zato je ok varijanta odmah uzeti neku tipkovnicu za njega.S njom radi super.

 Onda bolje dodat nekih 33 usd za 912 procesor box?

9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...

 Onda bolje dodat nekih 33 usd za 912 procesor box?

 Pa ovako..Za normalnu upotrebu će biti dobar i Mecool.Doma kao primarni player koristim Beelink GT Ultimate i njegova kvaliteta izrade je puno bolja od Mecoola (normalniji daljinski,metalno kućište,optički izlaz,bluetooth,nešto je brži u radu,više memorije),ali pazi sad: ako pustim youtube video u većoj kvaliteti od 720p,slika pozeleni i postaje negledljivo ;). U youtube za android tv sve radi normalno..Ako gledaš Xiaomi media player,on je još klasa više od beelinka,ali nema lan i memorija mu je 2/8..Uglavnom,svakom ćeš naći manju ili veću zamjerku,a sad je samo tvoja stvar koji kiks kiks ti manje smeta.

5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav društvo.

Svašta sam kupovao ali se ovako nisam izgubio u mnoštvu ponuda kao sa android tv boxom.

 

Kada čitam karakteristike svi mi izgledaju isto. CPU GPU ram  itd a opet kada gledam recenzije čini mi se da postoji velika razlika i da ima kupaca koji smatraju da su uludo bacili novac.

 

Prvo sam gledao one najjeftinije pa sam onda počeo malo da istražujem. Kako koji dan sve više sam pomicao cijenovnu granicu. Ovaj ima slab procesor, onaj malo rama, slijedeći ne može 4K, peti nema 3D itd.

Sada se dvoumim između ovih nekoliko koji kupiti:

 

Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC

H96 Max Plus RK3328 4GB RAM 32GB ROM

Mecool KM9 S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM

Beelink GT1 MINI TV Box with Voice Remote - BLACK 4GB DDR4+32GB ROM

Sunvell T95Z Plus Amlogic S912 Octa Core 3G + 32G

VORKE Z6 Plus Android 7.1.2 S912 4K TV BOX 3GB/32GB AC WIFI 1000M LAN Bluetooth 4.1

 

E sada vas molim da mi prikratite muke pa da mi predložite koji od ovih je najbolji. Igrice vjerovatno neću igrati, možda onako malo tek da se isproba, više bih gledao filmove i td.

Ako pored navedenih ima neki bolji predložite ga. 

Hvala vam odmah na startu i požurite sa prijedlozima pošto je u toku neka rasprodaja 11.11 pa bih mogao okasniti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 23:42 (Dzevadic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja sam uzeo ovaj https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html?wid=1433363 za 22.99$

Mislim da je najjeftiniji što se može naći, vidjet ćemo kad stigne.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dan1234567890 kaže...
Kakav to externi dvd player može ići na box? Spaja se putem usb-a? Nisam vidio takve, pa pitam....

 Nešto ovako

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
David87 kaže...

Ja sam uzeo ovaj https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html?wid=1433363 za 22.99$

Mislim da je najjeftiniji što se može naći, vidjet ćemo kad stigne.

 Ajoj, 1 GB RAM. Bojim se da ti taj baš neće raditi. Za Kodi će vjerojatno biti ok ali za druge aplikacije sumnjam. Svakako javi kako ti radi.

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Hamburger of death kaže...
David87 kaže...

Ja sam uzeo ovaj https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html?wid=1433363 za 22.99$

Mislim da je najjeftiniji što se može naći, vidjet ćemo kad stigne.

 Ajoj, 1 GB RAM. Bojim se da ti taj baš neće raditi. Za Kodi će vjerojatno biti ok ali za druge aplikacije sumnjam. Svakako javi kako ti radi.

 Vidim da se ljudi zale i na 905W procesor, a onda sto tek na ovo?

9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Imam ja ovog V88. Radi iptv extreme, kodi, emby. Za vise ni ne treba.

Ne grije se.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
sibica kaže...
pc_fan005 kaže...

 Onda bolje dodat nekih 33 usd za 912 procesor box?

 Pa ovako..Za normalnu upotrebu će biti dobar i Mecool.Doma kao primarni player koristim Beelink GT Ultimate i njegova kvaliteta izrade je puno bolja od Mecoola (normalniji daljinski,metalno kućište,optički izlaz,bluetooth,nešto je brži u radu,više memorije),ali pazi sad: ako pustim youtube video u većoj kvaliteti od 720p,slika pozeleni i postaje negledljivo ;). U youtube za android tv sve radi normalno..Ako gledaš Xiaomi media player,on je još klasa više od beelinka,ali nema lan i memorija mu je 2/8..Uglavnom,svakom ćeš naći manju ili veću zamjerku,a sad je samo tvoja stvar koji kiks kiks ti manje smeta.

Psmtr, a bas narucio

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

Trenutno se vrte i neki ekstra popusti pred 11.11. pa dobio jos 7$ popusta.

 

 

Imam kuci i

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-Youtube-Netflix-4K-Streaming-TV-Box-386284.html

Ali jednog dana se srusio i nisam ga mogao osposobiti. Jedino sto sam uspio staviti na njega neku verziju Google TV, pa sad radi tako, a ne s originalnim softverom.

Premda me na tom originalnom zivciralo sto ga prepoznaje kao Android TV, pa ti Store ne nudi sve stvari.

Em sam ga morao raskapati i brikati zicama spojeve na plocici jer nema "reset" gumb za ulazak u boot menu. I to jedva nasao upute na nekom sajtu.

 

 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Chaky kaže...
sibica kaže...
pc_fan005 kaže...

 Onda bolje dodat nekih 33 usd za 912 procesor box?

 Pa ovako..Za normalnu upotrebu će biti dobar i Mecool.Doma kao primarni player koristim Beelink GT Ultimate i njegova kvaliteta izrade je puno bolja od Mecoola (normalniji daljinski,metalno kućište,optički izlaz,bluetooth,nešto je brži u radu,više memorije),ali pazi sad: ako pustim youtube video u većoj kvaliteti od 720p,slika pozeleni i postaje negledljivo ;). U youtube za android tv sve radi normalno..Ako gledaš Xiaomi media player,on je još klasa više od beelinka,ali nema lan i memorija mu je 2/8..Uglavnom,svakom ćeš naći manju ili veću zamjerku,a sad je samo tvoja stvar koji kiks kiks ti manje smeta.

Psmtr, a bas narucio

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

Trenutno se vrte i neki ekstra popusti pred 11.11. pa dobio jos 7$ popusta.

 

 

Imam kuci i

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-Youtube-Netflix-4K-Streaming-TV-Box-386284.html

Ali jednog dana se srusio i nisam ga mogao osposobiti. Jedino sto sam uspio staviti na njega neku verziju Google TV, pa sad radi tako, a ne s originalnim softverom.

Premda me na tom originalnom zivciralo sto ga prepoznaje kao Android TV, pa ti Store ne nudi sve stvari.

Em sam ga morao raskapati i brikati zicama spojeve na plocici jer nema "reset" gumb za ulazak u boot menu. I to jedva nasao upute na nekom sajtu.

 

 Da sad su popusti tj kodovi na feekbuyingu za iznos koji potrosis, jesi uzeo to sa it skladista i da li ti je pisao iznos postarine?

 

11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...
Chaky kaže...
sibica kaže...
pc_fan005 kaže...

 Onda bolje dodat nekih 33 usd za 912 procesor box?

 Pa ovako..Za normalnu upotrebu će biti dobar i Mecool.Doma kao primarni player koristim Beelink GT Ultimate i njegova kvaliteta izrade je puno bolja od Mecoola (normalniji daljinski,metalno kućište,optički izlaz,bluetooth,nešto je brži u radu,više memorije),ali pazi sad: ako pustim youtube video u većoj kvaliteti od 720p,slika pozeleni i postaje negledljivo ;). U youtube za android tv sve radi normalno..Ako gledaš Xiaomi media player,on je još klasa više od beelinka,ali nema lan i memorija mu je 2/8..Uglavnom,svakom ćeš naći manju ili veću zamjerku,a sad je samo tvoja stvar koji kiks kiks ti manje smeta.

Psmtr, a bas narucio

https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-Amlogic-S912-4K-TV-BOX-3GB-32GB-Black-389239.html

Trenutno se vrte i neki ekstra popusti pred 11.11. pa dobio jos 7$ popusta.

 

 

Imam kuci i

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-Plus-Youtube-Netflix-4K-Streaming-TV-Box-386284.html

Ali jednog dana se srusio i nisam ga mogao osposobiti. Jedino sto sam uspio staviti na njega neku verziju Google TV, pa sad radi tako, a ne s originalnim softverom.

Premda me na tom originalnom zivciralo sto ga prepoznaje kao Android TV, pa ti Store ne nudi sve stvari.

Em sam ga morao raskapati i brikati zicama spojeve na plocici jer nema "reset" gumb za ulazak u boot menu. I to jedva nasao upute na nekom sajtu.

 

 

 

  Da sad su popusti tj kodovi na feekbuyingu za iznos koji potrosis, jesi uzeo to sa it skladista i da li ti je pisao iznos postarine?

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

šta nije najbolja opcija uzet xiaomi mi box,nudi podršku netflixa i youtube od 4k

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
trube kaže...

šta nije najbolja opcija uzet xiaomi mi box,nudi podršku netflixa i youtube od 4k

 Nema Lan, to je minus. Wifi nije baš za 4k, barem kod mene je problem na 4k tv-u. Kad ga spojim sa lan kabelom, sve šljaka.

All truly great thoughts are conceived by walking.
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
kakva je brzina rada tog xiami mi boxa,meni općenito treba full hd sadržaji netfxlix,youtube iptv bi imao i naravno filmove bih pokretao pomoću toga
jel ovaj procesor s912 brži od ovog šta ima xiaomi
16 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
pc_fan005 kaže...

  Da sad su popusti tj kodovi na feekbuyingu za iznos koji potrosis, jesi uzeo to sa it skladista i da li ti je pisao iznos postarine?

4.03€ s IT skladista.

 

trube kaže...

šta nije najbolja opcija uzet xiaomi mi box,nudi podršku netflixa i youtube od 4k

Vjerojatno je, ako ti treba 4k i netflix. Meni ne treba, pa sam isao na jaci CPU i rootan TV box.

Gledao sam da ga uzmem (jer ga svi hvale), ali su presudili razlozi iznad.

 

Gledao sam H96 Pro+ i Mecool M8S PRO L, ali je prevagnulo na Beelinka jer mi ostalo u sjecanju da imaju ok support i neki stariji model sam uspio vratiti iz "mrtvih".

Zabrinuo me komentar od kolege o zelenom youtubeu, pa cemo vidjeti kad stigne, da li sam se za*ebao 

 

Inace netko je vec ranije postao dobar link s pregledom boxova.

https://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/1209255/e215bcd0-0f05-4c0d-8003-323621e442a4/s1200

 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 16:36 (Chaky).
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Chaky kaže...
pc_fan005 kaže...

  Da sad su popusti tj kodovi na feekbuyingu za iznos koji potrosis, jesi uzeo to sa it skladista i da li ti je pisao iznos postarine?

4.03€ s IT skladista.

 

trube kaže...

šta nije najbolja opcija uzet xiaomi mi box,nudi podršku netflixa i youtube od 4k

Gledao sam H96 Pro+ i Mecool M8S PRO L, ali je prevagnulo na Beelinka jer mi ostalo u sjecanju da imaju ok support i neki stariji model sam uspio vratiti iz "mrtvih".

Zabrinuo me komentar od kolege o zelenom youtubeu, pa cemo vidjeti kad stigne, da li sam se za*ebao 

 

Beelink će ti biti ok,a u najgorem slučaju za gledanje youtubea skineš sa aptiode youtube for android tv i vrti ti sve,čak do 4K.

 

 

9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Ovo je plug and play za Windowse, ali ne za Linux (android box)? Možeš poslati link sa specifikacijama tog dvd playera?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice