Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži zaključana tema

poruka: 81
|
čitano: 49.089
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži !!

Krajem ožujka naletio sam na promotora Max TV u jednom trgovačkom cantru,nekoliko dana poslije stiže mi instalacijski paket na kućnu adresu.

Isti dan postavljam uređaj i spajam ga sa klasičnim CRT tv uređajem - isti dan daljinski (osim standarnog lag-a) svakih 2-3 sata prestane raditi na pola sata,nove baterije - isti problem,

Nekoliko dana poslije dobijem novi tv,HD LCD.

Zovem tehničku podršku da mi upali HD paket na pola godine.U zakonski obveznih mjesec dana NITKO me nije nazvao,zovem ja njih da bi mi rekli da vjerovatno moja telefonska linija nije u mogućnosti

isporučiti HD signal,zovem nakon nekoliko dana opet ali ovaj put oni nemaju pojma da sam ja ikad zatražio hd paket i kažu mi da se od sad on naplaćuje (bio je na promotivnom periodu).

Ja ponovno naručejem HD paket (zbog kojeg sam među ostalim i uzeo digitalni tv prijemnik i MaxTV),obećaje mi se uključivanje u roku 48 sati.

Mjesec dana kasnije (radio sam na terenu u međuvremenu) dolazi na očigled da HD i dalje ne radi ali tu je i novost - zvuk se gubi svakih pola sata na 2-3 min.

Zovem tehničku podršku,OPET ne znaju da sam ja ikad naručio HD paket i nakon malo temeljitijeg razgovora oko kvalitete njihove usluge obećaju mi isti dan provjeriti liniju i u slučaju

da je linija oko - pale mi HD signal kažu isti dan,ili sutra najkasniije.U vezi problema sa zvukom mi obećaju poslati Tcom tehinčara na kućnu adresu čim jedan bude slobodan.

Dva tjedna kasnije i dalje nema HD paketa,i dalje je problem sa zvukom i daljinskim tu ali evo i nove 'ugodnosti' - brzina sa 4mbit sad je na konstatnih 2 !

Zovem slavnu tehničku podršku i obavjestim o sva 4 problema.Ovaj put objašnjenje slijedi za zvuk:gospodine vaš kabel mora biti neispravan.Za daljinski:gospodine imate upaljen

dinamički kontrast koji ometa rad daljinskog (dinamički kontrast je ugašen od prvog dana),za HD paketet:proslijedit ću kolegama,za brzinu interneta:ne možemo vam tu pomoći jer ste prijavili druge kvarove koje moramo prvo riješti.Na moje pitanje kada mogu očekivati neko riješenje - najkasnije u sljedećih 48 sati gospodine.

NITKO me NIKAD u TRI MIJESECA NIJE NAZVAO,OBVJESTIO,DOŠAO NA SERVIS za NITI JEDAN od navednih problema !

 

Tcom i njihov MaxTV je smeće ! Ovakvu količinu neprofesinalnosti,bezobrazluka,nebrige o kupcu nema sigurno u EU zemljama,a za 'stoku' ovdje u hrvatskoj očito ovo je njihov maksimalni lvl usluge

za koju je Tcom sposoban !

 

TCOM - LOPOVI LAŽLJIVI !

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2009 17:39 (QFlash).
Moj PC  
44 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Kod T-Coma je pravilo da nista ne mozes bez da dođeš kod njih u T-Centar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Zanimljiva priča. Baš me zanima što bi na ovo rekao moj kolega koji radi u T-Comu. :)

Baš ću ga pitati.. :D

Q: U čemu radiš site? A: Pa u Dreamweaveru! Naravno! - hahahahahahaha
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Nista cudno da od T-šrot se moze svasta ocekivat ali uglavnom MaxTv je ionako "macak u vreci od deset kila" pa je onda sve tu jasno!Nevinašce

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Jedina dobra stvar kod max tv-a je to sto ti povecaju upload.

A lag daljinskoga necu ni pricat, katastrofa.

otpor je uzaludan!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2009 18:49 (BORG).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
QFlash kaže...

 

Tcom i njihov MaxTV je smeće ! Ovakvu količinu neprofesinalnosti,bezobrazluka,nebrige o kupcu nema sigurno u EU zemljama,a za 'stoku' ovdje u hrvatskoj očito ovo je njihov maksimalni lvl usluge

za koju je Tcom sposoban !

 

TCOM - LOPOVI LAŽLJIVI !

 

LoL
Inače, T-com-ov SZK je "luda kuća", ne znam gdje pronalaze djelatnike.(Možda u Centru za osobe sa poteškoćama u razvoju).
Najjače izjave koje sam čuo u razgovoru sa njima su: 
- Vaša veza ne podržava........promjenite utičnicu
- Napravite UpDate Drivera..
- Reinstalirajte windowse.....
-Deinstalirajte firewall.....

Zato sam sad na OPTIMI za istu lovu veća brzina, začudo linija podržava, a nisam promjenio utičnicu...kao ni ostalo :)

Iako se kaže: Nikad ne reci Nikad, mislim da se neću vraćati u T - com!

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Meni je max tv dobar a vi pričajte da je on mačak u vreći kad ga ni nemate,a da imate sigurno bi rekli da je dobar.....

Jedino me smeta to što u meniu ima dosta(hm,kak bi reko) štekanja....

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

malo cu pobjeci s topica

skines film spojis comp s tv-om ,ledena kola i nesto da se ubaci u kljun i dobijes najbolji maxtv besplatno

xD

a inace u vezi t-com nisan uzima taj maxtv posto san na optima a sa samim tcom sam ima losih iskusta a pogotovo s racunima.

Kako cujem razgovarajuci s prijateljima o tom nisu nesto prezadovoljni, kazu da samo sa onih prvih 3 mjeseca po jednu kunu samo mazu oci

 

I can't remember anything
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2009 22:10 (labrovic).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Hehe... ja čekam još nekoliko dana da im nabijem bananu. Ukidam i telefon i aDSL.

 

Naime, osim što su mi sami od sebe (navodno to ide po automatici) produljili ugovor za godinu dana, a sada je kasno da trošim novce na preduge i preskupe sudske sporove, vrlo su bezobrazni.

Npr. moja priča ide ukratko ovako: zbog posla mi treba što veća brzina i naručim ja povećanje na max paket (16 odnosno 20 Mbps) - gospođa, kao i obično, kaže 48 sati (a uvijek je tek nekoliko sati). Moram li reći da me 3 dana nitko nije nazvao niti povećao brzinu?

Zovem i kažem da mi je hitno i da posao pati (prebacivanje oko 0.5 TB - da, pola terabajta - podataka na RapidShare accounte, kolegama preko torrenta i sl.) i da požure jer imam samo 15-tak dana (imao sam 18). Gospođa potvrdi i kaže da će biti kroz 24 sata. Za dva dana opet zovem i opet ista priča: obavit ćemo kroz 24 sata.

 

Službu sam zvao punih 5 puta, slušao uvijek ista opravdanja i gluposti i izgubio 10 dana, da bi mi zadnji dan, glupača "supervizorica" rekla da su, PAZITE SADA:

"mislili da, kao i mnogi korisnici, povećanje brzine tražim sa 16 na 20 jer sam čuo da dižu brzine pa želim "ubrzati stvar"!

 

Zamislite moju reakciju tada? Iako se nisam vokalno izrazio, gospođi sam se sjetio i tate i mame i spolnih organa i države i Mudrinića i T-Coma i DT-a i dionica i suda i odvjetnika i... i sve to u raznim kombinacijama koje se eventualno mogu pročitati u djelima Marquisa de Sade.

Od mog bijesa, u tom trenutku bila je veća samo moja želja da nekoga iz T-Coma ***** tupom žlicom i svjesnost o odvjetničkim tarifama i veličini T-Coma protiv kojeg ništa nitko ne može.

 

Poklopio sam glupači slušalicu i što sam brže mogao uveo kabelski pristup s maksimalnom brzinom. Moram reći da me profesionalnost i susretljivost B.neta ugodno iznenadila da sam odmah htio prijeći u potpunosti na sve njihove usluge. Uspio sam nekako stići prebaciti podatke koristeći paralelno aDSL i kabel, prije gašenja servera, ali je kašnjenje koštalo (uza sve ostalo) otprilike 5,000kn u vjetar zbog plaćanja dedicated servera koji nisam mogao "ubiti" s podacima.

 

No, tu nije kraj i dolazimo do druge polovice on-topica.

 

Odlučio sam prijeći na B.netov 3D paket (Telefon, TV, Internet), ali zamislite: prije malo manje od godine dana, na probni rok od mjesec dana (moglo se 3) sam za 35kn/mj. uzeo MaxTV i nakon samo mjesec dana - zbog smeća od kvalitete usluge i beskonačnog boota uređaja nakon svake oscilacije napona - vratio kompletan paket uređaja točno po popisu za vraćanje opreme koji su mi dali u T-Centru. Modem (router), koji se od mog starog razlikovao samo po utičnicama (tj. firmwareu) za IPTV i koji su mi oni zamijenili kao obavezno, nisu tražili nazad.

 

U telefonskom razgovoru, iako sam uredno odjavio MaxTV, iako sam opremu vratio i iako nikada više nisam dobio račun za MaxTV, saznao sam, da ja zapravo još imam MaxTV, koji sam odjavio u T-Centru i za koji ne dobivam mjesečne račune i da je zbog mog zadržavanja (?!) opreme i gledanja MaxTV-a, ugovor "automatski" (BEZ mog potpisa i bilo kakvog odobrenja) produljen na godinu dana (?!), a kasnije su rekli i na dvije godine (?!).

 

Pokušao sam na miran i uljudan način, koristeći standardni hrvatski jezik, dokučiti i objasniti sebi i gospodinu na telefonu u čemu je problem, ali bez ikakvog efekta, jer me "gospodin" uvjerava da ja imam i gledam MaxTV na Scientific Atlanta (CISCO) uređaju koji sam vratio u T-Centar.

Sada opet prolazimo moju verbalnu reakciju i pitanje (pitanje!) kako se onda raskida ugovor s T-Comom, ako ne odjavama u T-Centru? Bejzbol palicom? - na što me je, vrlo bahato, "gospodin" upitao radi li se o prijetnji?! ... i ako jest, da će me prespojiti (negdje? valjda policiji?), a nije me mogao (jer nema tehničke mogućnosti) prespojiti supervizoru (?!). Iako se radilo o pitanju!

 

Nakon toga sam odustao, opet svjestan odvjetničkih tarifa i činjenice da se borim protiv fašističke i sadističke kriminalne organizacije koja potporu ima i u samim državnim strukturama.

 

Usput, da kažem i da mi aDSL, iako su uređaj i kabel pod UPS-om (skupim) i ne gube struju, uvijek i redovito puca, ali ne zbog pada napona, već kiše! - Da, dragi čitatelji: kada u Splitu pada kiša ili na moru u Braćkom kanalu ili na samom Braću, aDSL redovito godinama puca (korisnik sam od 2003!)

U posljednje vrijeme, pretpostavljam zbog opterećenja centrale, puca i sam od sebe otprilike 3-5 puta dnevno, što, ako je uzastopno i ako radite nekim slučajem s Internetom, strašno iritira.

 

Tako da, nakon 7 godina pokušaja vjernosti T-Comu i očekivanja barem kvalitetne usluge, sav sam sretan što ću na konkurenciju sa svim mogućim uslugama.

 

Ako želite izgubiti živce i novac, svakako koristite usluge T-HT grupe, u protivnom, bježite kao vrag od tamjana, jer je kvaliteta usluge kojom časte i dugogodišnje korisnike, ispod razine bilo koje usluge koju imaju ovce i koze u dalmatinskoj zagori.

 

Sada razmišljam da ovo, pristojnije, napišem i T-Comu i udruzi za zaštitu potrošaća i sl. beskorisnim tijelima...

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2009 22:55 (naxeem).
Moj PC  
26 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
naxeem kaže...

Hehe... ja čekam još nekoliko dana da im nabijem bananu. Ukidam i telefon i aDSL.

 

Naime, osim što su mi sami od sebe (navodno to ide po automatici) produljili ugovor za godinu dana, a sada je kasno da trošim novce na preduge i preskupe sudske sporove, vrlo su bezobrazni.

 

Nije mi jasno kako se može ugovor automatski produžit.....

U mom slučaju, nakon isteka ugovora imao sam samo acc, dakle bez ugovornih obveza.

Dva mjeseca sam se dvoumio da li prijeći ili ne u Optimu (bad reputacija na netu: navodno puca veza ....i sl. gluposti), no ipak sam prešao.

Sve je u redu, nema apsolutno nikakvih problema.

Jedina stvar koja mi se ne sviđa je Anex A. Naime, u trgovinama ima jako malo mrežnih uređaja koja podupiru Anex A.

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Može - citiram: "automatikom mi to..."

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

joj sto su meni radili kada san prelazija na optimu.

istekne mi ugovor placeni svi racuni i napokon kao preci cu na optimu

potpisem novi ugovor s optimom za prelazak ali t-com prvo treba njima dopustiti posto se nekuzim kako to sve ide mislim ja to ce se rijesiti u tjedan dana

proslo vise od tjedna ja vec uspanicen zovem optimu kao di mi je faching net kad ono tcom neda

ja zovem tcom a oni tvrde da nisan platija zadnji racun, i onda sam im morao odniti onu potvrdu koja ti ostane kada platis racune

mislim ono koje price samo da ostanem kod njih

da ne duljim pricu necu ni pricati onaj racun od 1000E prije 4/5 godina ne samo meni nego polovici grada sramota

kako god bilo net je u hr i dalje preskup. npr. u njemackoj za 30 i nesto E dobiju flet telefon i net te 16mbit brzinu koliko san skuzija pricajuci s frednom

jedini posteni mi se cinu iz metroneta nije skup a ima postene brzine upa

malo san pisa zbrda zdola ali sto ja mogu

 

 

I can't remember anything
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Ah....ocito svi imamo istih problema sa jeb****, idiotskima T-com-om!!!

 

Nakon što je moja stara produzila ugovor maxTV na 24 mj, mi dodjemo doma a ono internet smanjen sa 8mbit na 2mbit!!!!

-Mi se vracamo t-centar i pitamo onog tipa zasto na mse smanjila brzina, a on na to "ajooj!!!, zaboravio sam vam reći". A ja munjeno: "sta"?!!

- "Pa maxtv vam oduzima 70% internetske brzine"!!! Htijeli smo ga zaklat kemiskom...ali nista od toga...Izlanuo se

- Ajd mi se pomirili s tim...

- Sad nakon 2 mjeseca, svaki dan, SVAKI DAN nam se prekida internetska veza i max tv se blokira nekoliko desetaka puta na DAN!!!

- U ta dva mjeseca smo 666 puta zvali t-sluzbu i svaki put su slali t-com-ovce kod nas da nam to rijese, vec smo sve t-comovce upoznali!!!LoL!!!

- Naravno i dalje je isto... ali sta ces, moram se pomiriti s time...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Može se svašta kod takvih (lopova) kad ti staviš potpis na sitna slova u ugovoru - ali evo da i ja ukratko opišem svoje "prekrasno" iskustvo sa T-comom, uzimamo mi 2007. doma aDSL i dobivamo pritom neki promotivni period neograničenog prometa od 3 mjeseca ako me pamćenje ne vara, već onda su postojale neke naznake muljaža pa sam rekao ajde biti ću oprezan i paziti na promet. Moj predosjećaj se pokazao ispravnim već kod prvog računa kad za divnog čuda dolazi naplata 6 GB prometa koji je bio besplatan (yeah right), nakon čega je usljedio raskid ugovora i plaćanje nekih ugovornih penala, ali nismo iz principa htjeli ostati na tom lopovluku. Više nitko iz obitelji ne koristi ni T-mobile, za internet sam u iščekivanju Optime, a bogme ni u budućnosti im se više NIKAD NE VRAĆAM.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

I u Iskonu se sve više osjeti da im je T-com tata. Početkom prošle godine sam uveo ADSL od njih i uzeo sam uslugu Iskon.ADSL (telefon na T-com-u, a ADSL Iskonov preko dijeljene parice – nije preprodaja T-comovog ADSL-a) s brzinom od 1Mbps. Sad u 5. mjesecu su podizali brzine i za uslugu Iskon.ADSL je najmanja brzina 3Mbps. Poslao sam im mail hoće li i postojećim korisnicima biti podignuta brzina i dobijem od njih odgovor „Poštovani, postojećim korisnicima brzina će automatski biti povećana s 1 Mbps na 3 Mbps.“. Ajde, rekoh, super. To je trebalo biti napravljeno do 1.6. Kako mi ni do 1.7. nisu povećali brzinu ponovno sam im slao mail, a sada je odgovor bio ovakav: „Prije svega, zahvaljujemo na Vašem upitu, kao i na dosadašnjem korištenju naše usluge. Povećanje brzina interneta omogućeno je svim Iskon.DUO i HR.DUO korisnicima. Korisnicima usluge Iskon.ADSL brzina nije povećana i ona ostaje 1 Mbps/256 Kbps.“, iako na njihovim stranicama lijepo piše da povećavaju brzinu svim postojećim korisnicima, a ne samo za ove dvije tarife. Kao šećer na kraju, prije dva dana se ulogiram na korisničke stranice i vidim da mi više ne piše da imam Iskon.ADSL, nego Iskon.SHARE, a nikakvu obavijest mi nisu poslali. Cijena obje tarife je ista (129 kuna), samo što na Iskon.SHARE dobiješ 3 puta manju brzinu. Poprilično zanimljivo rješenje po kojem nove korisnike privlačiš većim brzinama, a za postojeće izmisliš novu tarifu kako im ne bi morao dizati brzinu. Sva sreća pa idući mjesec izlazi ugovor, a onda će im biti zbogom. Čisto zato da se ne bih osjećao frustrirano. Uopće se više nemam namjeru niti dopisivati s njima.


 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

nabolje vam je kupiti digitalni resiver i ubacivat kodove za digi itd da nenabrajam

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 0:17 (razer1911).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
Verbatim kaže...
QFlash kaže...

 

Tcom i njihov MaxTV je smeće ! Ovakvu količinu neprofesinalnosti,bezobrazluka,nebrige o kupcu nema sigurno u EU zemljama,a za 'stoku' ovdje u hrvatskoj očito ovo je njihov maksimalni lvl usluge

za koju je Tcom sposoban !

 

TCOM - LOPOVI LAŽLJIVI !

 

LoL
Inače, T-com-ov SZK je "luda kuća", ne znam gdje pronalaze djelatnike.(Možda u Centru za osobe sa poteškoćama u razvoju).
Najjače izjave koje sam čuo u razgovoru sa njima su: 
- Vaša veza ne podržava........promjenite utičnicu
- Napravite UpDate Drivera..
- Reinstalirajte windowse.....
-Deinstalirajte firewall.....

Zato sam sad na OPTIMI za istu lovu veća brzina, začudo linija podržava, a nisam promjenio utičnicu...kao ni ostalo :)

Iako se kaže: Nikad ne reci Nikad, mislim da se neću vraćati u T - com!

 

Da ovo je cista klasika koju trabunjaju u sluzbi za korisnike ako nekaj ne stima s internetom i ja sam imao taj slucaj. Sve sam na kompu provjeril i jedino logicko rijesenje je bilo da je krepal Ruther koji je bio star godinu i pol ali oni u sluzbi za korisnike su tvrdili drukcije tj gore navedeno da je kod njih sve ok a da kod mene nekaj ne valja. No na kraju kad sam prijavil kvar i kad je dosal njihov mestar kod mene doma onda se ustanovilo da je Ruther bio na umoru i opet komentar nije potreban normalno a takvih slucajeva ima koliko hoces uvijek je korisnik kriv i njegova oprema a nikad oni!Nevinašce

14 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

imao sam i ja problema s tim t-sranjem, pol godine od kad sam prebacio i telefon i net na optimu su mi dolazili računi za adsl,  svaki mjesec bi ih zvao i rekao kako sam se prebacio i neka prekinu slanje tih računa, njihov odgovor je uvijek bio isti - ostavite svoje podatke i biti će sve riješeno, bilo je sve ok dok nisu počeli slati opomene pred sudski postupak, onda sam s povišenim tonom razgovarao s nekim od tih glupana iz t-coma pa su nekako to sve riješili

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Iskreno, ja bih svom silom na B.net, ali starci, s kojima živim u Zagrebu, well... Njima uspiješ prodati, kak se ono kaže, muda pod bubrege; iako, čekam još par mjeseci, pa makar osobno kampiro tu u Zagrebu, a predavanja telefonski slušo, jer mi je više pun kufer T-coma.

 

Moja avantura počinje tamo negdje prije tri godine kada smo se preselili na Knežiju (fora s onime, ti njima zemljište, oni tebi novi stan i za vrijeme gradnje plaćaju podstanarstvo). I tako sa starim (tada sam još, mislim, bio maloljetnik) odem to Hoto tornja (kod Cibone) i sve divno i krasno aDSL dolazi (mislim) u roku 60 dana. Ajd ok, nije baš neka uber brzina, ali barem znam kada ga mogu očekivati.

Nakon 60 dana ništa. Zovem - u narednih par dana dolaze. Ok. Nakon 10 dana ništa. Zovem opet - pišemo požurnicu. Nakon 5 dana ništa. Zovem opet - da mi onda kažu da čekaju nekog vraga na broju telefona (WTF? Osim toga i broj telefona je preko njih, mogli su obavjestiti). I ajde, nakon 3 mjeseca i kusur i taj net napokon došo.

 

Nakon godinu dana trebalo se odjaviti i vratiti na Trešnjevku. Odemo opet do T-coma, opet Hoto toranj, objanim čovjeku da se selimo, odjavljujemo DSL, i tražimo priključenje i telefona i DSL na Trešnjevci. Sve pet, sve divno i krasno. Usput još kao uzmemo onaj Zyxelov modem i WiFi reciever (antena, kak se već zove, stolno mi nije imalo WiFi karticu).

E, sad opet, čekaj - čekaj do Neuma. aDSL je trebao doći debelo prije Božića. Tamo oko Božića vratim se ja u ZG i što - nema ni tel. linije ni interneta. Spušio ja dva ispita zbog tog njihovog, da oprostite, j***nja u mozak. Zovem ja i zovem i zovem i zovem i ludim i zovem. I ajde, došo net.

Prvo stvar, Zyxel došo, reciever nije. Nisam bio doma, stara rekla da je on reko da će to naknadno doći (wtf, seriously!), i pazi sada ovo, iako je sve kao bilo plaćeno u Hoto, taj reciever će se morati platiti  (Iznenađen).

Ok, otuširam se, sjednem za lap. Nema neta. Koji vrag? Nemogu se ja konektat niti na laptopu, niti na stolnom, ne pomaže prebacivanje iz bridgea u router i obratno.

I sad pazi ovo.

Nazovem njihovu službu za korisnike. Objasnim, kaže mi jel imate računalo u blizini. Kažem imam (laptop u krilu). Kaže mi da ću trebati pingat (-.-) i, naravno, prebaci se u papagaj mode - Koji operativni imate? To je bilo jako kratko vrijeme kada sam imao Vistu na laptopu, i velim onako mrtvo- hladno: "Vistu", s time da sam već pingo 192.168.0.1.

Na to čujem biser nad biserima - "Nemamo podrškua za Vistu, nazovite Microsoft, oni će vam pomoći." (Koji j***** k**** ti j***** ***** ****** ***** *** ****?!!!!!???!!!!)

Ok, nakon 3 hladna tuša, i šaku tableta za smirenje (karikiram, jel), nazovem ja opet s time da sam sada sjeo za stolno računalo (na kojem je bio XP) i zovem ja opet... Javi se neki frajer (ak se dobro sjećam) i opet standardno pinganje (da boga ih na sprovodu tako pingali), i nakon pet minuta testiranja jesam retardiran ili nisam (Koje je boje prva lampica? Jel kabel ukopčan? U što je ukopčan? Koliko je 2+2?), napokon kaže da će sutra doći tehničar.

Došo i ošo (ja budala opet ujutro bio na treningu, a ne osto doma). Što je napravio? Jedno veliko N-I-Š-T-A. Zovem ja opet, ovaj puta dao si odušak, i nakon što sam se pošteno izderao (sad me sram kad se sijetim), onda su odjednom skužili da je greška na liniji (!!!!!!!!!!!!!!!!!) i da će to rješiti.

Nakon nekih 15 dana bilo i to rješeno.

Međutim mene izbacivalo van svaki puta kada je neko zvao. I ja opet zovem i kažem da je vjerojatno splitter neispravan. Na što, nakon par pitanja, pazite sada ovaj biser na biserima, žena mi kaže - Problem je što imate bežični telefon (RAAAAAAAAAAAAAAARHGHHHHHHH). Zovem ja opet i opet (čisto iz inate, slikaš tih par desetaka kuna za spliter). I napokon, oni kažu da će poslati tehničara.

Došo on (mene opet nema doma -.-), i pazi što je genije napravio - prebacio iz router u bridge mode, a prema majci on je rekao: "To tako mora biti!".

Kupio novi splitter, vratio u router mode i sve radi podmazano.

 

A sada slijedi vrhunac.

Odjednom, nakon nekoga vremena, jednostavno nema neta. Zovem ja i žena veli - niste platili. Kako nisam? Sve je plaćeno. Zovem ja starog, koji to radi preko internet bankarstva, on veli da je sve uredno plaćano.

Isprintamo mi potvrde, odemo do Hoto tornja, i... Ja sam čisto.... Ma... Problem je bio što su oni slali račune i dalje na Knežiju na onaj odjavljeni net. I frajer koji je tamo bio veli da se vidi da je odjavljen net tamo, ali i da u drugom, citiram "sistemu", nije prijavljeno da se računi više ne šalju (kakav je to sakati, retardirani, debilni IS?). Ovaj tamo nešto tipka po tipkovnici, zove i veli sve rješeno. Ajd ok.

Ja inače kad se nađem u nekome centru / dućanu / bilo čemu gdje sam okružen nekom, pa ajmo reći, tehnologijom - izgubim se ko dijete u tvornici čokolade. I ja tamo skakučem oko mobitela, telefona, routera, modema i što sve ne. E, sad, ne znam koje je pitanje bilo, ali odgovor je bio vrhunski - "Znate, ja sam diplomirao baze podataka, tako da ništa ne znam o tome!" (!!!!!!!!!!!!!!!!!, pa nisam te pitao što radi fizički layer, iako bi i to trebao znati). Mrak na oči mi je pao.

 

Još tih par mjeseci i B.net i telefon i internet, a možda i TV.

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2009 11:39 (Bukva).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Joj kako meni digne tlak kad me pita za lampice...

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
15 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
Verbatim kaže...
naxeem kaže...

Hehe... ja čekam još nekoliko dana da im nabijem bananu. Ukidam i telefon i aDSL.

 

Naime, osim što su mi sami od sebe (navodno to ide po automatici) produljili ugovor za godinu dana, a sada je kasno da trošim novce na preduge i preskupe sudske sporove, vrlo su bezobrazni.

 

Nije mi jasno kako se može ugovor automatski produžit.....

U mom slučaju, nakon isteka ugovora imao sam samo acc, dakle bez ugovornih obveza.

Dva mjeseca sam se dvoumio da li prijeći ili ne u Optimu (bad reputacija na netu: navodno puca veza ....i sl. gluposti), no ipak sam prešao.

Sve je u redu, nema apsolutno nikakvih problema.

Jedina stvar koja mi se ne sviđa je Anex A. Naime, u trgovinama ima jako malo mrežnih uređaja koja podupiru Anex A.

 Haha...nije ti jasno kako se može produljit automatski...pa evo kad smo kod telekomunikacijskih firmi - ima VIP istu klauzulu u ugovoru (koju obrišu na tvoj zahtjev prije potpisa ?!?) tako da su se očito svi fino slično dogovorili.

 

Inače, ja sam itekako zadovoljan s T-comom s obzirom da u mom predgrađu nemam NIKAKVOG izbora osim skuplje i napornije varijante - žica od T-Com-a a usluge Iskona i sličnih. Poslovno sam na Metronetu i tu grozotu ne bih nikome preporučao tako da ne znam koju alternativu imamo...

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
neaktivan
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Još nekoliko bisera:
- Reinstalirajte SP3
- Koji Os imate....Ubuntu...(muk)...Koji....Linux
- Ne pružamo potporu za Linux...ali ja pitam za int.vezu
- Žao mi je gospodine...Instalirajte XP

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Baš mi teško dođe kad čujem loša iskustva koja ljudi imaju sa t-comom.

 

Osobno, al stvarno, nikad nisam imao apsolutno nikakvih problema sa njihovom uslugom, koristim sve što imaju u ponudi (telefon, internet i maxtv).

 

Jednom sam prijavljivao kvar MaxTV-a, iskreno, čovjek iz t-coma došao mi je drugi dan u popodnevnim satima pogledati šta je i otklonio kvar. Manjih smetnji sam imao nekoliko puta, ali svaki puta to je riješeno telefonski jako brzo. (svaki puta bio je problem u njihovoj centrali)

 

MaxADSL nikad kvara nije imao.

 

Telefon ni ne koristim pa ne znam. :D

Jedino znam da sam zadovoljan uslugom preseljenja linije, naime otišao sam u t centar, rekli su nekih 30 dana, došao čovjek za 5 i napravio preseljenje.

 

U svakom slučaju MaxTV koristim od prije nekih godinu dana, ADSL nekakve 3 godine i nemam pritužbi, stvarno nemam.

 

Ali, često mi se žale prijatelji, ali i vi na forumima, pa me to natjera da pomislim da sam stvarno imao sreće, ili se jednostavno nakuplja pa će od jednom sve otići u k**ac... :)

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
Danny_HR kaže...

Baš mi teško dođe kad čujem loša iskustva koja ljudi imaju sa t-comom.

 

Osobno, al stvarno, nikad nisam imao apsolutno nikakvih problema sa njihovom uslugom, koristim sve što imaju u ponudi (telefon, internet i maxtv).

 

Jednom sam prijavljivao kvar MaxTV-a, iskreno, čovjek iz t-coma došao mi je drugi dan u popodnevnim satima pogledati šta je i otklonio kvar. Manjih smetnji sam imao nekoliko puta, ali svaki puta to je riješeno telefonski jako brzo. (svaki puta bio je problem u njihovoj centrali)

 

MaxADSL nikad kvara nije imao.

 

Telefon ni ne koristim pa ne znam. :D

Jedino znam da sam zadovoljan uslugom preseljenja linije, naime otišao sam u t centar, rekli su nekih 30 dana, došao čovjek za 5 i napravio preseljenje.

 

U svakom slučaju MaxTV koristim od prije nekih godinu dana, ADSL nekakve 3 godine i nemam pritužbi, stvarno nemam.

 

Ali, često mi se žale prijatelji, ali i vi na forumima, pa me to natjera da pomislim da sam stvarno imao sreće, ili se jednostavno nakuplja pa će od jednom sve otići u k**ac... :)

 Haha...eto i meni već drugu godinu sve radi...sad si me prepao. Čak mi je tip monter prilikom montaže (došao u roku 15 dana nakon predanog zahtjeva instalirati telefon i ADSL ) dao i broj svog mobitela ako bi nešto zatrebalo da ga zvrcnem. Idem ja bolje potražiti taj broj nek bude blizu kad sve krene nizbrdo :-)

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
naxeem kaže...

Hehe... ja čekam još nekoliko dana da im nabijem bananu. Ukidam i telefon i aDSL.

 

Naime, osim što su mi sami od sebe (navodno to ide po automatici) produljili ugovor za godinu dana, a sada je kasno da trošim novce na preduge i preskupe sudske sporove, vrlo su bezobrazni.

Npr. moja priča ide ukratko ovako: zbog posla mi treba što veća brzina i naručim ja povećanje na max paket (16 odnosno 20 Mbps) - gospođa, kao i obično, kaže 48 sati (a uvijek je tek nekoliko sati). Moram li reći da me 3 dana nitko nije nazvao niti povećao brzinu?

Zovem i kažem da mi je hitno i da posao pati (prebacivanje oko 0.5 TB - da, pola terabajta - podataka na RapidShare accounte, kolegama preko torrenta i sl.) i da požure jer imam samo 15-tak dana (imao sam 18). Gospođa potvrdi i kaže da će biti kroz 24 sata. Za dva dana opet zovem i opet ista priča: obavit ćemo kroz 24 sata.

 

Službu sam zvao punih 5 puta, slušao uvijek ista opravdanja i gluposti i izgubio 10 dana, da bi mi zadnji dan, glupača "supervizorica" rekla da su, PAZITE SADA:

"mislili da, kao i mnogi korisnici, povećanje brzine tražim sa 16 na 20 jer sam čuo da dižu brzine pa želim "ubrzati stvar"!

 

Zamislite moju reakciju tada? Iako se nisam vokalno izrazio, gospođi sam se sjetio i tate i mame i spolnih organa i države i Mudrinića i T-Coma i DT-a i dionica i suda i odvjetnika i... i sve to u raznim kombinacijama koje se eventualno mogu pročitati u djelima Marquisa de Sade.

Od mog bijesa, u tom trenutku bila je veća samo moja želja da nekoga iz T-Coma ***** tupom žlicom i svjesnost o odvjetničkim tarifama i veličini T-Coma protiv kojeg ništa nitko ne može.

 

Poklopio sam glupači slušalicu i što sam brže mogao uveo kabelski pristup s maksimalnom brzinom. Moram reći da me profesionalnost i susretljivost B.neta ugodno iznenadila da sam odmah htio prijeći u potpunosti na sve njihove usluge. Uspio sam nekako stići prebaciti podatke koristeći paralelno aDSL i kabel, prije gašenja servera, ali je kašnjenje koštalo (uza sve ostalo) otprilike 5,000kn u vjetar zbog plaćanja dedicated servera koji nisam mogao "ubiti" s podacima.

 

No, tu nije kraj i dolazimo do druge polovice on-topica.

 

Odlučio sam prijeći na B.netov 3D paket (Telefon, TV, Internet), ali zamislite: prije malo manje od godine dana, na probni rok od mjesec dana (moglo se 3) sam za 35kn/mj. uzeo MaxTV i nakon samo mjesec dana - zbog smeća od kvalitete usluge i beskonačnog boota uređaja nakon svake oscilacije napona - vratio kompletan paket uređaja točno po popisu za vraćanje opreme koji su mi dali u T-Centru. Modem (router), koji se od mog starog razlikovao samo po utičnicama (tj. firmwareu) za IPTV i koji su mi oni zamijenili kao obavezno, nisu tražili nazad.

 

U telefonskom razgovoru, iako sam uredno odjavio MaxTV, iako sam opremu vratio i iako nikada više nisam dobio račun za MaxTV, saznao sam, da ja zapravo još imam MaxTV, koji sam odjavio u T-Centru i za koji ne dobivam mjesečne račune i da je zbog mog zadržavanja (?!) opreme i gledanja MaxTV-a, ugovor "automatski" (BEZ mog potpisa i bilo kakvog odobrenja) produljen na godinu dana (?!), a kasnije su rekli i na dvije godine (?!).

 

Pokušao sam na miran i uljudan način, koristeći standardni hrvatski jezik, dokučiti i objasniti sebi i gospodinu na telefonu u čemu je problem, ali bez ikakvog efekta, jer me "gospodin" uvjerava da ja imam i gledam MaxTV na Scientific Atlanta (CISCO) uređaju koji sam vratio u T-Centar.

Sada opet prolazimo moju verbalnu reakciju i pitanje (pitanje!) kako se onda raskida ugovor s T-Comom, ako ne odjavama u T-Centru? Bejzbol palicom? - na što me je, vrlo bahato, "gospodin" upitao radi li se o prijetnji?! ... i ako jest, da će me prespojiti (negdje? valjda policiji?), a nije me mogao (jer nema tehničke mogućnosti) prespojiti supervizoru (?!). Iako se radilo o pitanju!

 

Nakon toga sam odustao, opet svjestan odvjetničkih tarifa i činjenice da se borim protiv fašističke i sadističke kriminalne organizacije koja potporu ima i u samim državnim strukturama.

 

Usput, da kažem i da mi aDSL, iako su uređaj i kabel pod UPS-om (skupim) i ne gube struju, uvijek i redovito puca, ali ne zbog pada napona, već kiše! - Da, dragi čitatelji: kada u Splitu pada kiša ili na moru u Braćkom kanalu ili na samom Braću, aDSL redovito godinama puca (korisnik sam od 2003!)

U posljednje vrijeme, pretpostavljam zbog opterećenja centrale, puca i sam od sebe otprilike 3-5 puta dnevno, što, ako je uzastopno i ako radite nekim slučajem s Internetom, strašno iritira.

 

Tako da, nakon 7 godina pokušaja vjernosti T-Comu i očekivanja barem kvalitetne usluge, sav sam sretan što ću na konkurenciju sa svim mogućim uslugama.

 

Ako želite izgubiti živce i novac, svakako koristite usluge T-HT grupe, u protivnom, bježite kao vrag od tamjana, jer je kvaliteta usluge kojom časte i dugogodišnje korisnike, ispod razine bilo koje usluge koju imaju ovce i koze u dalmatinskoj zagori.

 

Sada razmišljam da ovo, pristojnije, napišem i T-Comu i udruzi za zaštitu potrošaća i sl. beskorisnim tijelima...

Po tvome koliko sam ja skuzio treba brza veza da bi mogao uploadati brze na rapidshare. A sa povecanjem brzine sa 16 na 20 upload je ostao isti. Nije da branim t-com ali to povecanje brzine u tvom slucaju ne znaci nista jer je brzina uploada ostala ista : 768 Kb/sec.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
genije_čudo_prirode kaže...

 Haha...nije ti jasno kako se može produljit automatski...pa evo kad smo kod telekomunikacijskih firmi - ima VIP istu klauzulu u ugovoru (koju obrišu na tvoj zahtjev prije potpisa ?!?) tako da su se očito svi fino slično dogovorili.

 

 

Prije nego sam donio konačnu odluku o prelasku U Optimu, nazvao sam legedarni SZK i bio u T-com Centru, obje službe su potvrdile da nemam ugovornu obvezu ni na tel i aDSL. Možda je to zato jer je drugi ugovor na 1g. sklopljen preko korisničkih stranica...stvarno ne znam

kako je moguće automatizmom produžiti ugovor.S obzirom da živimo u "pravnoj" RH sve je moguće.

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
15 godina
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
Verbatim kaže...

Još nekoliko bisera:
- Reinstalirajte SP3
- Koji Os imate....Ubuntu...(muk)...Koji....Linux
- Ne pružamo potporu za Linux...ali ja pitam za int.vezu
- Žao mi je gospodine...Instalirajte XP

Nisam znao da nemaju podršku za Linux.

Trebali bi se ovi iz EU komisije pozabaviti T-comom, a ne zafkravati MS zbog IEa...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži
Bukva kaže...

Nisam znao da nemaju podršku za Linux.

Trebali bi se ovi iz EU komisije pozabaviti T-comom, a ne zafkravati MS zbog IEa...

Tebi nisu znali za Vistu, a kamoli za Linux :)

Sad zamisli da sam naveo neku egzotičnu verziju npr. BackTrack

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
16 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Meni redovito smanjuju brzinu ADSL-a na 2mb a imam 4. Neznam zasto to rade ali internet puca bar 3 puta dnevno i cas mi je 2mb a cas 4mb :S Sto cu se zaliti kad procitam ovakva iskustva. Jos mi telefonski racun dolazi 70 kuna i nesto sice sa PDV-om a kada sam uzimao zena rekla da je to 55 kuna sa PDV-om. Vise neznas ko tu koga i zasto :D

Ivo. Govori ti Big Brother. To nije dovoljno dobar razlog.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tcom Max Tv - Neprofesionalnost,nebriga i laži

Evo ja cekam vec par dana odgovor, nesto u subotu malo grmilo, od tada mi se smanjila brzina, skida do 90 kb/s, ponekad i vise, ali nikad preko 100.
Sto je jos gore kako sam udaljen od centrale, ali nema vele korisnika, hvatam samo do oko 200 kb/s, a trebao bi najmanje duplo, sad neznam sta treba poduzet da naprave centralu blize meni(valjda skupit još ljudi)

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice