Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.546.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

O traumama i dijabolizmu u dječaka. Odličan film od režisera Poezije. Link

5 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
A da za promjenu prestaneš reklamirat svoju web stranicu i staviš poveznicu na nešto normalno, recimo IMDB?
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo, prvo isprika ako sam nekome spoilao film Searching, nikako mi to nije bila namjera.

 

A sad na preporuke i antipreporuke...

 

Bedeviled

Preporučam da ne čitate opis filma niti na imdb-u niti na RT-u jer sadrže spoilere, što se manje zna, to bolje...

Ukratko, bankovna službenica iz Seoula odlazi na odmor na otok gdje je odrasla, otok je poprilično izoliran i zaostao u svakom mogućem smislu...to vam je dovoljno.

Priča, gluma, scenografija, sve je na standardno visokom nivou što se Koreanaca tiče.

8,5/10

 

Lowlife

Početkom godine sam na najavama za nadolazeće filmove primjetio i ovaj koji mi se činio zanimljivim, sad krajem godine ga pogledao i malo je reći da sam razočaran, leti iz drame u triler, iz trilera u komediju, likovi bezvezno napisani, a kad se tomu doda i loša gluma onda se dobije proizvod koji se odgleda uz neprestano pogledavanje na sat i iščekivanje završnih creditsa.

6/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
8 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

m77. hvala ti za preporuku ovog koreanca Bedeviled čini se dobar :)

Stavljen na skidanje!

Neću ga moć večeras pogledat zbog Boce i Rivera večeras u Madridu ali budem sutra navečer 

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ima li tko preporuku filma da je kao Unbroken iz 2014? Nesto slicno ili na tu foru ali da je kvaliteno, ako ima tko sta.

Hvala

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Quest for Fire (1981)

 

Skupina Homo sapiensa prije cca 80000 godina krece u potragu za vatrom. Nema potrebe puno objasnjavati, preporuka!

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao ovaj Venom o kojem svi pričaju i mogu reći da mi se dopao. Tom Hardy je stvarno pun pogodak za glavnog lika. Preporuka, 7.5/10

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JackIsBack kaže...

 Sva tri gledao haha.

 I meni se podudaraju sa Unbroken ali nisam naveo da sam ih gledao, pa sam mislio mozda ima jos koji a da ne znam.

Barcelona - Mes que un club
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
phoenix2003 kaže...

Virdžina, film Srđana Karanovića, nosi snažnu poruku o prokletstvu besmislenih običaja na Balkanu. Odličan film!

 ne na Balkanu, nego u CG

Ne u CG već u Hrvatskoj! Da, u Hrvatskoj, informiraj se.....

 

BTW, pogledao sam Južni vetar . Prilično dobar film. Ne bih ga ukivao u zvijezde kao neki, ne bih ga pogledao dva puta, ali mogu reći da ga treba pogledati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 0:59 (phoenix2003).
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Speed Kills (2018) link

Travolta je snimio dobar novi film, to mu je jedan od boljih, ako ne i najbolji kojeg sam do sada gledao. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 13:56 (gug).
8 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
gug kaže...

Speed Kills (2018) link

Travolta je snimio dobar novi film, to mu je jedan od boljih, ako ne i najbolji kojeg sam do sada gledao. 

 

 

 lol 19 po Metascoreu ocijena a IMDB 3,9 

nemože bit dobro da ga ubiješ

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Naprosto je zastrašujuće kada se ovdje može pročitati post tzv filmofila kojem su ocjene balavurdije, iskompleksiranih filmskih kritičara i mediokriteta osnov za procjenu kvalitete filma.

8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da ima balvurdije i iskompleksiranih likova ali bez obzira previše je to nisko da bi bila samo balvurdija bitan faktor.

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nisam vidovit da znam tko stoji iza ocjena, ali u jedno sam siguran: ocjene su dijelile neznalice.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Big Gundown https://www.imdb.com/title/tt0063501/?ref_=nv_sr_1

 

Spageti sa svim svojim dobrim i losim stranama.Prica je onako, recimo izlizana sa ishitrenim razvojem, preglumljavanja i preseravanja spageti karikaturnih likova ima u obilju, akcija djeluje nespretno.No glazba je vrhunska, Van Cleefa je uvijek fora vidjeti, a takodjer je zanimljivo vidjeti tadasnje poimanje politicke korektnosti filmske industrije prema zenama, manjinama i slicno.Onima kojima ce biti prvi susret, bit ce zanimljivo vidjeti neke ''inspiracije'' Tarantina .Danas to sve skupa djeluje malo trashy, narocito  za ne ljubitelje tog filmskog izricaja i razdoblja, ja sam neobjektivan ovisnik koji preporuca i puno ''gore'' od ovog primjerka zanra.Preporuka he he he he  

5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Creed 2 (2018) link

Vrijeme je da Stalone prekine sa franšizom, ovo je bila loša kopija Rocky 3.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 22:42 (gug).
8 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
gug kaže...

Creed 2 (2018) link

Vrijeme je da Stalone prekine sa franšizom, ovo je bila loša kopija Rocky 3.

 Baš odličan film !! Ti men s čini sve zlo i naopako recenziraš!?

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
gug kaže...

Naravno da ti je odličan kad se u film razumiješ kao svaki drugi mediokritet koji se razvaljuje kad vidi  nabildana tijela, tučnjavu, pucnjavu, jurnjavu, dijaloge na razini pučkoškolca i hrpu ljubavne patetike. Čekaj da pogodim, najbolji filmovi su ti Avengersi, Fury Road, Star Wars, Wonder Woman, a najbolji glumac Tom Cruise? 

 Cestitam uspio si postati prvi korisnik kojeg ignoriram, a bilo je trolova na forumu.

 

Gledao Venom, iako se moglo puno bolje meni je film dobar i svakako je za preporuku pogotovo ako uzivate u filmovima o strup junacima.

 

 

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mowgli

 

Nakod odgledane ekranizacije iz 2016 pomislio sam da nema vise sta da se pogleda na temu Knjige o đungli i bio sam u pravu!

 

  Nije mi jasno koji k...c su snimili indeticnu kopiju ekranizacije iz 2016?Ista prica se ponavlja u obadva filma.

Iako je kopija,uspjeli su da zahebu i to,te je cijeli film puno lošiji od starije verzije.

CGI zivotinja je totalno pobacio,zivotinje izgledaju kao da su obolile od nekakve šuge(valjda su htijeli dodati "mracnu" stranu),zmija izgleda presmjesno..ma jad i bjeda.

Onima koji nisu pogledali verziju iz 2016,vjerovato ce se film svidjeti,ali toplo preporucujem za zaobiđete ovu novu verziju i uzivate u remek djelu iz 2016.

 

Ova verzija 3/10

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Mowgli

 

Nakod odgledane ekranizacije iz 2016 pomislio sam da nema vise sta da se pogleda na temu Knjige o đungli i bio sam u pravu!

 

  Nije mi jasno koji k...c su snimili indeticnu kopiju ekranizacije iz 2016?Ista prica se ponavlja u obadva filma.

Iako je kopija,uspjeli su da zahebu i to,te je cijeli film puno lošiji od starije verzije.

CGI zivotinja je totalno pobacio,zivotinje izgledaju kao da su obolile od nekakve šuge(valjda su htijeli dodati "mracnu" stranu),zmija izgleda presmjesno..ma jad i bjeda.

Onima koji nisu pogledali verziju iz 2016,vjerovato ce se film svidjeti,ali toplo preporucujem za zaobiđete ovu novu verziju i uzivate u remek djelu iz 2016.

 

Ova verzija 3/10

 

 

 Životinje izgledaju čudno jer su motion capture koristili kako bi uhvatili lica glumaca i sl.. Zapravo je film bio sniman u isto vrijeme ali je odgođen za godinu dana radi konkurencije. Jebi ga nema Serkis tolko para da se natječe sa velikim studijima.

Ovaj film ima bolju glumu i voice acting. Bale i Benedikt su razvalili svoje uloge.

 

Film je ok, da životinje izgledaju bezveze, ali je više film sličan originalu jer je i originalna knjiga je dosta mračna i žalosna gdje se isto ubijaju. Disneyev je drugačiji i dobar na svoj način, više prilagođen djeci i dodali su opet onog majmuna koji je potpuno izmišljen.

Nekako djeluje ozbiljniji film, sa krajem na koji se može gledati kao i žalostan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 10:25 (Jack Sparrow).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jack Sparrow kaže...

 Životinje izgledaju čudno jer su motion capture koristili kako bi uhvatili lica glumaca i sl.. Zapravo je film bio sniman u isto vrijeme ali je odgođen za godinu dana radi konkurencije. Jebi ga nema Serkis tolko para da se natječe sa velikim studijima.

Ovaj film ima bolju glumu i voice acting. Bale i Benedikt su razvalili svoje uloge.

 

Film je ok, da životinje izgledaju bezveze, ali je više film sličan originalu jer je i originalna knjiga je dosta mračna i žalosna gdje se isto ubijaju. Disneyev je drugačiji i dobar na svoj način, više prilagođen djeci i dodali su opet onog majmuna koji je potpuno izmišljen.

Nekako djeluje obiljniji film, sa krajem na koji se može gledati kao i žalostan.

Glasovi Ballua i Bagheera,su odlicni i zbog toga sam dao 2 ocjene više ,ali malac (mowgli) iz 2016 je puuuno bolji od ovoga sto se tice glume.

Ok je film,ali uspoređujuci ga sa Disneyevom verzijom izgleda jadno.Ma da su zivotinjama dali samo malo više dlaka,film bi bio bolji,ovako to izgleda užas!

Jbt ne znam zasto,ali ova scena mi je ludilo:

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fresh (1994)

 

Drugo gledanje nakon puno godina, ali i dalje  dobar film,jedan od najboljih iz 90-tih sa radnjom smjestenom u geto. Sve u filmu generalno funkcionira, ali  mene osobno se najvise dojmio casting. Giancarlo Esposito i tada trinaestogodisnji Sean Nelson se posebno isticu,a tu je i Samuel L. Jackson u manjoj ali jako dobro odigranoj roli. Preporuka.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 18:41 (geronimo4661).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
....sad, hrt2 Shining NE VJERUJEM, di sad.... ko nije, PICKA....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Predator https://www.imdb.com/title/tt3829266/?ref_=nv_sr_2

 

Ocigledno se trebamo pomiriti da je Predator 1 pocetak i kraj, mozda je to bilo samo moguce u 80tim, mozda je to samo mogo Arnie.Mislim da u pocetku gledanja ovog zlodjela nisam u stvari shvacao sta je, ocekivo poluozbiljno akcijsko smetje, sto je u meni prvih pola sata izazivalo ocekivane reakciju ''ne opet''.No sa povecanjem gomilanja apsurdnih gluposti iz scene u scenu, poceo nekako dobivati sliku da je ovo zamisljeno ko krizanac ''djecjeg'' i thrash akcionog filma.Iskreno puno sam zahvalniji na ovom apsolutnom thrash izdanju predatora nego na prijasnjim polu ''ozbiljnim'' smetjima.Smetje je jos uvijek smetje no barem je pokusan drugaciji pristup, koliko god Vam aspurdno zvucalo za mene bolji od svih recentnih inkarnacija ''Predator'' svemira.Na kraju, he he preskok, a sto drugo

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Wave

''Da li bi diktatura ponovno bila moguća u Njemačkoj?''

8/10

 

The Ballad of Buster Scruggs

Filmski omnibus braće Coen u kojem pratimo šest priča sa starog divljeg zapada...prva priča je fenomenalna i može je se pogledati 10 puta, a da ne dosadi, tako je bar u mom slučaju...ostalih pet, eh...zanimljive su, ali ne toliko pamtljive i impresivne kao prva.

7/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"Ocigledno se trebamo pomiriti da je Predator 1 pocetak i kraj, mozda je to bilo samo moguce u 80tim, mozda je to samo mogo Arnie.Mislim da u pocetku gledanja ovog zlodjela"

:))) Zlodjela .. najbolji opis novog terminatora do sada. Najgore od svega u ovom trashoidu je sta se film ne moze odluciti jel parodija, komedija, gore, akcijski.. neke dretve scenarija su skroz nadrealne - lobotomizirani predatorski pas ubojica sa stokholskim sindronom..

Inace, sam ptsp lunatic squad je zgodno razradjen, dobro bi to mozda funkcioniralo u nekom drugom komicnom akcicu, a ovako je samo mjesavina trasha.
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Galveston http://www.imdb.com/title/tt2315596/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ja sam ljubitelj ovakvih ''B'' atmosfericnih ''white thrash'' krimi dramica .Ova mi takodjer atmosferom odgovara, medjutim scenaristicki nazalost ne drzi vodu.Narocito prema kraju, se sve skupa urusi, iako mi je sam kraj, kraj dobro zamisljen jer nema zavrsetak filma ''veci'' od samog filma.Nema ocekivanog raspleta, katarze da sad ne spojlam ukoliko netko odluci pogledati.Atmosfera je dobra, sporedni likovi pogotovo zenski ne pridonose, scenarij je los, no ukoliko poput mene ste slabi na tu suvremenu country atmosferu moze se pretrpiti.Svak prema nahodjenju 

8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

   Osveta 2017

 

https://www.imdb.com/title/tt6738136/

 

Tri bogatuna tj. jedan od njih na godišnji vodi svoju ljubavnicu dogodi se neki "đumbus"  i misleći da je slatkica mrtva odoše oni dalje ali kako to biva u ovakvim filmovima nitko nije mrtav dok scenarista ne kaže tako!

I da neduljim dalje maleni slatki bombončić naša glavna junakinja kreće u osvetnički pohod,potjeru usred pustinje i maskr ova tri prethodna pizduna.

Da zaključim  krvi na pretek baca to malo na žešći trash ali bože moj tko to nevoli nek zaobiđe a svima drugima topla preporuka 

Od mene ocijena 6.9/10

Napad je najbolja obrana :)
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Black '47 https://www.imdb.com/title/tt3208026/?ref_=nv_sr_1

 

Irski ''western'' u doba gladi.Prica je jednostavna, prekaljeni irski vojnik u sluzbi Engleske vraca se kuci, medjutim povratak kuci nije bajan.Glad, engleska tiranija, i prijezir vlastitog naroda.Dovoljno za osvetnicki pohod.Dobri glumci, ugodjaj meni malo previse ''new age'', meni je trebalo to sve skupa biti malo ''sirovije'', od glazbene produkcije do same realizacije.Slobodno bacite oko u visku vremena

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice