ATI Radeon 3870 X2

poruka: 10
|
čitano: 3.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 3870 X2 Help!

E ovako,neki dan dok sam igro TF2 nakon otprilike nedgdje 2 sata igra mi se je srusila i na trenutak su mi se neke crte na ekranu pojavile.Pisalo je da su se driveri od grafe srusili i da su kao sucesfully recovered,reinstallo sam drivere probo sam ponovo al vec na loading screenu se je srusio.Citao sam malo na forumu i neki kazu kao da treba voltazu dic il nest al nezz.Pa ako mi oce neko pomoc :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
ATI Radeon 3870 X2

Vjerojatno se grafa pregrijava te bi ju trebalo izvaditi, očistiti od prašine i zamjeniti termalnu pastu. Skini HWMonitor, instaliraj ga i pokreni, zatim zaigraj neku igru 15min. izađi iz igre i pogledaj u HWMonitoru kolike su temperature i napiši ih ovdje ili stavi sliku.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon 3870 X2

Eto napravio sam sta si reko rastavio grafu ocistio bilo je malo prasine,ali sam vrlo  siguran da mi je crko jedan core jer nije jaka kak je bila. Thx :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon 3870 X2
Razzac kaže...

Eto napravio sam sta si reko rastavio grafu ocistio bilo je malo prasine,ali sam vrlo  siguran da mi je crko jedan core jer nije jaka kak je bila. Thx :)

 

 

daj mi molim te pojasni što ti to znači?

13 godina
offline
Re: ATI Radeon 3870 X2

Pošto je to kartica s dva graficka procesora , zeli reci da mu je jedan valjda crknuo !?

Music As A Weapon !!
16 godina
odjavljen
offline
Re: ATI Radeon 3870 X2
Haf932 kaže...

Pošto je to kartica s dva graficka procesora , zeli reci da mu je jedan valjda crknuo !?

 

Da, i drugi je nastavio raditi solo bez problema {#}

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 3870 X2

Lako moguće da se jedna jezgra pregrijava i da se driver krši zbog toga, ona dalja od venta na kraju grafe. Očisti karticu od prašine, skini cooler, nanesi novi tanki film paste nakon što si staru skinuo i sve dobro očistio, ali stvarno točkicu paste, jer se razmazuje pod tolikom temperaturom, nema potrebe i kontraefekt ima silovanje pastom, zašarafi nazad i probaj opet.

 

Drivere stavi zadnje koje ti izbacuje službena stranica za početak. Moralo bi ići ok, a koje napajanje je u igri, šta imaš u kompu?

Faith divides us. Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 13:08 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
ATI Radeon 3870 X2

Činjenica je ta da u toj grafičkoj su hladnjaci od jezgra razliciti, stavi onu aluminijsku(srebrnu) na izlaz, a bakrenu do ventilatora, tako ce ti bit temperature nize na jednoj jezgri, tj na obadvije..

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon 3870 X2

Šanse da je jedan GPU otišao a drugi nastavio raditi solo, su jako male, gotovo nikakve. Ta grafička je stvorena na način da dva GPU-a funkcioniraju zajedno, i ako jedan krepa, ode sve kvragu. 
Preporuka: Zamijeni ju sa HD6770, preporodit ćeš se. HD6770 se da naći za relativno malu cijenu po oglasnicima. Ja sam imao HD3870x2, mislio sam da je odlična, dok nisam probao HD6770 i ustanovio da 6770 za bolje performanse povuče nekih 108W, dok je 3870x2 u iddleu vuče preko 200W.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon 3870 X2
xZero kaže...

Šanse da je jedan GPU otišao a drugi nastavio raditi solo, su jako male, gotovo nikakve. Ta grafička je stvorena na način da dva GPU-a funkcioniraju zajedno, i ako jedan krepa, ode sve kvragu. 
Preporuka: Zamijeni ju sa HD6770, preporodit ćeš se. HD6770 se da naći za relativno malu cijenu po oglasnicima. Ja sam imao HD3870x2, mislio sam da je odlična, dok nisam probao HD6770 i ustanovio da 6770 za bolje performanse povuče nekih 108W, dok je 3870x2 u iddleu vuče preko 200W.

 HD 5770 6770 je mnogo brza grafika od te 3870x2 to jest feafika sa dva cipa nema govora ali ta dva cipa kakvu ima arhitekturu staru obradjivanja podataka nemoze jednoj HD 6770 koja trosi troduplo manje a troduplo brze radi u igrama ima noviji cip slabiji po specifikacijama ali mocniji i brzi u arhitekturi samog cipa tako da ta 3870x2 se nemoze porediti sa 6770

lisnjic
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice