Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

poruka: 18
|
čitano: 2.161
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

 Ovako, moja ideja je prodat trenutnu 1070 za 2500 kuna...

U petak kupujem dvije RTX 580 i dobivam isti FPS kao da sam platio 6500 kuna za GTX 1080 TI

 

Is it worth, još sam 500 kuna u +

2 Da, naravno
5 Ne, pa NVIDIA je zakon
0 Links ti nedaje kupnju 2 GPU-a
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 0:11 (karlo125).
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Ma da. Eno links ih ima 10 000 na lageru za BF. Dajte ljudi uozbiljite se. Sta vi stvarno mislite da cete kupiti Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5 za 999 kuna ?

I to cak dvije ?

 
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
SamoPitam3 kaže...

Ma da. Eno links ih ima 10 000 na lageru za BF. Dajte ljudi uozbiljite se. Sta vi stvarno mislite da cete kupiti Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5 za 999 kuna ?

I to cak dvije ?

 Da, alarm mi je u pola 5.

Tamo sam u 5 i 15.

Ako nejdu dvije, ic ce barem jedna no pitam samo jel worth, nezz mozda u crossfireu nisu dobro optimizirane za gaming posto ih svi koriste za rudarenje

5 godina
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
karlo125 kaže...
SamoPitam3 kaže...

Ma da. Eno links ih ima 10 000 na lageru za BF. Dajte ljudi uozbiljite se. Sta vi stvarno mislite da cete kupiti Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5 za 999 kuna ?

I to cak dvije ?

 Da, alarm mi je u pola 5.

Tamo sam u 5 i 15.

Ako nejdu dvije, ic ce barem jedna no pitam samo jel worth, nezz mozda u crossfireu nisu dobro optimizirane za gaming posto ih svi koriste za rudarenje

 Mozes ti udarati palac dolje kao malo dijete. Mozes i doci tamo u 5:15, a mozes i pogledati na njihov webshop i vidjeti da oni tu graficku trenutno niti nemaju u ponudi.

Ali, tko zna, mozda je samo za tebe naruce. Pa najbolje da pocnes kampirati dan ranije, jer 5:15 bi moglo biti prekasno.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
karlo125 kaže...

U petak kupujem dvije RTX 580 i dobivam isti FPS kao da sam platio 6500 kuna za GTX 1080 TI

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
SamoPitam3 kaže...
karlo125 kaže...
SamoPitam3 kaže...

Ma da. Eno links ih ima 10 000 na lageru za BF. Dajte ljudi uozbiljite se. Sta vi stvarno mislite da cete kupiti Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5 za 999 kuna ?

I to cak dvije ?

 Da, alarm mi je u pola 5.

Tamo sam u 5 i 15.

Ako nejdu dvije, ic ce barem jedna no pitam samo jel worth, nezz mozda u crossfireu nisu dobro optimizirane za gaming posto ih svi koriste za rudarenje

 Mozes ti udarati palac dolje kao malo dijete. Mozes i doci tamo u 5:15, a mozes i pogledati na njihov webshop i vidjeti da oni tu graficku trenutno niti nemaju u ponudi.

Ali, tko zna, mozda je samo za tebe naruce. Pa najbolje da pocnes kampirati dan ranije, jer 5:15 bi moglo biti prekasno.

 ''

Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5
2.799,00 kn
999,00 kn''
5 godina
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
karlo125 kaže...

 ''

Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5
2.799,00 kn
999,00 kn''

 A sada odi na webshop i vidi ima li je... Kako moja baba znala reci - na plotu pisalo i pizda.

A sada odustajem od danjeg dopisivanja sa zeljom da ulovis najmanje dvije iste.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 0:44 (SamoPitam3).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
ibme74 kaže...
karlo125 kaže...

U petak kupujem dvije RTX 580 i dobivam isti FPS kao da sam platio 6500 kuna za GTX 1080 TI

 

misliš da Tech of Tomorrow laže?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
SamoPitam3 kaže...
karlo125 kaže...

 ''

Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 580 Nitro+ Special Edition, 8GB GDDR5
2.799,00 kn
999,00 kn''

 A sada odi na webshop i vidi ima li je... Kako moja baba znala reci - na plotu pisalo i pizda.

A sada odustajem od danjeg dopisivanja sa zeljom da ulovis najmanje dvije iste.

 ako nista barem sam isao probat a ja cu snimat kako prvi ulazim, ako lazu.

Objavljujem na yt

10 godina
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Da,bit će bolje od jedne 1070 to sigurno ali minimalne su šanse da će bit ta grafička uopće za kupit. Ne želin ti ubijat nadu pa ću ti samo reći probaj otići pa možda i bude, a ako ne, nikom ništa. Svi ostali će ti reć kao i odgovori prije...

Gamer
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Ti se uhvatio jedne igre koja oxito dobro radi sa cf/sli, eto pogledaj recino rise of tomb raider, u cf/sli imas performanse kao i sa 1x580.

Nije to bas tako kao sto si ti zamislio, vecina igara uopce ne podrzava ili je lose optimizirano za cf/sli.

9 godina
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Točno tako kako ibme kaže, nije ti cf neka sreća... No svakako ako te kartice budu 999kn to će nestati u roku odma :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Pa koja ti igra ne radi glatko sa GTX 1070?

Moja mobilna 1070 Max-Q koja radi na nizim taktovima,

i uparena je sa mobilnim procesorom sporijim od vecine

desktop procesora, na 1440p mi sve igre rade glatko.

 

Uostalom, pitanje je do kad ce 2x RX580 dobivati profile za nove igre,

jer to ovisi i o programerima od igre, i o Radeon grupi.

 

Sto kad igra nema CF profil? Onda ti druga grafika ne radi nista,

tj. samo ti bruji u kucistu za nista.

 

Po meni, za danasnje igre na ugodnim postavkama je jedna GTX1070/RX580/RX590 sasvim dovoljna.

To sto su cijene srednjeg ranga grafike kao nekad premium kartice, to je drugi par cipela.

 

Nekad su srednje klase grafike kostale oko 200$, odnosno 360-380DM.

Visoka klasa je bila do 300$, odnosno oko 550-600DM.

 

Danas je stanje takvo, da zbog manjak pritiska AMD-a odnosno Radeon grupe, nVidia moze radit sta hoce.

"Founders" kartice koje su 100€ skuplje od boljih modela, pa to je vic. Nekad su "referentne" kartice

bile najpovoljnije, jer su imale i najlosije hladjenje - a i danas je to istina - "founders" kartice su meni osobno srot.

(a sad uz to i izgaraju)

 

Dok AMD ne stisne malo nVidiu, cijene ce divljati. Makar i to AMD-u pase, jer moze srednji rang drzati sa visim cijenama

nego je to zaista potrebno. A i rudarenje nije islo na ruku prosjecnom gameru.

 

Pitanje je sto ce se desiti kada Radeon grupa i sklepa konkurentne chipove - hoce li vrsiti pritisak na nVidia kartice

sa cijenom, ili ce ih nuditi za jos vise novaca nego sada nVidia, tako da jos vise podigne precku cjenovnih rangova.

 

Imam osjecaj kao da jedine normalne cijene drze konzole, i da konzole bas zato pokusavaju imati sve naslove kao i PC,

a kod XBOX-a i podrska za misa i tipkovnicu. Za 5-6 godina, mozda PC kao gaming platforma zbog cijena grafika vise

ni ne bude nesto sto ce ljudi uzimati u obzir - mozda tad cijene kartica postanu realne, a ne iracionalne kao sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Lik vas trola

On ni sam možda nije svjestan da je trol.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

Kupiti GPU za uparivanje je kao da pusis kurac od nutele. Fino, super, dok ti u jednom trenu ne izlije slano po grlu jer u nekoj igrici ili SLI/Crossfire ne radi ili je slabije optimiziran od drzavnog proracuna i onda se pitas koji si vrag trosio pare na to.

1070 je bolja graficka od 580, ako si bas nabrijan da uzimas SLI, nadi si na nekom ludom popustu jos jednu 1070 i imas bolju graficku ako SLI/Crossfire ne radi i bolju kombinaciju ako radi.

Osim ako nisi imao u planu iskljuciti grijanje, onda AMD.

 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI

ako on ima 1070 onda meni na 1155 ploči radi 9900k

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
Čitatelj kaže...

Pa koja ti igra ne radi glatko sa GTX 1070?

Moja mobilna 1070 Max-Q koja radi na nizim taktovima,

i uparena je sa mobilnim procesorom sporijim od vecine

desktop procesora, na 1440p mi sve igre rade glatko.

 

Uostalom, pitanje je do kad ce 2x RX580 dobivati profile za nove igre,

jer to ovisi i o programerima od igre, i o Radeon grupi.

 

Sto kad igra nema CF profil? Onda ti druga grafika ne radi nista,

tj. samo ti bruji u kucistu za nista.

 

Po meni, za danasnje igre na ugodnim postavkama je jedna GTX1070/RX580/RX590 sasvim dovoljna.

To sto su cijene srednjeg ranga grafike kao nekad premium kartice, to je drugi par cipela.

 

Nekad su srednje klase grafike kostale oko 200$, odnosno 360-380DM.

Visoka klasa je bila do 300$, odnosno oko 550-600DM.

 

Danas je stanje takvo, da zbog manjak pritiska AMD-a odnosno Radeon grupe, nVidia moze radit sta hoce.

"Founders" kartice koje su 100€ skuplje od boljih modela, pa to je vic. Nekad su "referentne" kartice

bile najpovoljnije, jer su imale i najlosije hladjenje - a i danas je to istina - "founders" kartice su meni osobno srot.

(a sad uz to i izgaraju)

 

Dok AMD ne stisne malo nVidiu, cijene ce divljati. Makar i to AMD-u pase, jer moze srednji rang drzati sa visim cijenama

nego je to zaista potrebno. A i rudarenje nije islo na ruku prosjecnom gameru.

 

Pitanje je sto ce se desiti kada Radeon grupa i sklepa konkurentne chipove - hoce li vrsiti pritisak na nVidia kartice

sa cijenom, ili ce ih nuditi za jos vise novaca nego sada nVidia, tako da jos vise podigne precku cjenovnih rangova.

 

Imam osjecaj kao da jedine normalne cijene drze konzole, i da konzole bas zato pokusavaju imati sve naslove kao i PC,

a kod XBOX-a i podrska za misa i tipkovnicu. Za 5-6 godina, mozda PC kao gaming platforma zbog cijena grafika vise

ni ne bude nesto sto ce ljudi uzimati u obzir - mozda tad cijene kartica postanu realne, a ne iracionalne kao sada.

 Zato sto je slaba na 4K, nekih 30-40 FPS-a

10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije RTX 580 vs jedna 1080 TI
Glavas_ZG kaže...

ako on ima 1070 onda meni na 1155 ploči radi 9900k

 I kaj, ja bi se tebi trebo dokazivat isto ko i onom biseru valentinu sta sam mu s potpisom slikao...

Molim te napusti ovu temu i svaku u kojoj komentiram 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice