Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

poruka: 19
|
čitano: 5.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Zanima me koliko se isplati na ovim manjim rezolucijama uzimati verzije od 1 gb. Posebno gledajuci u igranje do maksimalno do 1680 sa 1050 rezolucijom.

 

Po recenzijama vani na testovima ih djeli sam 3-4 fps sto zapravo nije isplativo zato sto su 1 gb verzije u prosjeku skuplje 300-400 kuna.

 

Znaci zanima me da li bi na Intel core duo 3.0 sa 4 gb rama bila bolja i isplativija verzija 768 mb ili 1 gb ? Ove verzije od gigabyta su mi bas upale u oko :)

 

Stvarno sam se nacito svega,a najcesce ma uzmi 1 bg ima vecu propusnost,na duze staze je isplativije...Svako vrti svoje.

 

Ali da naglasim da igram na 1680 sa 1050 vecinom bez razno raznih filtera ili ako su ukljuceni to je pri minimumu.

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Ja bi uzeo najjeftiniju

btw Nije tolika razlika još na 1680 tek pri višim rezolucijama 1920..

Filteri će ti ionako uništiti gameplay ako trebaju i sa 768MB i 1024MB memorije. Tu propusnost ne igra veliku ulogu

Inače to su grafe sa DDR5 memorijom koja već sama po sebi i garantira visoku propusnost

Na duže staze?

Hm.

Ne bih rekao da ćeš već sada moći Metro2033 odigrati na 1680X1050 sa Very High

a o nadolazećem Crysisu neću ni riječi..

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

To kuzim u vezi crysisa i sl naslova,a i nije mi bitno. Bitno mi da mi black ops,bad company 2 uredno rade.

 

A ovu od Gigabyta 768 mb sam namjerno stavio zato sto mi je to favorit zbog odlicnog hladenja,ne trosi puno, a trenutacno u Protisu je 1250 kuna.

 

Sto mislim da je stvarno odlicna cjena za ovu graficku.

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

uzmi i briga te. i ja bum zel tu ili PoV. Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2010 11:41 (6BoosteR9).
16 godina
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
6BoosteR9 kaže...

uzmi i briga te. i ja bum zel tu ili PoV. Osmijeh

Samo pazi, uz PoV ne dobiješ adapter za napajanje.

Ako ti napajanje ima samo 1 PCI-E power konektor, konverter trebaš uzeti.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

ma uzmi POV verziju koja je tvornicki najvise OC,extra su temp,sve najbolje mogu reci za grafu...ja sam ju platio cc 1440,00 kn u ADM prije cc 20 dana...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Moze li netko reci rjec dvije od ovoj verziji? Gigabyte gtx 460 768 mb

 

Ova mi je favorit. Mada zelim znati sto kupujem i da mi ne bude zao kasnije.

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
thechosenfreak kaže...

Moze li netko reci rjec dvije od ovoj verziji? Gigabyte gtx 460 768 mb

 

Ova mi je favorit. Mada zelim znati sto kupujem i da mi ne bude zao kasnije.

OC-ana, jeftina, dobro hlađena, po meni je super

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
thechosenfreak kaže...

To kuzim u vezi crysisa i sl naslova,a i nije mi bitno. Bitno mi da mi black ops,bad company 2 uredno rade.

 

A ovu od Gigabyta 768 mb sam namjerno stavio zato sto mi je to favorit zbog odlicnog hladenja,ne trosi puno, a trenutacno u Protisu je 1250 kuna.

 

Sto mislim da je stvarno odlicna cjena za ovu graficku.

Ja igram momentalno na GTX460 MSi Cyclone OC verzija. Na 1920x1080 svi detalji na maximum s filterima i nema nikakvih lagova. Tako da nema straha. Sve je to napuhano i ja garantiram da ce s tom karticom moc jos 4-5 godina moci pokrenuti apsolutno svaka igra. Na kakvim detaljima nije bitno. Ali igrati ce se moci sve :)

13 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Ja bi trazio jednu s referentnim PCB.om...

Softverski Voltmod :D

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

I mene je mucila ista muka da li uzeti 768 Mb sa 192 bit ili 1gb sa 256 bit,ja sam se odlucio za ovu sa 1gb.Ali nije tu bio kraj mukama onda sam razmisljao da li da uzmem:Asus,gigabyte,MSI ili Gaiward???Ali posle citanja milionskih postova sa raznih foruma odlucio sam se za Asusa svi se slazu u jednom da je Asus majka grafickih karti dok ostali se trude da ih stignu i dosta su uspjeli u tome ali ipak je Asus Asus.Pravo da ti kazem jedva sam se nategao za tu graficku jer mi nije ostalo za kafu i cigareNeodlučan ali sam bar miram sledecih par godina.Moju konfiguraciju koju sam sastavio mozes pogledati na:http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/slaganje-racunala-odabir-komponenti/14573.aspx?page=4

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Eto ja sam uzeo od Gigabyta 768 mb verziju. Cekam da protis posalje pa cemo vidjet.

 

Moram jos istestirat pa cemo vidjet jel bila dobra kupovina.

 

Nadam se da se necu razocarat Izlanuo se

http://tridizajn.com/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

security pa zaš ne ispuniš moj PC da imaš konfiguraciju uvijek u profiluOsmijeh

i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
14 godina
protjeran
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
191x7 kaže...
6BoosteR9 kaže...

uzmi i briga te. i ja bum zel tu ili PoV. Osmijeh

Samo pazi, uz PoV ne dobiješ adapter za napajanje.

Ako ti napajanje ima samo 1 PCI-E power konektor, konverter trebaš uzeti.

Hmmm, kod mojih PoV grafika dobiješ ne 1 nego dva adaptera...

 

Ne znam gdje si ti gledao, ali moguće je da je netko od trgovaca ukrao adaptere...

 

ADM again?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Model od 768 MB, POV, uzet u ADM-u, kolega nije dobio adapter.

Gledao sam na POV-ovoj stranici, tamo također nije navedeno da se adapter dobije u paketu.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
191x7 kaže...

Model od 768 MB, POV, uzet u ADM-u, kolega nije dobio adapter.

Gledao sam na POV-ovoj stranici, tamo također nije navedeno da se adapter dobije u paketu.

Jel GPU bio u foliji?

 

Ne vjerujem, jer ADM-ci lijepe svoje blesave nalijepnice po hardwareu, što svima ide lagano na qurac...

Neka radije uzmu barcode reader i učitaju si serijski broj svake pojedine kartice koja je njihova,

i problem riješen...

 

Tako ne moraju otvarati robu. Očito im je "ispao"...

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti da nekome zafali miniHDMI to HDMI adapter...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
thechosenfreak kaže...

Zanima me koliko se isplati na ovim manjim rezolucijama uzimati verzije od 1 gb. Posebno gledajuci u igranje do maksimalno do 1680 sa 1050 rezolucijom.

 

Po recenzijama vani na testovima ih djeli sam 3-4 fps sto zapravo nije isplativo zato sto su 1 gb verzije u prosjeku skuplje 300-400 kuna.

 

Znaci zanima me da li bi na Intel core duo 3.0 sa 4 gb rama bila bolja i isplativija verzija 768 mb ili 1 gb ? Ove verzije od gigabyta su mi bas upale u oko :)

 

Stvarno sam se nacito svega,a najcesce ma uzmi 1 bg ima vecu propusnost,na duze staze je isplativije...Svako vrti svoje.

 

Ali da naglasim da igram na 1680 sa 1050 vecinom bez razno raznih filtera ili ako su ukljuceni to je pri minimumu.

Ma na bilo kojoj rezoluciji da igraš, jednostavno se ne isplati uzet GTX 460 1 Gb, jer prosječno košta oko 1800 KN, a za 500 KN više moeš uzet GTX 470 koja je puno jača, uzmi ti tu koji si naveo, jer vidim da je valda neka akcija, po cjeni od 1161 KN mislim da u ćivotu nećeš bolje proć!?
Razlika ti je između modela od 1 Gb i 768 Mb oko 5% a po meni nije isplativo a ni pametno dat 550 KN za 5%, stoga uzimaj tu i uživaj, ako još imaš ploču koja podrava SLI, onda si na konju!? Smijeh

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb
Don Kihoty kaže...
191x7 kaže...

Model od 768 MB, POV, uzet u ADM-u, kolega nije dobio adapter.

Gledao sam na POV-ovoj stranici, tamo također nije navedeno da se adapter dobije u paketu.

Jel GPU bio u foliji?

 

Ne vjerujem, jer ADM-ci lijepe svoje blesave nalijepnice po hardwareu, što svima ide lagano na qurac...

Neka radije uzmu barcode reader i učitaju si serijski broj svake pojedine kartice koja je njihova,

i problem riješen...

 

Tako ne moraju otvarati robu. Očito im je "ispao"...

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti da nekome zafali miniHDMI to HDMI adapter...

ja sam kupio iz ADM-a POV gtx460 i nisam dobio adapter za napajanje.tak da kad sam sve sastavio i vidio da komp nece radi blagooo sam poludio :D:D hehehe...(btw nisam znao da se moraju spojit obadva 6 pin na grafu :D :D )

14 godina
neaktivan
offline
Gtx 460 - 1 gb vs 768 mb

Ja sam isprobao obadvije 768mb sam probao a 1gb sam kupio. Inace igram na rezoluciji 1920 x 1080 razlika je velika samo 3dmark je jacu verziju ocijenio 3000 vise ta prica da je 5% jaca je smijesna

elvirb
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice