HD 5770 - koji proizvođač?

poruka: 43
|
čitano: 8.309
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

Pozdrav,

 

moram si uzeti novi grafičku i pao je odabir na tu, ali lokalni diler ima ASUSovu u ponudi

a vidim da svi imaju VX ili Safire, da li ću pogriješiti oko proizvođača ako se odlučim za ASUSa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
the economist kaže...

Pozdrav,

 

moram si uzeti novi grafičku i pao je odabir na tu, ali lokalni diler ima ASUSovu u ponudi

a vidim da svi imaju VX ili Safire, da li ću pogriješiti oko proizvođača ako se odlučim za ASUSa?

  Ne znam za 5770, ali ja nikad nisam imao problema ni s jednim Asusovim proizvodom  Namigiva Sestra ima Asusov laptop već skoro desetljeće i nikad nikakvih problema s njime nije imala.

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
16 godina
neaktivan
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

ma sve ti je to isto, jedina razlika ti bude u hlađenju.

Koliko znam u tome su najbolji XFX i Sapphire.

Ako zelis 100% kvalitetnu, uzmes Sapphire Vapor-x.

ADM ti vrsi dostavu u 2-3 dana

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 10:31 (Dr.Malenica).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

Sve je to manje više isti kxxxx. Uzmi tu asusovu i uživajNamigiva. Btw, kažeš lokalni diler ima? A koja bi bila cijena ako se smije znat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

obavezno 5770 s drugom verzijom hladnjaka (slična je hd 5750 modelu)

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
igy kaže...

obavezno 5770 s drugom verzijom hladnjaka

Koja je razlika između ovih kartica i onih sapphire-ovih verzija? Kolko ja znam to je sve isti kxxx.

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
zabranjeniples kaže...

Sve je to manje više isti kxxxx. Uzmi tu asusovu i uživajNamigiva. Btw, kažeš lokalni diler ima? A koja bi bila cijena ako se smije znat?

ASUSova 5770 je 1300 kn s tim da bi dobio neki simbolični popust kao vjerni kupac a VAPOR X mu je 1450 kn, pa sam u dilemi,

puno je 150 kn razlike za isti proizvod a ne bi želio da kasnije požalim što nisam dao još tih 150 kn....

kao što sam rekao, vidim da svi imate VX ili Safire a nitko ASUS pa pitam jel ima kakav razlog...

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
igy kaže...

obavezno 5770 s drugom verzijom hladnjaka (slična je hd 5750 modelu)

možeš molim te pojasniti, misliš da hladnjak od ASUSA je lošiji?

16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

modrator pobrisati - problem s postanjem

Treba li operirati i vaše računalo?
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 11:08 (igy).
16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
the economist kaže...

možeš molim te pojasniti, misliš da hladnjak od ASUSA je lošiji?

hd 5770 ima službeno dvije verzije hladnjaka. ona prva se nije pokazala dobrom pa je amd zahtjevao 2. verziju kod proivođača

 

evo ti slike kako izgleda druga verzija kod asusa a isti su kod drugih proizvođača (znači referentna verzija 2)

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
the economist kaže...

ASUSova 5770 je 1300 kn s tim da bi dobio neki simbolični popust kao vjerni kupac a VAPOR X mu je 1450 kn

Bome, pošteno bi se zajexa. Pa evo imaš u adm-u jeftinije HD5770 kartice. Vapor-x ako se ne varam ima neki problem sa HD5770 verzijom (možda se i varam, ali bilo je priče o tome). Evo, recimo uzmeš ovu http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_4_84_229&products_id=7591 i imaš fino pisanu garanciju iz ovlaštenog dučana za informatičku opremuNamigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

a toliko bi me izašla, oko 1250 kn, također bi dobio garanciju, to je isto trgovina samo ih ja iz milja zovem svojim dilerima,

uvijek kupujem tamo pa su korektni prema meni, daju popust, ne naplate sastavljanje novog kompa i td.

budem vidio kakav je hladnjak, da li je verzija 2 kako preporuča kolega, valjda se neću zaje*ati, nisu mali novci...

P.S. koliko je glasna/tiha kartica?

16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
the economist kaže...

a toliko bi me izašla, oko 1250 kn, također bi dobio garanciju, to je isto trgovina samo ih ja iz milja zovem svojim dilerima,

uvijek kupujem tamo pa su korektni prema meni, daju popust, ne naplate sastavljanje novog kompa i td.

budem vidio kakav je hladnjak, da li je verzija 2 kako preporuča kolega, valjda se neću zaje*ati, nisu mali novci...

P.S. koliko je glasna/tiha kartica?

za tišinu ne mogu tvrditi ali druga verzija hladnjaka daje i do 10*c nižu temperaturu od prve pri opterečenju!

Treba li operirati i vaše računalo?
15 godina
neaktivan
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

tako će i biti onda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

evo da malo i poduprem rečeno klik

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
igy kaže...

evo da malo i poduprem rečeno klik

Da, ako se ne varam svi ili gotovo svi su izdali onu noviju verziju (drugi hladnjak) ali nije ni onaj prvi ništa previše lošiji. Sve je to ok.

16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
zabranjeniples kaže...
igy kaže...

evo da malo i poduprem rečeno klik

Da, ako se ne varam svi ili gotovo svi su izdali onu noviju verziju (drugi hladnjak) ali nije ni onaj prvi ništa previše lošiji. Sve je to ok.

a čuj 87*C...

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
igy kaže...

a čuj 87*C...

Dobro, sigurno da je puno bolji izbor ona s drugim hladnjakom, ali ako se uzme ili se ima ova s prvim, nije ni ona tolko loš izbor niti su to neke ekstremno visoke temperature ili recimo neki ekstra loš hladnjak. Ali sve što si rekao stoji.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
15 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

imam istu takvu... tj sa drugacijim hladnjakom (boljim?)

i stvarno zasad odlično radi, tiha, hladna ma super :)

u svakom slučaju preporučujem

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
14 godina
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

Imam prvu verziju ASUS HD 5770 već četiri mjeseca i prezadovoljan sam. Po meni prva verzija je bolja jer izbacuje topli zrak iz kućišta a i ne zagrijava se pretjerano, ( samo FURMARK je uspio natjerati na 78 C ) a u igrama 65-70 C. Sa drajverima pozitivno iskustvo ( nikad nijedan BSOD ) a vent prosječno glasan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 15:08 (maks-rs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

Evo dobio, kartica je mrak, usput ima onaj drugi cooler (bolji) :-) mislim kao tvoj :-). Tiha je i hladna, sad još da vidimo dirt2 na win 7 x64. Performanse su zamjetno bolje od HD 4850 koju sam imao prije, a o tišini da i ne govorim.

14 godina
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

zanima me dal je ko bas ima

i može li mi reć nes kako se stvarno vrte igrice?

imam 23'' monitor i sad ne znam na sta da iem

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
jez_cro kaže...

zanima me dal je ko bas ima

i može li mi reć nes kako se stvarno vrte igrice?

imam 23'' monitor i sad ne znam na sta da iem

 

ako ti je rezolucija 1920x1080 ili veća za ugodu igranja ipak bolje ici na 5800 seriju

Treba li operirati i vaše računalo?
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

Imam 22" samsung 2232BW rezolucija 1680 X 1050  NFS shift, GRID ,call of duty MW2, dirt2 sve na max postavkama. U Gridu ne pada ispod 70 fps, MW2 ne ide ispod 70-80 fps, NFS shift ne ide ispod 50 fps. Komp je pod moj PC

14 godina
protjeran
offline
HD 5770 - koji proizvođač?

ama nemojte srati (no vulgarnost) ASUS je najbolji,najkvalitetniji,najskuplji i najrjeđi proizvođač grafi,nema ih skoro niko jer su skupe pa svi uzimaju XFX,Sapphire najviše,VTX..Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
maks-rs kaže...

Imam prvu verziju ASUS HD 5770 već četiri mjeseca i prezadovoljan sam. Po meni prva verzija je bolja jer izbacuje topli zrak iz kućišta a i ne zagrijava se pretjerano, ( samo FURMARK je uspio natjerati na 78 C ) a u igrama 65-70 C. Sa drajverima pozitivno iskustvo ( nikad nijedan BSOD ) a vent prosječno glasan.

 

samo da napomenem da se vent ne vrti iznad 48% u igrama (kolko god dugo igrao), nakon sto sam rucno stavio na 70+% brzinu venta, temp mi je bila max 60tak stupnjeva

 

EDIT: oko 62°C ako se dobro sjecam

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 22:45 (AA-d00d).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

ASUS je najbolji,najkvalitetniji,najskuplji i najrjeđi proizvođač grafi,nema ih skoro niko jer su skupe pa svi uzimaju XFX,Sapphire najviše,VTX.. ma daj

Nikola Tesla: "Nikad ne vjeruj sjaju u očima žene! To je vjerovatno svjetlo što prodire kroz njenu šuplju glavu."
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2010 22:46 (the economist).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?
andrmoljac_heh kaže...

ama nemojte srati (no vulgarnost) ASUS je najbolji,najkvalitetniji,najskuplji i najrjeđi proizvođač grafi,nema ih skoro niko jer su skupe pa svi uzimaju XFX,Sapphire najviše,VTX..Cool

Nemaš dečko pojma! Radim u servisu pa znam o čem pričam. Za Ati najbolji proizvođač je Sapphire, a za nVidia XFX. ASUS je solidna marka, ima odlične ploče i sl. Ponajviše žive na starijoj slavi pa misle da ime može dići cijenu pa se našim trgovcima neisplativi jer svi biraju jeftiniju, no nikako ne odskaču od kvalitete.

http://manutd-cro.com/forum/index.php
15 godina
protjeran
offline
RE: HD 5770 - koji proizvođač?

proizvođač uopće nije važan. razlika je jedino u bundleu i ponekad hladnjacima, i naravno u cijeni...rijetkost je da neki proizvođač promjeni memoriju ili regulatore napona ba se baš nemože clockat graficka. a i sto se tice hladnjaka, recimo u seriji 5670 svi proizvođači osim xfx(on ima referentni hladnjak) koriste arctic cooling hladnjak. stoga moj savjet je- najjeftinija. osim ako ti treba cf bridge uzmi sapphire ili eventualno xfx ako ga daje nisam sad zagledo :D pozz!

Don't drink and drive, Take joint and fly!! ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice