Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

poruka: 33
|
čitano: 7.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

kako ti može bit dx11 sa hd4800 grafom

15 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

DX 11 je kad Windowsi 7 dolaze sa DX 11, ali 4xxx serija koristi DX10 i 10.1. Uglavnom, koju točno karticu imaš, HD 4870 ili 4850. Sa nijednom, a pogotovo HD 4870, ne bi trebalo biti problema u današnjim igrama, jedino mi ovaj procesor izgleda kao usko grlo u toj konfi.

I zašto imaš 32 bitne Winse na 4GB RAM-a?

We are nothing but the stones to pave the way...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

ja mislim da bi trebao kupiti novu grafu... ali nisam siguran jer ni procesor ti nije baš nešto...

uglavnom ja bih isao na grafu i kupio bih ATi Radeon 5770 ili 6850 ili neku nVidia GTX 550 ILI GTX 460 ovisi koliko novaca imaš

call of duty mw2
15 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
cod__kiLL3r kaže...

ja mislim da bi trebao kupiti novu grafu... ali nisam siguran jer ni procesor ti nije baš nešto...

uglavnom ja bih isao na grafu i kupio bih ATi Radeon 5770 ili 6850 ili neku nVidia GTX 550 ILI GTX 460 ovisi koliko novaca imaš

I dobio bi šta. HD 5770 je slabija ili tu negdje sa HD 4870, GTX 550 isto tako. GTX 460 768 MB je nešto mizerno jača od HD 4870, ali ništa što se nekim overclockom ne može stiči.

Da ne spominjem da je svaka od tih kartica overkill za njegov procesor.

We are nothing but the stones to pave the way...
13 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

  Nije stvar u grafičkoj, nju ne treba jos mijenjati ,puno nuznija je promjena procesora. procesor ti je usko grlo.

Matična je biostar NF520-A2 TE.

Evo linka gdje mozes vidjeti koje procesore podrzava tvoja maticna:

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/cpu_support.php?S_ID=359

Idi na phenoma x4 945. to je moj savjet. osjetit ces ogroman boost u performansama i ne bi kod vecine dx10 igara vise smjelo biti laggova,a dx11 igre ionako ne mozes igrati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2011 16:23 (Caesar et Brutus).
16 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
Ad4pt3r kaže...
cod__kiLL3r kaže...

ja mislim da bi trebao kupiti novu grafu... ali nisam siguran jer ni procesor ti nije baš nešto...

uglavnom ja bih isao na grafu i kupio bih ATi Radeon 5770 ili 6850 ili neku nVidia GTX 550 ILI GTX 460 ovisi koliko novaca imaš

I dobio bi šta. HD 5770 je slabija ili tu negdje sa HD 4870, GTX 550 isto tako. GTX 460 768 MB je nešto mizerno jača od HD 4870, ali ništa što se nekim overclockom ne može stiči.

Da ne spominjem da je svaka od tih kartica overkill za njegov procesor.

Pa može se i GTX460 klokat i tada se dobiva mnogo jača kartica od defaulta.... Ali na ovaj procesor nti slučajno GTX460 jer će radit na 60% svoje snage....

ššššš - možda su u šumi
15 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

Mislim da ti malo trza zbog procesora koji je za današnji pojam slab. Ne znam koje igre igraš, ali bi osjetio veliko poboljšanje nadogradnjom procesora.

Pretpostavljam da imaš ATI 4850 karticu koja je u rangu 9800 GT, možda malo jača i pristojna je kartica za igranje. 

 

Ako je ta ploča Biostar NF520-A2 TE evo ti link koje procesore podržava

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/cpu_support.php?S_ID=359

 

Možda ćeš morati flashati bios pa je možda najbolje da odneseš u servis da provjere i flashaju i kupiš procesor.

Budala bio, budala ostao...
13 godina
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

stvarno mi ovo više ide na uši van

šta je tu u ovome vijest, ajde MOLIM TE reci jer ja očito ne vidim

 

nemojte molim vas stavljat ovako pitanja koja mogu ić pod hardware - slaganje pc konfiguracija, pod vijesti...

samo druge bunite i spamate na nepotrebnom mjestu, koje kao prvo nije ni namijenjeno za to

 

dobronamjerna kritika da se razumijemo

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2011 16:22 (matija656).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Ja bih na tvom mjestu isao na novu platformu.

Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life! .. That's Low Life !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
MacTavish kaže...

Imam problem, vecina "novih" igara mi lagga (annoying) pa trebam vaš savjet. Koju grafu kupiti (ili procesor)? Pogledajte pod Moj PC za informacije...

err...spam....ovo su vijesti, a ne pitanja -.-

If applications are created with vb.net, what created vb.net ?
15 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
boxer kaže...

...Pretpostavljam da imaš ATI 4850 karticu koja je u rangu 9800 GT, možda malo jača i pristojna je kartica za igranje. 

 

HD4850 je znatno jaca od 9800gt i u rangu je moje grafe i GTS250/9800GTX. kao sto ti kazu ljudi, idi na jaci proc a ne grafu. (frend ima hd4850 i bas je preso na 955. bolja investicija nije mogla sjesti)

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
13 godina
protjeran
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Nezz jeli ti maticna podrzava AM3 proc, ako da uzmi OVO.

eee...kuda ovaj svijet ide...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

...igre ti lagaju jer ti je taj procesor usko grlo za graficku...ako imas am2 plocu moras na novu plocu i procesor...ako imas am2+ plocu onda nades jaci proc...phenom x2 ili x4

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
Burn_n_Die kaže...

...igre ti lagaju jer ti je taj procesor usko grlo za graficku...ako imas am2 plocu moras na novu plocu i procesor...ako imas am2+ plocu onda nades jaci proc...phenom x2 ili x4

Ne nužno,ja sam imao AM2 ploču GA-M61PME-S2 i ona je bila AM2/AM2+ ploča ali se uz update biosa na F5b mogao nakaciti Phenom II X4 45 (provjereno radilo)

13 godina
protjeran
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
SpyGi kaže...
Burn_n_Die kaže...

...igre ti lagaju jer ti je taj procesor usko grlo za graficku...ako imas am2 plocu moras na novu plocu i procesor...ako imas am2+ plocu onda nades jaci proc...phenom x2 ili x4

Ne nužno,ja sam imao AM2 ploču GA-M61PME-S2 i ona je bila AM2/AM2+ ploča ali se uz update biosa na F5b mogao nakaciti Phenom II X4 45 (provjereno radilo)

ja imam am2+ plocu i mogu na te 4 jezgrene ali nisan ima pameti u glavi kad san je uzima i nisan gleda da joj maximalni tdp 95 watti...sta znaci da mogu otpisat puno njih pa tako i 955b jer je u nas nemoguce nac verziju 955b sta ima tdp 95 watti...ima samo ona 125 watti verzija ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re:luka94

što ne može i kod mene je directX 11 na hd3870

14 godina
protjeran
offline
Re: Re:luka94
shadow vs light kaže...

što ne može i kod mene je directX 11 na hd3870

Ma da {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
Burn_n_Die kaže...
SpyGi kaže...
Burn_n_Die kaže...

...igre ti lagaju jer ti je taj procesor usko grlo za graficku...ako imas am2 plocu moras na novu plocu i procesor...ako imas am2+ plocu onda nades jaci proc...phenom x2 ili x4

Ne nužno,ja sam imao AM2 ploču GA-M61PME-S2 i ona je bila AM2/AM2+ ploča ali se uz update biosa na F5b mogao nakaciti Phenom II X4 45 (provjereno radilo)

ja imam am2+ plocu i mogu na te 4 jezgrene ali nisan ima pameti u glavi kad san je uzima i nisan gleda da joj maximalni tdp 95 watti...sta znaci da mogu otpisat puno njih pa tako i 955b jer je u nas nemoguce nac verziju 955b sta ima tdp 95 watti...ima samo ona 125 watti verzija ;)

Ah,što se tiče toga AMD je izbacio neke verzije 1090T i 1055T ja msm koje su stvorene za OCing i njihov je TDP 95W...normalni su 125W dok sam ja kad sam kupovao dobio 140W verziju -.-

16 godina
offline
Re: Re:luka94
shadow vs light kaže...

što ne može i kod mene je directX 11 na hd3870

Aha.....ali taj film nećeš gledat. Nemaš ti dx11 na hd 3870.

ššššš - možda su u šumi
13 godina
protjeran
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
SpyGi kaže...
Burn_n_Die kaže...
SpyGi kaže...
Burn_n_Die kaže...

...igre ti lagaju jer ti je taj procesor usko grlo za graficku...ako imas am2 plocu moras na novu plocu i procesor...ako imas am2+ plocu onda nades jaci proc...phenom x2 ili x4

Ne nužno,ja sam imao AM2 ploču GA-M61PME-S2 i ona je bila AM2/AM2+ ploča ali se uz update biosa na F5b mogao nakaciti Phenom II X4 45 (provjereno radilo)

ja imam am2+ plocu i mogu na te 4 jezgrene ali nisan ima pameti u glavi kad san je uzima i nisan gleda da joj maximalni tdp 95 watti...sta znaci da mogu otpisat puno njih pa tako i 955b jer je u nas nemoguce nac verziju 955b sta ima tdp 95 watti...ima samo ona 125 watti verzija ;)

Ah,što se tiče toga AMD je izbacio neke verzije 1090T i 1055T ja msm koje su stvorene za OCing i njihov je TDP 95W...normalni su 125W dok sam ja kad sam kupovao dobio 140W verziju -.-

ako nista imas plocu za to...meni sad dzep pati radi moje gluposti :S 

13 godina
protjeran
offline
Re: Re:luka94
shadow vs light kaže...

što ne može i kod mene je directX 11 na hd3870

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-3000/hd-3800/Pages/ati-radeon-hd-3800-overview.aspx citaj malo sinko...i to sta ti pise ti pise jer imas na win 7 dx11 a ne da ti grafa podrzava to ;)

14 godina
neaktivan
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Evo ovako Dx 11 tek dosao u 5xxx seriji.Starije serije nemaju Dx 11.

Mozes ti skinuti i instalirati Dx 11 ali kad ga serije ispod 5xxx nemaju mozes se hebat.

2cool4school
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Znaci idem na procesor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

jedino ako mislis mijenjati i maticnu... bilo kakav dvojezgreni procesor nije kupnja za duze vrijeme... a onda samim time bi bilo i najbolje da prijeđeš na ddr3 memoriju...

 

možda ti je najbolje da pričekaš bulldozere da vidiš kakvo će onda stanje bit... ako ništa drugo bit će ti jeftiniji phenomi

 

edit: krivu matičnu sam gledao... vidim da i tvoja podržava neke phenome... ali svejedno bilo bi dobro da pijeđeš na ddr3, novu matičnu i phenoma 955 ako imas budzet za to

★★★★★☆
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 11:53 (nani_cropes).
13 godina
protjeran
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

ako vec planiras ic na nesto strpi se i skupi novaca za neki phenom...npr 955b i kao sta je kolega reka tada prides na ddr3..cekaj bullye pa odluci...u svakom slucaju cijena am3 procesora ce past kad dodu bully a ti ces dotad skupit pare :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Stavio bih ja tu nove drivere za grafičku direktno s sites.amd.com jer s njima bi bilo prepoznato je li grafička HD 4730 (4810), 4830, 4850, 4870 ili 4890 za razliku od generičkih koji dolaze uz Windowse i prepoznaju grafičke kao HD 4800 series.

Što bi vi poručii sudu u Den Haagu? Ja ništa, nisu toga vrijedni. Ali rado bih sudjelovao u stvaranju optužnice za njihove sudce!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Imama athlon II x2 na 2.8 ghz, planiram ga zamjeniti phenomom 955be, do sada sam imao hd4670 pa sam uzeo hd5750 i na obje kartice super rade igrice ali ja nemam mira i uzeo bi neku jaču karticu i procesor. imam am3 matičnu i 4 gb ddr3 memorije... može preporuka za am3 x4 proc i karticu ati ili nvidia.

14 godina
neaktivan
offline
Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?

Do koliko para?

Turbo is my heart, nos is my blood and cars are my life! .. That's Low Life !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju grafičku kupiti s obzirom na procesor?
tony32 kaže...

Imama athlon II x2 na 2.8 ghz, planiram ga zamjeniti phenomom 955be, do sada sam imao hd4670 pa sam uzeo hd5750 i na obje kartice super rade igrice ali ja nemam mira i uzeo bi neku jaču karticu i procesor. imam am3 matičnu i 4 gb ddr3 memorije... može preporuka za am3 x4 proc i karticu ati ili nvidia.

  http://www.protis.hr/products/details/procesor-sam3-phenom-ii-x4-955-32ghz-8mb-125w-box/21632

  http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-sapphire-pcie-ati-radeon-hd5770-vaporx-gddr5-1024mb128bit-hdtvhdcp-2xdv/29580 ili http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-vtx3d-hd5770-1gb/38822

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice