NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
XXX kaže...

Upravo ta i za koji rang proizvoda kupci najviše kupuju? I da AMD ubina 100-200 miliona ili koliko prodanih chipova i praktički gamerski monopl na 70% ukupnog tržišta ako ne brojimo mobilni gaming.

I dalje ne vidim zakaj netko ne bi imao razloga kupiti amd grafu, imaš tablicu gdje AMD RX 570/580 ubija uloženo/dobiveno. To je i dalje dobra kupnja bez obzira kaj se nvidija poklopila po ušima i konačno priznala poraza i omogućila freesync na svojim grafama. Mogli su i ranije da im je stalo do vlastitih kupaca.

 ti si stvarno nenadjebiv.

 

pa jel gledas tu svoju steam statistiku koju spominjes, AMD-a nema nigdje covjece, vise ljudi igra sa 1080 nego sa 580, na steamu. a generalno kupuju nvidiju nekoliko puta vise nego amd, toliko o tome

 

a ova mantra o konzolama koju non stop ponavljas, nema veze s vezom

 

APU koji AMD prodaje u konzolama spada u njihov poslovni sektor desktop procesora, a ne u radeon technology group

 

Q3 2018 financijsko izvjesce navodi "Computing and Graphics segment revenue was $938 million, up 12 percent year-over-year and down 14 percent quarter-over-quarter. Year-over-year revenue growth was primarily driven by strong sales of Ryzen desktop and mobile products, partially offset by lower graphics revenue."

 

prodaja grafickih kartica je u totalnoj banani, u tekstu pise da im je cak i tokom blockchain ludila, "GPU sales were approximately high single digit percentage of total AMD revenue"

 

molim te drzi se raspave sa cinjenicama, a ne naklapanjima i iznosenju onoga sto ti ili baba jaga misli 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
3dfx kaže...
XXX kaže...

Upravo ta i za koji rang proizvoda kupci najviše kupuju? I da AMD ubina 100-200 miliona ili koliko prodanih chipova i praktički gamerski monopl na 70% ukupnog tržišta ako ne brojimo mobilni gaming.

I dalje ne vidim zakaj netko ne bi imao razloga kupiti amd grafu, imaš tablicu gdje AMD RX 570/580 ubija uloženo/dobiveno. To je i dalje dobra kupnja bez obzira kaj se nvidija poklopila po ušima i konačno priznala poraza i omogućila freesync na svojim grafama. Mogli su i ranije da im je stalo do vlastitih kupaca.

 ti si stvarno nenadjebiv.

 

pa jel gledas tu svoju steam statistiku koju spominjes, AMD-a nema nigdje covjece, vise ljudi igra sa 1080 nego sa 580, na steamu. a generalno kupuju nvidiju nekoliko puta vise nego amd, toliko o tome

 

a ova mantra o konzolama koju non stop ponavljas, nema veze s vezom

 

APU koji AMD prodaje u konzolama spada u njihov poslovni sektor desktop procesora, a ne u radeon technology group

 

Q3 2018 financijsko izvjesce navodi "Computing and Graphics segment revenue was $938 million, up 12 percent year-over-year and down 14 percent quarter-over-quarter. Year-over-year revenue growth was primarily driven by strong sales of Ryzen desktop and mobile products, partially offset by lower graphics revenue."

 

prodaja grafickih kartica je u totalnoj banani, u tekstu pise da im je cak i tokom blockchain ludila, "GPU sales were approximately high single digit percentage of total AMD revenue"

 

molim te drzi se raspave sa cinjenicama, a ne naklapanjima i iznosenju onoga sto ti ili baba jaga misli 

 

 

 Zakaj ne čitaš kaj pišem?

 

Spomenuo sam steam statistiku da skužiš koji rang hardvera se najviše danas traži, rang a ne proizvođač. Napisao sam ti da se AMD praktički kompletno prebacio na konzoile i da ima je PC u gamingu platforma za prodaju tehnologije...i sad ti meni pokazuješ da PC igrači kupuju nvidiju. Pa di si bio kada sam prije nekoliko godina govorio da se AMD potiho povlači sa gamerskog PC tržišta? RX seriju su super prodavali zadnjih godina najviše zbog rudarenja, PC gameri su ih iz njima znanih razloga odhebali odavno.

Ali to nema neikave veze sa tvojom tvrdnjom da nakon izbacivanja freesynca od strane nevidije više nitko nema razloga kupiti AMD grafu, jer ima. Dao sam ti tablicu gdje je na velikom presjeku današnjih igara i sa današnjim cijenama RX 570/580 i dalje kralj uloženo/dobiveno, a taj rang grafa se kupuje najviše. Sad zakaj ih malo kupuju, to nije moj problem. Ja za sebe znam kupiti isplativo

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

U najboljem slucaju? Pa kad ce te konzole vise postati platforma dostojna 21. stoljeca...

 Kod mene postala prije nekolio tjedana, i to za tričavih 1400 kn nova, sretan ko pas kad vidi kujicu PC palim za prepucavnej po forumu ako sam doma, inače ni za to

 

Za tebe nemam pojama

 

http://reboot.hr/sonyev-playstation-4-prodajom-pokorio-praznike/

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 14:20 (XXX).
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Sramota je da vise ljudi nema RTX. Napokon tehnologija pristupacna malom covjeku...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

evo prvih cijena kod nas za rtx 2060, za keš 3.600 laganih kunića

piše dobavljivost 1 komad na skladištu, još malo pa nestalo, ajmo otimačina 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 15:56 (picajzla0707).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

evo prvih cijena kod nas za rtx 2060, za keš 3.600 laganih kunića

piše dobavljivost 1 komad na skladištu, još malo pa nestalo, ajmo otimačina 

 Dobro da su ustedjeli na DVI-D konektoru na tom modelu inace bi bila jos i skuplja

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Pa to i nije losa pocetna cijena kod nas u hrv za karticu koja ima performanse skoro kao jedna 1080 + dlss tehnologiju koja ima dosta potencijala.
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Sad i "sirotinja" može upaliti RT efekte u 1.5 igara

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nvidia si je pucala u nogu mozda s ovom karticom jer po ovim testovima sto su zasad vani rtx 2060 kad se oc dolazi do base 2070 sto je preblizu da bi postojale obje i uzmi razliku od 150 dolara i evo problema

 

A stvar koja me plasi je ta da nesto sto je bilo low midrange kartica je postalo higher midrange cijenom i performansama. Ako nam uvale jos rtx ili gtx 2050 po cijeni od 200 dolara i performansi gtx 1060 onda gubimo 100-150 usd cjenovni rang. To im je isto bilo podrucje gdje su dobro djelovali sa gtx 1050ti prosle generacije i bili su kako tako dostupni i onima s kratkim budzetima. Ako amd izbaci pristojnu grafu koja makar bude i 10 posto slabija ali cijenom kao.prosle nvidia grafe onda ce ih amd pokopat u zemlju. 

 

Postali smo ovce da usporedujemo xx60 serije kartica medusobno i divimo se napretku a zeleni nam potiho cijenu digli na ono sto je xx70 nekad bila

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

evo prvih cijena kod nas za rtx 2060, za keš 3.600 laganih kunića

piše dobavljivost 1 komad na skladištu, još malo pa nestalo, ajmo otimačina 

 za 500-1000 kn vise se upikne rabljena 1080ti sa 2 godine garancije. Nvidia really?

14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Cryogenic kaže...
picajzla0707 kaže...

evo prvih cijena kod nas za rtx 2060, za keš 3.600 laganih kunića

piše dobavljivost 1 komad na skladištu, još malo pa nestalo, ajmo otimačina 

 za 500-1000 kn vise se upikne rabljena 1080ti sa 2 godine garancije. Nvidia really?

 Ma ni toliko više, ja sam svoju ubo za 3500.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 21:03 (Statsman).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

 

 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...
Pa to i nije losa pocetna cijena kod nas u hrv za karticu koja ima performanse skoro kao jedna 1080 + dlss tehnologiju koja ima dosta potencijala.

 To ne da je loše, nego je faking katastrofa.

 

Za 4 soma se pikne 1080ti top model sa 2. godine gare.

 

Nikad gore vrijeme za kupovinu novog GPU-a.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DarthMarkus kaže...
war3_tft kaže...
Pa to i nije losa pocetna cijena kod nas u hrv za karticu koja ima performanse skoro kao jedna 1080 + dlss tehnologiju koja ima dosta potencijala.

 To ne da je loše, nego je faking katastrofa.

 

Za 4 soma se pikne 1080ti top model sa 2. godine gare.

 

Nikad gore vrijeme za kupovinu novog GPU-a.

 Ali dobro za kupnju rabljenoga :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Jakovp kaže...

 Ali dobro za kupnju rabljenoga :)

 Tj za nas lešinare.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ja govorim o kupnji novih kartica.

 

Kolko sam kratko gledao recenzije 2060 vani dode 100$ manje od 1070ti, a nesto je jaca od nje, tak da je ovo prva iz RTX serije koja je jeftinija, a bolja od prethodnika.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

Ja govorim o kupnji novih kartica.

 

Kolko sam kratko gledao recenzije 2060 vani dode 100$ manje od 1070ti, a nesto je jaca od nje, tak da je ovo prva iz RTX serije koja je jeftinija, a bolja od prethodnika.

 Ali opet dolazimo do toga da je nova mid end kartica faking 3,5 soma. Bojim se i zamisliti koliko budu Strixice i gaming X.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DarthMarkus kaže...

 Ali opet dolazimo do toga da je nova mid end kartica faking 3,5 soma. Bojim se i zamisliti koliko budu Strixice i gaming X.

 Moras uzeti u obzir da su cijene uvijek napuhane kad kartice tek stignu, tako da sumnjam da ce ostati na tih 3.5 soma jer tolko otprilike dode 1070 ti kod nas. Ako 2060 ima 100 dolara manji msrp (a zdravo seljacki 100$ u sad-u obicno kod nas bude 1000kn) po tome bi trebala kostati debelo ispod 3 soma kn.

 

Naravno u cijeloj prici se gubi taj neki mid cjenovni razred, al tko kaze da nece izbaciti jos neku slabiju ispod 2 soma.

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ne nadjem nista na netu (mozda sam slijep) - jel ima govora o onom AOC 32 incnom 75 hz jeftinom monitoru da ga nvidia sad podrzava prego freesync-a?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Ne nadjem nista na netu (mozda sam slijep) - jel ima govora o onom AOC 32 incnom 75 hz jeftinom monitoru da ga nvidia sad podrzava prego freesync-a?

 Ništa službeno ali bude kolega forumaštestirao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 10:22 (Paolo Maldini).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Paolo Maldini kaže...
Friday kaže...

Ne nadjem nista na netu (mozda sam slijep) - jel ima govora o onom AOC 32 incnom 75 hz jeftinom monitoru da ga nvidia sad podrzava prego freesync-a?

 Ništa službeno ali bude kolega forumaštestirao.

 

LOL, vec ima tema. Mogla bi se uzariti 

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Već smo se mi počastili "komplimentima", vidiš da iman žuti

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Paolo Maldini kaže...
Friday kaže...

Ne nadjem nista na netu (mozda sam slijep) - jel ima govora o onom AOC 32 incnom 75 hz jeftinom monitoru da ga nvidia sad podrzava prego freesync-a?

 Ništa službeno ali bude kolega forumaštestirao.

 Ako prođe, War nas bude streljao.

 

1440p + 32 inča + gsync, sve to za soma i šesto'.

 

Bit će najisplativiji monitor u galaksiji.

 

Aparati na aparatima

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DarthMarkus kaže...

 Ako prođe, War nas bude streljao.

 

1440p + 32 inča + gsync, sve to za soma i šesto'.

 

Bit će najisplativiji monitor u galaksiji.

 

Aparati na aparatima

 

Pokazem zeni jucer taj monitor u trgovini i kazem da cu ga uzeti. Ona pogleda cijenu i zbunjeno pita "uzet ces monitor za 250 eura??". Vec sam ju pripremio na Predatora od 600 pa joj se sad ovo cini kao zajebancija 

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ako prođe, War nas bude streljao.

 

1440p + 32 inča + gsync, sve to za soma i šesto'.

 

Bit će najisplativiji monitor u galaksiji.

 

Aparati na aparatima

 

Pokazem zeni jucer taj monitor u trgovini i kazem da cu ga uzeti. Ona pogleda cijenu i zbunjeno pita "uzet ces monitor za 250 eura??". Vec sam ju pripremio na Predatora od 600 pa joj se sad ovo cini kao zajebancija 

Najbolje ti je da pričekaš crni petak kod Augia.

 

P.S. Kod njega je to svaki tjedan 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 11:23 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Pogledaj one novosti sto sam zakacio i video unutra. Mrljavce ne primaju u klub, al ips je druga prica, prakticki sasvim drugi monitor i staviti ta dva modela u istu recenicu je sramota :)
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...
Pogledaj one novosti sto sam zakacio i video unutra. Mrljavce ne primaju u klub, al ips je druga prica, prakticki sasvim drugi monitor i staviti ta dva modela u istu recenicu je sramota :)

 Rukavica bačena.

 

*Grabs popcorn*

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Treba paziti šta se piše, forum se već dobro osuo, trenutno nema anshe, stjepanja i lava koji je na zasluženom hlađenju mjesec dana

Pa ništa od showa zasad mada je vidljivo koliko je AOC budget kralj monitora znanog svemira nabio nezaboravne komplekse nekima

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 12:17 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Najbolji monitor od najboljih monitora s najboljom cijenom ikada.

 

Stjepanja mi, nikad boljeg moje oči ne vidješe.

 

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice