AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.289
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Probaj opet instalirati drivere, ali prvo pobrisi s ddu. I ponovo ih skini s weba, na novo.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Navi

kowach

Navi grafe izgleda nemaju najsretniji multi-monitor suport, jbg. Meni se sličan problem s trzanjem kursora pojavio par puta na RX 580 kada se igram s 2 monitora, vjerojatno jer grafu muci extendanje displaya s jedne na drugu rezoluciju i aspect ratio. Blue screen mi se radi toga nije pojavio, a obicno se to i brzo odsteka, ali kak se komp restarta jako brzo najcesce restartam.

 

To mi se javilo par puta otkako imam novi monitor par dana, mozda i radi toga sto sam stavljao novi ICC profil i nekakvu Windows default shemu da radi kak spada. Btw. famozno je kako Windows dozvoljava samo 1 ICC profil po sustavu, tj. preko Windowsa samo 1 monitor moze imati custom ICC profil, a drugi monitor ili isti taj ICC profil ili default.

 

Dam se kladit da sto je veci prijelaz s rezolucije jednog na drugi monitor da je to veci problem, tj. stekanje. Meni grafa skace s 21:9 2560x1080 na 16:9 1920x1080 pa vjerojatno zato kratko zatrza, ako tebi skace s FHD na 4K onda je po meni i normalno da ti malo zasteka, ali da bas dobis blue screen radi toga nije u redu.

11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Pozdrav,


Čisto da se i ja nadovežem... kolega ima RX 5700XT Sapphire i isto ima problema s Dual monitor setupom. Kada npr. uđe u igru i hoće nešto raditi na drugom monitoru pc se svaki put crasha.

Trenutno nema fixa za to koliko znam.. pa tko god razmišlja o kupnji ove kartice a koristi dva monitora.. malo pričekajte da AMD popegla..

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Imam pulse 5700XT i nisam uočio probleme u radu drugog monitora. Prvi je 1440p 144Hz drugi 1080p 60.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ja sam pronasao razlog zasto sam imao screen flickering.
Problem mi je bio MsiAfterburner custom fan curve.Onog trenutka kad stisnem ikonicu sa slike pojavi se screen flickering
na desktopu i ne prestaje dok ju ne ugasim.Nebitno imam li postavljem custom curve ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 19:37 (dani20).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ja koristim dva monitora razlicite rezolucije i nemam takvih problema sa 5700xt

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 Jel kupio tko referentnu RX 5700 ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Ja koristim dva monitora razlicite rezolucije i nemam takvih problema sa 5700xt

 Ne znam, očito si dobio na lutriji... pun internet ljudi koji reportaju taj problem. Grafika je zvijer ali stvarno šteta da su si tako nekaj dopustili :/

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Uvjeren sam da to nije vezano uz čip i njegovu arhitekturu već je to problem zbog drivera. Ispoliraće to oni samo tribate bit strpljivi kad već oni iz AMD-a nisu bili pa su u prodaju pustili nepripremnlen proizvod.

Strpljen spašen

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Sumnjam. Bas zato sam se javio jer to nije ispolirano ni na RX 580. Et, prijemalo opet zastekao kursor, isti problem ko ovom kolegi kowach s rRX 5700 XT Pulse, zadnji post prosle stranice, samo bez blue screena. Ne trebam ni istekat monitor, dovoljno je ugasit drugi monitor i stekanje, zamrzavanje kako veli kolega, stane iste sekunde. Mozda to zavisi i o kompleksnosti PCB-a monitora, mozda cak i o ICC profilu monitora ili druigm postavkama pa se zato kod nekih problem javlja, a kod nekih ne. Kazem jer mi se na drugom, tj. trecem monitoru to nije javljalo, a isto je BenQ, samo je taj 22", a ne 28".

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Gledam testove, i grafike do 400€, RX 5700XT za 400€ je brza od 2060 Super,

GTX 1070Ti te GTX 1080 u vecini igara, a povoljnija je od sve tri.

 

Nije lose. Bilo bi dobro da svi sad malo spuste cijenu, a ne da stalno

nDivija izbacuje "RefreshSljuper" pa da opet dize cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Da, RX 5700 XT je super za igre, kao i sve AMD grafe prije, ali za bilosta drugo je Nvidia skoro uvijek bolja, osim kod mininga. Dam se kladit da nijedna osoba koja radi u institutu bilogdje na svijetu nece reci da imaju AMD grafe jer su generalno zakurac za research softver kao npr. za AI, AFM - mikroskopiji (iz prve ruke cuo i vidio), u fizici, medicini itd. Jbg, optimizacija ne samo za igre, nego za bilokoji softver je razlog zasto je Nvidia skuplja i uvijek ce bit skuplja od AMD-a iste ili cak bolje klase kao u slucaju RX 5700 XT. I da, ljudi vise ne uzimaju Quadro za profesionalnu namjenu, dovoljne su im gtx 1080Ti i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 23:07 (The_Fichek).
16 godina
offline
AMD Navi

Proslo je doba kada su se koristile samo nvidia grafe za profesionalne namjene, open cl je jako kloristen u danasnje vrijeme. Ako radis u specificnom programu gdje je bolja Nvidia uzmes Nvidiu, ako radis u Opencl uzmes ATi

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Patrick_cro kaže...

Proslo je doba kada su se koristile samo nvidia grafe za profesionalne namjene, open cl je jako kloristen u danasnje vrijeme. Ako radis u specificnom programu gdje je bolja Nvidia uzmes Nvidiu, ako radis u Opencl uzmes ATi

Baš tako, The_Fichek to što ti i slični pričate je nonsense , ATI ima svoju seriju profesionalnih grafa, poprilično su skupe, poprilično močne i poprilično se rasprodaju, jednako kao i njihov consumer/gaming portfelj.

Ne znam zakaj pisat takve gluposti, ne pomažete zelenom, niti odmažete crvenom timu na taj način, neće ovi križarski ratovi po forumima ništa globalno promijenit, samo postanete smiješni.

 

Da, RDNA je izišao nedavno i ima problema. Ne, nisu veliki problemi i ne, nema cijeli svijet problema sa njima. Custom fan curve, custom power curve, MSI afterburneri i slična sranja nisu razlog da se blati neka firma, to je vaša osobna pi*darija i ako s*ebete nešto koristeći to, nije to do ATIa već do vas. 99% korisnika kupi grafu, ušteka ju u računalo, skine driver i uživa na jednom monitoru.

 

Žao mi je svih koji imaju eventualne probleme sa multi-monitor setupom, pogotovo što si razmišljam ostavit trenutni monitor za slijedeći build da imam za čitat gluposti u portrait orjentaciji, pa mi je korisno znat da stvari tu nisu popeglane.

 

Ali sve to nije razlog za ponovno pisanje "ATI je sranje, nVidija je uvijek bolja u svemu, pa i zaslužuju veću cijenu" - ok, pa kupite nVidiu, zakaj ste opće na ATI/AMD forumima?

 

FirePro se prodavao ko da nema sutra, radeon pro se prodaje podjednako, valjda nisu svi retardirani koji to kupuju po cijeni koju AMD traži za njih,

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Di sam ja rekao da je ATI sranje i da Nvidia zasluzuje vecu cijenu? Ako bolje pogledas pohvalio sam AMD, ali vjerojatno imas problem citanja s razumijevanja, nesto slicno kao Friday. Specificno izdvajanje informacija i onda napravis shitpost od toga. Imam par prijatelja u svijetu fizike/medicine, vani i u HR, i velim ti da se po institutima za kalkulacije koriste samo Titani. Nadalje za AI koji je danas super popularan se uglavnom koristi Nvidia itd. Pricam o grafama i trenutnom stanju, a ne kako je bilo nekad. Ne znam za tebe, ali vecina savjeta da se kupi Navi kolko vidim se svodi na gaming i to je skroz u redu. Btw. sve ovo je komentar na Čitateljev post da bi bio red da svi malo spuste cijenu. Mene inace boli k i za crveni i zeleni team.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Najebo Friday ni kriv ni duzan...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Jbg, sorry, evo zakopacu ratnu sekiru 

15 godina
offline
AMD Navi

Hahaha, ja započeo, Friday nahebo, to tako ide

 

The_Fichek  nhf, moguće sam krivo protumačio post, ali stvar je takva da se puno piše protiv grafa koje trenutno idu sa polica večom brzinom nego se na njih stavljaju. AMD se gura u profi sektor i grafe im stvarno idu bolesno dobro. Radeon VII je nastao kao nusprodukt prošle generacije tih grafa da se škart iskoristi, i nisu ga kupovali "samo gameri". Dapače znam ljude kojima je bilo jako žao kad je bio discontinued jer bi im sasvim dobro sjeo. Nije baš da ima tih grafa za kupovat po ebayu i njuškalu, ne zato što se nisu prodavale, ili nisu bile dobre, baš naprotiv.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Gura se da, ali AMD nema tolko para za podmitit sve ko Nvidia za optimizaciju softvera, a podrucja kolko hoces di se mogu ugurati. Npr. u HR da u neku instituciju stavis AMD, tj. Ryzen komp, npr. neki server, treba tolko birokracije da ispadne jednostavnije placat neku prastaru Xeon virtualku. Same shit sa grafama, vani je to vjerojatno bolje rjeseno. Doduse bolje je da idu na gaming pa sve ostalo, tj. da prvo zarade dovoljno novca s Ryzenom. Mozda izadje i neka profi Navi grafa tko zna..

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

MOzda ima nvidia CUDA-u mozda i koji fps vise u igrama, ali oduvijek su bili kako bi maminjo rekao" muckini provokatori" i dijele gejming vec godinama na dvije strane tj ono sto nvidia moze(uz veliki gubitak fps-a) a amd nemoze ( gameworks rtx itd...) iako gameworks radi doslovno indenticno na obje kartice...

Isto tako nebi me cudilo da u jedno kasnije vrijeme mozda budu cak nvdia only games i amd ,nesto kao konzole.

Zasto zelenasi kriju svoje izvorne kodove tih tehnikalija pa devosi imaju probleme napraviti kako treba to da radi na pristojnom fps-u niko nezna  ni sam J.H. Huang.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Patrick_cro kaže...

Proslo je doba kada su se koristile samo nvidia grafe za profesionalne namjene, open cl je jako kloristen u danasnje vrijeme. Ako radis u specificnom programu gdje je bolja Nvidia uzmes Nvidiu, ako radis u Opencl uzmes ATi

Znam hrpu ljudi i kod nas i vani koji se bave 3d vizualizacijama, a pratim i forume, dosad jos nisam vidio da je itko uzimao AMD grafe za rendering. Pogotovo sta je vise popularnih engine-a CUDA only...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Ima sada dosta i open cl rjesenja, u mid segmentu se bolje drzi ati jer je jeftiniji, u high segmentu Nvidia zbog cuda core, sve ovisi koliko cesto nesto rendas, ako imas stalnog posla uzmes najbrzi hardwer sta mozes jer tako ces najprije isplati investiciju. Misim super sta koriste Cuda core ali nekako ne vjerujem da su to sve professionalci kojima je to svakodnevni posao I moraju cim brze zavrsit projekt.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
AMD Navi

Meni je recimo bilo super kad su se CUDA cores prvi put pojavile, pola foruma je brujalo o njima i kako su revolucionarno rješenje, poprilično sam uvjeren da je 99% ljudi koji su pisali o njima iste koristilo za gaming. Al dobro sad.

Long story short, ATI pro segment se fino prodaje, za kojegod svrhe ju ljudi i kompanije koje ih kupuju koriste. Koliko čitam poslovne rezultate imaju najvolji quatter IKAD (iako se piše od 2005...), a RDNA 2 i ZEN 3 su na putu i do ljeta bi trebali imat (ili barem znat detalje o) oboje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Navi

Dalje sam išao istraživati ovaj multi-monitor problem i našao sam da možda isključivanje HDCP-a pomogne, ali nije.

Inače potrošnja s jednim uključenim monitorom je 8W, s dva 28W (čak i kad je drugi na sleepu).

Daljnjim testiranjem sam skužio da štekanje počinje kad upalim neki monitoring program s kojima sam pokušao otkriti neke nepravilnosti. Čim pokrenem GPU-Z ili čak službeni Radeon performance monitoring overlay, počinje usporavanje, u međuvremenu mi je izletio VIDEO_TDR_FALIURE blue screen. Dakle krivi su programi koji čitaju statanje grafičke, nešto je tu zbugirano  budem pazio što pokrećem.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Opet mi se resetirao 0 RPM. Morat cu naci neke alternative da ga postavim trajno

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Opet mi se resetirao 0 RPM. Morat cu naci neke alternative da ga postavim trajno

 Imaš dual bios, flashaj bios grafe koja ima drugačije regularan rad ventilatora.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jel ima netko problem sa navijem da mu se na monitoru gubi slika? Slika se zacrni i onda se nekon sekundu-dvije vrati. Onda nakon 5-10 sekundi opet. To mi je na glavnom ekranu koji je spojen preko DP-a. Na sekundarnom koji je na HDMI-u sve OK. To mi se 2 puta do sada dogodilo. Nakon restarta sve OK

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Meni to smrdi na to da ti je:

A) DP kabel duzi od 7m

B) DP kabel ostecen/serijski neispravan

C) Sam display na koji ga spajas radi los povratni odziv i konstantno trazi druge inpute, makar ti to ne vidis

 

 

Ako ti je DP kabel duzi od 7m, svakako mora biti v1.2 standarda. Primjerice,

koristim 20m DP kabla, i radi mi OK, ali sam ga socno i platio:

https://geizhals.at/lindy-gold-line-displayport-displayport-1-2-kabel-36298-a1940775.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Sa "jeftinjakom" v1.1 nema sanse da radi preko 7m, makar i njih proizvode do 20m,

ali jednostavno nece raditi.

 

Displayi su HP E243i sa sa 1920x1200 rezolucijom:

https://geizhals.at/hp-elitedisplay-e243i-1fh49aa-a1664713.html

 

Kabel kosta kao i display A nekad je display na snizenju povoljniji od kabla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jel ima netko problem sa navijem da mu se na monitoru gubi slika? Slika se zacrni i onda se nekon sekundu-dvije vrati. Onda nakon 5-10 sekundi opet. To mi je na glavnom ekranu koji je spojen preko DP-a. Na sekundarnom koji je na HDMI-u sve OK. To mi se 2 puta do sada dogodilo. Nakon restarta sve OK

 Imaš još koji DP za testirati? Trenutno imam takvih problema na telka-komp relaciji, ali je kod mene pitanje hdmi-ja. Sa hdmi repeaterom mi radi ok. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dax-lax kaže...
Friday kaže...

Jel ima netko problem sa navijem da mu se na monitoru gubi slika? Slika se zacrni i onda se nekon sekundu-dvije vrati. Onda nakon 5-10 sekundi opet. To mi je na glavnom ekranu koji je spojen preko DP-a. Na sekundarnom koji je na HDMI-u sve OK. To mi se 2 puta do sada dogodilo. Nakon restarta sve OK

 Imaš još koji DP za testirati? Trenutno imam takvih problema na telka-komp relaciji, ali je kod mene pitanje hdmi-ja. Sa hdmi repeaterom mi radi ok. 

 

Isti kabel sam koristio sa 2080 i nisam imao problema. Tako da mislim da nije kabel u pitanju. Iako bih mogao i glavni monitor prebaciti na HDMI...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice