Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

poruka: 35
|
čitano: 7.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

ovako da krenemo jedna misao mi je trenutno stalno u glavi odnosno trenutno klanje medu high-end gpu-ima:

skok u perfomansama je toliki da je trenutno klokana single 780ti skoro stigla najacu single pcb 2xgpu 7990! (doduse jos nisu izasli "pravi" radeoni r9 290x da neizostavimo i perjanicu od amd-a:)

 

s obzirom da 90% sli/cfx imaju uglavnom neki i7 2600k,3770k, ili sad nesto rijede novog haswella 4770k i jos rijede i znatno skuplje proceve 2011 soketa a znamo da cak niti oni nazalost nemogu tjerati predzadnju generaciju high-enda(7950/70&gtx680) gpu-a na 100%gpu usagea pri 1080p rezoluciji a kamo li ove nadolazece!{#}

Naravno neki koji su slabije upuceni s ovim se nece slagati no ovo je vec odavno ovdje na bug-u provjereno! (pokrenite samo bf3 mp i sve ce vam biti jasno)

moja pitanja za raspravu su:

 

koja je svrha uopce toga ak su trenutno gpu-i svijetlosnim godinama ispred cpu-a i zasto je rezolucija u ovom slucaju bootleneck,(na takvim sistemima fps JE ogroman, notrebao bi biti jos veci no nemoze zbog rezolucije)

 

kako ce jedan tj isti ovi gore procesori tjerati 2x780ti/290x na 95% gamerskih lcd-a( znaci trenutna popularna FullHD/1080p rezolucija), znam da nekima to nije bitno no cinjenica je da gpu-i u takvim setupima ne daju maximalni frejmrate!{#}

 

jasno mi je da su dosle 4k rezolucije no pak s druge strane mi "casual" igraci i korisnici trenutne 1080p, doticnu 4k nebudemo koristili pa barem jos min 5godina...

 

Dali je zaista dosao kraj FullHD rezoluciji? ili pocetak jos veceg bootlenecka za cpu-e s doticnom i nadolazecim H.end grafama? evo nadam se kvalitetnoj raspravi!!{#}

 

LP{#}

 

||| Core™ inside |||
Moj PC  
4 15 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Nije.

 

 

Jos uvijek nas ima koji igramo ispod 1080p.

Evo ja sam za sada "prisiljen" zbog slabe ponude,a ostali vjerojatno zbog manjka novca.

 

Da se mene pita,na vecu rezoluciju bi se trebalo prelazit tek kada bi se na 1080p dobivalo avg 60fps i vise,all max out.

Zasada nismo jos na tome(kod modernijih igara),ali eto,za par godina,kada GK110 bude ispod 2k kn,pricat cemo o vecim rezolucijama.

 

Nebi se cudio kad bi 1080p ostao aktualan jos 3-4 god,jos o svemu ovisi kad ce zavrsit "kriza".

+kolko sam ja upucen u monitore,kolko fps-a ce monitor bacat ovisi o njegovom refresh rateu,a kolko ja znam mnogi su zakucani na 60-70Hz.

Tak' da ne ovisi sve o cpu/gpu,ovisi i o monitoru.

 

 

A ovo da je 3770k-4770k,2011 platforma bottleneck mi smrdi,prije bi reko da je to do drivera.

I ako bi doslo da je cpu preslab,intel ce uvjek bacit neku "vecu kartu".

A i malo je glupo kad bi netko npr. 780 stavljo na njih,meni je to vise za hexa cpu-e (3930K,i ona X serija),jer to ima za takve grafe,sigurno bi trebao imat i za jaci proc.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
13 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

nije li, čim veća rezolucija, tim manje je gpu ovisan o cpu?

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Zasada da,jer prevelika rezolucija pocinje gusit sam gpu cip.
(citaj:preslabi gpu cipovi) 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
zuper kaže...

nije li, čim veća rezolucija, tim manje je gpu ovisan o cpu?

ISTINA, no problem je sto se desava obrnuto{#}...

||| Core™ inside |||
12 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

NE ...... !!! Još.....

 

UHD je po meni čisto prepucavanje između ATi-a i Nvidie...Mislim što je slijedeće ? Mega UHD sa 15 fpsa ?

Slažem se sa Paradoxom, dakle jedna kartica od 4,5 i 5 i nešto soma kn ima u prosjeku 25-30 FPS, tako da za UHD trebaju dvije...Onaj ko veli da je 25-30 fps dovoljno bulazni i uopće nije gamer...

Dodajmo na to preskupi proc koji treba nahranit takovu SLi/CF konfiguraciju i adekvatan monitor koji je u stanju to prikazati (u punom sjaju) penjemo se do vrtoglave cifre ...Iskreno meni je još eyefinity mokri san, a gdje tek ovo...

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
DarthMarkus kaže...

NE ...... !!! Još.....

 

UHD je po meni čisto prepucavanje između ATi-a i Nvidie...Mislim što je slijedeće ? Mega UHD sa 15 fpsa ?

Slažem se sa Paradoxom, dakle jedna kartica od 4,5 i 5 i nešto soma kn ima u prosjeku 25-30 FPS, tako da za UHD trebaju dvije...Onaj ko veli da je 25-30 fps dovoljno bulazni i uopće nije gamer...

Dodajmo na to preskupi proc koji treba nahranit takovu SLi/CF konfiguraciju i adekvatan monitor koji je u stanju to prikazati (u punom sjaju) penjemo se do vrtoglave cifre ...Iskreno meni je još eyefinity mokri san, a gdje tek ovo...

pa problem je sto na 1080p niti jedan od ovih najmocnijih desktop proceva nije u stanju konstantno vrtiti niti prosle serije 2xhigh end grafi a kamoli 3x/4x...{#} zasto je pobogu rezolucija bootleneck( tko bi rekao svih ovih godina je cpu bio problem sad je doticni usko povezan s njom)...

||| Core™ inside |||
14 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Na developerima je da opterete GPU, odnosno nek nam donesu tu famoznu next-generation grafiku. Onda neće biti "problema" sa rezolucijom. Teško da će doći brzo kraj FHD rezoluciji budući da se trenutno sve standardizira na nju. Tv program, filmovi, televizori, monitori svih vrsta, svi teže fullHD-u.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

opa 690GTX se jos uvijek dobro drzi nice ! {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

3820 i 4820k slobodno mogu ispast kategorije najmocnijih cpu-a ili pridodaj 3770k i 4770k u tu kategoriju. {#}

3770k>3820

4770k>4820k

 

Ovo iznad ni ja nisam vjerovao,no nakon duzeg i kvalitetnog informiranja,utvrdio sam dobru cinjenicu.

{#}

 

umm da 690tka se dobro drzi jer Nvidija pegla dobre drivere.

lukavos,nema sta.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
13 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

zasad još ne, jer je trenutno igranje na uhd čisti luksuz i premda amd reklamira 290x kao uhd karticu, to još nije to. ali za nekoliko godina da. sharpova igzo tehnologija omogućuje proizvodnju panela visoke rezolucije, to je koš novo i skupo, ali kroz godine će se to standardizirati i biti većini financijski isplativo. a i snaga gpu i cpu će rasti. zasad je full hd dovoljan, ali do recimo 24", na 27" i više bi trebala i viša rezolucija

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
Paradox1 kaže...

3820 i 4820k slobodno mogu ispast kategorije najmocnijih cpu-a ili pridodaj 3770k i 4770k u tu kategoriju. {#}

3770k>3820

4770k>4820k

 

Ovo iznad ni ja nisam vjerovao,no nakon duzeg i kvalitetnog informiranja,utvrdio sam dobru cinjenicu.

{#}

 

umm da 690tka se dobro drzi jer Nvidija pegla dobre drivere.

lukavos,nema sta.

iako si fulao temu natjeraj tog svog ultra vrelog haswela na 5ghz! i dalje mislis da i7 3820( koji je od strane intela deklariran kao high-end) ne spada u tu kategoriju?{#} hehe  sry za {#}

 

no vratimo se na temu moje vijecito pitanje zasto na fullhd rezi nije moguc 100% gpu usage s 2x high end grafama...{#}

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 0:57 (Stjepanj).
16 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

pa nije mozda u MP bf3,bf4 kad je 64igraca ili warcraft,starcraft kad ih je 200+ al zato u ostalim igrama(tps,fps,sport,voznje) je u mom slucaju i7 3770k na 4.2 i 680GTX u SLI-u 99 % igri mi je na 99% gpu usage-a pri 1980*1200 rezi i all max out sto pojedine igre imaju sa svim algoritmima ukljucenim( izuzev super AA kod metroa i bf koji ni 4 titana nemogu furat iznad 40 pri i7 3970x-u) !

daklem dolazimo do zakljucka ko je MP igrac ce uvijek imat BN a tko je vise single nece {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 1:03 (4mal).
Moj PC  
11 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
4mal kaže...

pa nije mozda u MP bf3,bf4 kad je 64igraca ili warcraft,starcraft kad ih je 200+ al zato u ostalim igrama(tps,fps,sport,voznje) je u mom slucaju i7 3770k na 4.2 i 680GTX u SLI-u 99 % igri mi je na 99% gpu usage-a !

To je samo u cistim gpu bound igrama( obicno singleplayer) di je god potreba za cpu-om veca tu dolaze problemi...

||| Core™ inside |||
16 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

tako je da ! tak da ja sam miran za ovu rezu {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 1:04 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
Stjepanj kaže...

 

Naravno neki koji su slabije upuceni s ovim se nece slagati no ovo je vec odavno ovdje na bug-u provjereno! (pokrenite samo bf3 mp i sve ce vam biti jasno)

 

LP{#}

 

Dobro, jasno je svima da bf3 jede procesore...no daj mi reci još neke igre koje su u stanju iscrpjeti jednog 3770k? nije stvar da je hardware slab, nego upravo što mantle sugerira = api ima mana. 

embrace whatever may come
16 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

ja sam iz zahenacije isto underclockat i7 u gpu based igrama da vidim kad se pocne javit BN a to gledam kad padne ispod 90posto

 

na 2.0 je tek poceo kasljat sa jednom 680gtx a  u SLI-u mu je bilo dosta 3.5 daklem default postavke + turbo sto se penje na 3.9 fino fila obje grafe

 

daklem out opf box i7 3770k moze filat obje 680gtx bez ikakvog ili minimalnog BN-a u GPU based igrama ...a na 4.2 kako sam rekao BN nema ni u snu

 

sto svaki sandy uz iole dobru 4*2 faznu regulaciju na MBO ide kao od sale na malo voltazi cca 1.19-1.25 max ! {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 1:14 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
eywa33 kaže...

 

no daj mi reci još neke igre koje su u stanju iscrpjeti jednog 3770k? 

Crysis 3.

Vjerojatno je rijec o najtezoj igri opcenito.

 

 

 

Metro LL za gpu.

Bf3 za cpu-gpu.

Crysis 3=bf3 na proteinima {#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
16 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

arma isto ubija {#}

 

a najzanimljivije je crysis vulgaris ta igra je jos uvijek dan dns zahtjevna a izasla je 2007.-e lol {#}

 

sad ce te mislit da sam lud ali i HL2-episode 1 ima dijelova di bi namucila jednu 660gtx-cu sto me jos vise scimalo jer je igra iz 2005.te ! {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 1:19 (4mal).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Ja sam cuo da Arma ubija velicinom mapa i ne optimiziranoscu.{#}

 

 

Da,taj Crysis je stvarno cudo.

Kolko god star,jos uvijek je-eno izgleda.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Crysis 1 je užasno optimiziran i ne koristi CPU kako treba, zagušava jednu CPU jezgru sa svim kalkulacijama fizike i otud se javlja bottleneck. Ja sam ostao zaprepašten kad sam vidio da mi je GPU usage nekad 80% s HD7850 u Crysis Warhead (koji je bolje optimiziran od jedinice). Dakle, nije stvar samo u driverima ili hardveru, dosta ovisi o samoj igri ili programu.

 

Crysis 3 i BF3 su jednako ovisni o CPU zbog jedne stvari - draw calls na CPU (Mesh quality u BF3) - nešto što Mantle obećava popraviti, tako da me strašno zanima kako će to ispasti.

 

Uzmimo u obzir da smo izuzev par igara ove generacije imali isključivo portove s konzola koji nisu efektivno znali iskoristiti procesore poput i5, i7, FX8. Engine same igre je najveći bottleneck. Kako 60Hz polako gubi status standarda, te je sve više 120, 144Hz monitora na developerima je da što efikasnije koriste resurse, ponajviše CPU. Lako nafrljit grafičkih efekata pa da nijedna kartica ne može probit 60fps (nešto što je Crysis napravio), treba optimizirat engine da ni u jednom trenutku framerate ne pada ispod 60fps (barem toliko, zasad) zbog procesora. Nešto čime se BF3 ne može ponositi, kao i Crysis 3. Pošto CPU zapravo određuje koliki raspon sličica u sekundi imamo u kojoj igri, a na grafičkoj kartici je da sjedne negdje unutar tog raspona, developeri imaju puno posla pomolom ove generacije.

 

Definitivno su i5/i7 i FX procesori na izmaku. Uskoro ni jedan ni drugi neće moći u zahtjevnijim igrama probit 60fps, pa ćemo opet imati igre poput Crysisa, samo sada kaskaju procesori za grafičkim karticama, ne obrnuto.

 

Na Intelu i AMDu je da smisle neku novu revolucionarnu seriju procesora, kakav je jednom bio Sandy Bridge. Ja osobno čekam pravi 8core CPU od Intela. To će bit interesantno.

Blago budalama.
11 godina
neaktivan
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

*Je li dosao kraj FullHD rezoluciji

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

nije

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

ja bi volio, veca rezolucija je veca rezolucija, u konacnici bolja slika ja sretniji. 

Pacific Rim Vs Starcraft 2 4k UHD - http://www.youtube.com/watch?v=QucLZENMJCQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Moj monitor je 1920x1200.

To je Full HD A+

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

zasto uopce ikome i treba vise od 1080? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
bistri kaže...

ja bi volio, veca rezolucija je veca rezolucija, u konacnici bolja slika ja sretniji. 

meni je bitnija igrivost !!! mislim, na 1080 je odlicna grafa... sta ce ti vise. ne budi picajzla

11 godina
neaktivan
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
exer1234 kaže...

zasto uopce ikome i treba vise od 1080? 

Zamisli da imas,npr. 55" TV,na kojem bi zelio odigrat bf4.

Na prosjecnoj udaljenosti bilo bi grozno,ali nesto vise normalo.

 

 

Ako ne razumijes o cemu govorim:

Na 1080p monitor stavi rezoluciju 720p.

 

 

1080p i 1200 je OK za monitore do 27",vise,ma i na manjim,kvalitetnijim monitorima vec se stavlja 1440p.

 

 

Veca rezolucija=detaljniji,bolji izgled

(u pravilu)

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
12 godina
offline
Re: Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?
Paradox1 kaže...
exer1234 kaže...

zasto uopce ikome i treba vise od 1080? 

Zamisli da imas,npr. 55" TV,na kojem bi zelio odigrat bf4.

Na prosjecnoj udaljenosti bilo bi grozno,ali nesto vise normalo.

 

 

Ako ne razumijes o cemu govorim:

Na 1080p monitor stavi rezoluciju 720p.

 

 

1080p i 1200 je OK za monitore do 27",vise,ma i na manjim,kvalitetnijim monitorima vec se stavlja 1440p.

 

 

Veca rezolucija=detaljniji,bolji izgled

(u pravilu)

pa ak imas pc koji ce potjerat to, onda super..tvoj izbor. ne?

13 godina
offline
Dali je došao kraj FullHD rezoluciji (1080p)?

Kao prvo,kak je zuper rekao-nema šanse da je došao kraj 1080p rezoluciji jer je situacija a ne mislim samo na nas nego na SAD,Njemačku i ostale 'moćne' ekonomije na sto muka i svaki se dolar ili euro ili cent pregleda sto puta prije nego se da iz novčanika van.

A kao drugo,na većim rezama glavnu riječ sve više i više imaju moćni gpu-ovi naspram cpu-a.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 18:29 (Zizo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice