Problem oko HD4890

poruka: 32
|
čitano: 4.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Pozdrav forumaši, imam HD4890 koja je stara oko 2godine te je problem što mi se javlja VPU Recover na temperaturi od 70C a čitao sam da ta grafa može podnijet i 90C bez problema. I još nešto vent mi radi jako slabo tj kad pogledam ga dok radi vrti se kao nakrenuta guma na auto onako lijevo desno te mi jedva hladi grafu na najmanjim taktovima koje mi catalyst dopušta a to su core: 500mhz te memorija: 490mhz i u igrama mora radit na 100% ako je npr. na 75% vpu recover se javi na 70C. Help kako srediti oko tog VPU Recovera i dali kupiti npr. hlađenje AC Accelero Twin turbo za grafu ili je to do njezine jezgre nesto osteceno. Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

to kaj oni kažu možeš objsiti mačku o rep {#}.

U CCC-u podesi fiksno brzinu ventilatora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Pa brzina mi je na 100% i smanjeni taktovi ja pitam dali mi se isplati vent novi i kako taj vpu recover podesit da mi se ne recovera na 70C

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem oko HD4890

ako vec vidis da hladnjaku nesto fali onda je vjerojatno on krivac temperatura pa bi ga trebalo zamjeniti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Da hladnjak cu uzet novi jer ovaj krivuda lijevo desno i mora na 100% radit a i prije sam ga stalno držao na 100% pa čak i u idleu pa je to razlog vjerovatno a što se tiče vpu recover dal da iskljucim pa ce moc temp na 90C ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

Da hladnjak cu uzet novi jer ovaj krivuda lijevo desno i mora na 100% radit a i prije sam ga stalno držao na 100% pa čak i u idleu pa je to razlog vjerovatno a što se tiče vpu recover dal da iskljucim pa ce moc temp na 90C ili ?

graficki procesor moze izdrzati 90*C (stvar je u tome sto ta temp nije pozeljna jer veca toplina ima znacajniji utjecaj na materijale), na tebi je da odlucis

 

da sam ja na tvom mjestu, malo bih se suzdrzao od igranja i kupio hladnjak

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 11:26 (igy).
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

A iskljucivanjem VPU Recovera ce ici do 90C ili ce re resetirat komp posto tamo pise ako ga iskljucim da ce se gasit komp kao vpu recover sprjecava resetiranje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

A iskljucivanjem VPU Recovera ce ici do 90C ili ce re resetirat komp posto tamo pise ako ga iskljucim da ce se gasit komp kao vpu recover sprjecava resetiranje.

bolje je da drzis onu opciju koja daje manje temperature pogotovu jer je ljeto i pitanje je jel tih 90*C nakon 2min ili pola sata igre

(ja sam imao grafu koja je radila dosta dugo na 94*C i nije joj bilo nista, al mi se nije ni vpu recover javljao - to ne znaci da ce tebi raditi)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 11:31 (igy).
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Oćemi onda normalne temperature bit na tvorničkim taktovima s novim hlađenjem tipa Accelero Twin Turbo Pro ili slično a ne ko ovaj da mi moraju najniži taktovi bit i još k tome hladnjak na 100%?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

Oćemi onda normalne temperature bit na tvorničkim taktovima s novim hlađenjem tipa Accelero Twin Turbo Pro ili slično a ne ko ovaj da mi moraju najniži taktovi bit i još k tome hladnjak na 100%?

 

trebalo bi, ako vidis defekt hladnjaka onda je vjerojatno on problem

15 godina
protjeran
offline
Re: Problem oko HD4890

menjaj hladnjak brate mili;)

you want commitment put on your best suit put your arms around me now were going DOWN!
13 godina
offline
Problem oko HD4890

uzmi accelero u links i miran si...jos je ta grafa bestija :)

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Ovako sad sam išao testat grafu preko resident evil 5 benchmark jer on optereti grafu na 99% i smanjio sam vent sa 100% na 75% te vratio taktove s minimum na tvorničke te mi se resetirao komp čim je krenulo temp je bila 63C kad se resetirao prije toga je bila 55 i kad se pokrenulo znatno se povećavala i na 63C se resetirao. Sad me muči da nije nešto do grafe ako se resetirao na 63.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

Ovako sad sam išao testat grafu preko resident evil 5 benchmark jer on optereti grafu na 99% i smanjio sam vent sa 100% na 75% te vratio taktove s minimum na tvorničke te mi se resetirao komp čim je krenulo temp je bila 63C kad se resetirao prije toga je bila 55 i kad se pokrenulo znatno se povećavala i na 63C se resetirao. Sad me muči da nije nešto do grafe ako se resetirao na 63.

da nemas slucajno u nekom programu tipa speedfan namjesteno da kad se proc optereti  i ugrije na odredeni broj stupnjeva automatski restartira komp...ili to isto u biosu namjesteno...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

neam program jer su novi winsi za bios nezz kako to treba pisat -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

neam program jer su novi winsi za bios nezz kako to treba pisat -.-

i kad ti se pojavia taj isti problem...stavljanjem novih winsa?

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

prije mi se gasio radi loseg napajanja a isto se pregrijavala a onda sad na 63 kupnjom nove maticne novog napajanja i novih winsa prije je ono mogla i do 80 ali s manjim taktovima radi napajanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

prije mi se gasio radi loseg napajanja a isto se pregrijavala a onda sad na 63 kupnjom nove maticne novog napajanja i novih winsa prije je ono mogla i do 80 ali s manjim taktovima radi napajanja

koje napajanje sada imas?

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Corsair TX650v2

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem oko HD4890

restore postavke od grafe na default i prati malo temperature pa postaj ovdi..ako je tako ko sto si reka vent ne radi kako bi trebao...morat ces ga prominit...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

znači tamo u overdrive stisnem defaults.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem oko HD4890

Kazes da je grafa dosla do 63°c u Resident Evilu i komp se restartao?

Dali si mozda gledao temperaturu procesora ?

Probaj vratit procesor na stock brzinu i onda pokreni igricu, zatim javi ako se sta promjenilo.

Slobodno stisnes Hvala :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2011 14:26 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

znači tamo u overdrive stisnem defaults.

da..i proc stavi na defaults...moras nam rec sve temperature..jer ti se mozda i proc pregrijava...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Temp procesora je 55C a pise max 79 ima ugrađen hladnja thermaltake bigtyp120

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem oko HD4890

Znaci temperatura proca je ok.

Al svejedno ga stavi na default, pa probaj pokrenut neki test bench.

A sto se grafe tice, cooler je definitivno otisao, ali to nije razlog restartanja PC-a jer kako kazes grafa u loadu ( Resident Evil) je dosegla 63°c.

Moguce da te jos nesto osim coolera zeza.

Slobodno stisnes Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Sad sam opet pokrenuo RE5 benchmark i resetirao mi se na 70C dok ej i idleu bila 62C jer sam ju vratio na tvornicki takt. Proc sam prilikom testa isto vratio na default i voltažu takodjer. Stoga po meni je vent definitivno tj hladnjak samo recite preporuke koji hladnjak i koji se najlakse montira i jeli tesko montirat imam referentu xfx HD4890 jos onaj prvi izgled kao kod 4870

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

Sad sam opet pokrenuo RE5 benchmark i resetirao mi se na 70C dok ej i idleu bila 62C jer sam ju vratio na tvornicki takt. Proc sam prilikom testa isto vratio na default i voltažu takodjer. Stoga po meni je vent definitivno tj hladnjak samo recite preporuke koji hladnjak i koji se najlakse montira i jeli tesko montirat imam referentu xfx HD4890 jos onaj prvi izgled kao kod 4870

kartica se ne bi trebala rušit na 70

12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Neznam što je onda

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HD4890

Sad sam pokrenuo Resident Evil 5 Benchmark s minimalnim taktovima te mi se nije gasila ni na 75C a dok ju staivm na tvorničke taktove ugasi se čim krene benchmark, sad mi ništa nije jasno help pls! :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem oko HD4890
jaiLL kaže...

Sad sam pokrenuo Resident Evil 5 Benchmark s minimalnim taktovima te mi se nije gasila ni na 75C a dok ju staivm na tvorničke taktove ugasi se čim krene benchmark, sad mi ništa nije jasno help pls! :S

ako je na min taktovima tolika temperatura onda je na standardnim puno veća, razlog rušenja je temperatura i trebaš drugi hladnjak

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice