Radeon R9 280x Club

poruka: 1.774
|
čitano: 211.643
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Asus DC II

Zasto,pretpostavljam neke se griju vise od drugih??

marroncevic
12 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Stjepku su ti sve prošle kroz ruke pa ti bude prorekao kolko će se clockat. 

 

Da, neki modeli (msm da MSI) su imali problema sa grijanjem.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Brkovi kaže...

Asus DC II

Zasto,pretpostavljam neke se griju vise od drugih??

 da, no taj model je jedan od rijetkih koji je dobar! javi par dojmova u doticnu temu:

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/r9-290x-club/203111.aspx

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Pozdrav kolege, imam msi r9 280x i i mislim da radi na poprilično visokim temperaturama, dok igram gta 5 cca 1 sat temperatura dođe do 80 sutpnjeva, a dok upalim 3dmark ili furmark skače na čak 95 stupnjeva, doduše imam zatvoreno kućište i nemogu ga držati tako da imam jednu otvorenu stranu ali ipak imam dobar airflow (1x 23 cm i 2x 14cm),  čuo sam se sa trgovinom i oni kažu da reklamiram grafu pa da će je oni testirat, da to napravim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Da 80c je visoka temperatura za 280X, ali može biti da je do kucista, dok 95c je pre više bez obzira što je furmark. Moj stari VaporX nije išao preko 63c pod loadom, da on ima bolje hlađenje ali opet ne toliko bolje. Provjeri ventove pod loadom, ako te zeza vent šalji na reklamaciju

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
Radeon R9 280x Club

Očisti ju od prašine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
XXX kaže...

Očisti ju od prašine.

 i neka promjeni termovodljivu pastu.

Ajme ljudi puka san ka kokica
11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Propuhana je a hladnjak necu dirati zato sto je grafa jos pod garancijom

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
hrčak kaže...

Propuhana je a hladnjak necu dirati zato sto je grafa jos pod garancijom

 Onda ju nosi u servis jer i sam znaš da bez svježe termo paste neće temperature ić dolje.

Ajme ljudi puka san ka kokica
12 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Koja bi bila realna cijena za Asus R9 280x DirectCU II TOP, potpuno ispravna full bundle, još 6-7 mjeseci garancije u Futuri.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2016 18:30 (nex987).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

pozz svima !

 

može li mi netko reć koji klinac se događa sa mojom grafom. nativna brzina procesora je 1070 mhz, bez problema mi je radila i na 1125, a od prije nekog vremena, (vjerovatno update drivera), šta god napravio core clock je 970 mhz. stavljanje starijih drivera nije pomoglo ... ?

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Gdje ocitujes tu brzinu, tj sa kojim programom? Mozda samo krivo pokazuje, meni je msi ab isto pokazivao 970 mhz na rise of the tr zbog dx12
Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

HWinfo i Asusov GPUTweak, isto pokazuju

pregoRI@ Armored Warfare
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
grgaRi kaže...

HWinfo i Asusov GPUTweak, isto pokazuju

 Instaliraj GPU Z

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

jesam, hvala. sve je isto

 

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
grgaRi kaže...

jesam, hvala. sve je isto

 

 Kod mene na Sapphirki također radi na manjem taktu, ali kada se grafička optereti boost podiže frekvenciju na 1050 ili 1070 ne sjećam se sada tačno jer nisam za svojim PC da provjerim. 

Kod tebe bi trebalo u takvim situacijama sa 970Mhz da se podigne na 1070 Mhz pod opterećenjem. Probaj u MSI Afterburneru pratiti clock grafičke kartice i optereti je npr. Furmarkom i onda pogledaj da li se takt gpu mjenja. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
grgaRi kaže...

jesam, hvala. sve je isto

 

 Jesi diga power limit? meni je to znalo rješavat takve probleme

11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

inače je kartica u "leru", idle stanju na 510 mhz, ako ju opteretim, diže se na 970 mhz, sa uključenim power controlom je stalno "zakucana" na 970 ... ne vjerujem da će ni u furmarku bit drugačije, no probat ću ...

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Igrate li bf1? Na kojim postavkama i koliko fpsa? Ja igram na high, grafa je na oko 70% usage sa vsync on (60 fps lock) i dolazi do pada fpsa ili stucanja
Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Radeon R9 280x Club

evo ljudi, uspio sam riješit problem i omogućit da mi kartica u loadu opet bude na "nativnih" 1070 Mhz. radi se o tome da sam u registry-u isključio ULPS (ultra low power state) - link. sad još moram vidjet dal  mogu dalje clockat karticu ...

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
grgaRi kaže...

inače je kartica u "leru", idle stanju na 510 mhz, ako ju opteretim, diže se na 970 mhz, sa uključenim power controlom je stalno "zakucana" na 970 ... ne vjerujem da će ni u furmarku bit drugačije, no probat ću ...

 Kod mene je u leru na 150 Mhz, memorija na 350 mislim, a kada je opteretim ide na 1050Mhz. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Imam XFX i kad upalim PC nakon nekih 10ak minuta mi se digne temperatura do 65-70 stupnjeva (cak i ako nista ne radim, nego samo upalim muziku) i igre trzaju (NBA 2K16 koji najviše igram).

Zanimljivo da u ti prvih 10ak minuta sve radi ok i temperatura je oko 35-40, cak mi NBA radi super, al nakon toga počme blokavat.

 

ima li iko kakvu ideju šta bi moglo biti da ne šaljem bezveze na servis ako nije potrebno? Ispuha sam je i kompresorom pa nije ništa prominilo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Pogledaj jel fan dobro radi, također pregledaj pozadinske procese u slucaju da si zakacio nekog coin minera

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club
Mikrofonija kaže...

Imam XFX i kad upalim PC nakon nekih 10ak minuta mi se digne temperatura do 65-70 stupnjeva (cak i ako nista ne radim, nego samo upalim muziku) i igre trzaju (NBA 2K16 koji najviše igram).

Zanimljivo da u ti prvih 10ak minuta sve radi ok i temperatura je oko 35-40, cak mi NBA radi super, al nakon toga počme blokavat.

 

ima li iko kakvu ideju šta bi moglo biti da ne šaljem bezveze na servis ako nije potrebno? Ispuha sam je i kompresorom pa nije ništa prominilo.

 Instaliraj MSI Afterburner i pogledaj u grafovima realtime situaciju šta se događa, da li raste zauzeće grafičke kartice, eksponencijalno rast temperature i brzina ventilatora, također pogledaj u task manageru da li se nešto čudno dešava. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Ovo je kada se upali

http://i.imgur.com/oeidwpt.jpg

 

a ovo nakon 20 minuta - fan speed je 59%

http://i.imgur.com/DyvfXsc.jpg

 

 

Sad može li se znati možda po slikama?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 17:30 (Mikrofonija).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

Da i clockovi su ti na max. to nije normalno, moguce da ti nesto pozadinski radi, bilo šta što je 3d aplikacija ugasi pa vidi. Također na ovom grafu u Afterburneru gledaj gpu usage, ako je visok onda definitivno nešto koristi grafu. Normalno je da clockovi skoce kad gledaš yt video i slicno, ali ne i zakucani na max

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280x Club

GPU usage je skočija na 86% kada se povecala temperatura, to se dogodi bilo da sam u igri bilo da komp samo radi i ništa se ne dira. Kako i di vidit do čega je ili moram više manje na blef tražiti.

Windows defender kaže da nema virusa.

10 godina
offline
Re: Radeon R9 280x Club

U igri je normalno da bude maximalni usage. Task manager pa u procese, pogledaj ima li šta cudno, progooglaj ako vidis cudan proces. Probaj razlicite drivere

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280x Club

Problem otkriven i riješen. ISSCH.exe je bija krivac.

Fala na pomoći

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon R9 280x Club

Također po slikama je zanimljivo da ti je brzina ventilatora nešto manja 24% na full brzini kartice, nego kada je kartica idel 28%.

 

Inače evo kako je kod mene na Sapphire R9 280X.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice