Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

poruka: 10
|
čitano: 3.309
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

Pozdrav,

 

u Adobe Photoshopu sam izradio transparentne png slike od fotki (select -> copy -> new layer -> paste -> delete sve ostale layere -> save as aaa.png). Kada ih otvaram u Corel Photo Paintu X3 (ne pitajte zašto mi treba :)) iste se otvore, ali nisu transparente, odnosno jesu ali imaju neke "artefakte" tamo gdje bi trebalo biti ništa {#}.

Da li je problem kod spremanja i(li) izrade u PS-u ili kod otvaranju u Corelu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 12:06 (lukodp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X
lukodp kaže...

Pozdrav,

 

u Adobe Photoshopu sam izradio transparentne png slike od fotki (select -> copy -> new layer -> paste -> delete sve ostale layere -> save as aaa.png). Kada ih otvaram u Corel Photo Paintu X3 (ne pitajte zašto mi treba :)) iste se otvore, ali nisu transparente, odnosno jesu ali imaju neke "artefakte" tamo gdje bi trebalo biti ništa {#}.

Da li je problem kod spremanja i(li) izrade u PS-u ili kod otvaranju u Corelu.

Uploadaj tu svoju "transparentnu" sliku negdje, da vidimo o čemu se radi. Ovo je jedan primjer "transparentne" slike, odnosno slike sa alpha kanalom, a ovo što ti gore opisuješ nema veze sa time.

Slika sa alpha kanalom Slika sa alpha kanalom
11 godina
neaktivan
offline
Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

Evo primjer...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

Predpostavljam da je trebalo napraviti ovako: save 4 web & devices -> png24 -> check transparency -> save .

Ili možda ipak ne {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 13:22 (lukodp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

Da malo pojasnim. Napravio sam png datoteke s "transparency" pozadinom od jpg fotki u PS (kopirao sve u novi layer, obrisao neželjeno te spremio kao png ). Kada ih otvaram u PS sve je OK, ali kada te iste PNG fileove otvorim u Corelu Photo Paint imaju te "artefakte". Koliko sam skužio to ima neke veze sa alpha channelom, ali mišljenja sam, možda se varam, da nemožete u PS spremit PNG file s alpha channelom. Možda je stvar u pogrešnom tumačenju terminologije. Druga stvar je s tiff formatom, ali mene muće PNG-ovi :).

Ima tko kakvu ideju?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 14:02 (lukodp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X
lukodp kaže...

Kada ih otvaram u PS sve je OK, ali kada te iste PNG fileove otvorim u Corelu Photo Paint imaju te "artefakte".

Ima tko kakvu ideju?

 a šta će ti uopće Photo Paint ako već radiš u Photoshopu ??? {#}

Da li uopce treba znati sve odgovore na sva pitanja,da li uopce postoji pravi odgovor? Da li smo se mi spremni suociti sa istinom? Hocemo istinu,a da li ju mozemo podnijeti?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X
Noxer kaže...
lukodp kaže...

Kada ih otvaram u PS sve je OK, ali kada te iste PNG fileove otvorim u Corelu Photo Paint imaju te "artefakte".

Ima tko kakvu ideju?

 a šta će ti uopće Photo Paint ako već radiš u Photoshopu ??? {#}

Zato jer će netko drugi raditi s njima u Corelu, što je zanimljivo, instalirao sam Corel Photo Paint x4 i otvara mi te iste datoteke bez problema. {#}

15 godina
offline
Re: Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X
lukodp kaže...
..

Zato jer će netko drugi raditi s njima u Corelu, što je zanimljivo, instalirao sam Corel Photo Paint x4 i otvara mi te iste datoteke bez problema. {#}

 -to je pravilo sa svim Adobe alatima u Corelu (hint, oni se ne vole, konkurencija), tako da svaki novi PDF, PSD.. u Corelu rezultira artefaktima. Nakon godinu dana, uključe novi import filter i sve OK. Pokušaj napraviti jednak PNG u npr CS1-Photoshopu (neki koji je bio prije C-X3).. Slično pravilo je nekad vrijedilo za Office dok nisu kažnjeni..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X

Super, to je to...

Napravio PNG u PS CS1 i Corel X3 ga otvara... To je zadnje ćega bih se sjetio...{#}

Hvala puno.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 17:44 (lukodp).
14 godina
odjavljen
offline
Otvaranje .PNG datoteka u Corel Photo Paintu X3

Vidiš, o tome uopće nisam niti ja razmišljao, makar iz iskustva znam da mi Adobe .PDF fajlovi kolju sa Corel, tako da ga i zbog toga najviše izbjegavam.

Hvala, ihush Cool

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice