FESB Upis

poruka: 61
|
čitano: 45.484
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

Zanima me cijena studija, i kakvi su vasi dojmovi za taj fax...Ja namjeravam na racunarstvo, programiranje, itd... pa moze vase uvazeno misljenje?? :P

Crasher1504
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: FESB Upis

Mislim da je bilo 8000 kn, možda 100-200 manje. Na računarstvu je mala upisna kvota uz potporu ministaratva (ako se nešto nije promijenilo). Imaš i opcije Elektrotehnika i informacijska tehnologija, pa računarsku tehniku kao podsmjer, ali bih ti ja preporučio da ideš baš na računarstvo ako možeš upasti, pogotovo ako si siguran da je programiranje ono čime se želiš baviti.

 

Subjektivni dojam: jako loše iskorištenih 6,5 godina, ali može i puno gore. Nije baš tako strašno, iako je malo demotivirajuće kad vidiš kakvi se sve likovi provlače dok ti griješ stolicu da bi nešto znao i prolaziš gore od njih (bar na elektronici).

Konobarice u kafiću su zakon i tamo ćeš se osječati kao kod kuće :-P

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
MrBlc kaže...

Mislim da je bilo 8000 kn, možda 100-200 manje. Na računarstvu je mala upisna kvota uz potporu ministaratva (ako se nešto nije promijenilo). Imaš i opcije Elektrotehnika i informacijska tehnologija, pa računarsku tehniku kao podsmjer, ali bih ti ja preporučio da ideš baš na računarstvo ako možeš upasti, pogotovo ako si siguran da je programiranje ono čime se želiš baviti.

 

Subjektivni dojam: jako loše iskorištenih 6,5 godina, ali može i puno gore. Nije baš tako strašno, iako je malo demotivirajuće kad vidiš kakvi se sve likovi provlače dok ti griješ stolicu da bi nešto znao i prolaziš gore od njih (bar na elektronici).

Konobarice u kafiću su zakon i tamo ćeš se osječati kao kod kuće :-P

Aha, hvala na inforamciji :)

 

Pokusat cu pa sta bude bude, nadam se da cu uspijet...negdje sam procitao da polaznici toga faxa sudjeluju na natjecanjima sto bi znacilo da je fakuletet dobar, a takodjer sam procitao da je u rangu sa FER-om...Jel' to istina??

Crasher1504
15 godina
odjavljen
offline
RE: FESB Upis
Crasher1504 kaže...

Aha, hvala na inforamciji :)

 

Pokusat cu pa sta bude bude, nadam se da cu uspijet...negdje sam procitao da polaznici toga faxa sudjeluju na natjecanjima sto bi znacilo da je fakuletet dobar, a takodjer sam procitao da je u rangu sa FER-om...Jel' to istina??

Fakultet je dobar i ako želiš naučiti, može ti dosta pružiti. ŠTo se tiće ranga s FER-om, od kad je bolonja, FER ima potpuno drugačiji pristup, pa sve ovisi koji ti pristup više paše.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
offline
RE: FESB Upis
Fesb je super, opusteniji je i ucis manje šuma nego na Feru (ako te zanima racunarstvo).

Šum - nepotrebni predmeti
DUMP udruga mladih programera
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

Zahvaljujem svima...e sad jos nesto...ako netko zna koje cu ja predmete morati polagati na drzavnoj za taj fax,,,trazio sam nesto, ali nisam uspio pronaci :(

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Crasher1504 kaže...

Zahvaljujem svima...e sad jos nesto...ako netko zna koje cu ja predmete morati polagati na drzavnoj za taj fax,,,trazio sam nesto, ali nisam uspio pronaci :(

Moraš položiti sva 3 obvezna i fiziku ukoliko želiš, a za upis ti se gledaju samo Fizika i Matematika, one nose 60% a 40% ocjene iz škole.

13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

Ja u skoli nemam fizike (Ekonomski smjer :S))...Hoce li to ikako utjecat ??

Crasher1504
15 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Crasher1504 kaže...

Ja u skoli nemam fizike (Ekonomski smjer :S))...Hoce li to ikako utjecat ??

Utjecat ce ti na maturi ak se ne primiš posla. Al ti netreba ocjena iz fizike za upis.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

¸Aha...a za maturu znam,,, kontao sam ic na tecaj itd...;)

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

I ja sam tagođer Ekonomska, pa sam stoga morao platiti pripreme i sada svake subote idem na predavanje, to i tebi savjetujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

Koliko kostaju te pripreme, otprilike?!

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Crasher1504 kaže...

Koliko kostaju te pripreme, otprilike?!

Ja sam platio 1500 kn.

13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

Aha, hvala :)

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

A koje predmete gledaju od ocjena iz skole jer mi se hrvatski popea do ...... neznan i ja ali ugl jel mogu lagano upast na fesb ako iman hrv 2???

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
alias_noname kaže...

A koje predmete gledaju od ocjena iz skole jer mi se hrvatski popea do ...... neznan i ja ali ugl jel mogu lagano upast na fesb ako iman hrv 2???

Ne gledaju ti se ocjene iz niti jednog predmeta već ti se gleda prosjek sve 4 godine i prosjek zauzima 40% od ukupnog broja bodova, dok 60 čine bodovi iz fizike i matematike s tim da bi upisao taj ali i bilo koji faks moraš položiti i HRV i ENG.

14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

znači na državnoj triban proći hrv i eng a matematiku i fiziku što bolje, dok ocjene triban samo imat sto bolji prosjek juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu {#}

 

al cu sada onoj iz hrv j***t mater {#}

Come to the dark side.... we have cookies :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Bili upa sa prosjekom 3.8-4.0 i kad bi napisa matematiku za 3 ,a fiziku za 2
BFBC2: ALIEN464
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
VAPOR-X kaže...
Bili upa sa prosjekom 3.8-4.0 i kad bi napisa matematiku za 3 ,a fiziku za 2

I ja sam maturant i želio bih upisati taj faks pa sam se raspitivao i saznao sam da je prošle godine za upis bilo potrebno postići 601 bodova s tim da je 1000 bio maksimum.

Evo lista: http://orion.fesb.hr/dotnetnuke/Upisi/Popisiprijavarangliste/Ranglistaupisanihstudenata/tabid/315/ObrProgBr/120/RokBr/1/Default.aspx?Sk_God=2009/10

 

A ukoliko si prolazio sve 4 god s 4 onda zbrojiš prosjek svake god. i pomnožiš ga s 20, a za maturu ne znam a valjda bi 3 trebala biti dovoljna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 22:34 (Joco55).
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis

Ja sam prvi sa 3 prosao, drugi sa 5, i sad cu treci,a i cetvrti vjerovatno sa 5, matematiku mogu lako skuzit, samo sta ce bit na testu zna li itko tko je vec polagao?

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

Na ovom linku se nalaze ispiti pa pogledaj:

http://ispiti.skole.hr/beta/mentor1/common/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Joco55 kaže...

Na ovom linku se nalaze ispiti pa pogledaj:

http://ispiti.skole.hr/beta/mentor1/common/

Link nevalja :S Nista ne otvara...

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Crasher1504 kaže...
Joco55 kaže...

Na ovom linku se nalaze ispiti pa pogledaj:

http://ispiti.skole.hr/beta/mentor1/common/

Link nevalja :S Nista ne otvara...

Pokušaj samo http://ispiti.skole.hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 22:47 (Joco55).
13 godina
neaktivan
offline
RE: FESB Upis
Joco55 kaže...
Crasher1504 kaže...
Joco55 kaže...

Na ovom linku se nalaze ispiti pa pogledaj:

http://ispiti.skole.hr/beta/mentor1/common/

Link nevalja :S Nista ne otvara...

Pokušaj samo http://ispiti.skole.hr

Evo nasao sam listu svih ispita, zahvaljujem ;)

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

Sada ja sebi namjestam listu prioriteta i mislim se sto staviti na 1. mjesto... Racunarstvo ili Elektroteh. i inf. tehnologije?

koliko citam, vi ovdje preporucujete racunarstvo kao kvalitetniji smjer? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

Svaki fakultet je dobar na svoj način.Važno je samo znati što želiš i što hoćeš.Naravno, nemoj dopustiti da ti se sve zasniva na tek pukim planovima, već realiziraj što imaš.Prije odabira fakulteta, "finishiraj" svoju maturu i školu.A onda, sam razmišljaj, što hoćeš i želiš.FESB će ti biti odličan, jednako kao i FER, jednako kao i svi ostali fakulteti srodnog zanimanja ako ti to želiš ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
FESB Upis

ukoliko si lincina ka i ja bolje da ga ne upises..mogu ti rec iz iskustva...lincine tamo ne prolaze dobro...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

ukoliko ne upisem il zavrsim fesb ili neki slican informaticki fax jel postoji sansa da se zaposlim negdi kao programer ako znam programirat

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FESB Upis

Ja ti kralju studiram taj smjer! FESB u Splitu! Ja sam položio samo HRV, MAT i ENG i nisam pisao nikakve dodatne predmete. Maturu sam sve položio sa 3, i sada sam evo na kraju prve godine faksa. Upast ćeš sigurno samo čekaj onaj OČEKIVANI POMAK i sve će bit ok! ja san upao nakon 12 dana tih pomaka! i maturirao sa 5! Twško da će te itko primiti kao srednjoškolca za posao samo tako! svi uglavnom traže papir da si nešto završio.

ivan peran
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2011 17:34 (Peky206).
12 godina
neaktivan
offline
FESB Upis

Oprosti, ali mi djelujes kao osoba koja nije krenula niti u srednju.Stoga ti savjetujem da se uhvatiš knjige i sve će samo doći.Samo trebaš znati što želiš.

Pitanje mogu li biti programer ako znam programirati je malo glupo.Ne moraš ništa završiti, a možeš znati programirati, pa ćeš opet biti programer :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice