Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

poruka: 6
|
čitano: 4.888
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

S obzirom da u zadnje vrijeme vidim jako veliku ponudu "povoljnih" informatičkih tečajeva, preko Ponudadana, Dajsve itd. možda ne bi bilo loše da se otvori tema u kojoj će biti skupljena iskustva s institucijama koje ih provode. 

Jer npr. izašla je ponuda na ponuda dana, tečaj web developer, učilište Proanima, 2700 umjesto 9000 HRK (super ponuda, rekao bih!!!), a na kraju sam naišao na utiske od predavača (plaću ne dobivaju, nepostojeći materijal za predavanje i sl.)

Korisnici su užasno nezadovoljni jer se gore navedene stvari itekako osjete.

Pa eto, čini mi se da bi bilo dobro da se otvori skupna tema jer ti portali koji rade ponude očito ne brinu o samoj kvaliteti dobara i usluga u čijoj prodaji posreduju, u što sam se imao priliku uvjeriti i sam.

 

Bilo bi u redu, ako kažete da je neka institucija dobra ili loša, da stvarno potkrijepite razlozima, zašto tako mislite.

 

Ne bi bilo loše da podijelimo iskustva na:

 

1. Prostor

2. Vrijeme održavanja

3. Susretljivost

4. Pripremljenost

5. Da li je ponuđeno u ponudi  bilo u potpunosti ispunjeno

6. Sveukupno zadovoljstvo, ocjenom od 1-10

....

dodajte sami ako mislite da treba.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

pozdrav,

 

što se tiče proAnime... ja ti radim tamo već godinu dana, predajem web dizjan i ono što mogu reći:

 

- materijale sam dobio - dobiveno nadogradio

- plaću primam redovno ponekad i unaprijed 

- svi polaznici zadovoljni, osvrte nekih od njih možete vidjeti http://proanima.hr/preporuke

- neki od polaznika već tokom edukacije unovče svoje radove , rijetku su ali ih ima

- 75% polaznika web dizajna nastavi edukaciju na web master tečaju uz naravno akcijsku cijenu...

ako nekog znaima nešto više slobodno neka mi se obrati na mirzinho[at] gmail.com

 

do pisanja...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

Ja više od 3 godine predajem u Proanimi Web Master tečaj (PHP,MySQL,JavaScript), i imam uglavnom pozitivna iskustva.

Susretao sam svakakve profile ljudi koji su pohađali tečaj, od masera preko zidara do umirovljenika, da ne spominjem i ostale...

Većina polaznika zamisli da će im se znanje prenijeti u glavu na isti način kao kad naruče hamburger i pojedu ga tako jednostavno u roku od 10ak minuta...ali grdno se prevare...

Postoje skupine polaznika koji stvarno žele naučiti nešto iz toga, i dodju sa tim ciljem, dok neki cisto onako upišu to, te skuže da treba i dosta samostalno raditi, pa odustaju, traze razloge u planu i programu i sl...

Cak su i stavljena i video predavanja za sve polaznike koji ne mogu prisustvovati nastavi određena predavanja, ali velim, tko želi naučiti, naučit će i tako, uz konzultacije mailom, naravno...

 

Nastava je organizirana na sljedeći način:

- Sastoji se od 200 sati (120 sati praktične nastave + 80 sati konzultativne nastave), premda se i od ovih 80 sati dosta sati iskoristi za praktični dio i vježbe...

- Sve što se spomene i ispredaje na predavanjima, pokriveno je i praktičnim primjerima...

- Polaznici redovno dobivaju zadaće koje trebaju do određenih rokova predati, a tu su ispiti i provjere znanja...

- Predavanja i skripte koje se obrađuju dostupni su na web stranicama učilišta, a isto tako predavač nakon svakog predavanja šalje polaznicima te grupe materijale i primjere koji su taj dan obrađeni...

- Na nastavi se obrađuju konkretni primjeri iz prakse:

         - Autentifikacija i registracija user-a

         - Aktivacija account-a putem e-maila,

         - Izrada i unos komentara za pojedine sekcije (vijesti, forum teme...)

         - Unos slika za fotogalerije i istodobno ocjenjivanje...

         - mnoga druga područja...

 

Što se tiče materijala, materijali su dobiveni, ali i navelike nadopunjeni i dorađeni, tako da se polaznicima zaista prezentira da vide i nauče ono što se danas najviše traži u praksi...

 

Ako vas još nešto konkretno zanima, pitajte slobodno...

16 godina
neaktivan
offline
Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

Ovo bi mogla bit interesantna tema. ;)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

Ja sam CCNA slusao u Algebri, davne 2009. godine, i bio zadovoljan ponudjenim i dobivenim, na lojtri od 1-10 dajem 9....nije 10 zato jer nitko nije savrsen...{#}

 

Prostor je bio na Savskoj cesti, prek puta uciteljske akademije, 7. kat...predavac (necu spominjat imena) odlicno osposobljen i vrlo susretljiv po bilo kojem problemu i pitanju, cak nam dao i privatni br moba, dobili skripte po kojima smo radili i linkove di se moze jos kaj naucit, dobili za male pare knjige za CCNA (ne znam sad kak se zovu ali su podeblje)...nemam sto lose rec... 

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 19:00 (Srednji).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Iskustva s obrazovnim institucijama: SKUPNO

Polazio sam u Algebri tečaj, uglavnom sam zadovoljan sa dobivenim znanjem. Ocjena 8/10. Međutim cijene su im, kao i svugdje preskupe za hrvatsku stvarnost (vjerojatno prejeftine za svjetsku), pa se zato isplati čekati kada imaju akcije. Obično 2 puta godišnje imaju popuste kada cijene za određene tečajeve padnu i tada ih se isplati pohađati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice