GIF reprodukcija

poruka: 25
|
čitano: 7.255
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
GIF reprodukcija

Ne znam jel netko već ovo predlagao, ali bilo bi stvarno dobro da se na forumu može reproducirati gif koji se zalijepi (uploadom ili kao link). Da se ne lažemo - koristit će se vjerojatno samo kao vrlo maštovita nadopuna smajlićima ali bez obzira - to je vrlo popularno i bilo bi super kad bi forumski engine to omogućavao...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 6
16 godina
offline
GIF reprodukcija

I gif avatari ne bi bili loši, a možda bi to bilo previše.

Trebalo bi to malo prodiskutirati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 20:58 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
GIF reprodukcija

Doda se onda još i mogućnost za skrolajući tekst i za MIDI pa da vidiš! 

 

Animirani GIF-ovi su tako 90-e... Srećom pa smo ih se riješili pred neko vrijeme, kad su bili oličenje lošeg web-dizajna, i sad bi da se ponovno uvode. Svašta.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...

Doda se onda još i mogućnost za skrolajući tekst i za MIDI pa da vidiš! 

 

Animirani GIF-ovi su tako 90-e... Srećom pa smo ih se riješili pred neko vrijeme, kad su bili oličenje lošeg web-dizajna, i sad bi da se ponovno uvode. Svašta.

 

Tu se uopće ne radi o dobrom ili lošem dizajnu nego umetanju u postove. Nekome je silikon sinonim za umjetne sise, nekom za procesore, ne? Nećemo generalizirati...

Uostalom, zašto mi forumaši ne bismo mogli to tražiti?

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...
Tu se uopće ne radi o dobrom ili lošem dizajnu nego umetanju u postove.

Radi se o umetanju nečeg što vrlo često ispada ometajuće i iritantno, te se često zlorabi. I "otežava" stranicu, pogotovo za mobilne uređaje.

 

Friday kaže...
Uostalom, zašto mi forumaši ne bismo mogli to tražiti?

Zar sam ja igdje napisao da to ne biste smjeli tražiti? Nisam. Kad već tako nastupaš - zašto to nitko ne bi smio kritizirati ako to smatra lošom idejom?

16 godina
odjavljen
offline
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...

Radi se o umetanju nečeg što vrlo često ispada ometajuće i iritantno, te se često zlorabi. I "otežava" stranicu, pogotovo za mobilne uređaje.

 

Zar sam ja igdje napisao da to ne biste smjeli tražiti? Nisam. Kad već tako nastupaš - zašto to nitko ne bi smio kritizirati ako to smatra lošom idejom?

 

Čisto sumnjam da će GIF od par KB znatno otežati stranicu koja je svakako već poprilično golema.

Kritika je bila bezvezna pa ju tako i tretiram.

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija

Možeš dati neke linkove - primjere s drugih foruma?

16 godina
odjavljen
offline
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...

Možeš dati neke linkove - primjere s drugih foruma?

 

Ne, ne posjećujem druge forume... Imam monogamnu vezu sa bug forumom!

 

EDIT:

Ali vjerojatno možeš zaključiti kako gif animacija izgleda pa ne vidim uopće razloga da nešto posebno linkam ili "dokazujem"

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 21:29 (Friday).
16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...
Ne, ne posjećujem druge forume... Imam monogamnu vezu sa bug forumom!

 

EDIT:

Ali vjerojatno možeš zaključiti kako gif animacija izgleda pa ne vidim uopće razloga da nešto posebno linkam ili "dokazujem"

Ne gif animacija, nego gif animacije. Da, mogu pretpostaviti kako izgledaju unutar teme na forumu, što sam već i napisao: "ometajuće i iritantno".

 

Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...
 

Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 

U prilog? Znači za prijedlog moram dati i nešto u prilog da to opravdam?

Dakle - slike nisu problem, YT nije problem, reklame nisu problem... Ali ako hoćemo GIF - onda trebamo "dokaze". Moramo imati jak slučaj i angažirati najbolje ljude na tome.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...
mbaksa kaže...
 

Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 

U prilog? Znači za prijedlog moram dati i nešto u prilog da to opravdam?

Dakle - slike nisu problem, YT nije problem, reklame nisu problem... Ali ako hoćemo GIF - onda trebamo "dokaze". Moramo imati jak slučaj i angažirati najbolje ljude na tome.

 Angažiraj Baksinog dobrog brata blizanca

16 godina
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...

 

U prilog? Znači za prijedlog moram dati i nešto u prilog da to opravdam?

Dakle - slike nisu problem, YT nije problem, reklame nisu problem... Ali ako hoćemo GIF - onda trebamo "dokaze". Moramo imati jak slučaj i angažirati najbolje ljude na tome.

Znajući čemu anigifovi služe po drugim sajtovima, i kakve sve animirane avatare ljudi znaju imati, rekao bih da je ideja slatka, ali NE.

YT se neće sam od sebe startati, slike - vidiš ionako samo ikonicu, a GIF...

Mada, mogao bi se samo prvi frame prikazati, a kad se klikne na njega, da se tek tada učita... no eto, zašto ne bi uveli podrško za webm na način na koji je to napravio 4chan...? :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
odjavljen
offline
GIF reprodukcija

Pa nisam ja za automatsku reprodukciju nego samo placeholder kao za YT. A na klik da kreće animacija.

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...
mbaksa kaže...
 

Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 

U prilog? Znači za prijedlog moram dati i nešto u prilog da to opravdam?

Da. Još ga moraš i vlastoručno potpisati i odnijeti kod javnog bilježnika. 

 

 

Uopće mi nije jasna tvoja reakcija - pa ako želiš nekoga uvjeriti u nešto, onda ćeš mu dati nešto čime češ ga uvjeriti, zar ne? Ne moraš ti inače ništa. Nisi morao ni predlagati ovo. Al kad već jesi predložio, zar ti nije u interesu pokazati kako to negdje drugdje super funkcionira i da bi to bio onda vrijedan dodatak forumu? Ali rekoh - ne moraš ti ništa opravdavati. Isto tako nemoj tražiti opravdanje kad izostane (pozitivna) reakcija na tvoj prijedlog. 

 

Friday kaže...

Pa nisam ja za automatsku reprodukciju nego samo placeholder kao za YT. A na klik da kreće animacija.

Ako je tako, onda si prijedlog morao jasnije izraziti u prvoj poruci. Iz onog što si dosad napisao ja sam shvatio da u porukama želiš vidjeti animirane gif-ove (a očito su i drugo to isto tako shvatili).

 

Vidiš, protiv ovakvog prijedloga ne bih imao ništa protiv.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 3:30 (mbaksa).
16 godina
odjavljen
offline
GIF reprodukcija

Isprika ako me se krivo shvatilo - ja sam isto definitivno protiv automatske reprodukcije gifova jer bi to bio cirkus.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIF reprodukcija
Da li je uopce umjesno pricati o takvoj temi ako jos nije jasno da li je to đif ili gif?
Prica li se ovdje o placeholderima za đifove ili za gifove?
*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GIF reprodukcija
Bastardo kaže...
Da li je uopce umjesno pricati o takvoj temi ako jos nije jasno da li je to đif ili gif?
Prica li se ovdje o placeholderima za đifove ili za gifove?

 Ako već tražimo dokaze, trebalo bi krenuti od samog naziva. Slažem se kolega.

Xtreme_Dama; Youtube: http://www.youtube.com/user/DamaTheCrow?feature=mhee
14 godina
offline
GIF reprodukcija

.webm ili .mp4 možda, gif je prestar i presporo se učitava.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...

 Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 Evo, na primer ovaj avatar link.

12 godina
offline
Re: GIF reprodukcija
Ivan(4) kaže...
mbaksa kaže...

 Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 Evo, na primer ovaj avatar link.

 http://www.cslab.ntua.gr/~phib/images/doom/anim/cybr1.gif

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
offline
Re: GIF reprodukcija
Friday kaže...

 

 Nekome je silikon sinonim za umjetne sise, nekom za procesore, ne? Nećemo generalizirati...

 

 Prvi put cujem da je SILIKON sinonim za Procesore ikome ???

Ja znam da je SILICIJ ali SILOKON ???, prvi glas :).

Nije "Silikonska dolina" nego "Silicijska dolina" (doduse u Beogradi ima i Silikonska dolina ali ni ta nema veze sa procesorima ;))

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija
Bastardo kaže...
Da li je uopce umjesno pricati o takvoj temi ako jos nije jasno da li je to đif ili gif?
Prica li se ovdje o placeholderima za đifove ili za gifove?

Sâmo pitanje je pogrešno koncipirano. Naime, kad se to prenosi iz stranih jezika, onda se uzima dž, a ne đ. Dakle, unatoč tome što bi netko mogao voditi raspravu je li đeneral ili general ili što bi mu se čulo da stranci izgoravaju "đif", trebala bi se voditi rasprava je li džif ili gif.

 

Ivan(4) kaže...
mbaksa kaže...

 Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 Evo, na primer ovaj avatar link.

Mnogo lep avatar. I težak "samo" 221 kB. Uoči inače da kolega Friday nije predlagao gif-ove za avatare.

 

CyberDemonVZ kaže...
Ivan(4) kaže...
mbaksa kaže...

 Pa sam se ponadao da imaš primjere koji će ići u prilog tvojoj ideji. 

 Evo, na primer ovaj avatar link.

 http://www.cslab.ntua.gr/~phib/images/doom/anim/cybr1.gif

Uplaših se! 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 15:38 (mbaksa).
16 godina
online
GIF reprodukcija

Da budem iskren, šalio sam se sa džinovskim My Little Pony avatarom.  Ali Crozoki je zaista pomenuo upotrebu gifova kao avatara i evo npr jednog od 29kB. A što se tiče animiranih gifova unutar postova, koliko znam, funkcionišu na svakom forumu koji koristi standardni img tag.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: GIF reprodukcija
mbaksa kaže...

Mnogo lep avatar. I težak "samo" 221 kB. Uoči inače da kolega Friday nije predlagao gif-ove za avatare.

 

 Istovremeno je ograničenje za avatare na Bug-u postavljeno ovako: "Maksimalna veličina je 2048 KB."

16 godina
moderator
offline
Re: GIF reprodukcija
Pranja kaže...
mbaksa kaže...

Mnogo lep avatar. I težak "samo" 221 kB. Uoči inače da kolega Friday nije predlagao gif-ove za avatare.

 

 Istovremeno je ograničenje za avatare na Bug-u postavljeno ovako: "Maksimalna veličina je 2048 KB."

Sad malo zastani, razmisli, pa ćeš vidjeti da ti je "opservacija" promašena. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice