Isplativost kupnje xbox-a

poruka: 6
|
čitano: 3.535
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Jedno pitanje

Pozdrav, Razmisljao sam o kupnji xbox-a 360. Imam samo crt Tv i monitor: 23 inc(2048x1152).

Pa me zanima isplati li se kupovati xbox, i gdje je bolje igrati, na Tv-u ili na monitoru?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jedno pitanj

bolje ti je igrat na monitoru,igro sam kod prijatelja x360 na crtu i slika je bila jako loša,skoro na nivou od ps2.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jedno pitanj

Nikako igrat PS3 + Xbox 360 na CRTu...

 

Igraj na monjtoru ali nemoj zaboravit PS3/Xbox su HDMI tako da ako nemas HDMI port trebat ces vjerovatno HDMI > DVI konverter, isto tako ces trebat pustit zvuk preko AVa pa do zvucnika/PCa sta vec...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 1:21 (Mew).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isplativost kupnje xbox-a

Ja igram PS3 na CRTu i uopste nisam nezadovoljan. Moj deda ima plazmu LG 50 inca i kada tu igram fifu nekako mi je bezveze, a na CRTu mi je mocno :)

Nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isplativost kupnje xbox-a
stevan94 kaže...

Ja igram PS3 na CRTu i uopste nisam nezadovoljan. Moj deda ima plazmu LG 50 inca i kada tu igram fifu nekako mi je bezveze, a na CRTu mi je mocno :)

to mi je malo neobično pošto sam i ja to doživio u tehno marketu u osjeku,igro sam fifu 2011 na ps3-u koji je bio spojen na samsung LED TV od 50" i grafika je bila jako jakoo loša,sve je bilo mutno i pixel-asto,a nije mi jasno zašto?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
neaktivan
offline
Isplativost kupnje xbox-a

Sta je tu cudno?

 

Pogotovo kod LCDa slika izgleda katastrofa kada nije u nativnoj rezoluciji sa 1:1 pixel mapingom, to valjda znate... Kod monitora kada igras na nativnom 1920 × 1080 monitoru na 1280 ×720 rezoluciji slika izgleda katastrofalno.

 

Kod plasmi je vec drugacija prica jel oni nekoriste iste pixele kao LCD televozori tako da u pravilu bolje podnosi razne rezolucije http://apcmag.com/how_lcd_and_plasmas_work_at_the_pixel_level.htm, kao sto znate stari CRT monitoru su bolje podnosili promjene rezolucije pa je i tako sa plasmama jer one rade dosta "slicno" starim CRT TVima... Zato vidite da na tipa jeftinim 32" Plasma HDTVima je samo 1024×768 rezolucija.

 

Ali opet gameing ima puno staticnih elemenata tako da kod starijih plasmi se događa burn in, nove imaju razne cake da to sprijece ali se jos uvijek nekada dogodi, tako da generalno ljudi preporucavaju LCD TV za gameing.

 

A posto vidim da se bas nerazumijete u TV napomenit cu ovdje da LED TV nisu LED vec su samo LCD televizori sa LED osvjetljenjem sto ih cini tanjima i nekada stvara bolje crne boje. Ali generalno LED je cisto da zavara kupca da baci novac.

 

Pa PS3 i Xbox 360 daju samo 720p (1280×720) sliku ako toliko cesto manje, pogotovo kod zahtjevnih igara da bi drzali stabilan 30/60 FPS frame rate.

 

Na TVu je 1080p (1920×1080) rezolucija sto je DUPLA rezolucija znaci razvuces ju ko vrag, i onda jos na 55" koji ima katastrofa PPI (Pixel per Inch, znaci koliko blizu moras biti da se vide pixeli) pa izgleda ko najveci srot.

 

Evo kako kalkulirat koliko daleko treba covjek biti od TVa da slika izgleda posteno http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancecalculator.html

 

55" ekrani su napravljeni da gledas 1080p materija sa 2 metra ne sa 25 centimetara. To bi zahtjevalo vec WQHD (2560×1440) ili QFHD (3840×2160) ili UHD (7680×4320) rezolucije...

 

Ako se kupuje TV za gameing ne ici vise od 42", najbolje bi bilo kupit jeli HD-Ready TV za 360/PS3 ali sada ce svejedn za godinu dvije novi xbox i PS4 tak oda se i to onda neisplati...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 2:05 (Mew).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice