PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.793.527
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
FiCoO kaže...
Neka preporuka slušalica za igranje, ništa skupo, ali da je ok zvuk i da funkcionira mikrofon?

 https://www.mikronis.hr/slusalice-sharkoon-skiller-sgh1-mikrofon-p-n-35392.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Idu i na komp. i na PS4.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 19:11 (hummer0).
14 godina
offline
Re: PlayStation 4
nani kaže...
madafaka85 kaže...
 Prema zakonima EU jamstvo mora biti minimalno 2 godine, sta znaci da ti ga moraju popraviti. Inace na oba svoja kontrolera sam imao problem sa lijevom gljivom i sve ih dao u servis, sad su ok. 

Baš sam ih maloprije zvao i kažu mi da dodatno jamstvo vrijedi za PS4 a ne periferiju? Kažu mi da je otišla ta analogna (štaliveć) i da je popravak 150 KN? E sad moj PS4 je iz 1/2017 i ima produženo jamstvo, a dodatni kontroler je iz 6/2017. Koika je standardna garancija 1 god ili 2?

Da li su ti priznali garanciju na kontrolere i popravili ih o svom trošku?

 Sony je malo kompliciran sa garancijom daju 12mjeseci iako je po eu zakonu 24. razlika je da u prvih 12 nemoras dokazivat da nije tvoja greska ako je potrebno dok u drugih 12 moras. u svakom slucaju ja bih isao na garanciju gdje si kupio samo gamepad tamo bi ti trebali priznati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Pozzz. ps4 mi šteka i jede živce sinu, od 20 igri koje rade i instaliraju se bez problema  par njih zeza, shadow of war stavi instalirati i krene sa instalacijom i onda na ne nekih 20% stane i znak pause i neće dalje, molim ljude koje znaju u čemu je problem i šta radit a inače disk je ok ko nov i nema ni crtricu na sebi jer nije uopće puno igran tako da do cd-a sigurno nije. tnx i l.p.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
PlayStation 4

Zdravo ljudi imam pitanje u vezi spajanja PS4 đojstika na PC prek bluetooth adaptera. Zanima me jer BT adapter može biti bilo koji ili samo neki pojedini. Pa ono da baš bezveze ne kupujem Bt adapter koji nebi funkcioniral svaka informacija je dobro došla.

Kaj veliš? o.O
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 7:02 (GridLocK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Može bit bilo koji BT adapter.
Ali ako misliš koristiti isti Dualshock za PS4 i PC, jednostavnije je spojiti na PC s kablom.
Inače ćeš stalno raditi sinkronizaciju Dualshocka na oba uređaja.
PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: PlayStation 4

ja imam neki sa ebaya za par eura gledao sam da je Bluetooth 4.0 podrzan

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
Može bit bilo koji BT adapter.
Ali ako misliš koristiti isti Dualshock za PS4 i PC, jednostavnije je spojiti na PC s kablom.
Inače ćeš stalno raditi sinkronizaciju Dualshocka na oba uređaja.

 

Slažem se ovo za kabel. Seljački je, ali neke igre na PCu ne rade dobro sa BT adapterom (sa ili bez DS4Windows aplikacije). Npr Crew 2 moram igrati s kabelom jer wireless ne prepoznaje dobro.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4

@Vox Moj PS4Pro uopšte nije toliko bučan, sada leti posle 4-5h intezivnog igranja AAA igara počne da se baš čuje kuler, ali svakako je to mnogo tiše od obične PS4 (ne msm na SLIM koji je takođe tih)... Moje pitanje je: koju termalnu pastu mi preporučuješ za zamenu, pošto bih je menjao jer sam čuo da nisu baš kvalitetne te koje se fabrički stavljaju i šta je bitno da kažem u servis računara, gde bi mi zamenili termalnu pastu i iznutra ga lepo očistili, jer oni to do sada ne verujem da su ikada radili na konzoli, msm to što se tiče slojeva i sl???... Potpuni sam laik što se tiče hardwera, tj postavljanja istog...

Hvala unapred i pozdrav...

p.s. Jako mi se sviđa ovaj novi PS4 Pro 2Tb Limited Edition 500 miliona i koji bi mi ext HDD preporučio uz moju konzolu, pošto mi je više nego potreban?

Vidi kako je moćna, ako je bude bilo kod nas, možda prodam moj Pro koji je jošu garanciji, oxoxoxo, dodam pare i uzmem ovu lepu ZVER...

[URL=https://psnprofiles.com/besantesteras][IMG]https://card.psnprofiles.com/1/besantesteras.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 23:31 (AngryChainsaw).
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
AngryChainsaw kaže...

@Vox Moj PS4Pro uopšte nije toliko bučan, sada leti posle 4-5h intezivnog igranja AAA igara počne da se baš čuje kuler, ali svakako je to mnogo tiše od obične PS4 (ne msm na SLIM koji je takođe tih)... Moje pitanje je: koju termalnu pastu mi preporučuješ za zamenu, pošto bih je menjao jer sam čuo da nisu baš kvalitetne te koje se fabrički stavljaju i šta je bitno da kažem u servis računara, gde bi mi zamenili termalnu pastu i iznutra ga lepo očistili, jer oni to do sada ne verujem da su ikada radili na konzoli, msm to što se tiče slojeva i sl???... Potpuni sam laik što se tiče hardwera, tj postavljanja istog...

Hvala unapred i pozdrav...

p.s. Jako mi se sviđa ovaj novi PS4 Pro 2Tb Limited Edition 500 miliona i koji bi mi ext HDD preporučio uz moju konzolu, pošto mi je više nego potreban?

Vidi kako je moćna, ako je bude bilo kod nas, možda prodam moj Pro koji je jošu garanciji, oxoxoxo, dodam pare i uzmem ovu lepu ZVER...

 Zašto bi mijenjao pastu kad veliš da konzola nije bučna?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
AngryChainsaw kaže...

@Vox Moj PS4Pro uopšte nije toliko bučan, sada leti posle 4-5h intezivnog igranja AAA igara počne da se baš čuje kuler, ali svakako je to mnogo tiše od obične PS4 (ne msm na SLIM koji je takođe tih)... Moje pitanje je: koju termalnu pastu mi preporučuješ za zamenu, pošto bih je menjao jer sam čuo da nisu baš kvalitetne te koje se fabrički stavljaju i šta je bitno da kažem u servis računara, gde bi mi zamenili termalnu pastu i iznutra ga lepo očistili, jer oni to do sada ne verujem da su ikada radili na konzoli, msm to što se tiče slojeva i sl???... Potpuni sam laik što se tiče hardwera, tj postavljanja istog...

Hvala unapred i pozdrav...

p.s. Jako mi se sviđa ovaj novi PS4 Pro 2Tb Limited Edition 500 miliona i koji bi mi ext HDD preporučio uz moju konzolu, pošto mi je više nego potreban?

Vidi kako je moćna, ako je bude bilo kod nas, možda prodam moj Pro koji je jošu garanciji, oxoxoxo, dodam pare i uzmem ovu lepu ZVER...

 

Ako si nešto pročitao na internetu ili čuo ne znači da je istina.

Sama pomisao da se stavlja nekvalitetna pasta na proizvod koji se ekstremno grije mi je smiješna.

Termalna pasta vodi toplinu sa procesora na metal. Kad bi bila loša ili ne bi bila kvalitetna, procesor bi se pregrijao u roku par sekundi ili minuta i ugasio. Znači, pasta ili vodi svu toplinu na metal, ili bi se začas ta toplina akumulirala u procesoru jer ne stigne nikud otići. Zakoni termodinamike.

Veća je vjerojatnost da je problem u prašini na ventilatoru koji mora odvoditi toplinu, nego u pasti koja ju samo prenosi. Ako ti se konzola gasi od pregrijavanja, da, onda može biti i u pasti problem (ali ne mora).

Ali ako samo vent radi glasnije, sigurno nije problem u pasti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 1:15 (Bitanga).
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Opčenito PS4 Pro je bučan ko mlažnjak,pogotovo kod malo bolje zahtjevnijih igara i kad se pod opcijama odabere Resolution mod na 4k.Nikada nisam imao bučniju konzolu od PS4 Pro.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Opčenito PS4 Pro je bučan ko mlažnjak,pogotovo kod malo bolje zahtjevnijih igara i kad se pod opcijama odabere Resolution mod na 4k.Nikada nisam imao bučniju konzolu od PS4 Pro.

 Moj je relativno tih. Nikad mi jos nije zasmetala buka da me to omelo u igranju. 

15 godina
offline
Re: PlayStation 4
Tututuru kaže...
Dann3R kaže...
Opčenito PS4 Pro je bučan ko mlažnjak,pogotovo kod malo bolje zahtjevnijih igara i kad se pod opcijama odabere Resolution mod na 4k.Nikada nisam imao bučniju konzolu od PS4 Pro.

 Moj je relativno tih. Nikad mi jos nije zasmetala buka da me to omelo u igranju. 

 

Definitivno je višestruko bučniji od višestruko jačeg custom made PCa bez vodenog hlađenja.

Ali i višestruko jeftiniji :-)

 

S druge strane nije približno bučan kao neki HP ili IBM serveri koji koštaju ko auto :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: PlayStation 4

Ne vjerujem da bi se zbog lošije termalne paste procesor pregrijao i ugasio, jednostavno bi ventilatori morali jače raditi da kompenziraju.

Razlike u termalnim pastama svakako postoje, ali ne vjerujem da je loša pasta glavni razlog bučnih PS4-ki.

 

Prije bih rekao da je glavni problem loša optimizacija igara, nakupljanje prašine i ljetne vrućine.

 

Meni ni jedan PS4 nije bio glasan dok je bio nov.

Stari PS4 je nakon godinu i više dana bio mlažnjak. Promjena termalne paste mu nije pomogla.

 

PS4 Pro je na istom putu, ali ipak ne toliko izraženo.

Povremeno ispuhivanje prašine dosta pomaže, a vjerujem da bi neka mrcina od kompresora to riješila na duže vrijeme.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...

Ne vjerujem da bi se zbog lošije termalne paste procesor pregrijao i ugasio, jednostavno bi ventilatori morali jače raditi da kompenziraju.

Razlike u termalnim pastama svakako postoje, ali ne vjerujem da je loša pasta glavni razlog bučnih PS4-ki.

 

Prije bih rekao da je glavni problem loša optimizacija igara, nakupljanje prašine i ljetne vrućine.

 

Meni ni jedan PS4 nije bio glasan dok je bio nov.

Stari PS4 je nakon godinu i više dana bio mlažnjak. Promjena termalne paste mu nije pomogla.

 

PS4 Pro je na istom putu, ali ipak ne toliko izraženo.

Povremeno ispuhivanje prašine dosta pomaže, a vjerujem da bi neka mrcina od kompresora to riješila na duže vrijeme.

 

A gle, toplina negdje mora otići, ako ne odlazi na heatsink onda ostaje u procesoru, i akumulira se. Ne može se dugo akumulirati.

Pogotovo kod igara. Vent ničem ne služi ako toplina ne prelazi na heatsink dovoljno brzo.

 

Stvar je u tome da su paste sasvim dobre u gotovo bilo kojem stanju osim dok se baš jako raspadnu.

Ma samo sam reagirao na napis da "je čuo" da se u PS4 ugrađuju loše paste, to su gluposti. Prije bih okrivio loše projektiran ventilator nego termalnu pastu.

Proc se slabije hladi ako je heatsink topliji. Čim je hladniji to je bolje. A može biti hladniji samo ako je vent i cirkulacija dobra.

Termalna pasta tu samo služi da čim veća površina procesora bude u kontaktu s čim većom površinom heatsinka i da ima dovoljno dobar toplinski koeficijent, a vjerujem da su sve sasvim dovoljno dobre za hardver koji je u PS4. 

Nisam neki fanboy Sonya, ali vjerujem da sigurno ne bi ugradili neko smeće.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 11:14 (Bitanga).
10 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Za mjesec dana izlazi FIFA 19 i mislio sam kupiti ps4.Buduci da me samo to zanima mislio sam kupiti verziju od 500gb.

 

Kako preporucate kupiti ps4...Mislim kako je najjeftinije...Moze i izvana da se naruci nije problem ako se isplati.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Uzmi neki bundle s fifom. Mislim da trenutno nema nekih extra akcija pa ne gubiš puno gdje god uzmeš.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
4 nove boje kontrolera dolaze, blue camo i berry blue su mi odlični
PSN: Carlikaa
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

blue camo zgleda odlicno 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Igram igru Mafia 3 i nakon 10min igranja aktivira se ko da se avion sprema poletjet.Za God of War po defaultu odmah radi bučno.
8 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Kako brzo ko kolači odlaze sa njuškala ove Ps4 Pro konzole sa cijenom između 2000-2300kn nikako da ugrabim jednu morat ću spavat sa otvorenim njuškalom ahahah 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
Igram igru Mafia 3 i nakon 10min igranja aktivira se ko da se avion sprema poletjet.Za God of War po defaultu odmah radi bučno.

 I kod mene ista situacija, ja sam nakon 10 minuta igru izbriasao 

13 godina
offline
PlayStation 4

Hmmm cudno, ja isto igram i sve OK, cak iznenađujuce je tiha, tu i tamo u nekim scenema zna se jace zalaufat vent al osim toga nis... (B šasija, stara FAT konzola)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Bok ekipa, ima tko preporuku za neku neozbiljnu igru utrka za klinca i nas roditelje, po mogučnosti da co-op nije jedino na split screen. Nešto između Mario Karta i Crash Bandicoota, po mogućnosti crtano i neozbiljno poput Rayman Legends?

Zajebali smo se s Micromachines, kupio igru, a da nisam dobro provjerio, ode 200 kn u nepovrat...Hvala unaprijed

Endure...and in enduring grow stronger
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
PlayStation 4

Planiram uzet plejku, a ne znam jel da čekam black friday...kolko mogu bit niže cijene? Sad se 500 gb slim novi može nabavit za 2000 kn.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PlayStation 4

Mafia 3 je definitivno optimizirana ko govno. U nekim trenucima izgleda ko PS3 igra, a moj PRO se glasa ko da igram God of War u Performance modu. 

 

Ali igra ko igra je jako dobra... prvih 2 sata. Cut scene su jebene, glazba fantastična, likovi zanimljivi i priča krene u odoka dobrom smjeru. I nakon uvoda se sve raspadne. Pretpostavljam da su 90% budžeta uložili u intro i glazbena prava pa se tek onda netko sjetio da im fali još 50h gameplaya. Ako ste ju dobili na PS+ odigrajte taj početni dio, vjerojatno vam neće biti žao, ali inače obavezno preskok.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Upravo to Hexfire, skinuo igru, odigrao možda i tih sat vremena jer mi se činila zanimljivom i nakon toga eno skuplja prašinu u libraryu. Ta igra mi je u onom slučaju “ako ponestane prostora na disku, nju ću obrisat”
PSN: Carlikaa
6 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

I kod mene je 1TB Glacier White PS4 Pro ali kod Mafia III vent radi na 100% dok recimo kod po meni zahtjevnije graficki igre GTS se gotovo i necuje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Pixie_st kaže...

Bok ekipa, ima tko preporuku za neku neozbiljnu igru utrka za klinca i nas roditelje, po mogučnosti da co-op nije jedino na split screen. Nešto između Mario Karta i Crash Bandicoota, po mogućnosti crtano i neozbiljno poput Rayman Legends?

Zajebali smo se s Micromachines, kupio igru, a da nisam dobro provjerio, ode 200 kn u nepovrat...Hvala unaprijed

BlazeRush.

Ako ti je sad skupa cekaj popust, bude kikiriki (mislim da sam dao 30kn).

 

Voznji bez splitscreena bas i nema.

Preporuka za neozbiljne OnRush, Rocket League i Table Top Racing: World Tour.

 

Nazalost necemo nikad ugledati port Modnation Racersa, ali vjerojatno stize Crash Team Racing Remaster :D

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
7 godina
neaktivan
offline
PlayStation 4

Znao sam da će se ova slavljenička verzija brzo rasprodati, ali nisam se nadao da će biti ovako brzo. Koliko znam od 17.8. (petak) se pojavila ta verzija u Zeldi i SD. U subotu navečer si razmišljam da pljunem pare jer odlično sve to izgleda, dođem u nedjelju ujutro nema više niti na jednom shopu.

 

Kad bolje promislim možda i bolje jer sam uštedio 4000 kuna pa će se sačekati PS4 Pro + FIFA19 bundle.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice