Neobičan problem- Igre rade ubrzano

poruka: 18
|
čitano: 6.540
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem-Igre rade ubrzano

Da, naslov teme može zazvučati neozbiljno ali neznam kako bih drugačije nazvao problem koji mi se javio i traje već par dana.

 

Naime, igre mi rade ubrzano, i do 2 puta brže od normalnog. Zdravoseljački rečeno, kao ubrzani snimak. Isto tako, nevezano je li neki staariji ili noviji naslov, kao što je Dirt2, PES2010, fps mi se povećao skoro dvostruko nego što je bio prije.

Zanima me je li se netko već susretao s ovim i što bi mogao biti uzrok?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Neobičan problem-Igre rade ubrzano
Usain Bolt kaže...

Da, naslov teme može zazvučati neozbiljno ali neznam kako bih drugačije nazvao problem koji mi se javio i traje već par dana.

 

Naime, igre mi rade ubrzano, i do 2 puta brže od normalnog. Zdravoseljački rečeno, kao ubrzani snimak. Isto tako, nevezano je li neki staariji ili noviji naslov, kao što je Dirt2, PES2010, fps mi se povećao skoro dvostruko nego što je bio prije.

Zanima me je li se netko već susretao s ovim i što bi mogao biti uzrok?

 

 

Pa to i nije nužno loše Belji se

OK, šalu na stranu, iako ne znam konkretno u čemu bi mogao biti problem sjećam se da je takav problem postojao u RF:Guerrilla, bilo je vezano za višejezgrene procesore. Jesi li već probao reinstalirati drajvere? Iako mi je neobično da bi drajver to izazvao...

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:28 (Minoza).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Neobičan problem-Igre rade ubrzano

statistički gledano, i nije Osmijeh. Drajveri su svi najnoviji i ne mislim da prave probleme. Ali nisam istakao isto zanimljivu stvar koja mi se javlja dok sam u windows-u. Sat mi svako malo radi brže nego što bi trebao s tim da malo zastane i opet nastavi isto, kao da mu se žuri negdje.

14 godina
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Komp ti je na steroidima..Belji se

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Je, al draže bi mi bilo da prođe na doping testu. Zato bih zamolio nekog upućenijeg koji može naslutiti o čemu se radi da mi pomogne.

14 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

S takvom pojavom imam samo jedno iskustvo. Vezano je za rođakov lap top koji je bio non-gaming i ovo što ti opisuješ se događalo u igricama. Konkretno u jednoj jedinoj, ali opet i to je previše. Igrica je dosta stara: King of the road.

Problem smo riješili tako da smo povećali rezoluciju u postavkama igrice.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

i u jednog mog prijatelja je isto tako bilo, igre su isle prebrzo i on je u isto vrijeme promijenio grafu i instalirao windows 7 (a imao je windows XP) i problem mu je nestao. problem mu je bio u grafi ili zbog windows XP-a. od toga dvoje nesto je izazivalo problem.

almin94
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 18:11 (Almin94).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Neobičan problem- Igre rade ubrzano
Almin94 kaže...

i u jednog mog prijatelja je isto tako bilo, igre su isle prebrzo i on je u isto vrijeme promijenio grafu i instalirao windows 7 (a imao je windows XP) i problem mu je nestao. problem mu je bio u grafi ili zbog windows XP-a. od toga dvoje nesto je izazivalo problem.

Grafička. Smijeh

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
offline
RE: Neobičan problem-Igre rade ubrzano

Imao sam isti problem sa RF Guerrilla kada bi smanjio postavke i rezoluciju. Probao sam povecati rezoluciju (postavke i dalje na low) i stvar je upalila... neznam zasto
Laptop dell studio 15 sa ati mobility radeon hd 4560

extreme life
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 18:17 (Icefox).
13 godina
protjeran
offline
RE: Neobičan problem- Igre rade ubrzano
Almin94 kaže...

i u jednog mog prijatelja je isto tako bilo, igre su isle prebrzo i on je u isto vrijeme promijenio grafu i instalirao windows 7 (a imao je windows XP) i problem mu je nestao. problem mu je bio u grafi ili zbog windows XP-a. od toga dvoje nesto je izazivalo problem.

aj ne lupaj gluposti....

14 godina
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Sa starijim igrama je to opće poznat problem (pogotovo one DOS emulirane), koliko znam vezano je za proc ali autor je naveo da je neovisno o starosti igre, problem je prisutan i u novim igrama. Možda pukla instalacija Winsa? Makar mi je i to malo neobično ali sumnjivo mi je zbog toga što si rekao ono za sat.

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 19:02 (Minoza).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

nek promijeni grafu, pa vidjet cemo onda oce li raditi ubrzano ili nek' reinstalira windows

almin94
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 22:56 (Almin94).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: Neobičan problem- Igre rade ubrzano
Almin94 kaže...

nek promijeni grafu, pa vidjet cemo onda oce li raditi ubrzano ili nek' reinstalira windows

Neka odmah kupi novi kompjuter? Ili da riješimo problem?

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
offline
RE: Neobičan problem-Igre rade ubrzano

Prvo što mi je palo na pamet je - neki virus. No, bilo bi malo čudno da je virus, pa možda pomogne reinstalacija Windowsa (s time bi se i otklonio možebitni virus). Znači, lijepo sve nanovo instaliraj, pa se onda javi i reci kako je prošlo i radi li ti sve ispravno, tj. je li riješen problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 23:16 (Izzy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Uopceno problem je na relaciji Dual Core (Intel) i grafika (AMD) i trebas oderditi afinitet (Afinity) za odredeni proces, u ovom slucaju to je igra. Znaci trebas iskljuciti jezgru u task manageru, desni klik, odabirom   Set Afinity ..pojavi se dialog prozor gde odaberes koliko "corea" zelis (valjda sve  Cool ) i cepas dalje.

 

Ili da bi uprostio sve ovo ili da ne bi klikao svaki put na .exe za "afinitete"   preporucam ti da probas  Processor Affinity Manager 1.0 koji kao sto kazu

 

An utility that helps users to easily manage default processor affinities in Windows, and also has the ability to change processor affinity on the fly for any running process.

 

Javi za rezultate. Inace, neoficijalno, problem je..(navodno) to sto ATI jos nije sredio problem sa "core" problemom. Ako ti je utjeha nisi jedini

 

A sto se tice sata moze da ubrza i da smrzne usled zauzeca od 100% od strane procesora. Drugo za sad mi ne pada na pamet..ili da u tim momentima kada "ubrzava" je moguce da se sinhronizira na netu pa prividno ubrza. Ovo gledas na gadegetu jel? ;)

 

 

 

[edit]

 

Jos i da probas Run First

██████████████████████
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 23:28 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Igraj mp igre. :))

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Evo fix za taj problem.. Kada igras igru otvori "Task Manager" (ctrl+alt+delete) i nadji u procesima tu igru, desni klik na nju, zatim/ Set Priority/ Low/ and thats all... radi provjereno{#}

Almin94
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 19:36 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neobičan problem- Igre rade ubrzano

Znam da je tema prastara, ali muku mučim već duže vrijeme sa ovim problemom..

 

Problem je najočitiji u ETS2 kojeg najviše igram. Igra jednostavno kao da se ubrzala. Kamion prebrzo povuče, neovisno o težini tereta. Slabiji kamion koji bi jedva trebao povući teret sa prikolicom od 60t ubrzava kao sa običnom prikolicom, nema osjećaja težine. Isto tako kod vožnje od 70 - 80 km/h izgleda kao da ide preko 100 km/h.

Prvo sam mislio da je problem u modovima, ali ista stvar se događa neovisno dal imam uključene modove ili ne, čak i nakon čiste instalacije igre bez ijednog moda stavljenog.

 

Sličan problem je i u FS17, gdje traktori i strojevi idu brže nego bi trebali.

 

FPS mi je sa Vsync na 60. 


Pokušao sam sa Set Affinity, Set Priority, igre sam brisao i ponovno instalirao, prebacivao sa SSD na HDD i obrnuto, čak ni prebacivanje sa Win 7 na Win 10 (clean install) nije pomoglo. 

 

Svi driveri su updateani.

 

Ne znam što bi više pokušao, pa ako netko ima neki savjet neka slobodno javi.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice