Airbus će testirati avionske motore u kojima izgar

poruka: 10
|
čitano: 5.692
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Airbus će testirati avionske motore u kojima izgar".
15 godina
offline
Airbus će testirati avionske motore u kojima izgar

Mislim da je 2035. ipak malo preoptimisticna, a i avijacija bas ne pamti vodik po dobrome.

 

No s druge strane, svakako smjer u kojem treba ici, mozda cak kao i zamjenu za sva ICE vozila. 

Bilo bi super da tehnologija proizvodnje i skladistenja vodika dovoljno napreduje i postane konkuretna fosilnim gorivima.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Airbus će testirati avionske motore u kojima izgar

navijam za vodik još od hindenburga, dok je bio u trećoj zonskoj ligi, te se veselim svakom drugom napretku ove tehnologije, ne videći ikakvu opću budućnost u prijevoznim sredstvima gdje nešto ne izgara (za tata, kupi mi medu i zeku, bicikl i romobil je dovoljan ljudski pogon "na žgance", što je isto unutarnje izgaranje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
Ajar kaže...

navijam za vodik još od hindenburga, dok je bio u trećoj zonskoj ligi, te se veselim svakom drugom napretku ove tehnologije, ne videći ikakvu opću budućnost u prijevoznim sredstvima gdje nešto ne izgara (za tata, kupi mi medu i zeku, bicikl i romobil je dovoljan ljudski pogon "na žgance", što je isto unutarnje izgaranje). 

 Ali kako možeš navijati za avion pogonjen vodikom kada i sam znaš kako je Hindenburg prošao. Bio je to jedan fini roštilj, ali kako je bio neplaniran, nije sve baš prošlo kako treba. Ja ne bih volio vidjeti još takvih roštilja, a osim toga, dobivanje dovoljnih količina vodika baš i nije najjednostavnija i najisplativija stvar na svijetu.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
učo kaže...

 Ali kako možeš navijati za avion pogonjen vodikom kada i sam znaš kako je Hindenburg prošao.

To dvoje ima veze kao da lažeš "tko bi vozio električni automobil kad možeš poginuti kad se popneš na vagon".

7 godina
online
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2022 8:57 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
fer-de-lance kaže...

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

Meni je više zabrinjavajuće da prodaju vodik kao zeleno gorivo a večina se proizvodi iz fosilnih goriva!!!

 

Hydrogen production - Wikipedia

Hydrogen production is the family of industrial methods for generating hydrogen gas. As of 2020, the majority of hydrogen (∼95%) is produced from fossil fuels by steam reforming of natural gas and other light hydrocarbonspartial oxidation of heavier hydrocarbons, and coal gasification.[1][2] Other methods of hydrogen production include biomass gasification, zero-CO2-emission methane pyrolysis, and electrolysis of water

5 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
nikonja kaže...
fer-de-lance kaže...

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

Meni je više zabrinjavajuće da prodaju vodik kao zeleno gorivo a večina se proizvodi iz fosilnih goriva!!!

 

Hydrogen production - Wikipedia

Hydrogen production is the family of industrial methods for generating hydrogen gas. As of 2020, the majority of hydrogen (∼95%) is produced from fossil fuels by steam reforming of natural gas and other light hydrocarbonspartial oxidation of heavier hydrocarbons, and coal gasification.[1][2] Other methods of hydrogen production include biomass gasification, zero-CO2-emission methane pyrolysis, and electrolysis of water

 
Joś je više zabrinjavajuće da neki to tumaće kao da se većina niti ne moźe proizvoditi pomoću obnovljivih.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
fer-de-lance kaže...

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

 
Inače, niko nikad u čitavoj povijesti nije nastradao od eksplozije/zapaljenja fosilnih goriva.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
Al Crane kaže...
fer-de-lance kaže...

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

 
Inače, niko nikad u čitavoj povijesti nije nastradao od eksplozije/zapaljenja fosilnih goriva.

 u svakom američkom filmu, ak se auto okrene, mam se vužge i detonira ko mala taktička nuklearka...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Airbus će testirati avionske motore u kojima i
Stric_Jura kaže...
Al Crane kaže...
fer-de-lance kaže...

Jep, baš to, Hindenburg je mala beba u odnosu na kaj se dogodi kad zakaže nepovratni ventil na spremniku vodika  i dođe iskra do njega (hint: sudar).

Ali ok, to je u slučaju vodik ICE-a, gorivne ćelije su ipak sigurnije.

 

 
Inače, niko nikad u čitavoj povijesti nije nastradao od eksplozije/zapaljenja fosilnih goriva.

 u svakom američkom filmu, ak se auto okrene, mam se vužge i detonira ko mala taktička nuklearka...

 
Nemoj i ti glumit pametnjakovića.



Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 11:58 (Al Crane).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice