Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

poruka: 31
|
čitano: 11.475
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i ".
13 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Nemam ništa protiv, ovakve geolokacije, pod uvjetom da ju ja mogu isključiti ili uključiti...

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij

*EBO *ATER

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
14 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Bitno da meni u centru ZG GPS šeta 3-4 ulice dalje... Nek prvo to malo preciznije naprave, pa tek onda nek se fokusiraju na "brže poruke".
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Nije ni cudo sto se meni baterija pocela ponekad trosit iako nistam nista radio, znaci vjerojatno je tad trajao period prikupljanja podataka.

 
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Renesis kaže...

Nije ni cudo sto se meni baterija pocela ponekad trosit iako nistam nista radio, znaci vjerojatno je tad trajao period prikupljanja podataka.

 Gotovo nemoguce da ova metoda ima ikakav primjetan utjecaj na trajanje baterije. To su ionako podaci koje mobitel prima i u normalnom radu, a sad se koriste kako bi se izračunala lokacija za sto treba vrlo malo podataka.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
protjeran
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Kaj je to nekaj novo?

Život mi je gotov, sad google zna da poslije posla idem doma.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

fino. kad se zgubim, bak netko zna di sam, kad već ja nemam pojma. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Kako sam ja shvatio vijest sa drugih portala, imena (serijski brojevi ili sto vec ne) baznih stanica su slani na Googleove servere automatski zajedno sa hrpom drugih metapodataka, ali kako ih ovi nisu nikada koristili, nisu ih niti pohranjivali (a u tom slucaju nemaju nista niti za obrisati). Sada ce kompletno izbaciti taj dio informacija iz paketa koji se po defaultu salje. Da zvuci mutno - zvuci, ali vise me smeta sto nas svi oglasivaci mogu pratiti putem nebuloznih stvari poput canvasafontovastanja baterije ili podataka o polozaju mobitela iz ziroskopa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 13:28 (kerum).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Da i? Isss što mi idu na jetricu ovakva senzacionalna otkrića. Da, zamisli prate nas preko bazne stanice unatoč isključenoj lokaciji, neš ti novosti.

U današnje doba kad nas prate nadzorne kamere, elektronički pokazi za autobus registriraju svaki ulazak, svi uređaji imaju GPS, TV bilježi koje programe gledamo i maltene otvoriš frižider a on zna di si bio, s kim i koliko promila trenutno imaš nekome je čudno da Google prati korisnika bez njegovog znanja. Više bi me iznenadilo da imam "smart" uređaj koji nema pojma gdje sam nego ovo.

 

A što se tiče točnog praćenja preko bazne stanice baš mi je prije par tjedana mama prigovarala zašto ne uzmem mobitel kad idem tražit gljive da me lakše nađu ako se polomim pa smo došle do zaključka da od toga nikakve koristi jer me uključena lokacija uredno smjesti 15km dalje od mjesta gdje se nalazim. Prije bi me divlje svinje poklopale za doručak nego bi me netko na temelju tog podatka našao. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
7 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Steta sta su ih otkrili, pa su morali otkazat daljnje "testiranje"
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
ddarknessfairyy kaže...

Da i? Isss što mi idu na jetricu ovakva senzacionalna otkrića. Da, zamisli prate nas preko bazne stanice unatoč isključenoj lokaciji, neš ti novosti.

U današnje doba kad nas prate nadzorne kamere, elektronički pokazi za autobus registriraju svaki ulazak, svi uređaji imaju GPS, TV bilježi koje programe gledamo i maltene otvoriš frižider a on zna di si bio, s kim i koliko promila trenutno imaš nekome je čudno da Google prati korisnika bez njegovog znanja. Više bi me iznenadilo da imam "smart" uređaj koji nema pojma gdje sam nego ovo.

 

A što se tiče točnog praćenja preko bazne stanice baš mi je prije par tjedana mama prigovarala zašto ne uzmem mobitel kad idem tražit gljive da me lakše nađu ako se polomim pa smo došle do zaključka da od toga nikakve koristi jer me uključena lokacija uredno smjesti 15km dalje od mjesta gdje se nalazim. Prije bi me divlje svinje poklopale za doručak nego bi me netko na temelju tog podatka našao. 

 tak je moj frend cucku oko vrata metnul (ne baš jeftilen)ogrlicu s lokatorom, da zna di je kad uleti za zecom u grmlje na jarunu. i odleti cucak (nasip pokraj atletske staze na mladosti) a lokator mu pokazuje da je s druge strane save 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

E sad bi bilo idealno da Bug napravi jedan tutorijal o korištenju androida sa minimalno ili nimalo Google-a, dakle neki custom rom bez Gapps-a ili slično, te nam pokazati koje su to alternative Google-ovim aplikacijama i servisima.

Koliko je Android telefon sa LineageOS-om manje praćen ukoliko se na njega ne instalira Gapps?

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 17:18 (spookymulder84).
 
12 0 hvala 3
10 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Ja bih rekao da su se ipak ti podaci koristili, kako inace objasniti kako na google.maps vidis gustocu prometa (crvena, zuta , zelena boja). Znaci oni su od svih tih vozaca tj. njihovih mobitela uzimali podatak o polozaju i brzini kretanja pa time definirali gustocu prometa na toj cesti.

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Ma jel moguće da bi to "chocolate factory" uradio?

Ono, kalif umjesto kalifa, jabuka umjesto jabuke. Wanna be. Baš su našli u čemu će "amazing user experience" kopirati od svih drugih stvari. Nema šamse da sl. Android nema animirano govance.

Davno nekoć, Gobac & Bug su uveli guerilla marketing na domaći teren anti-reklamom "Bug, Bug, uopće mi nisi drag".  Parafrazirat ću to sa "Guglo, Guglo, postaješ ruglo."

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

znači bolje lociraju mobitel od nesposobne hrvatske policije pa dobro 

 

evo solidan video koji ide malo dublje ove tematike da nije samo prikupljanje podataka za usvršavanjem vlastitoga proizvoda nego prodaja zarada manipulacija

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Don't be evil.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

I TREBA DA ME PRATI

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

A baš sam se mislio noćas dobro naspavat i sad ovo. Ah, ništa od toga.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
@10alex

Evo ovdje ti pise kako Maps zna je li negdje guzva ili ne. Nije to od jucer, ta mogucnost postoji vec dugo.

http://www.businessinsider.com/how-google-maps-knows-about-traffic-2015-11
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

zijev.. a sta je novog?

jel sad opet na redu vijest da win10 prikuplja sve moguce ukljucujci sve sto tipkas

jebiga, sta se stisnuli agree a niste procitali svih sto milijuna stranica sitnih slova..

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Informacija nije potrebna Googleu, nego onima kojima Google prodaje informacije.

To je uostalom i glavni izvor financiranja te tvrtke.

 

A ovi koji nemaju što skrivati će se bogme iznenaditi za koju godinu.

Ne, nije zbog špija i ostalih žohara, nego što će vas opaliti po džepu baš radi povijesti surfanja ili telemetrije.

 

EU sada donosi zakone protiv takvog ponašanja, ali korporacije imaju dovoljno mazivnih argumenata da to riješe na dulji rok.

 

https://travel.stackexchange.com/questions/16581/does-browsing-ticket-sites-in-incognito-mode-and-or-from-different-ips-result-i

 

Sakrz.

 

Internet je počeo kao nakupina javnih servisa, ali cilj je zatvaranje što većeg broja korisnika u ono što odijelaši i kravatari u biznis novinama zovu "naš ekosustav".

Za sada dobro napreduju u tome.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
ddarknessfairyy kaže

 

A što se tiče točnog praćenja preko bazne stanice baš mi je prije par tjedana mama prigovarala zašto ne uzmem mobitel kad idem tražit gljive da me lakše nađu ako se polomim pa smo došle do zaključka da od toga nikakve koristi jer me uključena lokacija uredno smjesti 15km dalje od mjesta gdje se nalazim. Prije bi me divlje svinje poklopale za doručak nego bi me netko na temelju tog podatka našao. 

 Jedno je krapi usluga assisted GPS-a koja radi štednje na hardveru koristi druge podatke za brži lock, a nešti sasvim drugo bazna stanica operatera. Oni točno znaju gdje si

Ja rekoh
6 godina
protjeran
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Jel mogu ja objavit da sam u govnima, nesto a-la pgp kljuc, pa da me ne traze? :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Fascinantno kako se svi smiju na ovakav clanak kad je Google tj Android u pitanju.. ali da je ista vijest bila za iPhone i Apple onda bi bilo 200 komentara u sat vremena i masa hejtanja.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Spem kaže...

Fascinantno kako se svi smiju na ovakav clanak kad je Google tj Android u pitanju.. ali da je ista vijest bila za iPhone i Apple onda bi bilo 200 komentara u sat vremena i masa hejtanja.

za iphone je davno bio takav clanak, da te prati kud ides, pa su rekli: sori necemo vise

jel postoji nekakav os ili uredaj ili web site ili bilo sto a da te ne prati na neki nacin? ne.

 

14 godina
neaktivan
offline
Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokaciju i

Čim se netko spoji na internet nema privatnosti, to sam prihvatio čim sam počeo koristit tehnologiju. Uostalom šta Google i Apple imaju od mene i mojih lokacija :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 11:26 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
Nema boljeg osjećaja od onoga kad guglje zna da sam na WCu.👌
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
spookymulder84 kaže...

E sad bi bilo idealno da Bug napravi jedan tutorijal o korišćenju androida sa minimalno ili nimalo Google-a, dakle neki custom rom bez Gapps-a ili slično, te nam pokazati koje su to alternative Google-ovim aplikacijama i servisima.

Koliko je Android telefon sa LineageOS-om manje praćen ukoliko se na njega ne instalira Gapps?

 

Alternativa je Nokia 3310, ali ne nova, nego ona stara... ugašena...

Vinko Krištić | BUG Marketing
10 godina
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
vincimus kaže...
spookymulder84 kaže...

E sad bi bilo idealno da Bug napravi jedan tutorijal o korišćenju androida sa minimalno ili nimalo Google-a, dakle neki custom rom bez Gapps-a ili slično, te nam pokazati koje su to alternative Google-ovim aplikacijama i servisima.

Koliko je Android telefon sa LineageOS-om manje praćen ukoliko se na njega ne instalira Gapps?

 

Alternativa je Nokia 3310, ali ne nova, nego ona stara... ugašena...

 Može brate, tutorijal o korištenju ugašene nokije 3310 zvuči dovoljno kul!

cQKGUgOfD8U
14 godina
moderator
offline
Re: Android mobiteli javljaju Googleu vašu lokacij
spookymulder84 kaže...
vincimus kaže...
spookymulder84 kaže...

E sad bi bilo idealno da Bug napravi jedan tutorijal o korišćenju androida sa minimalno ili nimalo Google-a, dakle neki custom rom bez Gapps-a ili slično, te nam pokazati koje su to alternative Google-ovim aplikacijama i servisima.

Koliko je Android telefon sa LineageOS-om manje praćen ukoliko se na njega ne instalira Gapps?

 

Alternativa je Nokia 3310, ali ne nova, nego ona stara... ugašena...

 Može brate, tutorijal o korištenju ugašene nokije 3310 zvuči dovoljno kul!

 

Ovo je trebao biti sarkastični komentar s poantom da u današnjem svijetu ne postoji privatnost, i s tim se moramo pomiriti.

Vinko Krištić | BUG Marketing
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice