Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

poruka: 13
|
čitano: 4.964
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod".
16 godina
offline
Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

Naravno. Predviđam nasljednika iPhoneX-a cijene 1500 dolara. Kad vide da može... moraju samo ispipati koliko visoko može.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

Dezurni Apple hejteri na aparatima. Istina je uvijek suprotna od razmisljanaja nasih "znalaca".

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
Anblivabl.
No, tko voli neka izvoli!
Izgleda da je to ono o čemu su neki dan pričali da se pojavila nova generacija koja je spremna dati sve više i više novaca na tech-uređaje.
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
rambox kaže...

 

 

jesi li ikad >>nesarkasticno<< koristio iphone dulje od 10 dana? fakat naprave dobru izdrzljivu masinu, updateovi ga ne brejkaju previse (lifespan oko 4 godine ako ga updateas, ak ga ne updateas onda koliko god hoces). problem koji ljudi imaju s njima je kaj su skupi. onda ga samo nemoj kupit. ili kupi SE.

16 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
fagobazug kaže...
rambox kaže...

 

 

jesi li ikad >>nesarkasticno<< koristio iphone dulje od 10 dana? fakat naprave dobru izdrzljivu masinu, updateovi ga ne brejkaju previse (lifespan oko 4 godine ako ga updateas, ak ga ne updateas onda koliko god hoces). problem koji ljudi imaju s njima je kaj su skupi. onda ga samo nemoj kupit. ili kupi SE.

 

Evo iskustva jednog servisera što se tiče "dobre i izdržljive mašine"

13 godina
offline
Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

Serviser je serviser, ja nisam, ali imam doma iphone 2G, 4, 4s, 5s, 6+, 6s, 7+ i dva X i jos ipad 3, air i 2017. Svi na zadnjim verzijama softvera i svi uredno rade jos uvijek s time da je svaki u intenzivnoj upotrebi bio min 2 godine. I sad svakome baterija drzi vise nego dovoljno za dan koristenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
N!NO kaže...

Serviser je serviser, ja nisam, ali imam doma iphone 2G, 4, 4s, 5s, 6+, 6s, 7+ i dva X i jos ipad 3, air i 2017. Svi na zadnjim verzijama softvera i svi uredno rade jos uvijek s time da je svaki u intenzivnoj upotrebi bio min 2 godine. I sad svakome baterija drzi vise nego dovoljno za dan koristenja.

 Vetrina i reflektori? Mislim da ti nisi relevantan izvor info usprkos masi jabuka u posjedu budući se činiš zaluđen. Jesi zbrojio količinu uređaja pa x2 godine intenzivnog korištenja? Imaš ti život?

 

BDW šteta što nisu usporedili koliko su rasle druge marke, pogotovo Huawei.

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
N!NO kaže...

Dezurni Apple hejteri na aparatima. Istina je uvijek suprotna od razmisljanaja nasih "znalaca".

 To su tržišne manipulacije, prije svega. Zanimljivo kako se prije kvartalnog izvješća objavljuju deseci loših vijesti, dionica potone, Buffet kupi još par milijardi vrijednosti i odjednom bam bam, najbolji kvartal ikad i još bolje prognoze za iduća tri mjeseca. Mjesec dana prije sljedećeg kvartalnog izvješća možemo očekivati vijesti o problemima u proizvodnji novog modela i sve će se opet ponoviti...

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
N!NO kaže...

Serviser je serviser, ja nisam, ali imam doma iphone 2G, 4, 4s, 5s, 6+, 6s, 7+ i dva X i jos ipad 3, air i 2017. Svi na zadnjim verzijama softvera i svi uredno rade jos uvijek s time da je svaki u intenzivnoj upotrebi bio min 2 godine. I sad svakome baterija drzi vise nego dovoljno za dan koristenja.

Pretpostavljam da nisi pogledao video. Lik govori kako apple konstantno, na dosta uređaja, godinama ne ispravlja poznate mane koje se mogu ispraviti samo instaliranjem jedne "bolje" komponente. Npr. u slučaju macbookova kondenzator na dijelu za napajanje koji je bio poddimenzioniran i kada bi prdnuo macbook se više ne bi palio. Da stvar bude bolje to se događalo i u garantnom roku, a apple je imao (možda još uvijek i ima) politiku da za zaprimanje laptopa na servis treba izvrtiti dijagnostički softver na njemu. A laptop se ne može upaliti. I što onda? Apple ne zaprima takav laptop na servis, a ti se snalazi. Onda bi ljudi takve laptope nosili ovom liku koji bi samo zamjenio kondenzator sa ispravno dimenzioniranim, koji više neće pregoriti, i laptop opet radi. Samo što izgubiš apple garanciju jer je netko treći radio po njemu. Eto, to je apple, a taj problem su provlačili kroz 5-6 godina i nekoliko serija. Prije par godina su to napokon promjenili, ali ne zahvaljujući svojoj milosti nego jer se zahtjev hardvera mjenjao pa su morali promjeniti dizajn.


Btw. ja svoje uređaje koristim intenzivno i duže pa još rade, evo npr. mobitel mi je Galaxy s6 koji mi je jedini mob. Znači nisam se ping pongao, kao što si očito ti ako ih imaš koliko si gore napisao, nego je taj mob bio jedini u upotrebi kroz ove tri godine. Meni to nije ništa posebno nego nešto što očekujem od uređaja, ne nešto čime bih se hvalio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 12:21 (Solo761).
8 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
Solo761 kaže...

Pretpostavljam da nisi pogledao video. Lik govori kako apple konstantno, na dosta uređaja, godinama ne ispravlja poznate mane koje se mogu ispraviti samo instaliranjem jedne "bolje" komponente. Npr. u slučaju macbookova kondenzator na dijelu za napajanje koji je bio poddimenzioniran i kada bi prdnuo macbook se više ne bi palio. Da stvar bude bolje to se događalo i u garantnom roku, a apple je imao (možda još uvijek i ima) politiku da za zaprimanje laptopa na servis treba izvrtiti dijagnostički softver na njemu. A laptop se ne može upaliti. I što onda? Apple ne zaprima takav laptop na servis, a ti se snalazi. Onda bi ljudi takve laptope nosili ovom liku koji bi samo zamjenio kondenzator sa ispravno dimenzioniranim, koji više neće pregoriti, i laptop opet radi. Samo što izgubiš apple garanciju jer je netko treći radio po njemu. Eto, to je apple, a taj problem su provlačili kroz 5-6 godina i nekoliko serija. Prije par godina su to napokon promjenili, ali ne zahvaljujući svojoj milosti nego jer se zahtjev hardvera mjenjao pa su morali promjeniti dizajn.

 To sa kondenzatorima je standardni kvar kod 90% "nepopravljive" robe poput televizora i slično. Imam frenda koji popravlja "nepopravljive" uređaje, kondenzator u napajanju je gotovo uvijek problem, potom loši lemovi. Kondenzator u ovom slučaju je tantalov što znači da se nisu šparali, a razlog nešto češćeg preranog rikavanja može biti i u nešto većim varijacima kod dobavljača ili u nekom teško predvidivom dizajnerskom kompromisu koji se pod određenim uvjetima manifestira. Apple nije firma koja špara na komponenatama, svi proizvodi odreda su im nad-projektirani i za primjer kako se to radi. naravno, može im se omaknuti blagi fail poput antene na četvorki kad ljudi drže telefon na posve neuobičajen način ili kad imaš tupane koji plus model telefona od 5,5 inča nose u zadnjem džepu tijesnih traperica i sjedaju na njega iako imaju barem 50 kg viška. Uzmi si vražji CAT ako trebaš telefon po kojem se može gaziti. S druge strane, video na koji se pozivaš je reklama za biznis dotičnog gospodina pa treba sve uzeti s dozom rezerve.

Ja rekoh
16 godina
offline
Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad, prod

Standardni kvar sa elektrolitskim kondenzatorima, ako isti tantal na u nekom sklopu rikava kao uobičajeni kvar to znači nešto drugo. Tim više što se isti kvar nije dogodio nakon zamjene sa "većim" primjerkom. Da je to bilo na jednoj seriji OK, shit happens, ali to nisu popravljali godinama, a bila je poznata slaba točka. A tu je i detaljčić da apple nije priznavao garanciju na takvim laptopima jer se ne mogu upaliti...

 

Ono sa mobitelom i držanju na "posve neuobičajen način" bolje ni ne spominjati. Ima i to u videu, na stolu signal OK, normalno ga primi u ruku, na posve uobičajen način kao što i svi drugi drže mobitele u ruci, i signal samo krene prema dolje dok se ne izgubi totalno. Kakav je onda uobičajen način držanja mobitela? Nogom?

 

Apple možda generalno radi OK proizvode, ali im je jebeno teško priznati kada zeznu stvar, a zeznu, jer se svima dogodi. No kada zeznu onda su svi drugi krivi i drže mobitele na "posve neuobičajen način"...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 15:45 (Solo761).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple zabilježio najbolji drugi kvartal ikad,
Solo761 kaže...

 

 

Ono sa mobitelom i držanju na "posve neuobičajen način" bolje ni ne spominjati. Ima i to u videu, na stolu signal OK, normalno ga primi u ruku, na posve uobičajen način kao što i svi drugi drže mobitele u ruci, i signal samo krene prema dolje dok se ne izgubi totalno. Kakav je onda uobičajen način držanja mobitela? Nogom?

 U videu ga čovjek stišće cijelom šakom. Nikad nisam vidio nikoga da tako drži mobitel. Da se razumijemo, bio sam skeptičan prema metalnim kućištima na mobitelima i još uvijek jesam tako da iphone nikad ne bih ponio u planine i slično jer to utječe na prijem signala.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice