Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

poruka: 17
|
čitano: 3.627
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste".
12 godina
odjavljen
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Ne vidim ništa što Chrome ima a Edge nema.. 

 
1 12 hvala 0
14 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Ne vidim ništa što Edge ima a Chrome nema.. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

ne vidim ništa. tko je ugasio svjetlo? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
21 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
Dex.pwn kaže...

Ne vidim ništa što Chrome ima a Edge nema.. 

 Naravno da ne vidiš niti kužiš puno. Po tom si poznat diljem foruma.

7 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Baš sam prije koji dan probao Firefox da vidim kakav je u usporedbi sa Chrome koji koristim godinama.

 

I ono što sam odmah vidio, Firefox učitava stranice puno sporije nego Chrome i to u početnom stanju bez ekstenzija, a kad dodam iste ekstenzije koje imam i na Chromeu, to je tolika razlika u brzini da mi nije jasno kako je to moguće.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
Hehe
Hvala ti što si me podsjetio na to 🖕🏿
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r

Ja koristim Firefox kao glavni browser a Chrome povremeno gdje zatreba i ne vidim tu razliku. Firefox je do verzije 57 bio cisto govno u direktnoj usporedbi no sada gotovo pa nema razlike. Glavna razila je u samoj google integraciji i addonima i to je nesto sto se treba biti spreman napustiti ako se ide na FF no samo iskustvo pregleda weba po meni ne zaostaje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
Blackstorm kaže...

Baš sam prije koji dan probao Firefox da vidim kakav je u usporedbi sa Chrome koji koristim godinama.

 

I ono što sam odmah vidio, Firefox učitava stranice puno sporije nego Chrome i to u početnom stanju bez ekstenzija, a kad dodam iste ekstenzije koje imam i na Chromeu, to je tolika razlika u brzini da mi nije jasno kako je to moguće.

 

Kod mene je Firefox brži i lakši kako god da okrenem.

13 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

pokusao sam s firefoxom, cak i s operom i na kraju sam opet na chromeu, jednostavno je brzi i valjda apsolutno sve na internetu na njemu radi tocno onako kako je zamisljeno

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Nikad necu shvatiti zasto je Opera uvijek na dnu ljestvice. Bolja je u manje vise svakom aspektu u usporedbi sa Kromom i Lisicom.  

Puno featurea, kao npr. speed dial, tabovi, privatni tabovi/windowi su upravo Operine inovacije

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 12:51 (KingNothing).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
KingNothing kaže...

Nikad necu shvatiti zasto je Opera uvijek na dnu ljestvice. Bolja je u manje vise svakom aspektu u usporedbi sa Kromom i Lisicom.  

Puno featurea, kao npr. speed dial, tabovi, privatni tabovi/windowi su upravo Operine inovacije

 

Ako ti je Opera dobra, svakako pogledaj i Vivaldi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
KingNothing kaže...

Nikad necu shvatiti zasto je Opera uvijek na dnu ljestvice. Bolja je u manje vise svakom aspektu u usporedbi sa Kromom i Lisicom

 Apsolutno. Osim toga na androidu najpristupačnije (logično) sučelje. Donekle slično i pregledno sučelje na androidu ima Edge u beti.  Ovi ostali su konfuzni i zbunjujući na ekranima od 5.5 inča tj mobitelima.

Tu činjenicu spoznaš kada uhodavaš starije (i dosta stare ljude od 80g) da se nauče koristiti browserom na tabletu.  Tome sam svjedočio na preko 10 slučajeva.

Ljudi na Operi točno vide gdje su tabovi, kako ih prebacivati i gasiti, pregledni speeddial i sl pojedinosti koje život znače. 

Dajte tim ljudima Chrome...veze s vezom nemaju...gdje je što je..kako se vratiti unazad..ne vide da su otvorili 20 tabova i kolaps.

Toliko o mobilnom segmentu.

 

Glede desktopa. Edge mi je primarni od samog pojavljivanja, a zadnje dvije godine paralelno koristim sve( jako korisno i tek nakon toga možeš donekle donjeti objektivne zaključke...i svi postoje u portable verziji, ne treba ih instalirati)...Chrome,FF,Edge i Operu.

Nadam se da će šeprtlje iz Redmonda dobro poštelovat novi Edge na chromiumu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 13:04 (torrente).
5 godina
neaktivan
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Naravno da ima najveći udio kad ga trpaju kao adware uz hrpu free softvera, a juzeri samo lupaju next.

 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Meni smeta što google nije fer na androidu i čudim se kako nisu popušili kaznu. Microsoft je dobio milijunske kazne za Internet Explorer na Windowsima.

Doslovno mi na A2 lite ne da obrisati Chrome i onda da nemam 2 browsera koristim Chrome iako mi je Firefox glavni još od 2004. godine.

 

Ove gore priče da je Firefox spor ne drže vodu jer bih znao da je tako.

 

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
torrente kaže...
KingNothing kaže...

Nikad necu shvatiti zasto je Opera uvijek na dnu ljestvice. Bolja je u manje vise svakom aspektu u usporedbi sa Kromom i Lisicom

 Apsolutno. Osim toga na androidu najpristupačnije (logično) sučelje. Donekle slično i pregledno sučelje na androidu ima Edge u beti.  Ovi ostali su konfuzni i zbunjujući na ekranima od 5.5 inča tj mobitelima.

Tu činjenicu spoznaš kada uhodavaš starije (i dosta stare ljude od 80g) da se nauče koristiti browserom na tabletu.  Tome sam svjedočio na preko 10 slučajeva.

Ljudi na Operi točno vide gdje su tabovi, kako ih prebacivati i gasiti, pregledni speeddial i sl pojedinosti koje život znače. 

Dajte tim ljudima Chrome...veze s vezom nemaju...gdje je što je..kako se vratiti unazad..ne vide da su otvorili 20 tabova i kolaps.

Toliko o mobilnom segmentu.

Po cemu je na operi lakse shvatiti da imas otvoren tab?

Jer je ista ikonica ko i na chrome pozicionirana dole na sredini di oduzima dio ekrana umjesto gore desno u kutu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no r
CroNk3r kaže...

Po cemu je na operi lakse shvatiti da imas otvoren tab?

Jer je ista ikonica ko i na chrome pozicionirana dole na sredini di oduzima dio ekrana umjesto gore desno u kutu.

 Ovo u stvari treba promatrat iz njihovog kuta.  Ako budeš imao priliku isprobaj.  Ja sam isprobao na desetini starijih. Od mojih roditelja (a meni će sada 50) do punca i punice, te još nekoliko starijih veterana koji mi nisu svojta.

Ovo ti je kao sa malom djecom...u nepoznatom okruženju, traže LOGIKU. (koja jelte, meni i tebi je prisutna na svakom browseru...njima je ipak malo logičnije posložen koncep shvaćanja na Operi)

Evo što iz prve kopča bilo koji senjor u tri rečenice...i 100% mu ne trebaš ponavljat...

 

-  Kad želiš završiti sa gledanjem, pritisni tipku kao na daljinskom od TV-a 😁

 

 

 

- Otvorit će se prozorčić u kojem klikneš U redu ( i sve je riješeno,čak i počišćeno)

 

 

 

- Kada si pročitao željeno na nekoj stranici. Pipni kućicu  (dakle nikakvi izbornici sa bookmarsima, vraćanje unatrag i bla-bla)

 

 

-  Pojavljiva se čarolija zvana speed dail ili početna stranica na kojoj smo smjestili sve što penzionera zanima i ikone su vidljive iz aviona ( ne nužno ovako slaije vidljive kao na ovoj primjernoj slici sa folderima)

 

 

Doslovno tri poteza i nema teorije da što zabuca ili se pogubi. Stvar neizvediva kod ostalih. Neizvediva da bude ovako VIZUALNO prosta,a samim tim shvatljiva.  Ja nisam fan Opere ,ali sam ovo naučio na teži način gubeći živce sa senjorima. Sada me više ništa ne pitaju.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 19:57 (torrente).
14 godina
offline
Chrome i dalje najpopularniji preglednik, no raste

Ko programer, ja to vidim ovako:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice