DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pretva

poruka: 6
|
čitano: 2.797
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pretva".
15 godina
offline
DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pretva

ovo bi trebalo našem gss-u za fatanje čeha po velebitskim vukojebinama (i poljaka po biokovskim) i to pod odmah. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 19:36 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pr
Ajar kaže...

ovo bi trebalo našem gss-u za fatanje čeha po velebitskim vukojebinama i to pod odmah. 

 

Ima takav jedan onaj Kalinić u zagrebačkom Uredu za izvanredna stanja i invaziju naylonaca. Samo reci lokaciju gdje je izbio vulkan u županiji i eto ti ga tamo s tim autićem i laktom kroz prozor.

6 godina
offline
Re: DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pr
War, huh, yeah
What is it good for
Absolutely EVERYTHING
War, huh, yeah
What is it good for
Absolutely EVERYTHING
Say it again, why'all

War, huh, good god
What is it good for
Absolutely EVERYTHING, listen to me

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pretva

Pitanje u vezi "Electric in-hub motor" - zar nije u cilju inzenjeringa imati sto manju masu na rotirajucem dijelu, a guranje el motora i ostalih popratnih dijelova u sam kotac je upravo suprotno?

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pretva

da jest, samo ako sve pukneš u glavčinu kotača  (Porsche u AustroDaimleru iz 1908 npr) otpadaju diferencijali - ono što je najveći strojarski izazov - a sve kontroliraš elektronikom...

 

uz to nisu to strojevi za obarat rekord na Nordschleife...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: DARPA predstavila vozilo na kojem se kotači pr
kerum kaže...

Pitanje u vezi "Electric in-hub motor" - zar nije u cilju inzenjeringa imati sto manju masu na rotirajucem dijelu, a guranje el motora i ostalih popratnih dijelova u sam kotac je upravo suprotno?

 Nah, mala masa i vojna vozila nemaju baš dodirnih točaka. Ono što je meni ovdje veći problem je da je po meni elekrični motor na tim mjestima preosjetljiv za vojno vozilo. "koncept prikazuje kotač oklopnog vozila u kojem su ugrađeni električni motor i pripadajući sustav prijenosa, kočnice, kao i sustav za automatsko napuhavanje guma"
Pa  geleri, mine, projektili, vatra i krhotine najčešće udaraju upravo po tim dijelovima vozila. Često se ovo radi samo za opravdavanje budžeta, jer mislim da bi se ovo ulaskom u prvu blatnu kaljužu, kamenje ili ruševine zakrčilo i potrgalo, a mogućnost popravka na terenu mi se čini prilično malom. Zato su rusi pojam efikasnog i jeftinog vojnog arsenala u toj domeni: robusno, efikasno i jednostavno.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice