Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

poruka: 31
|
čitano: 10.897
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte".
5 godina
offline
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte


Nah... da mu je ikad i bilo stalo do tranzicije na obnovljive ili sprečavanja ekološke katastrofe, ušao bi u biznis sa gorivnim ćelijama ili čak novim tehnologijama proizvodnje energije. Ovako, 'be se njemu šta mu puni baterije, samo nek ima štroma...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

Musk je u pravu i sve drzi vodu neovisno o stanju u Rusiji....

 

Mi smo razvijena civilizacija i odustati od energije zbog hipi ekologije je suluda stvar... Nitko ne zeli biti siromasan zbog Grete i kompanije ;)

Plin je super energent bez ikakve negativne strane, nema cadji, nema oneciscenja zraka... perfect

 

Nafta, na zalost, jos potrebna.... 

nakon ovog rata, mozda napokon otvorimo vrata Nuklearnoj energiji,

pa budemo mogli i krenuti sa tranzicijom, inace naftu ne budemo jos stoljecima maknuli iz uporabe 

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane kaže...
LudaRajcica kaže...

Musk je u pravu i sve drzi vodu neovisno o stanju u Rusiji....

 

Mi smo razvijena civilizacija i odustati od energije zbog hipi ekologije je suluda stvar... Nitko ne zeli biti siromasan zbog Grete i kompanije ;)

Plin je super energent bez ikakve negativne strane, nema cadji, nema oneciscenja zraka... perfect

 

Nafta, na zalost, jos potrebna.... 

nakon ovog rata, mozda napokon otvorimo vrata Nuklearnoj energiji,

pa budemo mogli i krenuti sa tranzicijom, inace naftu ne budemo jos stoljecima maknuli iz uporabe 

 Aj ne seri s tim hejterskim ultrakapitalističkim nebulozama, nije Greta izmislila studije o planetarnom ekološkom kolapsu niti leti na metli oko globusa da podmeće požare.

A što se tiče nuklearne energije, imaš li za početak ideju kamo da iskipamo 370 000 tona visokoradioaktivnog otpada i što da radimo s 500+ reaktora od kojih većina samo što nisu popucali?
A mogao bi pročitati i još ponešto iz stvarnog svijeta.
https://thebulletin.org/2021/10/four-takeaways-from-the-2021-world-nuclear-industry-status-report/

 ultrakapitalistickim hejtanjem? ti si pukel ko kokica u peršuri :)

 

Gle, ako si protiv nuklearne energije, onda si ocito za sagorijevanje nafte i ugljena :D

a ja sam recimo protiv jer ne volim zagadjen i smrdljiv okolis...

 

NE je idealna zelena energija koju nam je priroda pruzila a za tebe vjernika(kapitalistu naivca ilitiga liberalnog gnoma), Bog.... right?

Plin je odlican energent jer po svojoj prirodi bas i ne zagadjuje okolis (bar ne nesto znacajno)

 

Sto se tice skladistenja radioaktivnog otpada, imas odlican primjer u Finskoj pa prouci...

 

btw. ti si pametan, sveznalica, uberRvatina al su eto Francuzi blesavi, toliko da si upravo ti jedan od onih koji konzumira el energiju proizvedenu iz NE svakog dana u svom komotnom liberalnom domu :D 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n

A nijemci koji su odlučili zatvorit sve nuklearke troše ugalj ko mutavi i pričaju čak o mogućim nestašicama struje... Na kraju će im ispast električni auti još veći zagađivači od dizelaša kada se zbroji kako im se proizvodi struja i koliko je prljava proizvodnja baterija.

 

8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Čovjek je realističan, jedan od rijetkih hladne glave i bez dlake na jeziku ovih dana
Ja rekoh
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
LudaRajcica kaže...

Mi smo razvijena civilizacija i odustati od energije zbog hipi ekologije je suluda stvar... Nitko ne zeli biti siromasan zbog Grete i kompanije ;)

 

Nitko ni ne treba biti siromašan niti odustati od energije, samo razuman i energetski efikasan - proizvodit lokalno, ne proizvodit smeće nego reciklirat otpad, itd.. 

Na takav način bi svi imali dovoljno, a na način kojim se trenutno ide - eventualno ćeš svakako postat siromašan jer je ova politika neodrživa.

 

Plin je super energent bez ikakve negativne strane, nema cadji, nema oneciscenja zraka... perfect

 

 Right... osim što se radi o fosilnom gorivu čija ekstrakcija nije baš zelena a koje uz to sagorijevanjem emitira CO2.

Amenoum
12 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
PaleRider kaže...
LudaRajcica kaže...

Mi smo razvijena civilizacija i odustati od energije zbog hipi ekologije je suluda stvar... Nitko ne zeli biti siromasan zbog Grete i kompanije ;)

 

Nitko ni ne treba biti siromašan niti odustati od energije, samo razuman i energetski efikasan - proizvodit lokalno, ne proizvodit smeće nego reciklirat otpad, itd.. 

Na takav način bi svi imali dovoljno, a na način kojim se trenutno ide - eventualno ćeš svakako postat siromašan jer je ova politika neodrživa.

 

Plin je super energent bez ikakve negativne strane, nema cadji, nema oneciscenja zraka... perfect

 

 Right... osim što se radi o fosilnom gorivu čija ekstrakcija nije baš zelena a koje uz to sagorijevanjem emitira CO2.

 Pa NE je najefikasnija energija koju imamo. Po covijeku treba kilogram i pol materijala da zadovolji energetske potrebe cijeloga njegova zivota.

 

Sto se reciklaze tice, ona je nemoguca bez elektricne energije a najcesce potreba el. energije kod recilkaze je veca od one da se taj proizvod proizvede iz primarne sirovine.

Znaci, jasno je da iz par panela na krovu kuce necemo puno toga postici, barem ne u ovoj eri...

 

Sto fali CO2? to je bezmirisni i bezbojan spoj koji nikoga nece ubiti. Bojis se toplije klime? ja joj se radujem, bojis se dizanja mora? ja ne vidim problema da se krenemo seliti na vece nadmorske visine. Imas tisuce rimskih i ilirskih kuca/temelja koje/i su danas pod morem, negdije par metara, negdije vise desetaka metara.

 

Moje je pitanje vama klimatrastoficarima, sto je sa tim nastambama? koje su to kolicine co2 ispustali Iliri da su nam podigli more vise desetina metara? 

16 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Gnjavator kaže...

A nijemci koji su odlučili zatvorit sve nuklearke troše ugalj ko mutavi i pričaju čak o mogućim nestašicama struje... Na kraju će im ispast električni auti još veći zagađivači od dizelaša kada se zbroji kako im se proizvodi struja i koliko je prljava proizvodnja baterija.

 

 Da i sad si zamisli scenario, da eto u ne daj bog eskalaciji sukoba Rusi potpuno zatvore plinsku pipu prema Njemačkoj=jako ovisni o Ruskom plinu.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

a jel' reko efendija musk štogod o poboljšanju prinosa uljene repice i brojevima lota za sljedeće kolo? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Ajar kaže...

a jel' reko efendija musk štogod o poboljšanju prinosa uljene repice i brojevima lota za sljedeće kolo? 

/s Kreni u investiranje u dodge te shibu, samo pricekaj big deep :P

5 godina
online
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

Plin nije 100% ekoloski. Sagorijevanje plina mozda ima manje stetnih cestica nego nafte, ali gledati tako je naivno... po tome su elektricni auti najbolji ekoloski (a znamo da nisu). Kod prirodnog prina njegova je ekstrakcija najveci problem, pogledaj malo fracking pa procijeni opet utjecaj na okolis i podzemne vode

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
encoding kaže...

Kod prirodnog prina njegova je ekstrakcija najveci problem, pogledaj malo fracking pa procijeni opet utjecaj na okolis i podzemne vode

 Nemojmo biti polovicni pa pogledajmo gdje fracking najrasireniji.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
5 godina
offline
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

Ludi paradajzu, možda da svratiš u stvarni svijet primijetio bi da svugdje pa i u Francuskoj nuklearna industrija propada ili proizvodi gubitke, i to, pazi, ne zbog "Grete i kompanije", nego što je nuklearna energija preskupa.

World Nuclear Industry Status Report 2021 (worldnuclearreport.org)

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 7:23 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
LudaRajcica kaže...
Sto fali CO2? to je bezmirisni i bezbojan spoj koji nikoga nece ubiti. Bojis se toplije klime? ja joj se radujem, bojis se dizanja mora? ja ne vidim problema da se krenemo seliti na vece nadmorske visine. Imas tisuce rimskih i ilirskih kuca/temelja koje/i su danas pod morem, negdije par metara, negdije vise desetaka metara.

 

Moje je pitanje vama klimatrastoficarima, sto je sa tim nastambama? koje su to kolicine co2 ispustali Iliri da su nam podigli more vise desetina metara? 

 
 I sad bi se tu netko po xyz-ti put trebao s jednim trolerskim balvanom krenut natezat ispočetka o tome što zadnjih 200 godina geofizičkih znanosti govori?

Bravo, Drago, bravo. Uzdižeš ovaj forum u neslućene visine, do nivoa alternativnih teorija s ruba pameti.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
offline
Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju nafte

koliko će trebati Njemačkoj... bude li se htjela vratiti na nuklearke, da ih ponovo pokrene, ako nisu razmontirane ?

eto, sad sam vidio temu pa nisam guglao, nemam vremena, idem na job.

 

ništa čudno i ludo ne čitam u tome što je izjavio Musk.

 

pojedinci misle da je on izvanzemaljac i da ne razumije trenutne enrgetske potrebe, te da ne razumije da se ne mogu preko noći nafta, plin zamijeniti el. energijom za kućanstava, industriju i sl.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
LudaRajcica kaže...

Sto se tice skladistenja radioaktivnog otpada, imas odlican primjer u Finskoj pa prouci...

 

 
Evo proučio sam...

Onkalo: kapacitet 6 500 tona, u totalu 3,3 milijarde  predviđenih troškova, NIJE JOŠ IZGRAĐEN, POSTOJI SAMO PILOT OKNO. Finski državni fond za nuklearni otpad raspolaže s 1,4 milijarde €.

Svijet: 370 000 tona viskokoradioaktivnog otpada koji se čuva u bazenima uz same nuklearke ili u suhim silosima s certifikatom na 20 godina.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Zaporožac kaže...

koliko će trebati Njemačkoj... bude li se htjela vratiti na nuklearke, da ih ponovo pokrene, ako nisu razmontirane ?

eto, sad sam vidio temu pa nisam guglao, nemam vremena, idem na job.

 

ništa čudno i ludo ne čitam u tome što je izjavio Musk.

 

pojedinci misle da je on izvanzemaljac i da ne razumije trenutne enrgetske potrebe, te da ne razumije da se ne mogu preko noći nafta, plin zamijeniti el. energijom za kućanstava, industriju i sl.

 
Nuklearke nisu Lego-kockice da ih se može samo tako montirat i razmontiravat - ovo zadnje traje i po 100tinjak godina.
I zašto bi se Njemačka htjela vratit na njih, kad cijeli razvijeni svijet bježi? Tamo neki njemački ministar ekonomije kaže kako će povećat ulaganja u obnovljive izvore, uz uvoz plina s drugih strana. Čovjek valjda ipak zna bolje od nekakvih paradajza, krastavaca i tikvica po forumima.
Economy minister says Germany can do without Russian gas | News | DW | 23.02.2022

Musk je vanzemaljac i nema tu ništa čudno ni ludo, da.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 7:24 (Al Crane).
11 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane kaže...

Svijet: 370 000 tona viskokoradioaktivnog otpada koji se čuva u bazenima uz same nuklearke ili u suhim silosima s certifikatom na 20 godina.

 musk ionako radi na jeftinom prijevozu u svemir, pa ćemo lako poslat taj otpad u galaksiju 

5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
picajzla0707 kaže...
Al Crane kaže...

Svijet: 370 000 tona* viskokoradioaktivnog otpada koji se čuva u bazenima uz same nuklearke ili u suhim silosima s certifikatom na 20 godina.

 musk ionako radi na jeftinom prijevozu u svemir, pa ćemo lako poslat taj otpad u galaksiju 

 

Fakat... jedna Starship raketa može ponijet 150t radioaktivnog otpada (plus radijacijski štitovi/silosi koji sami teže tu negdje) (i da nikad ne napravi BUUM!)... u LEO... taman da nam malo visi nad glavama prije nego se stropošta ko ISS... 
A jest taj Musk vizionar pravi 


*hmm, ekšli je nešto preko 250 000 kubičnih tona, malo sam pretjerao, pardon... pobrkao sam s Yucca Mountain predloženim (i nikad napravljenim) depozitorijem koje je trebalo imati kapacitet 77 000 tona (u jednoj varijanti 38 000t koliko se sjećam). SAD već imaju preko 90 000 tona, tako da je prebukirano i prije nego što su pokušali i izgraditi s neznase odakle kojim & čijim zilijardama. 
Ali eto, sve zna paradajz, pa i ove detalje... Greta i ekipa zabranili i to Amerima 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2022 19:20 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane:

Kakve su to “kubične” tone? Zemlje koje još koriste imperijalne mjere naglašavaju o kojoj toni govore jer imaju svoju imperijalnu i ISO. Kod nas je tona - obična tona. 1000 kg.

Pa tako 250 tisuća tona super opasnog radioaktivnog otpada stane na jedno jedino soccer field i ne bi nadvisilo golove.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Feudalac kaže...
Al Crane:

Kakve su to “kubične” tone? Zemlje koje još koriste imperijalne mjere naglašavaju o kojoj toni govore jer imaju svoju imperijalnu i ISO. Kod nas je tona - obična tona. 1000 kg.

Pa tako 250 tisuća tona super opasnog radioaktivnog otpada stane na jedno jedino soccer field i ne bi nadvisilo golove.

 
Točno, u pravu si, kaže se metrička tona, što je točno 1 000 kg.
Problem s visokoradioaktivnim otpadom je taj što ga nemreš samo tako vozat u tačkama ko obično kamenje, nego moraju imat i masivne glomazne posude/štitove.
I dalje je 250 tisuća tona 250 tisuća tona, što daleko premašuje hipotetičke YM i Onkalo kapacitete. I dalje nema tih para da se to sve skupa financira.
Sva sreća da je struja iz nuklearki prejeftina za mjerenje 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 17:47 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane:

Je, problem je što se u njemu i dalje odvijaju reakcije. Sreća je u tome što ga nitko ne može maznuti i preživjesti.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Feudalac kaže...
Al Crane:

Je, problem je što se u njemu i dalje odvijaju reakcije. Sreća je u tome što ga nitko ne može maznuti i preživjesti.

 
Ali zato ga Francuska vlada može za svima zainteresiranima pristojne nofce šibnut ultrakorumpiranoj Putinovoj Rusiji, koja će ga onda šibnut u Arktik (pa će Rusija onda šibat reklamiranu ekološki čistu ribu) da se (francuska vlada, jelte) može dalje furat na nuklearno zelenilo.

Activists slam French uranium going to Russian dump (euobserver.com)

Sve skupa odvratno licemjerje krugova u sprezi politike s nuklearnom industrijom.
Onaj francuski makro je došao na vlast na platformi po kojoj je tobože radi protiv nuklearne energetike, a sad politiku napušta drukajući u korist iste te industrije.
Nikakvo čudo što su Žuti Prsluci popizdili zbog svega. (Ne, paradajz-memi, nije zbog pogubnog utjecaja presvete crkve male Gretice, kakve god ti mokre želje imao).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 21:27 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane:

Sa dosta sijedih na glavi, bilo bi čudno da me takvo što iznenadi. Novac je kao voda, uvijek pronalazi najlakši put. To je čista fizika. Nemoj se za 20 godina čuditi o otkrićima ogromnih deponija istrošenih vjetroelektrana, baterija i sličnog. Ako se na recikliranju ne može zaraditi, interes svih je što jeftinije se riješiti otpada. Kad onaj tko nešto proizvodi kaže da će istrošeni proizvod reciklirati, uposli detektive jer gotovo uvijek lažu ko pseto.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Feudalac kaže...
Al Crane:

Sa dosta sijedih na glavi, bilo bi čudno da me takvo što iznenadi. Novac je kao voda, uvijek pronalazi najlakši put. To je čista fizika. Nemoj se za 20 godina čuditi o otkrićima ogromnih deponija istrošenih vjetroelektrana, baterija i sličnog. Ako se na recikliranju ne može zaraditi, interes svih je što jeftinije se riješiti otpada. Kad onaj tko nešto proizvodi kaže da će istrošeni proizvod reciklirati, uposli detektive jer gotovo uvijek lažu ko pseto.

 
Ne znam kako ti, ali ja i Litvinjenko bi radije živjeli uz deponij nerecikliranih baterija, nego jeli, pili i udisali radionuklide.
Ah da, ti si već izrazio stav kako je to zapravo ljekovito.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al Crane:

Tvoji strahovi su poprilično iracionalni. U stvarnom životu se ne treba bojati groznih katastrofalnih, end of the world događaja već treba gledati u stepenice kojima hodaš, na koji način sjeckaš luk i slično.

Kaj se mene tiče, manji mi je problem Krško koji je cca 15 km zračne linije od mene nego susjeda koja svaki tjedan kuri smeće umjesto da ga ostavi u kanti koju ionako ima i plaća svaki mjesec.
Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Feudalac kaže...
Al Crane:

Tvoji strahovi su poprilično iracionalni. U stvarnom životu se ne treba bojati groznih katastrofalnih, end of the world događaja već treba gledati u stepenice kojima hodaš, na koji način sjeckaš luk i slično.

Kaj se mene tiče, manji mi je problem Krško koji je cca 15 km zračne linije od mene nego susjeda koja svaki tjedan kuri smeće umjesto da ga ostavi u kanti koju ionako ima i plaća svaki mjesec.

 
Dakle pokazao sam da radionuklidi uopće nisu tako bezopasni, a ti kažeš da tebe više brine susjeda? Pa šta uopće kvariš oči po ovom forumu?
Zabrinutost zbog realno pred-katastrofalnih uvjeta za čitavo čovječanstvo ti nazivaš iracionalnim? Dobro da si priznao koliki ti je horizont percepcije i razumijevanja globalnih problema i tehnologija. Samo šta onda trebaš pilit po temama koje nadilaze tvoje razumijevanje i interes, ako ti komentari imaju istu vrijednost kao i paradajz-memuličini?

Masivno oslobađanje radionuklida u okliš je jedna od najgorih varijanti ne samo industrijskog zagađenja nego i opasnost za biološki opstanak naše i mnogih drugih vrsta, koliko god ti i slični štrućljaci šta ne vidite dalje od susjedinog veša nastojite marginalizirati problem kad se više ne možete praviti da ne postoji.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 22:23 (Al Crane).
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al crane:

Nitko se ne pravi da nešto ne postoji osim tebe. Sve je crno-bijelo. Tvoja percepcija stvarnih rizika je odvojena od stvarnosti. Polonij kojim je otrovan ruski izdajnik za mene je rizik od 0%. Stabilnost lojtre na kojoj stojim dok farbam strop je daleko važnija stvar u mom i tvom životu. Ali, kako bi ti to mogao znati kad nikad ne ideš dalje od naslova žnj članaka…
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 22:46 (Feudalac).
5 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Feudalac kaže...
Al crane:

Nitko se ne pravi da nešto ne postoji osim tebe. Sve je crno-bijelo. Tvoja percepcija stvarnih rizika je odvojena od stvarnosti. Polonij kojim je otrovan ruski izdajnik za mene je rizik od 0%. Stabilnost lojtre na kojoj stojim dok farbam strop je daleko važnija stvar u mom i tvom životu. Ali, kako bi ti to mogao znati kad nikad ne ideš dalje od naslova žnj članaka…

 
Koji krater onda radiš na temi o nafti pridružujući se ludoparadajzovom trolejbusu o nuklearnoj? Drži se onda tehnologije koja ti nije strana, tj. četke i farbe, umjesto petljanja u tehnologije o kojima si zadnji puta učio onomad u petom be na tehničkom odgoju šezdes'prve.

Šta koji krater "moja percepcija", kad masa klimatologa urla da je krajnji momenat da se zbrojimo? Dokle ćeš se pravit grbav ko paradajz-memulica?

I jesi zbilja toliko mentalno prikraćen da ne kužiš da je polonij tek primjer za toksičnost mase tipova radionuklida kojima ljudi mogu biti izloženi, i kojima su neki već bili izloženi - poput tih nesretnih radium girls??

"Ruski izdajnik" 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
8 godina
offline
Re: Elon Musk: Moramo odmah povećati proizvodnju n
Al crane:

Klimatske promjene i nuklearna energija nisu nekompatibilne. Ali ti si načitan (naslova i podnaslova) pa si kruške i jabuke proglasio bananama. A zapravo paseš travu
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice