Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko

poruka: 9
|
čitano: 4.423
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko".
12 godina
neaktivan
offline
Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko

Imam Alexu doma, za nju sam se odlucio jer komunicira realisticnije od google home. Google koristi svoj search engine i zivcira jer daje preduge odgovore koje kao da cita sa neta 😁. A sa alexom mozes jednostavno komunicirati kad ti je dosadno 😎.

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko

A hrvatski? Ili barem srpski, razumijemo ga i mi Hrvati, Srbi, Bosanci, Crnogorci, a mogu se snaći i Janezi i Makedonci - cca 22 000 000 ljudi.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google Assistant će do kraja 2018. godine znat

Alexa vs Home nema za burek

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 17:51 (xtimex).
16 godina
offline
Re: Google Assistant će do kraja 2018. godine znat
Balkanska verzija se sprema specijalno za nas.
Hey Google!
-Sta sad?
Gdje ima restoran u blizini sa burekom sa sirom?
-Prema bosanskoj teoriji burek sa sirom ne postoji. Ne znam.
Hey Google!
-Sta je sad opet?
Gdje ima restoran u blizini sa sirnicom?
-Prema hrvatskoj teoriji to je burek sa sirom, a prema bosanskoj to ne postoji. Ne znam.
Hey Google!
-Opet ti...
Daj mi neki restoran di da jedem *ebem ti sve po spisku vise!
-Imas javnu kuhinju sponsored by Crveni kriz ali ne znam adresu jer imaju burek sa sirom danas, a to ne postoji...

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko

Hej Gugle, di si bia devesprve?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.2.2018 19:46 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google Assistant će do kraja 2018. godine znat
učo kaže...

A hrvatski? Ili barem srpski, razumijemo ga i mi Hrvati, Srbi, Bosanci, Crnogorci, a mogu se snaći i Janezi i Makedonci - cca 22 000 000 ljudi.

 Kojih 22 milijuna ljudi? Pa nije ti ovo Jugoslavija. OD 2M samo na Kosovu danas, četvrtina (skoro svi mladi!) ne razumije sr/hr jezik.
1.) Izumiremo fizički (premali natalitet/mortalitet), sumnjam da je više od 17M sa ex-Yu.
2.) Izumiremo kulturološki: druga generacija iseljenika natuca hr/sr, treća nema i ne želi više imati pojma.
3.) Ako nas je 17M, danas je 7.5 MILIJARDI ljudi na svijetu: 1:441 ili 0,226˙% potencijalnih korisnika globalno (od 85% ljudi globalno koji koriste Android).

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 20:04 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Google Assistant će do kraja 2018. godine znat
Zechina kaže...
učo kaže...

A hrvatski? Ili barem srpski, razumijemo ga i mi Hrvati, Srbi, Bosanci, Crnogorci, a mogu se snaći i Janezi i Makedonci - cca 22 000 000 ljudi.

 Kojih 22 milijuna ljudi? Pa nije ti ovo Jugoslavija. OD 2M samo na Kosovu danas, četvrtina (skoro svi mladi!) ne razumije sr/hr jezik.
1.) Izumiremo fizički (premali natalitet/mortalitet), sumnjam da je više od 17M sa ex-Yu.
2.) Izumiremo kulturološki: druga generacija iseljenika natuca hr/sr, treća nema i ne želi više imati pojma.
3.) Ako nas je 17M, danas je 8.5 MILIJARDI ljudi na svijetu: 1:500 ili 0,2% potencijalnih korisnika globalno (od 85% ljudi globalno koji koriste Android).

 Gdje ih nađe 8,5 milijardi? (zadnje procjene su 7, 46-7,49 milijardi). Osim toga, što misliš da Norvežana, Šveđana i sličnih ima više nego nas, pa ipak, za njih će se praviti podrška na njihovom jeziku, ako već nije. Tako da ni potencijalnih 17 (po tvojoj) ili 22 milijuna po mojoj procjeni govornika sr/hr jezika i nije baš nešto potpuno zanemarivo. Upravo sam malo pročešljao forume, wikipediju i slično, i ispada da hr/sr/bošnjački i slične jezike i dijalekte koje međusobno razumijemo govori oko 20 milijuna ljudi, tako da to ipak nije zanemariv broj. S time da se računaju samo govornici kojima je to primarni jezik, bez dijaspore, kada bi se broj poznavatelja jezika znatno povećao. Dakle, Google bi se ipak trebao malo potruditi i oko nas.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 10:55 (učo).
8 godina
offline
Re: Google Assistant će do kraja 2018. godine znat

Da, fulao sam: 7,5 umj. 8,5.  my bad (prvo sam naletio na site sa greškom, a kasnije sam je zaboravio ispraviti - baš danas sam raspravljao o tome)
evo ispravak, meni ne mijenja bitno na stvari:

Ako nas je 17M, danas je 7.5 MILIJARDI ljudi na svijetu: 1:441 ili 0,226˙% potencijalnih korisnika globalno (od 85% ljudi globalno koji koriste Android).

"Norvežani, Šveđani i slični" (pretpostavljam Danci) se međusobno razumiju (Danci i Norvežani sigurno), odn. uče u školi vlastite srodne jezike. Stanovništvo je i dosta pomiješano, tako da multipliciraju (istu) korisničku bazu (ili baze, ako hoćeš). 

No ovo je najbitniji faktor - BDP (GDP per capita):

https://tradingeconomics.com/country-list/gdp-per-capita?continent=europe

89818.32 Norway
60268.23 Denmark
56319.05 Sweden
...
35632.22 European Union
...
14372.07 Croatia
 5852.08 Serbia
 5305.56 Bosnia and Herzegovina

 

ili u slici (Google data, link):

Ni stanovništvo nam ne ide u prilog:

http://www.worldometers.info/world-population/population-by-country/

 5,353,363 Norway
 5,754,356 Denmark
 9,982,709 Sweden
----------
21,090,428 Total

 4,164,783 Croatia
 8,762,027 Serbia (with Kosovo!)
 3,503,554 Bosnia and Herzegovina
----------
16,430,364 Total

1:1,284 odnosno njih ima skoro 30% više. (btw slobodno možeš odbiti još 0,5K zbog Kosova)

Možda da probaš sa Novo-Slavenskim?
http://neoslavonic.com/

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.2.2018 20:09 (Zechina).
6 godina
protjeran
offline
Google Assistant će do kraja 2018. godine znati ko

Ima li taj njihov asistent podršku za esperanto? Ako nema, bilo bi dobro da podrže barem jedan zaista univerzalan, tj. ničiji i svačiji jezik. Predlažem lojban, potpuno sustavan umjetni jezik temeljen na predikatnoj logici drugoga reda. S obzirom na njegovu savršenu sustavnost, ne bi trebalo biti teško dodati podršku za njega. U svakome bi slučaju bilo zanimljivo vidjeti takvo što, pogotovo sa strane jezične struke i računalnoga jezikoslovlja. Google sigurno ima resurse za takav pothvat. Komercijalna je isplativost takva projekta unaprijed vrlo upitna, ali veliki proračuni valjda se mogu malo trošiti uime znanosti, zar ne?

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice