Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

poruka: 7
|
čitano: 2.645
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr".
13 godina
offline
Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

Samo mu fali da je vodootporan i za tu lovu teško da ce se naci bolji mobitel, mislim da je vrijeme da zamjenim honor 8 s desetkom.

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

Jos da postoji neka inteligencija koja da vam pomogne da prepisete promo materijale. LOL
Ta, "AI" kamera je filter koji pojacava boje i prepoznaje generalne objekte. To sigurno nece pomoci nikakvim fotografima.

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fo

mobiteli nisu ni namjenjeni fotografima, ali je lijepo moci uslikati solidnu fotografiju s necim sto je uvijek pri ruci

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
15 godina
offline
Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

Čemu sad odjednom tolika buka ok tog AI u kamerama, Sony, Samsung, LG to koriste već godinama...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

ilustracija je zgodna: slikaš mačku a na slici ti se pojave ai-dodani sobovi, eiffelov toranj i londonski tower. i voda koja se prelijeva s ruba ravne zemlje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fotogr

Korisno bi bilo koristiti AI za optimalne postavke prilikom slikanja. Ne dodavanje objekata, nego otvor blende, fokusiranje, iso, takve stvari. Za to treba znati koji je bitni dio slike i što se s njime hoće postići. Za to treba biti pametniji algoritam od mjerenja prosječnog svjetla slike.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Honor 10 – umjetna inteligencija u mobilnoj fo
Keso kaže...

Korisno bi bilo koristiti AI za optimalne postavke prilikom slikanja. Ne dodavanje objekata, nego otvor blende, fokusiranje, iso, takve stvari. Za to treba znati koji je bitni dio slike i što se s njime hoće postići. Za to treba biti pametniji algoritam od mjerenja prosječnog svjetla slike.

 To već rade kamere i softwer u kamerama općenito kad ih staviš (i ko 99% korisnika ostaviš) u auto mode. To vjerojatno ne radi toliko dobro koliko bi to radio neki napredniji AI ali to što si prepoznao kao želju već uvelike postoji unazad 5+ godina. Dakle ne samo mjerenje svjetla nego i prepoznavvanje objekata i prilagođavanje svih dostupnih hard & soft parametara aparata koji se koristi u svrhu poboljšavanja objekta koji bi trebao biti u fokusu. "Banalan" i već goooodinama prisutan primjer je ljudsko lice i optimizacija parametara slike prema licu u kadru... To je "AI" na djelu upravo na način na koji si ti rekao da bi bilo dobro da radi :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice