Kontaktne leće za daltoniste

poruka: 11
|
čitano: 4.581
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kontaktne leće za daltoniste".
6 godina
protjeran
offline
Kontaktne leće za daltoniste

meni suze oči od leće

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 10:10 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kontaktne leće za daltoniste

Eto ga na... Napredovala medicina pa je sad daltonizam bolest... Još da i afrički doktori ustvrde da je manjak pigmenta u koži bolest i vecina čovječanstva ce biti bolesna... Ili, kad netko izvadi zub - postane bolestan. O, vrli akademiče, pa nisu nedostatci bolest... To su, ipak, samo nedostatci uz koje se moze "sto godina" živjeti... Živjeli. :)

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 4 hvala 1
11 godina
offline
Kontaktne leće za daltoniste

'Oćel' bit nekih leća za nas konzolaše da uspijemo vidit 60 fepesa? 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kontaktne leće za daltoniste
DeniZg kaže...

'Oćel' bit nekih leća za nas konzolaše da uspijemo vidit 60 fepesa? 

pa vidiš da se trenutno pomaže "eliti" na 144hz tn monitorima da vide malo boje 

konzolaši dolaze kasnije na red 

6 godina
protjeran
offline
Kontaktne leće za daltoniste

 

test za daltoniste :D

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kontaktne leće za daltoniste

Ovo je skroz kul. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kontaktne leće za daltoniste
Spiridon kaže...

Eto ga na... Napredovala medicina pa je sad daltonizam bolest... Još da i afrički doktori ustvrde da je manjak pigmenta u koži bolest i vecina čovječanstva ce biti bolesna... Ili, kad netko izvadi zub - postane bolestan. O, vrli akademiče, pa nisu nedostatci bolest... To su, ipak, samo nedostatci uz koje se moze "sto godina" živjeti... Živjeli. :)

 Hm, gdje si ti pročitao "bolest"???
citat: "Daltonizam je naslijeđeni genetički poremećaj vida..."
tj. ako ti fali ćunjića za detektiranje crvene ili zelene valne duljine to je tjelesni nedostatak. Kao npr kratkovidnost. Hoćeš li to nazvati bolest, mana, nedostatak je, mislim nebitno?
Bitno je da se eto filtriranjem prilagođenim konkretnoj osobi (tj. blokiranjem dijela spektra za koji osoba ima previše čunjića) stabilizira registracija boja koliko je to više moguće.
Zgodna situacija je da ima oko 1% osoba koje imaju 4 vrste čunjića, tj. tetrakromaciju. Moglo bi se isto nazvati poremećajem, jer vid stoga nije kao kod svih ostalih ljudi, ali ovaj poremećaj mislim nije tolika mana, jer takve osobe razlikuju i do 100 puta više boja. 
https://www.popsci.com/article/science/woman-sees-100-times-more-colors-average-person
Pitam se dali vide dijelom i ultraljbučasto / infracrveno?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
offline
Re: Kontaktne leće za daltoniste

Spiridone, u pravu si.
Mada se sljepoća na boje nalazi pod šifrom H53.5 na popisu u MKB-10 (međunarodnoj klasifikaciji bolesti) u poglavlju "Bolesti oka i adneksa", nije baš etički prozivati ju bolešću.

Utoliko sam to ispravio gdje god se moglo a da ne mijenja smisao teksta.
Samo još jedna opaska: iako to nisu utvrdili afrički doktori, manjak pigmenta u koži (bijela put, dakle, cjelokupna bijela rasa) jest genska mutacija, dakle - strogo uzevši - bolest.

Originalni gen za boju kože kodira tamni, crnački pigment.

Morat ćeš se pomiriti s činjenicom da si mutirani Crnac.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 23:02 (Doc Berecki).
16 godina
offline
Re: Kontaktne leće za daltoniste
Doc Berecki kaže...

Samo još jedna opaska: iako to nisu utvrdili afrički doktori, manjak pigmenta u koži (bijela put, dakle, cjelokupna bijela rasa) jest genska mutacija, dakle - strogo uzevši - bolest.

Originalni gen za boju kože kodira tamni, crnački pigment.

Morat ćeš se pomiriti s činjenicom da si mutirani Crnac.

 Još je gore kad je čovjek plavook ko ja. Dvostruko mutirani crnac :)
https://www.sciencedaily.com/releases/2008/01/080130170343.htm

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Kontaktne leće za daltoniste

Ja mislio da me sustigla karma - kad ono, to je zato što sam Crnac... 

 

Pozdrav Doc.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kontaktne leće za daltoniste

znači, ne moram biti neki od braće dalton da bih bio daltonist. mam mi lakše. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 6:47 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice