S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

poruka: 78
|
čitano: 12.202
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11".
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...
Louis Pluto kaže...

  pa problem je u tome što na ovom forumu nema podforuma za vrtićki uzrast...

 Slažem se, jer da ima takav podforum, tamo bi tema o slijetanju na mjesec spadala.

 Mozda imam danas previse vremena pa zbog toga sam sam zainteresiran i dalje.

 

Osim misljenja "amerikanci uvijek lazu" , da li imas nesto posebno sto te bode u oci u Apollo programu, nesto sto smatras da nije bilo ili jos uvijek nije bilo moguce?

 

 

 

***

 

P.S. Tek sad sam skuzio da onako na prvi preskok ocima preko naslova teme, kolege iz Osijeka vjerojatno drugacije shvate naslov

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Slažem se, jer da ima takav podforum, tamo bi tema o slijetanju na mjesec spadala.

 eto kolega ti je napisao, teorije zavjera idu ovdje

pa molim tamo nastavi a mi vrtićari ćemo ovdje o lego kockicama

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
syncmaster245b kaže...
Osim misljenja "amerikanci uvijek lazu" , da li imas nesto posebno sto te bode u oci u Apollo programu, nesto sto smatras da nije bilo ili jos uvijek nije bilo moguce?

 Nemoj mi postavljati takva pitanja jer su besmislena i postavljaš se s visoka kao da znaš nešto što ne znaš.

Nisi uopće upućen u US svemirski program (kao ni ja) pa ne znam tko si ti da postavljaš takva pitanja, kao da ćeš eto baš ti na njih odgovoriti.

 

Ono što mi kao laiku smeta je to da oni danas ne mogu otići na mjesec, danas kad je tehnologija otišla toliko da smo sposobni napraviti akcelerator čestica, danas kad postoje kvantna računala i nevjerovatno napredni procesori, danas kad smo izumili 300 novih materijala, kad auti idu na struju, a vlakovi voze 600 km/h itd...

Te neke priče da se nema para su komične, ali naravno, sve to ljudi povjeruju.

Prije 50 godina si mogao otići na mjeseca, a danas ti je to problem, ahahah, stvarno za vrtićki uzrast tema.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Nemoj mi postavljati takva pitanja jer su besmislena i postavljaš se s visoka kao da znaš nešto što ne znaš.

Nisi uopće upućen u US svemirski program (kao ni ja)

Ali ako nisi upucen u svemirski program, kako znas da nisu bili gore.

 

Mislim, nemoj misliti da te zajebavam, stvarno zelim skuziti zasto to mislis.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

Sine, poslusaj savjet, odi komentirat clanke na siteovima poput onog koji si linkao ili govno.hr, tamo je tvoj kalibar ljudi...

7 godina
offline
S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

99 dolara za set lego kockica, nije li to previše?

se dobije i lego mjesec u paketu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
syncmaster245b kaže...

Ali ako nisi upucen u svemirski program, kako znas da nisu bili gore.

 Isto kako ti znaš da su bili.

To si negdje pročitao, baš kao i što sam ja pročitao da nisu bili.

 

Objasni mi zašto ne idu danas? Uz današnju tehnologiju to bi im trebala biti rutina.

Sve u tehnologiji napreduje jedino se slijetanje na mjesec više ne može ponoviti, jer 60-e su bile doba najmodernije tehnologije... :rofl:

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 

Objasni mi zašto ne idu danas? Uz današnju tehnologiju to bi im trebala biti rutina.

Sve u tehnologiji napreduje jedino se slijetanje na mjesec više ne može ponoviti, jer 60-e su bile doba najmodernije tehnologije... :rofl:

 

Ali nitko niti ne tvrdi da se ne moze ponoviti.,

Problem je sto nema interesa i nitko ne moze opravdati vise takvo trosenje novaca na ponavljanje necega sto je vec napravljeno krajem 60-tih i pocetkom 70-tih, a bez realnog opravdanja npr. rijetki materijali koji bi financijski opravdali novu avanturu.

Za vrijeme Apolla glavni motiv je bio strah amerikanaca da ce biti tehnoloski, a posljedicno i vojno-tehnoloski pregazeni od strane Sovjeta.

Uostalom to nije neka novost, jer jednom kad je postalo jasno da su Sovjeti odustali od odlaska na Mjesec, odustali su i amerikanci (Apollo 18, 19 i 20 su otkazani) radi troska, ali i potpunog pada interesa javnosti.

 

Medjutim, kada bi recimo danas rusi, ili izglednije kinezi, izjavili da ce napraviti vojnu bazu na mjesecu, garantiram ti da za najkasnije dvije godine, amerikanci bi bili opet gore.

 

Sve je stvar motivacije, a Ameriku kako treba izgleda jedino motivira strah.

 

 

zalman1 kaže...

 Isto kako ti znaš da su bili.

To si negdje pročitao, baš kao i što sam ja pročitao da nisu bili.

 

Na pitanje kako znam da su bili, postoje materijalni dokazi, od kojih je oko 350kg kamenja sa Mjeseca (jedan kamencic je posada Apolla 17 urucila Titu osobno) . Usput receno kemijski sastav onih nekoliko stotinjaka grama sto su rusi dohvatili sa sondama (Luna 16, Luna 20 i mislim Luna 25) podudara se sa americkim analizama. Takodjer postoje komandni moduli razasuti po muzejima sirom amerike, a od ubacivanja LRO-a u lunarnu orbitu imamo i slike svih Apollo misija.

Za sada ne mogu naci niti jedan argument koji bi me nagnao da posumnjam u istinitost slijetanja.

 

Uostalom, hrpa znanstvenika, ali poznati filmskih rezisera (sic!) slazu se da je jednostavnije bilo otici na Mjesec nego lazirati sve to. Pa tako 6 puta!

 

 

Ajd' budi fer pa sad ti iznesi svoju stranu.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
online
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
Louis Pluto kaže...

99 dolara za set lego kockica, nije li to previše?

se dobije i lego mjesec u paketu

Ne, to je još i dobra cijena za set te veličine.

Imaš nekih skroz minijaturnih koji koštaju podjednako.

Skup je to sport...

 

Inače, kad sam jednom prilikom išao kupovati igračku za rođendan prijateljevog klinca, uputio se ja tak na odjel s legićima u jednom dućanu i instant sam promijenio boju u licu i tražio najbliži stolac da sjednem i dođem k sebi.

Na kraju sam mu kupio traktor i onaj mali laptop kaj izgovara riječi kad stisneš tipku.

I dođem ja na rođendan, a ono troje nas isti taj laptop donijelo 

Al ajde, bar je upotpunio kolekciju traktora, bagera i autića kaj ima, a laptop su ziher frknuli nekome drugome dalje za poklon (kak se to inače radi ).

 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Isto kako ti znaš da su bili.

To si negdje pročitao, baš kao i što sam ja pročitao da nisu bili.

 

Objasni mi zašto ne idu danas? Uz današnju tehnologiju to bi im trebala biti rutina.

Sve u tehnologiji napreduje jedino se slijetanje na mjesec više ne može ponoviti, jer 60-e su bile doba najmodernije tehnologije... :rofl:

 Cijena od 150 milijardi dolara a u NASA-inom budžetu danas je oko milijardu dolara godišnje za razvoj nove rakete i povratak na Mjesec.

Kroz 150 godina ćemo se vratit. Eto, ja sam ti podjelio 150/1 pošto sam ne znaš.

9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

(1) Isto kako ti znaš da su bili.

To si negdje pročitao, baš kao i što sam ja pročitao da nisu bili.

 

(2) Objasni mi zašto ne idu danas? Uz današnju tehnologiju to bi im trebala biti rutina.

Sve u tehnologiji napreduje jedino se slijetanje na mjesec više ne može ponoviti, jer 60-e su bile doba najmodernije tehnologije... :rofl:

 (1) Astronauti su na mjesec postavili i naciljali laserske reflektore pomoću koji sa zemlje laserom možeš mjeriti udaljenost između mjeseca i Zemlje i svaka iole ozbiljnija astronomska institucija ima lasere pomoću kojih znanstvenici mogu točno naciljati retroreflektore i dobiti signal natrag. Upravo tako znamo. Znamo i tako što je doneseno stotine kilograma lunarnog kamenja koje je istraživano u velikom broju zemalja. 

 

(2) Odogovor je krajnje jednostavan. Nakon što je svemirska utrka sa Sovjetskim Savezom završila nestao je interes za ići na mjesec. Nema nikakvih resursa koji su nam ključni da bi bili toliko isplativi da se nose sa mjeseca na zemlju. Nije bitna tehnologija. Bitan je interes. Jedini interes za mjesec bi mogao biti helij-3 za korištenje pri fuziji, a kako trenutno imamo kolosalnih nula reaktora, potražnja nije velika, a dugi bi mogao biti za korištenje mjeseca kao usputne stanice za Mars zbog efikasnijeg transporta. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 21:27 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
syncmaster245b kaže...

 

Ali nitko niti ne tvrdi da se ne moze ponoviti.,

Problem je sto nema interesa i nitko ne moze opravdati vise takvo trosenje novaca na ponavljanje necega sto je vec napravljeno krajem 60-tih i pocetkom 70-tih, a bez realnog opravdanja npr. rijetki materijali koji bi financijski opravdali novu avanturu.

 Očito se ne može ponoviti kad se nije ponovili evo već 50 godina.

Nema interesa?? Mjesec je neistraženo područje, a nama najbliže nebesko tijelo, a NASA troši pare na slanje nekih sondi na kraj sunčevog sustava, daj me nemoj...

To da nema interesa je kao da mi netko kaže da više nitko nema interesa popeti se na Mt. Everest, ili otići na Antarktiku jer je već netko bio tamo.

Smiješno je čitati kako si naivan i vjeruješ što NASA izjavljuje.

 

syncmaster245b kaže...
Na pitanje kako znam da su bili, postoje materijalni dokazi, od kojih je oko 350kg kamenja sa Mjeseca

 

 Pliz nemoj mi više prilagati te smiješne dokaze:

https://phys.org/news/2019-01-moon-recovered-astronauts-earth.html

https://phys.org/news/2009-09-moon-fake.html

 

GhostLoveScore kaže...

 Cijena od 150 milijardi dolara a u NASA-inom budžetu danas je oko milijardu dolara godišnje za razvoj nove rakete i povratak na Mjesec.

Kroz 150 godina ćemo se vratit. Eto, ja sam ti podjelio 150/1 pošto sam ne znaš.

 Ti eto znaš NASA-in proračun... :facepalm:

Pa normalno da moraju smislit neki razlog zašto ne mogu ići na mjesec, najlakše je nešto slagati.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 21:32 (zalman1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Očito se ne može ponoviti kad se nije ponovili evo već 50 godina.

Nema interesa?? Mjesec je neistraženo područje, a nama najbliže nebesko tijelo, a NASA troši pare na slanje nekih sondi na kraj sunčevog sustava, daj me nemoj...

To da nema interesa je kao da mi netko kaže da više nitko nema interesa popeti se na Mt. Everest, ili otići na Antarktiku jer je već netko bio tamo.

Smiješno je čitati kako si naivan i vjeruješ što NASA izjavljuje.

 Mjesec nije nimalo isplativo područje za istraživanje. Imaš golu pustinju bez kisika i atmosfere izloženu velikim količinama radijacije koje su u dužim razdobljima smrtonosne. Nije ti to nova Amerika širokih plodnih ravnica u kojoj ne treba ulagati ništa već samo dovesti robove sa ubiru plodove.

 

Uspostava baze na Mjesecu bi koštala desetke, ma i stotine milijardi dolara (samo ISS je koštao više od 150 milijardi dolara), a Mjesec je građen slično Zemlji tako da tamo nećeš naći nikakve posebne minerale u većim količinama da bi bilo isplativo ići na Mjesec rudariti pa slati na Zemlju. Jedina iznimka je helij-3 kojeg na Zemlji nema dok ga na Mjesecu ima u većim količinama. 

 

Uspređivati Mount Everest i Mjesec je izvan svake pameti, to ne mogu ni komentirati koliko je**no retardirano zvuči. Kao i kamenje, Rusi su donijeli isto kamenje s Mjeseca koje je uspoređeno i dobiveni su isti rezultati kao i s američkim kamenjem.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 21:43 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
JozoBozo121 kaže...

Rusi su donijeli isto kamenje s Mjeseca koje je uspoređeno i dobiveni su isti rezultati kao i s američkim kamenjem.

 Jesam ja nešto propustio ili su Rusi bili na mjesecu?

Dakle, ako su Rusi uspjeli dopremiti kamenje/materijal s mjeseca, to je bilo s bespilotnim letjelicama.

Na isti način su to mogli napraviti i ameri.

Znači, taman i da je kamenje s mjeseca autentnično (barem dio toga), to nije dokaz da ga je skupila ljudska posada.

 

Ovo drugo neću ni komentirati, nije mi jasno ni tko je spominjao uspostavu baze na mjesecu.

Moja poanta je da smo jako napredovali tehnološki u ovih 50 godina, a vi pišete komentare kao da bi morali opet ići na mjesec sa onom tehnologijom iz 1969. pa je to problem. :facepalm:

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 

 Pliz nemoj mi više prilagati te smiješne dokaze:

https://phys.org/news/2019-01-moon-recovered-astronauts-earth.html

 

 

 A majka mu stara, daj bar procitaj sto pise na onome sto linkas.

 

"However, a simpler explanation is that this piece was formed on the Earth and brought to the surface of the moon as a meteorite generated by an asteroid hitting Earth about four billion years ago, and throwing material into space and to the moon.

"Further impacts on the moon at later times would have mixed the Earth rocks with lunar rocks, including at the future Apollo 14 landing site, where it was collected by astronauts and brought back home to the Earth."

 

Pa zar je moguce da si bas toliko povrsan?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Jesam ja nešto propustio ili su Rusi bili na mjesecu?

Dakle, ako su Rusi uspjeli dopremiti kamenje/materijal s mjeseca, to je bilo s bespilotnim letjelicama.

 Da!

Procitati upis na koji odgovaras.

 

 

**edit**

 

Odgovoriti cu sam sebi na upit mog prethodnog upisa.

 

Da!  Ocito da je moguce je da si toliko povrsan, ali s druge strane to sad objasnjava puno toga.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 22:06 (syncmaster245b).
6 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Ti eto znaš NASA-in proračun... :facepalm:

Pa normalno da moraju smislit neki razlog zašto ne mogu ići na mjesec, najlakše je nešto slagati.

 Ja i svatko s pristupom internetu

https://www.nasa.gov/content/fy-2019-budget

6 godina
protjeran
offline
S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

Dosta kamenja s mjeseca se našlo na zemlji od meteorita, najveći dio zapravo.

Dakle, tko je taj koji će dokazati da je neki kamen donijeo Apollo, a ne da su ga našli negdje u pustinji?

Postoji čak i program pod nazivom ANSMET koji traži takvo kamenje, tako da to nije dokaz ničemu.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 

Dakle, tko je taj koji će dokazati da je neki kamen donijeo Apollo, a ne da su ga našli negdje u pustinji?

 

 Okreces pilu naopako.

 

Teret dokaza je na onome tko iznosi tvrdnju.

 

Javno priznata cinjenica (osim nekolicine skeptika) da su ljudi bili na Mjesecu i da su donijeli kamenje.

Ukoliko zelis osporiti tu cinjenicu, ti moras iznijeti dokaz koji se moze provjeriti, inace sve ostaje na tome "ja mislim" sto nema nikakvu tezinu u bilo kojem iole ozbiljnijem razgovoru.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

Ja fala bogu ništa ne moram dokazivati niti mi pada na pamet, ja imam svoje mišljenje.

 

Pitanje je sasvim jasno, tko će dokazati porijeklo kamenja? Nitko? Hvala.

Ako ti je to kamenje glavni argument da su ljudi bili na mjesecu onda bolje odi spavati.

Baš je potrebno 2-3 fizikalca s lopatama da odlete 400.000 km bi došli do nečega što samo padne na zemlju.

http://dukedantalion.weebly.com/
6 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

Zalmane svjestan si gluposti koje valjaš. Zato i ignoriraš moje upite o Lajki u svemiru. 

Jer potpuno istim argumentima mogu osporiti ruske uspjehe u prošlom stoljeću.

12 godina
offline
S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11

Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam baš siguran.- Albert Einstein

 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

Rusi ne mogu ništa demantirati jer nemaju uvid u dotičnu misiju i njene detalje pošto su takve stvari tajne.

 

Nemoguce je lazirati emitiranje radio signala koji dolazi sa Mjeseca, a ujedno je nevjerojatno lako provjeriti i potvrditi da signal koji primamo zaista dolazi sa trenutne pozicije Mjeseca. Zasto je to tako ucili smo u osnovnoj skoli (radio valovi) i srednoj skoli (triangulacija).

 

A jos je teze lazirati lansiranje rakete visoke 110 metara, teske 3000 tona sa potiskom od 3,500 tona. Doslovno se istice ko prist na sovjetskim radarima, satelitima, sezmografima itd... kao i od svih ostalih drzava...

 

Zato sovjeti i njihova vojska KGB-ovaca i znanstvenika nisu na sekundu pomislili da je lazirano.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 23:01 (DanijelX).
15 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

Ja fala bogu ništa ne moram dokazivati niti mi pada na pamet, ja imam svoje mišljenje.

 

Pitanje je sasvim jasno, tko će dokazati porijeklo kamenja? Nitko? Hvala.

Ako ti je to kamenje glavni argument da su ljudi bili na mjesecu onda bolje odi spavati.

Baš je potrebno 2-3 fizikalca s lopatama da odlete 400.000 km bi došli do nečega što samo padne na zemlju.

 

Opet ne citas ono na sto odgovaras.

 

Nitko ne spori tvoje pravo na misljenje, ali kada ga izneses javno onda moras ocekivati da ce biti osporeno ukoliko nemas dokaza da podupres svoje misljenje.

S obzirom da nisi iznio niti jedan dokaz, sam si izjavio da nisi tehnicki potkovan kao i to da si laik po ovoj temi, jedino sto ja mogu zakljuciti da pricas ad gluteus.

 

 

P.S.

bez zajebancije, jel slucajno patis od disleksije?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...
Louis Pluto kaže...

istina je jedino ono što si zamislio

 Normalno, gdje je problem?

Mogu vjerovat "teoriji zavjere" ili amerima, ti si odlučio vjerovat amerima i sranjima koje oni serviraju, a ja teoriji zavjere, što ti nije jasno?

Uživaj u spoznaji da su bili na mjesecu, vjerujem da ti je to bitno u životu.

Vjeruješ li ti da su Windowse napravili amerikanci, ili iPhone (dobro, nisu ga oni napravili samo su ga nacrtali), ili da su Internet sklepali tamo neki amerikanci, vjeruješ li da postoje kauboji i Indijanci, John Wayne, Holywood, New York, LA Lakersi, NBA, ili da uopće postoje Sjedinjene Američke Države? A Kristofor Kolumbo?

 

Ili je to sve smislija i izrežira Stanley Kubrick. Pa i rat između Amerikanaca i Iraka.

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 23:30 (markoBT).
9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Očito se ne može ponoviti kad se nije ponovili evo već 50 godina.

Nema interesa?? Mjesec je neistraženo područje, a nama najbliže nebesko tijelo, a NASA troši pare na slanje nekih sondi na kraj sunčevog sustava, daj me nemoj...

To da nema interesa je kao da mi netko kaže da više nitko nema interesa popeti se na Mt. Everest, ili otići na Antarktiku jer je već netko bio tamo.

Smiješno je čitati kako si naivan i vjeruješ što NASA izjavljuje.

 

Ja sam od jednog vrlo mudrog covjeka cuo da komadi Mjeseca sami padaju na Zemlju, pa zasto bi onda "2-3 fizikalca s lopatama" slali 400.000 km daleko da ih skupljaju?

Pa vec su upiknuli dovoljno americkih zastava da im dosadilo, sta ce ici dalje gore po kamenje koje ionako mogu sakupit na Zemlji!

 

Evo i citat da nebi rekao da lazem:

 

zalman1 kaže...

Baš je potrebno 2-3 fizikalca s lopatama da odlete 400.000 km bi došli do nečega što samo padne na zemlju.

 

8 godina
protjeran
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

 Nije činjenica nego bajka koju puše naivci, kao i hrpu toga što nam se servira preko medija.

Ono što je za tebe "teorija zavjere" je za mene logičko promišljanje.

Ti si jedan od onih koji vjeruju da su ameri izvršili invaziju na Irak zbog oružja za mosovno uništenje (koje nije ni postojalo) ili da su se neki bradati likovi zapucali avionima u nebodere.

Na takva sranja možeš ti nasjesti, ja sigurno neću i nemoj govoriti da je nešto činjenica.

i ovakvi ljudi ce se razmnozavati 

9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
zalman1 kaže...

To da nema interesa je kao da mi netko kaže da više nitko nema interesa popeti se na Mt. Everest, ili otići na Antarktiku jer je već netko bio tamo.

 

 

Ima jedna sitnica da te ekspedicije ne kostaju miljarde dolare po osobi, sitnica da ne zahtjevaju izradu stroja od 110m i 3000 tona koji mora proizvoditi kontroliranu eksploziju, sitnica da ne zahtjevaju zaposljavanje tisuce ljudi da bi par ljudi moglo doci na vrh/pol, sitnica da ne zahtjevaju logistiku i infrastrukturu koju samo supersile imaju...

 

Imam blagi osjecaj da bi i nekim od tih par sitnica mogao biti stos zasto ljudi ne odlucju osvajati Mjesec kao sto osvajaju Mt. Everest ili Antarktiku.

 

Ali imam i jednog frenda koji je osvojio Kilimanjaro, i planira ici i na Mt. Everest, pa ako zelis mogu ga pitati da li planira ici i na Mjesec, i ako ne, zasto ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 23:32 (DanijelX).
9 godina
neaktivan
offline
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
ivanlotz kaže...

i ovakvi ljudi ce se razmnozavati 

 

Ne samo da se razmnozavaju, nego u prosjeku imaju i vise potomaka od nas, pa se ti zapitaj...

16 godina
online
Re: S Legom na Mjesec za 50. obljetnicu Apolla 11
ivanlotz kaže...
zalman1 kaže...

 Nije činjenica nego bajka koju puše naivci, kao i hrpu toga što nam se servira preko medija.

Ono što je za tebe "teorija zavjere" je za mene logičko promišljanje.

Ti si jedan od onih koji vjeruju da su ameri izvršili invaziju na Irak zbog oružja za mosovno uništenje (koje nije ni postojalo) ili da su se neki bradati likovi zapucali avionima u nebodere.

Na takva sranja možeš ti nasjesti, ja sigurno neću i nemoj govoriti da je nešto činjenica.

i ovakvi ljudi ce se razmnozavati 

Još gore, imaju pravo glasa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice