LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

poruka: 27
|
čitano: 9.897
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018".
6 godina
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

3 milijuna primjeraka? Koja bijedna brojka, nije ni cudo kaj samsung oled baca samo u mobitele

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
njuznjuz kaže...

3 milijuna primjeraka? Koja bijedna brojka, nije ni cudo kaj samsung oled baca samo u mobitele

Zašto bijedna?

12 godina
protjeran
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Vjerojatno jer "misli" da se oled paneli masovno proizvode vec 30g i na trzistu postoji vec par boljih tehnologija...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 18:40 (Stjepanj).
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Da mislim da je 3 milijuna na globalnoj razini jako mala brojka. Zato kazem nije ni cudo kaj se samsung ne trudi ponudit oled tv, bolje im se fokusirat na mobitele. Po meni trziste tva bi moglo dosta narast, samo da hoce ponudit nesto bolje u krace vrijeme. Napredak je toliko spor da je dosta promijenit tv svakih 10 godina
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Samo za primjer 4k televizora je u 2013g bilo svega 3% sad su skoro ako ne i presli 50% udjela!

Tako ce najvjerojatnije biti i s Oled panelima jer s vremenom postaju sve pristupacniji kao i 4k!

Ovakakv razvoj koliko god nekome nevaljao je zapravo stravicno brz s obzirom koliko si ljudi uopce moze priustiti takve televizore!lp

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Stjepanj kaže...

Samo za primjer 4k televizora je u 2013g bilo svega 3% sad su skoro ako ne i presli 50% udjela!

Tako ce najvjerojatnije biti i s Oled panelima jer s vremenom postaju sve pristupacniji kao i 4k!

Ovakakv razvoj koliko god nekome nevaljao je zapravo stravicno brz s obzirom koliko si ljudi uopce moze priustiti takve televizore!lp

 

 

 Kako možeš bit siguran da će bit pristupačniji. Plasma televizori niti nakon deset godina nisu postali pristupačni. Imli su ih oni bogatiji dok su ostali kupovali CRT i LCD televizore. Nakon 5 godina OLED će i dalje biti egzotika dok ga ne ukinu odnosno zamjene nečim boljim.

12 godina
protjeran
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Plazma je "ukinuta" jer je trosila kao omanja elektrana oled panel nema veze s tom pricom zato sam siguran!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Stjepanj kaže...

Plazma je "ukinuta" jer je trosila kao omanja elektrana oled panel nema veze s tom pricom zato sam siguran!lp

 Znači po tebi svi televizori u budućnosti će biti OLED a LCD će ukinuti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 21:14 (zeroname).
12 godina
protjeran
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

od kud ti sad pak LCD u ovoj prici? jesi mozda uzimao LSD daj covjece ak ne kuzis tematiku nemoj rade nista komentirati!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018
Plazme nisu bile tako skupe. Sjećam da entry level Panasonic i Samsung od 42" bio oko 3000 kn, a kvaliteta slike šišala bilo koji LCD 2x skuplji. Panasonic S serija oko 6-7000, G serije 8-9000, V serije iznad 11000. Ali sve kvalitetom daleko iznad bilo kojeg LCD u tom rangu.
OLED postaju sve jeftiniji, a to je vidljivo iz primjera kad se jedan LG B7 nedavno mogao nabaviti za 11500. Nezamislivo prije godinu-dvije.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Oprosti ali 5 godina je cijela vjecnost. A da ne pricam da 4k sadrzaja ima samo netfilx i slicno, na ostale programe cemo cekat jos 5 godina. Sve u svemu sporo. A da ljudi nemaju novaca se ne slazem, kupuju se mobiteli po 7k kuna na ugovore od 2 godine, za to se kupi pristojan tv
6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Najluđe je što HTV u 2018 još uvijek ne emitira svoje programe u HD-u, a da ne spominjemo 4K, to još traže po Wikipediji šta je to uopće :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
njuznjuz kaže...
Da mislim da je 3 milijuna na globalnoj razini jako mala brojka. Zato kazem nije ni cudo kaj se samsung ne trudi ponudit oled tv, bolje im se fokusirat na mobitele. Po meni trziste tva bi moglo dosta narast, samo da hoce ponudit nesto bolje u krace vrijeme. Napredak je toliko spor da je dosta promijenit tv svakih 10 godina

Misliš da je mala brojka... Pa dobro, daj neke konkretne statistike ili nešto, ni brojka od 3 milijuna ni to što netko misli da je to malo mi baš ništa ne znači. Koliko se komada LCD televizora cjenovnog ranga u kojem su OLED-i proda godišnje? OLED ne postoji ispod 55 inča (znači, tu otpada jedno 80 % ukupnog tržišta televizora) i s obzirom na to da su isključivo u high-end segmentu otpada vjerojatno jedno 90 % od onih 20 % tržišta jer je rijetko tko spreman dati toliko para za televizor. Tako da ja fakat ne kužim po čemu je tri milijuna mala brojka.

Negdje sam našao brojku od 229 milijuna ukupno prodanih TV-a, tj. projekciju. Ako je moje baljezganje gore koliko-toliko inteligentno (što je upitno ), ukupan broj bi trebao biti oko 5 milijuna. Znači, OLED bi imao 40 % tog tržišta prošle godine.

 

Ako imaš konkretnije i inteligentnije brojke, bio bih zainteresiran da ih podijeliš s općom javnosti ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 13:14 (Mirko935).
13 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
nikonja kaže...
Najluđe je što HTV u 2018 još uvijek ne emitira svoje programe u HD-u, a da ne spominjemo 4K, to još traže po Wikipediji šta je to uopće :)

katastrofa da, osuđeni smo na 576i  

nedavno sam sastavio jedan mail na adresu HRT-a da sto oni misle kad ce HD na nase telkače, u 2018-toj smo evo vec skoro 4mj. dosta ljudi kupuje 4K telkače a kaj gledat na njima? Pretplata se uredno plaća a za kaj...

Odgovor je bio da je to velik kolač za pokrit cijelu RH al da rade na tome, 4K je isto bio postavljen kao pitanje no na to nema odgovora, to je vjerojatno SF za njih...

 

I eto kupis si ti 4K OLED od 16k+ kn, Netflix 4K plan je 12€ ak se ne varam a i u njemu ima nekolicina 4K sadrzaja, naravno bez HR titlova.

kaj bus dalje? kupovao 4K bluray diskove? Treba ti i player kaj ne? Skidao 50+gb po filmu i gledao preko cega?  

6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Negdje sam procito da samo 10 posto prodanih televizora kosta preko 1000 dolara. Al to nije zato jer ljudi nemaju para. Jednostavno ne nude nista posebno, dobar ti je tv star 10 godina. Oled nikad nece bit jeftin i zato nikad nece prec tih 10 posto. Dakle 3 milijuna tva je mala brojka, svi stanu u jedno skladiste
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Spike1983 kaže...
nikonja kaže...
Najluđe je što HTV u 2018 još uvijek ne emitira svoje programe u HD-u, a da ne spominjemo 4K, to još traže po Wikipediji šta je to uopće :)

katastrofa da, osuđeni smo na 576i  

nedavno sam sastavio jedan mail na adresu HRT-a da sto oni misle kad ce HD na nase telkače, u 2018-toj smo evo vec skoro 4mj. dosta ljudi kupuje 4K telkače a kaj gledat na njima? Pretplata se uredno plaća a za kaj...

Odgovor je bio da je to velik kolač za pokrit cijelu RH al da rade na tome, 4K je isto bio postavljen kao pitanje no na to nema odgovora, to je vjerojatno SF za njih...

 

I eto kupis si ti 4K OLED od 16k+ kn, Netflix 4K plan je 12€ ak se ne varam a i u njemu ima nekolicina 4K sadrzaja, naravno bez HR titlova.

kaj bus dalje? kupovao 4K bluray diskove? Treba ti i player kaj ne? Skidao 50+gb po filmu i gledao preko cega?  

Ja sam se zgražao 2009. kad sam kupio plazmu koliko malo HD programa je bilo u maxTV-u. Vidim na netu da je to još uvijek isto plus sportski kanali koji me uopće ne zanimaju. Katastrofa.

njuznjuz kaže...
Negdje sam procito da samo 10 posto prodanih televizora kosta preko 1000 dolara. Al to nije zato jer ljudi nemaju para. Jednostavno ne nude nista posebno, dobar ti je tv star 10 godina. Oled nikad nece bit jeftin i zato nikad nece prec tih 10 posto. Dakle 3 milijuna tva je mala brojka, svi stanu u jedno skladiste

Sorry, ali i dalje nisi ništa rekao. Kako je 3 milijuna OLED-a malo ako sam kažeš da je samo 10 posto prodanih TV-a preko 1000 dolara?

 

Nikad neće ni broj prodanih Porschea i Ferrarija biti preko 1 posto ukupno prodanih auta. Neće ni Miele vešmašina biti prodano koliko Electroluxovih kad su 3-4 puta skuplje a rade istu stvar. Nije li logično da high-end stvari u bilo kojem segmentu imaju relativno malen tržišni udio?

 

Uopće ne kužim što ti želiš reći ni po kojoj je logici to mala brojka...

6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom

Ajme jeste se zakacili. Znaci prva poruka mi je bila nije ni cudo da samsung niti ne pokusava se ubacit u proizvodnju oled tva, boli ih briga za 3milijuna prodanih, kolka je to mala zarada u odnosu na broj prodanih ekrana u mobitelima? Kaj se tice high end uredaja, mobiteli nemaju problem sa prodavanjem flagshipa. Daj molim te pogledaj razvoj mobitela zadnjih 10 godina, i tva. Pa tv je takav puz da je to tuzno. Od tih 3 milijuna vjerovatno pola odlazi na kafice, dvorane itd, znaci milju i pol kucanstava u cijelom svijetu uziva u oledu, velika brojka nema sta

10 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
njuznjuz kaže...

Ajme jeste se zakacili. Znaci prva poruka mi je bila nije ni cudo da samsung niti ne pokusava se ubacit u proizvodnju oled tva, boli ih briga za 3milijuna prodanih, kolka je to mala zarada u odnosu na broj prodanih ekrana u mobitelima? Kaj se tice high end uredaja, mobiteli nemaju problem sa prodavanjem flagshipa. Daj molim te pogledaj razvoj mobitela zadnjih 10 godina, i tva. Pa tv je takav puz da je to tuzno. Od tih 3 milijuna vjerovatno pola odlazi na kafice, dvorane itd, znaci milju i pol kucanstava u cijelom svijetu uziva u oledu, velika brojka nema sta

 

Sigurno ljudi kupuju OLEDe za birtije i dvorane  

 

Sa prodavanjem flagshipa se slažem. Dat 8000kn za flagship mobitel dok za te novce možeš dobit tek osrednji televizor je apsurd.

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Stjepanj kaže...

Samo za primjer 4k televizora je u 2013g bilo svega 3% sad su skoro ako ne i presli 50% udjela!

Tako ce najvjerojatnije biti i s Oled panelima jer s vremenom postaju sve pristupacniji kao i 4k!

Ovakakv razvoj koliko god nekome nevaljao je zapravo stravicno brz s obzirom koliko si ljudi uopce moze priustiti takve televizore!lp

 

 

 Ako si ljudi godišnje mogu priuštiti 223 milijuna iPhonea od 800-1000$ i 40 milijuna jednako skupih Galaxy S8 mobitela onda pričati o tome koliko ljudi si može priuštiti TV od 1500$ ili kako je 3 milijuna TV-a nekakva velika brojka je neozbiljno.

Pa više se onih 3D govana po višoj cijeni prodavalo nego OLED-a. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
gocc01 kaže...

Sigurno ljudi kupuju OLEDe za birtije i dvorane  

 

Sa prodavanjem flagshipa se slažem. Dat 8000kn za flagship mobitel dok za te novce možeš dobit tek osrednji televizor je apsurd.

hahaha, mene isto živo zanima tko je to toliko blesav i toliko bogat da u birtiju stavlja OLED

 

njuznjuz kaže...

Ajme jeste se zakacili. Znaci prva poruka mi je bila nije ni cudo da samsung niti ne pokusava se ubacit u proizvodnju oled tva, boli ih briga za 3milijuna prodanih, kolka je to mala zarada u odnosu na broj prodanih ekrana u mobitelima? Kaj se tice high end uredaja, mobiteli nemaju problem sa prodavanjem flagshipa. Daj molim te pogledaj razvoj mobitela zadnjih 10 godina, i tva. Pa tv je takav puz da je to tuzno. Od tih 3 milijuna vjerovatno pola odlazi na kafice, dvorane itd, znaci milju i pol kucanstava u cijelom svijetu uziva u oledu, velika brojka nema sta

Meni i dalje nije jasno što ti pokušavaš reći. 90+ % ljudi ne mari za kvalitetu slike dovoljno da bi 3-4 puta više platili TV. Plazma je potpuno nestala iz proizvodnje iako je po apsolutno svemu bila bolja od LCD-a. Samo i isključivo zato što ljudi uglavnom ne mare za kvalitetu i proizvođači su gurali LCD-e jer su jeftiniji za proizvesti.

TV je uređaj koji u osnovi ima jednu svrhu (tako da je razvoj prilično ograničen) i prosječna osoba ga koristi sat do dva dnevno. Mobitel je uređaj koji prosječna osoba uz sebe ima 24 sata dnevno plus što su momentalno trendy pa su i kvazi-statusni simbol i štajaznam, kao, full se razvijaju aka namjerno usporavaju tokom vijeka da moraš kupiti novi svakih dvije godine, podložni su daleko većem broju fizičkih oštećenja od padova i ostalih sranja, baterije se troše itd. Potpuno drugačija priča od TV-a tako da ti je usporedba apsolutno promašena.

 

edit: Uzmi u obzir i da u nekakvom prosječnom kućanstvu od 4 osobe trebaš minimalno 4 mobitela (koji svi mogu biti high-end, pa recimo dva i budu, ako se nema keša ima ropstvo kod operatera) i vjerojatno jedan "glavni" TV za dnevni boravak i jedan-dva manja (vjerojatno ispod 55") za spavaće sobe. I sad se oni trebaju usuglasiti (a eventualno je jednoj osobi dovoljno stalo do kvalitete) dati 2000 € za OLED ili 700 € za neki obični solidni LCD i 1300 € za putovanje za cijelu obitelj. Mo'š misliti kolika je šansa OLED-u u toj priči.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 14:12 (Mirko935).
8 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
Pa 3 milijuna 65+ inčnih tv ti je otprilike isto kao i kao 40 milijuna 6-inčnih mobitela. I nije da se konkurencija otima za samsungove samolede, apple im je praktično jedini vanjski kupac
Ja rekoh
6 godina
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Google proda u tri mjeseca 7 milijuna pametnih zvucnika od 400 dolara. O kakvoj dobroj prodaji oleda mi pricamo? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom

Meni i dalje nije jasno što ti pokušavaš reći. 90+ % ljudi ne mari za kvalitetu slike dovoljno da bi 3-4 puta više platili TV. Plazma je potpuno nestala iz proizvodnje iako je po apsolutno svemu bila bolja od LCD-a. Samo i isključivo zato što ljudi uglavnom ne mare za kvalitetu i proizvođači su gurali LCD-e jer su jeftiniji za proizvesti.

TV je uređaj koji u osnovi ima jednu svrhu (tako da je razvoj prilično ograničen) i prosječna osoba ga koristi sat do dva dnevno. Mobitel je uređaj koji prosječna osoba uz sebe ima 24 sata dnevno plus što su momentalno trendy pa su i kvazi-statusni simbol i štajaznam, kao, full se razvijaju aka namjerno usporavaju tokom vijeka da moraš kupiti novi svakih dvije godine, podložni su daleko većem broju fizičkih oštećenja od padova i ostalih sranja, baterije se troše itd. Potpuno drugačija priča od TV-a tako da ti je usporedba apsolutno promašena.

 

edit: Uzmi u obzir i da u nekakvom prosječnom kućanstvu od 4 osobe trebaš minimalno 4 mobitela (koji svi mogu biti high-end, pa recimo dva i budu, ako se nema keša ima ropstvo kod operatera) i vjerojatno jedan "glavni" TV za dnevni boravak i jedan-dva manja (vjerojatno ispod 55") za spavaće sobe. I sad se oni trebaju usuglasiti (a eventualno je jednoj osobi dovoljno stalo do kvalitete) dati 2000 € za OLED ili 700 € za neki obični solidni LCD i 1300 € za putovanje za cijelu obitelj. Mo'š misliti kolika je šansa OLED-u u toj priči.

 Pa evo sam si si odgovorio zasto ljudi ne kupuju i zasto ih je malo prodanih. nedavno je i telefon sluzio samo za zvanje, sad sluzi za sve ostalo, tek onda za zvanje... tv ima mogucnosti ali je ostao nepromjenjen godinama i zato ga ljudi ne kupuju. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
njuznjuz kaže...

Google proda u tri mjeseca 7 milijuna pametnih zvucnika od 400 dolara. O kakvoj dobroj prodaji oleda mi pricamo? 

 7 milijuna pametnih zvučnika ukupno što uključuje i one od 50, 120 i 400 dolara. Za dvije godine će svi shvatiti da je to totalna glupost i do 2025. će prodaja pametnih zvučnika biti ravna nuli.

njuznjuz kaže...

 Pa evo sam si si odgovorio zasto ljudi ne kupuju i zasto ih je malo prodanih. nedavno je i telefon sluzio samo za zvanje, sad sluzi za sve ostalo, tek onda za zvanje... tv ima mogucnosti ali je ostao nepromjenjen godinama i zato ga ljudi ne kupuju. 

Ok, ali što se točno novo može izmisliti na televizoru? Imaš danas Smart TV, Netflix, čuda. Ali to imaju i oni od 4 i OLED-i od 15+ hiljada kuna. Jedina prednost OLED-a je kvaliteta prikaza, a to je većini, kako smo ustanovili, nedovoljno važno.

Btw, prodaja OLED TV-a raste 50-100 % godišnje. Kako točno to nije dobar rezultat?

6 godina
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Rast od 100 posto je super, al bas zato je tako velik, jer je prodano malo komada

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom 2018

Smart tv je sve samo ne smart. Nadao sam se prije da ce apple mozda promjenit igru sa svojim tv-om al jbg odustali su

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG će dominirati tržištem OLED TV-a i tijekom
njuznjuz kaže...

Rast od 100 posto je super, al bas zato je tako velik, jer je prodano malo komada

Ako ti tako kažeš.

njuznjuz kaže...

Smart tv je sve samo ne smart. Nadao sam se prije da ce apple mozda promjenit igru sa svojim tv-om al jbg odustali su

Ali Apple... lol. Da ga j* je više smart nego smart speaker. Što bi točno trebao imati jedan televizor da zadovolji tvoje potrebe i želje?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice