MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponašati n

poruka: 5
|
čitano: 3.418
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponašati n".
16 godina
offline
MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponašati n

Jako interesantno i siguran sam da će jednog dana to riješiti ali do tada će proći još dosta vremena.
Jednom prilikom sam vozio bicikl po bic. stazi i s lijeve strane naprijed vidim pješaka. S desne strane tri trake u jednom smjeru, nema zebre ni blizu ali iz nekog razloga osjetim da će pješak bez gledanja skrenuti desno pod 90° i ravno na mene - i točno tako je i bilo. Inače bez problema prođem pored pješaka, pretpostavljam da je nešto u govoru tijela pješaka dalo naslutiti da će napraviti takvu glupost i podsvjest je reagirala, ali kako to pretočiti u algoritam?

Naravno da bi i autonomno vozilo moglo zbog sigurnosti usporiti i pratiti poteze pješaka ali predvidjeti ovakvu reakciju... Ne znam baš.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponašati n

Za tak nesto ce trebat real umjetna inteligencija, a ne kuckanje koda... 

Dok Musk ne uspije Neuralinkom povezat ljudski mozak da upravlja racunalom - sumnjam da ce ista korisno osmislit, doduse nadam se da Neuralink nece uspjet jer sto "napredniju" tehnologiju imamo kao covjecanstvo sve vise tonemo.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponašati n

 

samo što prije uvesti autopilote i umjetnu inteligenciju, smanjit će broj nesreća deset puta minimum. Kad seljačini daš vozačku to je kao da si mu dao dozvolu za ubijanje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponaša
Cansee kaže...

 

samo što prije uvesti autopilote i umjetnu inteligenciju, smanjit će broj nesreća deset puta minimum. Kad seljačini daš vozačku to je kao da si mu dao dozvolu za ubijanje.

 Je, danas je velesilama koje mogu financirat takve projekte fakat u fokusu da sacuvaju ljudske zivote :D

Truth in engineering.
9 godina
offline
Re: MIT-ov sustav predviđa kako će se drugi ponaša
Batista kaže...
Cansee kaže...

 

samo što prije uvesti autopilote i umjetnu inteligenciju, smanjit će broj nesreća deset puta minimum. Kad seljačini daš vozačku to je kao da si mu dao dozvolu za ubijanje.

 Je, danas je velesilama koje mogu financirat takve projekte fakat u fokusu da sacuvaju ljudske zivote :D

 

a slažem se da nije sad to neki glavni cilj, ali ipak su svi u prometu, i najveći moćnici i njihova djeca i svi. Jebiga jedino će osiguranja popušit

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice