Noć kad sam vidio klingonske sise

poruka: 151
|
čitano: 37.614
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noć kad sam vidio klingonske sise".
14 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Ko što već rekoh na forumu, meni su pak obje serije prilično gledljive.
Da imam zamjerki - imam, no ako mogu birat između frustracije detaljima ili sreće što imam što za gledat,

uvijek ću izabrat ovo drugo :)

A kad se već dodaklo zadnje epizode STD-a:
Odu na klingonski brod odradit stealth misiju, a one sonde brte svijetle ko Betlehem i blipaju sve u 16, mogli su im i stalak još malo povećat da se još bolje vide.

Jedino što mi u ST serijalu malo smeta je to što nikako da prikažu pravi uzrok rata između Federacije i Klingonaca:.
Legenda kaže da je keptnu full smetalo što je klonja uvijek zauzeta, a kad već imaju teleport...
Pa je ćifu O'Brajenu rekao: "Mejkitso!"
Ovaj je rekao može treba mi jedno tjedan, dva, a kako se kapetanu full sralo reko mu je imaš 10 minuta!
I fakat je uspio. Od tada više nitko nije išo na WC već je teleport rješavao stvar.
Dok se jednom teleportirani paket nije razljepio po šoferšajbni klingonske krstarice koja je bila klokana u blizini...

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
McS kaže...

Ovaaaj, po ST kanonu, warp 10 je svebrzina - brz prelazak iz jedne točke svemira u drugu za vrlo malo vremena, što nije moguće pod nižim warp "brzinama". A i to su ukomplicirali u Voyagerovoy epizodi "Treshold" (S02E15)...

 Jel to ono kad su se Paris i Janeway sparili u obliku nekakvih svemirskih guštera? 

10 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Sviđa mi se tekst od Drage. Osvrt se bazira na to da današnji Star Trek nema ništa revolucionarno u sebi, nikakva avangarda, nikakva naznaka boljeg svijeta od sumorne zbilje. 

Da ste čitali ranije tekstove od Drage znali bi da je on veliki ljubitelj SF, te znanosti i da kada piše svoje tekostove ne piše, eto samo da piše, nego isti imaju podlogu, glavu& rep. Zna čovjek o čemu piše. 

 

Današnji kinematografija, filmska kritika, sve je nekako omakanilo, nema danas nekakve ideje kako bi budući svijet trebao izgledati u nekoj svojoj boljoj varijanti.

Nisam gledao aktualni Star Trek, niti imam velike želje za tim nakon Dragine kritike, jer ako 45 minuta provedem uz TV, to treba biti nešto kvalitetno da mene oraspoloži da mogu u budućnost gledati sa optimističnim i vedrim pogledom, a ne da gledajućuji nečiju glumu u stvari gledam HRT & onu Krišto koja hvali Trumpa....

 

Sviđa mi se spominjanje Alan Forda, ne zaboravnog stripa, upravo na jugoslavenskom prostoru, jer život je tu nekad fakat bio kao iz toga stripa....

 

 

Vidim da su neki spominjali P.Raosa. Da, eh, mnogi će možda pomislit da je prešao na desnicu, al' nije baš tako ...on je i dalje ostao ljevičar, al' je u posljednjem referendumu naroda bio na drugoj strani barikade....Desničari će se razočarati u njega, kada čuju njegova razmišljanja o Glavašu ili pak Gotovini....

 

Gay su super, a ne samo O.K., ali danas nam upravo treba onaj pravi antirasistički Star Trek koji širi međuglatičku ljubav između svih onih koji su drugačiji....Jer, živimo u vremenima kada se mnogi kunu u ljubav prema bogu, domovini, obitelji, čovjeku, bla, bla, bla...a, prvom prilikom bi i zbog banalnijeg razloga zgazili onog koji ne ulazi u kanone njihov dilera zagrobnog života...

 

Da je drugačiji svijet  moguć upravo pokazuje kanadski šef države....

 

Živjela Revolucija, dole kontrarevolucija!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
3 8 hvala 0
15 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

.. gledam, klikam.. pa čak i čitam, no nigdje sisa ni za lijek :) o komučemu? ... SFu i logici bolivuda? O ženkama i captansobviusima?

Ah, bit će kriza srednjih godina.. dok zreli (čitaj funkcionalni) muškarci, osim schwepsa znaju gdje se sise traže. Ne u ST serijalu, pa ni u ovim temama, mada naslov sugerira :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

jos uvijek ovog pzkpwf niste zaposlili?

stvarno jos nitko nikad nije vidio veci trud.. dajte mu bar neku pocasnu medalju, zasluzio je barem to

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Možda klingonsku sisu........ ?
Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Kako je krenulo možda uskoro vidimo i klingonski k.. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlueMax kaže...

 Bez uvrede, naravno, pogledaj koji su najgledaniji filmovi 2017, 2016, 2015... i što imaju zajedničko (skoro svi su krajnji produkt probave).

 

Drago je govorio, a ja odgovorio, o listama popularnosti. Od filmova trenutno je prvi Thor - Ragnarok.

 

Što se tiče The Orville, meni je serija ok, jednako kao što mi je i Discovery ok. Ni u jednoj ni u drugoj ne namjeravam tražiti neki umjetnički pečat ili dublji smisao. Orville ima dobar humor, Discovery dobru akciju i to je to.

Rottentomatoes i njihove ocijene neću komentirati ali kad smo već kod SF-a pogledaj njihovu listu najbolje ocijenjenih SF filmova u povijesti. Ako ti se ne da, reći ću ti samo da im je Gravity (jedan od najglupljih filmova koje sam ikad gledao) na 4. mjestu a na prvom Mad Max i to Furry Road.

 

To što se serije, filmovi, glazba... rade za publiku stoji, no isto tako stoji i da se meni može ne sviđati ono što se 90% drugih ljudi sviđa. Da imam pravo iznijeti svoje mišljenje koje je rezultat moga ukusa a ne želje da se izdvajam iz mase. Primjer toga ti može biti činjenica da su Severina i Rozga najprodavaniji hrvatski glazbenici, da mogu napuniti stadion, a jedan Matija Dedić ne može ni malo veću birtiju. Ti stvarno misliš da su svi oni koji su u toj birtiji tu kako bi se izdvajali iz mase. Da im se više sviđa Rozga ali ih je to stid reći?

 

 

 

 

Drago je spomenuo samo kako je na listi popularnosti Orville pretekao Discovery, sto je po  meni dobar pokazatelj kako publika razmislja.

Posjetitelji Rottentomatoesa (kao uostalom  i biracko tijelo Kodi lista) su mladji ljudi i shodno tome realno je za ocekivati da takve liste su relevantne za filmove od 90tih na ovamo (ocekivati visoko mjesto za npr. The Birth of a Nation je potpuno promaseno).

 

I za kraj,

Kad si cuo da obozavatelji Rozge,Severine ili bilo kojeg pjevaca/ica lakih nota seru po publici Matije Dedica?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 7:56 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...

 

 

 

 

Drago je spomenuo samo kako je na listi popularnosti Orville pretekao Discovery, sto je po  meni dobar pokazatelj kako publika razmislja.

Posjetitelji Rottentomatoesa (kao uostalom  i biracko tijelo Kodi lista) su mladji ljudi i shodno tome realno je za ocekivati da takve liste su relevantne za filmove od 90tih na ovamo (ocekivati visoko mjesto za npr. The Birth of a Nation je potpuno promaseno).

 

I za kraj,

Kad si cuo da obozavatelji Rozge,Severine ili bilo kojeg pjevaca/ica lakih nota seru po publici Matije Dedica?

Kakve veze ima starost filma s starošću publike? Posjetitelji Rottentomatoesa su totalni idioti kad za najbolji SF film mogu izabrati Mad Max - Fury Road ne samo jer se taj film po ničemu ne može uspoređivati s velikanima SF-a nego zato jer to i nije SF. Ako ga nekim čudom gurnemo u SF onda su i ostali Mad Maxovi SF a Furry Road nema što tražiti pored jedinice i dvojke.

Naravno, opet govorimo o subjektivnom doživljaju jer se filmovi drugačije i ne mogu uspoređivati. Zarada, gledanost, liste popularnosti...sve nam to govori kako je Justin Bieber veći od Pavarottija, Severina od Dedića a Transformersi 4 od Kuma.

 

Za kraj, ne družim se s takvima, osim što sam jedan primjerak oženio i sere li ga sere. Doma pomažu slušalice, u autu ništa ne pomaže.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
ddarknessfairyy kaže...

"Formalno gledano, serija na velika vrata uvodi likove koji su otvoreno homoseksualne orijentacije, što je kao (u 2017.?) „revolucionarno“ i mutne federacijske kapetane i gore navedene – klingonske sise, a sve bez ikakve stvarne veze s radnjom."

 

 

Meni je od činjenice kako je homoseksualnost "revolucinarna" u 2017 fascinantnije to kako nam pokušavaju te homoseksualne likove predstaviti kao revolucionarne u radnji koja je smještena u 23 stoljeće. Pa majke ti mile do sad smo gledali likove koji su imali 15 života i bili malo muško malo žensko, veze između tekućina koje se pretvaraju u ljude, zatelebane androide i holograme i sad bi nam trebalo bit fascinantno kako se 200 godina u budućnosti dva frajera pale jedan na drugoga. Neš ti revolucije.  

 Samim time što si to zamjetio i što se 50% komentara svodi na to kako je to svima normalno, ali nije normalno govori o tome da to stvarno je revolucionarno, drukčije i van standarda. Recimo nitko se ne čudi i komentirao što žene nose hlače. Jel tako? Zato što to danas više nije ni čudno ni revolucionarno ni šokantno. Isto se tako nitko ne čudi što su žene prikazane u ulogama kapetana i pokretača radnje. Zato što to danas nije ni revolucionarno ni šokantno. Također se nitko ne čudi ni crncima da isto tako imaju zapažene, glavne, odgovorne uloge ili da glume likove kojima se pridodaju te karakteristike.

 

Ali dva ped... očito jesu i šokantni i revolucionarni. Ista stvar je i sa paradama i sl. pokretima. Kada će forsiranje određenih pojava postati nepotrebno? Tada kada postane irelevantno i nezapaženo. 

 

Kad se prva parada u splitu održi, a da nitko ni ne zna da je bila onda će ona postat nepotrebna. Također će i forsiranje homoseksualnih osoba postat nepotrebno kada ljudi uopće na filmu ili seriji ne budu to registrirali kao nešto čudno ili šokantno.

 

Znači na brodu Discovery nitko ne bi ni primjetio da se u pozadini neka dva statista muško i žesnko drže za ruke ili ljube. Isto tako nitko ne bi pridodavao nikakvu važnost da recimo imamo ljubavnu stranu priče između recimo muške i ženske osobe. No kad su u pitanju dva muškarca onda je to i dalje valjda normalno i u 2017. uobičajeno, ali imamo 20 strana foruma o tome kako je to nepotrebno forsiranje nečega što je očito svima sasvim normalno.

 

Hoćemo imat i 20 strana normalnog, ali nepotrbno forsiranog poljubca crnkinje i bijelca? Ali nismo rasisti, samo ne razumijem čemu forsiranje tih međurasnih odnosa. Ali stavrno nije da imam nešto protiv samo ne razumijem zašto ne mogu staviti dvoje bijelih osoba da se ljube nego nas nepotrebno bombardiraju i opterečuju s nečim što je danas normalno, a gdje neće biti za 500 godina u budućnosti. Normlano je i uobičajeno, ali imam neopisivu potrebu istaknuti svima kako je to i dalje meni normalno i uobičajeno. Ali isto tako ne želim znati ništa o tome i ne želim da se prikazuje jer je to, eto normalno. Jer eto normalno i uobičajeno je uvjek galvna vijest. Dnevnik većinu vremena svaki dan nabraja da je petak došo nakon četvrtka i da će sutra navjerojatnije biti subota. 

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlueMax kaže...

Kakve veze ima starost filma s starošću publike? Posjetitelji Rottentomatoesa su totalni idioti kad za najbolji SF film mogu izabrati Mad Max - Fury Road ne samo jer se taj film po ničemu ne može uspoređivati s velikanima SF-a nego zato jer to i nije SF. Ako ga nekim čudom gurnemo u SF onda su i ostali Mad Maxovi SF a Furry Road nema što tražiti pored jedinice i dvojke.

Naravno, opet govorimo o subjektivnom doživljaju jer se filmovi drugačije i ne mogu uspoređivati. Zarada, gledanost, liste popularnosti...sve nam to govori kako je Justin Bieber veći od Pavarottija, Severina od Dedića a Transformersi 4 od Kuma.

 

Za kraj, ne družim se s takvima, osim što sam jedan primjerak oženio i sere li ga sere. Doma pomažu slušalice, u autu ništa ne pomaže.

 

Lista popularnosti nam ne govori o velicini umjetnika, nego da je Justin Bieber popularniji od Pavarottija, Severina od Dedica, sto je tocno..., naime zato se i zove lista popularnosti. Ne razumijem gdje je tu problem?

Ne znam po kojoj osnovi se univerzalno moze definirati velicina umjetnika/umjetnosti, niti zelim ulaziti u to, jer koliko vidim slazemo se da je to stvar subjektivnog dozivljaja.

Starost publike itekako ima veze. Krenuti cu od sebe i reci kako niti jedna pjesma u posljednjih 20tak godina mi nije usla niti u osobnih top 1000, sto ne znaci da su novije pjesme sranje, a ljudi koji ih slusaju idioti, nego znaci samo da sam stari prdonja koji ocito nije shvatio smjer i znacenje moderne glazbe. Isto vrijedi i obrnuto, vecina mladje generacije ne moze shvatiti kontekst vremena kada su stariji filmovi snimani i samim time su zakinuti za dobar dio dozivljaja.

 

Tvoj privatni zivot ne zelim komentirati.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...

 

 

 Najbolji filter kvalitete je vrijeme. U sadašnjem trenutku je vrlo nezahvalni komentirati kavalitetu, a pogotovo kvalitetu umjetnosti. Ali vrijeme je jako dobar filter i vrlo često se pomoću njega dobiju izrazito neočekivni rezultati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 10:15 (BlackDog22).
11 godina
online
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlueMax kaže...

Za kraj, ne družim se s takvima, osim što sam jedan primjerak oženio i sere li ga sere. Doma pomažu slušalice, u autu ništa ne pomaže.

 ne družiš se s takvima, ali si jedan primjerak oženio... 

hebote, pa to je kao da izbjegavaš titanij jer si alergičan na njega i onda si ugradiš umjetni kuk od titanija 

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Stric_Jura kaže...

@sudec Strah

 

McCarthy je bio u pravu?

 

ajd molim te, nemoj mi ne rvacki antikomunizam prodavat, mašući ekspresivno u cirkuskoj verziji križanja pravovjernog katolika...

 

jedan moj frend koji je malo previše ufuran u skrivenu moć UDBE danas u Hrvatskoj, ima pravo kad veli da je u Hrvatskoj na platnom spisku UDBE bilo 20-ak tisuća...

 

danas ih 16.314 prima mirovinu !?!

 

Ali dam se kladiti da ih najveći dio sad jesu tvrdi, državotvroni Rvati-katol'ci (znam za jednog lokalnog koji je izdao samopromocijsku knjigu o sebi među ostalim kako dočekuje Papu)....  

 

 

Ako nisi uspio razumjeti, mogao si pitati: da, točno, ako je Spock komunjara, onda je to indicija da je McCarthy možda bio u pravu. Što se tiče ostatka, heh, uvijek je zabavno čitati kako se jugoslavenski šovinisti pokušavaju rugati "'državotvornim 'Rvatima katolicima", iako istovremeno neutješno plaču za državom koja 45 godina nije imala izbore, koja je bila opredmećenje Orwellove "Životnjske farme" i u kojoj su laž, krađa i prijevara bile način života.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

...koja je bila opredmećenje Orwellove "Životnjske farme" i u kojoj su laž, krađa i prijevara bile način života.

 

 

 

 ...za razliku od danas?

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlueMax kaže...
ne družim se s takvima, osim što sam jedan primjerak oženio i sere li ga sere. Doma pomažu slušalice, u autu ništa ne pomaže.

Oprosti, ali možda si o tome trebao razmišljati prije negoli si rekao "da" i potpisao.

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

 iako istovremeno neutješno plaču za državom koja 45 godina nije imala izbore, koja je bila opredmećenje Orwellove "Životnjske farme" i u kojoj su laž, krađa i prijevara bile način života.

 

 

 

 Lazes Melita.

Ima nas i starijih ovdje koje ne mozes muljati.

 

99% posto ljudi koje "rvati i katolici" trpaju u kos jugonostalgije uopce nije nostalgicno za drzavom, nego za sistemom.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
BlackDog22 kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

...koja je bila opredmećenje Orwellove "Životnjske farme" i u kojoj su laž, krađa i prijevara bile način života.

 

 

 

 ...za razliku od danas?

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje kako moraš živjeti, što smiješ govoriti i u što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje 1.kako moraš živjeti, 2.što smiješ govoriti i u 3.što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

 

1. zabrenjen je ustavom istospolni brak

2. vikni ""HDZ lopovi! Lopine!" pa mi reci kako si prosao

3. srecom pa vjeronauk nije uguran u skole tek toliko da se stigmatiziraju ono nekoliko djece koje ne pohadja vjeronauk.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 11:30 (syncmaster245b).
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje 1.kako moraš živjeti, 2.što smiješ govoriti i u 3.što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

 

1. zabrenjen je ustavom istospolni brak

2. vikni ""HDZ lopovi! Lopine!" pa mi reci kako si prosao

3. srecom pa vjeronauk nije uguran u skole tek toliko da se stigmatiziraju ono nekoliko djece koje ne pohadja vjeronauk.

 

 Pernar je u saboru nosio HDZ lopine majicu, pa mu nisu ništa napravili

 

 

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

 iako istovremeno neutješno plaču za državom koja 45 godina nije imala izbore, koja je bila opredmećenje Orwellove "Životnjske farme" i u kojoj su laž, krađa i prijevara bile način života.

 

 

 

 Lazes Melita.

Ima nas i starijih ovdje koje ne mozes muljati.

 

99% posto ljudi koje "rvati i katolici" trpaju u kos jugonostalgije uopce nije nostalgicno za drzavom, nego za sistemom.

 

 

Prepoznao si se? Nema praktične razlike. Jugoslavija nije propala samo zbog velikosrpstva, nego i zbog "sistema" zbog kojeg je bankrotirala još negdje u 1970-tima. Usput, može se reći da ovo zapravo ima sveze s temom, jer Galić ubacio Spocka komunjaru :-)

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Jack Sparrow kaže...
syncmaster245b kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje 1.kako moraš živjeti, 2.što smiješ govoriti i u 3.što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

 

1. zabrenjen je ustavom istospolni brak

2. vikni ""HDZ lopovi! Lopine!" pa mi reci kako si prosao

3. srecom pa vjeronauk nije uguran u skole tek toliko da se stigmatiziraju ono nekoliko djece koje ne pohadja vjeronauk.

 

 Pernar je u saboru nosio HDZ lopine majicu, pa mu nisu ništa napravili

 

 

 Pernar ima zastupnicki imunitet.

Referirao sam se na Marka Starčića

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

Prepoznao si se?

 

Apsolutno!

 

Judg3 Dr3dd kaže...
nego i zbog "sistema" zbog kojeg je bankrotirala još negdje u 1970-tima.

 

Vidim, nije ti strana mitomanija.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 11:46 (syncmaster245b).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

 

 

 

 Zbog svih tih sposobnih i savjesnih kultura laži, prevara i krađi je izraženija nego nikad, a sve ove rvatine jednakije od drugi redovito hvataju po stranim državama ili u pokušajima prelaska granice...bit će da je sveta vodica tamo oko '90-'91 bila nešto pokvarena jer nema čovjeka koji je taman u to vrijeme otkrio boga i katoličku crkvu, a da ga danas ne snima USKOK. 

 

Il je to ili je '94-'95 boja na novim članskim sikaznicama HDZ-a bila puna olova...

14 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise

Sa Klingonski sisa na USKOK i HDZ, why and how??

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje kako moraš živjeti, što smiješ govoriti i u što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

 Ovo je vrlo vjerovatno najgluplja stvar ikad izrečena na internetu. Čestitam.

15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
x18x05x kaže...

Sa Klingonski sisa na USKOK i HDZ, why and how??

 

Govorim za sebe:

Zato jer sam idiot sto se jos uvijek dadem isprovocirati na gluposti.

 

Vjerujem da necemo dugo cekati Dragu i metlu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
neaktivan
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
lllnuclearlll kaže...
McS kaže...

Ovaaaj, po ST kanonu, warp 10 je svebrzina - brz prelazak iz jedne točke svemira u drugu za vrlo malo vremena, što nije moguće pod nižim warp "brzinama". A i to su ukomplicirali u Voyagerovoy epizodi "Treshold" (S02E15)...

 Jel to ono kad su se Paris i Janeway sparili u obliku nekakvih svemirskih guštera? 

 Nažalost, jeste...

Sve je dobro, osim onoga što nije...
12 godina
offline
Noć kad sam vidio klingonske sise

Ali jesu li bili iste boje gušteri ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Noć kad sam vidio klingonske sise
syncmaster245b kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...

 

Da, za razliku od danas. Kada nema službene vladajuće ideologije koja ti propisuje 1.kako moraš živjeti, 2.što smiješ govoriti i u 3.što moraš vjerovati, nego je to stvar tvojih osobnih izbora, odluka, savjesti i sposobnosti. Istina, SJW nas pokušavaju vratiti u Goolag, ali ne bu išlo :-)

 

 

 

 

1. zabrenjen je ustavom istospolni brak

2. vikni ""HDZ lopovi! Lopine!" pa mi reci kako si prosao

3. srecom pa vjeronauk nije uguran u skole tek toliko da se stigmatiziraju ono nekoliko djece koje ne pohadja vjeronauk.

 

Ti ili nisi živio u Jugoslaviji, ili si bio premlad. "Istospolni brak" nije brak, nego kako to kaže zakon "životno partnerstvo", praktično gotovo izjednačeno s brakom. HDZ-u (i svima drugima) svaki dan "vičem" što god ih ide već desetljećima, ali ne kao infantilni luzeri na Fakebooku ili ulici, nego gdje treba i kako treba... i gle' čuda, ništa mi se nije dogodilo. Vjeronauk je izborni, neobvezni školski predmet. "Stigmatizacija" je ovdje samo osobni osjećaj, prouzrokovan neutješnom tugom za državom u kojoj se nije radilo na temelju osjećajćića, nego su stvarno postojale evidencije tko ide u crkvu.

 

 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice