Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

poruka: 19
|
čitano: 4.578
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže ".
6 godina
offline
Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

Malo mi je 12...s obzirom da je desetka....2x10GB bi bilo bolje

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

Upsssssss, ako je ovo najava za dolaske gadgeta za 2019, hoće li to biti dostatno iz a 2020 ?!?! 

Igrom slučaja, imam neka saznanja, koja baš i nisu na nekim prečvrstim nogicama, da se kroz mala vrata naveliko uvode i 5G mreža i potrebita infrastruktura. 

I tako pitam ja prijatelja, koji je "u cijelu priču usko povezan", tko će guštati benefite 5G mreže, dobivam odgovor; "veliki igrači" ?!?! 

 

Pa se ja "pitam glasno, na sav glas", ako je uvodna politika takva, samo za velike igrače, tko i zbog čega ima interesa uzeti 5G mobilni gadget, ako za malog čovjeka bi takva tarifa bila "zabranjena/nedostižna"?!?! 

 

Ili moj prijatelj ipak nema dobre informacije, iz prve ruke  ?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ATJLučko kaže...

Upsssssss, ako je ovo najava za dolaske gadgeta za 2019, hoće li to biti dostatno iz a 2020 ?!?! 

Igrom slučaja, imam neka saznanja, koja baš i nisu na nekim prečvrstim nogicama, da se kroz mala vrata naveliko uvode i 5G mreža i potrebita infrastruktura. 

I tako pitam ja prijatelja, koji je "u cijelu priču usko povezan", tko će guštati benefite 5G mreže, dobivam odgovor; "veliki igrači" ?!?! 

 

Pa se ja "pitam glasno, na sav glas", ako je uvodna politika takva, samo za velike igrače, tko i zbog čega ima interesa uzeti 5G mobilni gadget, ako za malog čovjeka bi takva tarifa bila "zabranjena/nedostižna"?!?! 

 

Ili moj prijatelj ipak nema dobre informacije, iz prve ruke  ?!?! 

 Kao da čitam poruke usera s nickom "neprijatelj" iz friške teme ovjde na BUG-u o prisluškivanju iphonea...

 


Svi polako nadograđuju mreže za 5G. Pogledaj Verizon u Americi.

 

I EU ima svoj akcijski plan: "The roadmap sets out several measures to guarantee a coordinated approach among all EU Member States to make 5G accessible to all by the end of 2020.

5G will provide wireless broadband services at Gigabit speeds well above 10 Gigabits per second, latency below 5 milliseconds and the capability to exploit any available wireless resources and to handle millions of connected devices simultaneously. 5G clears the road for innovative solutions in the public safety sector."

 

Nemam pojma koji su to veliki igrači i kako bi se nekakve tarife zabranile "malom čovjeku". Čemu uvoditi nešto ako na tome ne možeš zaraditi?

 

Prvi mobiteli koji podržavaju 5G su na tržištu i na sreću nisu ništa skuplji od ranih mobitela koji su podržavali 4G. Druga priča će biti sa Samsungom, Appleom i ostalim i inače skupim mobitelima.

10 godina
neaktivan
offline
Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

8 GB ode za njihov neoptimizirani sofrware... 

Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ATJLučko kaže...

I tako pitam ja prijatelja... tko će guštati benefite 5G mreže...

 ti nećeš na svojem ajfonu od 12.000 kuna sigurno 

ništa zato, kad ti istekne trogodišnji kredit kod tcoma moći ćeš uzeti neki napredniji mobač, samo gledaj uzet neki koji neće zastarjeti i prije nego je izašao 

 

8 godina
offline
Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

Sto se mene tiće, ugrabio bi rađe Mi mix 3  :)

 

 

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ATJLučko:

Veza ti ima sasvim korektne informacije. Iako mi svi volimo više, brže, jače, 5G običnom korisniku mobitela ne donosi ništa novo, neviđeno. Internet je obična pajpa kroz koju nešto teče. Nas korisnike zanima tlak i količina koji možemo potrošiti u jedinici vremena. 4g tehnički ima dovoljno brzine za sve trenutno zamislive potrebe, sada i dugo godina unaprijed. Latencije su odlične, malo bolje će dobro dobro doći jednom promilu jednog promila čudaka koji igraju multiplejer pucačine preko mobitela. 5g će pomoći operaterima da s manje resursa pokriju više korisnika i s vremenom će to dovesti do nešto manjih cijena interneta. Tko god misli da će netko na 5g temeljiti autonomne automobile i slične proizvode je totalno i nepovratno sišao s uma. Naravno, to ćemo platiti skupljim mobitelima koji će biti potrebni za podršku nove tehnologije.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Zaista ne kužim vise kamo sve to ide, sa 12 GB većina radnih stanica vise ne zna sto bi, a uopće ne sumnjam da ni tih 12 neće biti dosta za S10 da radi bez problema. Gdje su ona doba kad se na par disketa moglo staviti cijeli IDE, a programeri su optimiziraju svoj kod?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
picajzla0707 kaže...
ATJLučko kaže...

I tako pitam ja prijatelja... tko će guštati benefite 5G mreže...

 ti nećeš na svojem ajfonu od 12.000 kuna sigurno 

ništa zato, kad ti istekne trogodišnji kredit kod tcoma moći ćeš uzeti neki napredniji mobač, samo gledaj uzet neki koji neće zastarjeti i prije nego je izašao 

 

Otom potom 

 

Više brinete kolega za “moje novce i probleme” od svojih, a to nije sasvim normalno 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ATJLučko kaže...
picajzla0707 kaže...
ATJLučko kaže...

I tako pitam ja prijatelja... tko će guštati benefite 5G mreže...

 ti nećeš na svojem ajfonu od 12.000 kuna sigurno 

ništa zato, kad ti istekne trogodišnji kredit kod tcoma moći ćeš uzeti neki napredniji mobač, samo gledaj uzet neki koji neće zastarjeti i prije nego je izašao 

 

Otom potom 

 

Više brinete kolega za “moje novce i probleme” od svojih, a to nije sasvim normalno 

 nema tu otompotom, tvoj ajfon nema podrške za 5g i to ti je to

guštanje u benefitima 5g mreže buš platil u obliku novog ajfona, ovaj tvoj je jednostavno zastario i prije nego si ga kupio

 

ne brinem kolega ja za tvoje nofčeke, samo malkice podjebavam 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 15:08 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Feudalac kaže...
Latencije su odlične, malo bolje će dobro dobro doći jednom promilu jednog promila čudaka koji igraju multiplejer pucačine preko mobitela. 5g će pomoći operaterima da s manje resursa pokriju više korisnika i s vremenom će to dovesti do nešto manjih cijena interneta. Tko god misli da će netko na 5g temeljiti autonomne automobile i slične proizvode je totalno i nepovratno sišao s uma. Naravno, to ćemo platiti skupljim mobitelima koji će biti potrebni za podršku nove tehnologije.

 1.) "da s manje resursa pokriju više korisnika " - hm, hm, zar im neće trebati više gušće raspoređenih baznih stanica*

2.) "i s vremenom će to dovesti do nešto manjih cijena interneta" - neće. Jer operateri neće spuštati cijene ako ne moraju. Kriza 2008. ih je jedina natjerala na to, ali ništa nakon toga.

3.) "Tko god misli da će netko na 5g temeljiti autonomne automobile i slične proizvode je totalno i nepovratno sišao s uma" - ne bih se kladio da neće jer je plan imati milijune drugih IoT uređaja spojenih putem 5G

4.) "Naravno, to ćemo platiti skupljim mobitelima koji će biti potrebni za podršku nove tehnologije." - samo u početku. A možda ni tada. Jer Xiaomi Mi Mix3 nudi podršku za 5G, a jeftiniji je od nekh razvikanih mobitela s podrškom na 4G.

 

 

 

8 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ridealong kaže...

 1.) "da s manje resursa pokriju više korisnika " - hm, hm, zar im neće trebati više gušće raspoređenih baznih stanica*

2.) "i s vremenom će to dovesti do nešto manjih cijena interneta" - neće. Jer operateri neće spuštati cijene ako ne moraju. Kriza 2008. ih je jedina natjerala na to, ali ništa nakon toga.

3.) "Tko god misli da će netko na 5g temeljiti autonomne automobile i slične proizvode je totalno i nepovratno sišao s uma" - ne bih se kladio da neće jer je plan imati milijune drugih IoT uređaja spojenih putem 5G

4.) "Naravno, to ćemo platiti skupljim mobitelima koji će biti potrebni za podršku nove tehnologije." - samo u početku. A možda ni tada. Jer Xiaomi Mi Mix3 nudi podršku za 5G, a jeftiniji je od nekh razvikanih mobitela s podrškom na 4G.

 

 

 

 1. 5G nudi bolju iskoristivost spektra. Visoke frekvencije i velika brzina će biti dostupni samo u ekstra gusto naseljenim područjima, a ona su i sada pokrivena dodatnim, mikro baznim stanicama.

2. cijene uvijek idu dolje, bez obzira na monopole, oligopole i ostale devijacije; osnovni problem je što se operaterima dopušta kontrola pojedinih protokola. Neće ni to zauvijek, tenedencija je da oni osiguravaju pipu, a što će njome teći je stvar korisnika.

3. Temeljiti sigurnost ili mogućnosti upravljanja na civilnom podatkovnom sustavu je suludo, nemoguće i neće se dogoditi. Sada i nikada. IoT je precijenjen, mora se pojaviti usluga da bi mreža imala smisla. Primjerice - nitko nije gradio benzinske dok nije bilo dovoljno automobila na cestama. Mobilni internet je bio za onu stvar dok se nije pojavio iPhone (i njegovi klonovi). Kad vidim kiler IoT uređaj onda ću reći da to ima smisla.

4. Krivo je temeljiti ovakve izjave na usporedbama krušaka i jabuka. Reci mi da li je prethodni model Šaomija bio jeftiniji ili skuplji, a najbolje bi bilo pitati proizvođača kakav im je troškovnik. Ja sam posve siguran da će više antena, noviji i kapacacitetniji modem, pojačala, kontrolori napajanja i ostalo što ide u radijski dio biti samo skuplji, barem jedno vrijeme dok ne postanu standard kod svih.

Ja rekoh
6 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Feudalac kaže...
ridealong kaže...

 1.) "da s manje resursa pokriju više korisnika " - hm, hm, zar im neće trebati više gušće raspoređenih baznih stanica*

2.) "i s vremenom će to dovesti do nešto manjih cijena interneta" - neće. Jer operateri neće spuštati cijene ako ne moraju. Kriza 2008. ih je jedina natjerala na to, ali ništa nakon toga.

3.) "Tko god misli da će netko na 5g temeljiti autonomne automobile i slične proizvode je totalno i nepovratno sišao s uma" - ne bih se kladio da neće jer je plan imati milijune drugih IoT uređaja spojenih putem 5G

4.) "Naravno, to ćemo platiti skupljim mobitelima koji će biti potrebni za podršku nove tehnologije." - samo u početku. A možda ni tada. Jer Xiaomi Mi Mix3 nudi podršku za 5G, a jeftiniji je od nekh razvikanih mobitela s podrškom na 4G.

 

 

 

 1. 5G nudi bolju iskoristivost spektra. Visoke frekvencije i velika brzina će biti dostupni samo u ekstra gusto naseljenim područjima, a ona su i sada pokrivena dodatnim, mikro baznim stanicama.

2. cijene uvijek idu dolje, bez obzira na monopole, oligopole i ostale devijacije; osnovni problem je što se operaterima dopušta kontrola pojedinih protokola. Neće ni to zauvijek, tenedencija je da oni osiguravaju pipu, a što će njome teći je stvar korisnika.

3. Temeljiti sigurnost ili mogućnosti upravljanja na civilnom podatkovnom sustavu je suludo, nemoguće i neće se dogoditi. Sada i nikada. IoT je precijenjen, mora se pojaviti usluga da bi mreža imala smisla. Primjerice - nitko nije gradio benzinske dok nije bilo dovoljno automobila na cestama. Mobilni internet je bio za onu stvar dok se nije pojavio iPhone (i njegovi klonovi). Kad vidim kiler IoT uređaj onda ću reći da to ima smisla.

4. Krivo je temeljiti ovakve izjave na usporedbama krušaka i jabuka. Reci mi da li je prethodni model Šaomija bio jeftiniji ili skuplji, a najbolje bi bilo pitati proizvođača kakav im je troškovnik. Ja sam posve siguran da će više antena, noviji i kapacacitetniji modem, pojačala, kontrolori napajanja i ostalo što ide u radijski dio biti samo skuplji, barem jedno vrijeme dok ne postanu standard kod svih.

 1.) daj bože da i mene jedna pokriva, jer mi je mobilna veza sve slabija.

2.) cijene ne idu dolje osim u opisanoj situaciji poput krize. slobodno usporedi stare pretplate npr. na ht-u poput trend, active, pro ili flex tarifa s ovim novim tarifama. ne vidim da su cijene najkorištenijih tarifa niže.

3.) suludo jest, ali tko i gdje tvrdi da će sve biti jedna i to javna mreža? pa već danas postoji stotine privatnih globalnih mreža u privatnim rukama. killer iot uređaj ćeš još pričekati. što je tužno. s obzirom na svjetsku populaciju.

4.) krivo je zabiti se u raspravi u jednu marku mobitela. to je potpuno irelevantno. Xiaomi ga nudi sada, Sony, LG, Samsung će ga ponuditi sutra.  Znam koliko sam dao za svoj prvi 3G mobitel i svoj prvi 4G mobitel. ako bi 5G uređaj bio preskup, nitko ga ne bi proizvodio. Tako da neće biti ništa skuplji od današnje srednje klase mobitela. mark my words. :-)

 

8 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
ridealong kaže...
Feudalac kaže...

2.) cijene ne idu dolje osim u opisanoj situaciji poput krize. slobodno usporedi stare pretplate npr. na ht-u poput trend, active, pro ili flex tarifa s ovim novim tarifama. ne vidim da su cijene najkorištenijih tarifa niže.

3.) suludo jest, ali tko i gdje tvrdi da će sve biti jedna i to javna mreža? pa već danas postoji stotine privatnih globalnih mreža u privatnim rukama. killer iot uređaj ćeš još pričekati. što je tužno. s obzirom na svjetsku populaciju.

 

 

2. Ja se sjećam i vremena kada sam u sat vremena po cijeni od nekoliko kuna uspijevao skinuti par megabajta fantastičnom brzinom od 9,6 kbs. Preko mobitela, da se razumijemo, ludi ht mi nije htio dati priključak fiksnog telefona. Račun mi je tipično bio 300-500 kuna kada je kuna vrijedila dva puta više nego sada. Tako da cijene idu dolje, itekako.

3. To sa internetom stvari je hype koji će brzo splasnuti. Meni ne treba veš mašina koja naručuje prašak kad se njoj hoće, frižider i ostali kad se njima hoće. Meni treba kućna pomoćnica :-)

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st

Baterija koja to upogoni, kad eksplodira, srusit ce i okolne gradjevine.

15 godina
neaktivan
offline
Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže stiže

ja sam se izgubio , potpuno , novi ćip ,novi ekran , novo ono , novo ovo , mobiteli ispadaju ko sa placa

- kuda idu divlje svinje . hehehe

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Feudalac kaže...
ridealong kaže...
Feudalac kaže...

2.) cijene ne idu dolje osim u opisanoj situaciji poput krize. slobodno usporedi stare pretplate npr. na ht-u poput trend, active, pro ili flex tarifa s ovim novim tarifama. ne vidim da su cijene najkorištenijih tarifa niže.

3.) suludo jest, ali tko i gdje tvrdi da će sve biti jedna i to javna mreža? pa već danas postoji stotine privatnih globalnih mreža u privatnim rukama. killer iot uređaj ćeš još pričekati. što je tužno. s obzirom na svjetsku populaciju.

 

 

2. Ja se sjećam i vremena kada sam u sat vremena po cijeni od nekoliko kuna uspijevao skinuti par megabajta fantastičnom brzinom od 9,6 kbs. Preko mobitela, da se razumijemo, ludi ht mi nije htio dati priključak fiksnog telefona. Račun mi je tipično bio 300-500 kuna kada je kuna vrijedila dva puta više nego sada. Tako da cijene idu dolje, itekako.

3. To sa internetom stvari je hype koji će brzo splasnuti. Meni ne treba veš mašina koja naručuje prašak kad se njoj hoće, frižider i ostali kad se njima hoće. Meni treba kućna pomoćnica :-)

 2.) sjećam se i ja. jer još nisam imao modem, pa sam gostovao kod drugih da mi nešto skinu. moj prvi modem bio je tek u vrijeme 14400. tako da cijene ne idu dolje. možeš ti to računati u bajtovima, terabajtima, krumpirima, minutama, satima i slično... moj račun za telekomunikacije nije nikada bio viši nego što je sada sada. u ta sam crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrna vremena bio jako discipliniran i nikada nisam imao nikakve velike račune. a mogao sam kao studoš visiti i u SRCU i tamo raditi na javnim terminalima.

3.) meni treba uređaj koj će biti pametan po mojim mjerilima tj. prema mojim potrebama. a ne nekog avereage joe-a kojem je domet naručit sixpack sjedeći na wc školjki.

8 godina
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Ridealong:

Pusti ti disciplinu kada je jedini operater bio HT, pretplata 120 kuna bez uključenih minuta, bez SMSa, bez interneta, u mreži 1,22, izvan mreže 2 kune. Za internet si morao imati data broj da bi mogao dialupati njihove modemske ulaze, a za faks - faks broj. Još uvijek mi se vuku uz pretplatu :-)

Sada žena, ja, fiksni i netflix ne plaćamo toliko kao onda samo pozive.

Šta fali six-packu, prosim lepo? :-)
Ja rekoh
6 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov Galaxy S10 s podrškom za 5G mreže st
Feudalac kaže...
Ridealong:

Pusti ti disciplinu kada je jedini operater bio HT, pretplata 120 kuna bez uključenih minuta, bez SMSa, bez interneta, u mreži 1,22, izvan mreže 2 kune. Za internet si morao imati data broj da bi mogao dialupati njihove modemske ulaze, a za faks - faks broj. Još uvijek mi se vuku uz pretplatu :-)

Sada žena, ja, fiksni i netflix ne plaćamo toliko kao onda samo pozive.

Šta fali six-packu, prosim lepo? :-)

 

Miješaš par stvari. Sada prvo pišeš o mobitelu, a onda o fiksnoj liniji i netflixu.

 

To su već bile 2000, a tu je već došao VIP. Po cijeni bih rekao da si imao tarifu Classic za 120 kuna. Ja sam imao Trend, a to je bila najmanja za jedno 80+ kuna. Isto 1,22 unutar mreže ali i 2,50 izvan mreže. I tu sam bio discipliniran. :-) Naprosto su bila takva vremena da se nismo nazivali bez neke potrebe. Nije to bilo kao danas, neki ne začepe od Zagreba do Dubrovnika.

 

Danas za 120 kuna možeš dobiti tisuće minuta, sms-ova i 20GB na Bonbonu i Tomatu. Kod HT-a sve iole vrijedno spomena košta više.

 

Žena? Otkad je VIP ponudio prvu svoju flat mobitelsku tarifu za razgovore za 150 kuna, mnogi muževi su prodisali. :-)

 

Sixpack. Previše loše pive na tržištu... A ja više nisam školarac da mi je svejedno. :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 22:00 (ridealong).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice