Sir Tim Berners-Lee: web je u opasnosti

poruka: 3
|
čitano: 2.367
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sir Tim Berners-Lee: web je u opasnosti".
14 godina
offline
Sir Tim Berners-Lee: web je u opasnosti

Amen. Sve čovjek reče i sa svime se slažem. Zašto takav dosad nije bio dobio Nobela zbog njegova trajnoga doprinosa tehnologiji i humanizmu? 

 

Makar da mu daju da postane počasni građanin Sarajeva, barem kao kompenzaciju. (Oprostite, ova političko-civilizacijska satira je jednostavno prokuljala iz mene.)

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Sir Tim Berners-Lee: web je u opasnosti

ima nešto u tome. baš sam neki dan otvorio web a u donjem desnom kutu je bila bilješkica na kojoj je pisalo na 426 jezika "upomoć! spasite me!". nažalost, sam ne mogu. kako bi zborio njegoš: 

 

a ja sto ću, al' s kime ću?
malo rukah, malena i snaga,
jedna slamka među vihorove,
sirak tužni, bez igdje ikoga.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Sir Tim Berners-Lee: web je u opasnosti

Sve što je napisao čovjek stoji ali jel ja to dobro čitam i shvaćam dalje;

 

Web ili njegov veliki dio je preuzeo krupni kapital

Web je omogućio svakome (pa i budalama) da prakticiraju slobodu govora i mišljenja i time dođu do šire publike.

 

 

Rješenje:  da svatko (ili većina) može prakticirati slobodu govora i misli, te da može doći do informacije ili afirmacije koju traži, tj. da web bude slobodan i neiskvaren web treba regulirati i kontrolirati da ostvari tu svoju svrhu.

 

Oximoron?

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 15:27 (Colossus7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice