Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

poruka: 17
|
čitano: 5.180
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka".
16 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

Kim Jong Un voli Ementaler, a ne Ethereum :P

 
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

-vijesti iz kategorije lobotomiziranih.. već standardni neprijatelj (kad nisu vragovi-ćudna bića ili nesreća) iz druge ruke bez konkretnih činjenica. Optužbe bez dokaza su klevete. Zapad kontrolira internet, ništa se ne može dešavati ako to ne dozvoli USA.. dok tajne službe nisu inače agencije koje daju izjave za novine, pogotovo ne za treće zemlje.

 

-kad će novinarstvo opet postati kritičarsko-komentatorsko, ne puko prenošenje tweetova i gluparija koje se mogu pronaći na the-netu (internetu).. da nisu korejanci, bili bi krivi rusi.. za bilo što, pljačku, izbore, .. a pri tome sve bitne karike (standardi, infrastruktura, mreža) je u rukama unclesama.. korejanci se možda igraju hackera u nekom sandboxu :) .. no za ovakvu krađu, virtualne valute.. koji je smisao? Gdje-kako bi je unovčili? Da ukradu monalizu što bi s njom, prodali na aukciji-ebayu (sothebysu..)?

 

Osnovna pitanja, gdje, kad, kako.. ništa od toga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
21 0 hvala 1
15 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

vidi se na slici da se i k.j. un čudi optužbama: "tko? ja???" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
Sada samo da mašineriji počnu prodavati grafičke, gdje je sreči kraja 😁
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
ivan262 kaže...
Sada samo da mašineriji počnu prodavati grafičke,..

 u kontekstu teme, tad bi se prije bavili rudarenjem.. :)) no nemaju ni miša, ni gpu, ni asic.. pa eto jadni hackiraju, a kog drugog nego npr japance, dok nacisti (u današnjim igrama nazo-zombie) napadaju npr amere koji se brane.. brane se oni tako šestom flotom s druge strane globusa, brane se .. i posjeduju internet, dns, tor, sve. A takve, onda hakne ping-pong-wau u japankama s tamagučijem. Priča je (nategnuto-sarkastično) malo klimava.. zar ne? Ono, više mi je uvjerljivo što BruceWillis uvijek u zadnjoj sekundi deaktivira bombu.. ne bi on to minutu ranije pa da se ne brinemo :)) .. a ovi eto, hakiraju, najjače IT sile, samo tako. .. a ni miša nemaju (poljskog-crkvenog.. ne ovog logiteč-razerovog, jer je preskup za buđet..).

 

edit:

možda nisam u gornjim textovima dovoljno sarkastičan.. pa evo banalnije verzije-usporedbe..

-ovo je kao da netko optuži eskime za nestanak nuklearne podmornice.. ubiše je harpunom! haknuto.. isto slovo, h..

..nekako je bolje (uvjerljivije) objašnjenje tad bermudski trokut, bug, slučajnost.. bilo što.

-ili, kad se kaže, kao u naslovu, da je netko optužen.. postoji optužnica? neke vlade, policije.. nešto ofišl ili samo blogovi-twitovi? Nešto recimo pred UNovom komisijom? Bar nešto nalik npr kad su poljaci napali njemce.. i započeli ww2 :)

-postoje li bar neke ip-adrese, tracert, ali neke koje nisu fejkane..? neki logovi hacka, nešto opiplivo i istovremeno autentično po čemu se može zaključiti da je iza hacka sjev.koreja a ne recimo južna, koja je partner japana.. (sam hack je također sumnjiv-upitan, firma će nadoknaditi uestali novac.. a jel ga netko ukrao, naravno, netko je..).

-možda ovako, da postoje službeni-provjerljivi dokazi, ne bi li to već bilo na dnevniku, cnnu, kao i konkretna optužba?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 12:17 (ihush).
12 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

Gledam dokumentarce, tamo ljudi ručno vuku plug na polju, nema ni volova, ženske u uniformama reguliraju promet na praznim raskršćima, u knjižnicama retro-računala iz ovih kvizova, struja ispada svakih nekoliko sati, a noću je ima samo u centru grada. Nešto malo partijske elite može voziti osobna vozila ostali stoj (odnosno hodaj). S druge strane na vijestima svako malo pokrali Pentagon, maznuli tajne podatke Australcima i Japancima, pelješe kriptovalute, upadaju Borgu u sustav, skreću ISS s putanje. Ili se savršeno dobro kriju i glume tutleke ili služe nekome za Pedru.

 
18 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec

Je, ode malo taj narativ lijevo-desno, nigdje moga stana. Malo žive u srednjem vijeku i nitko nema mobitel, a malo su vrhunski hakeri. 

 

 

This space for rent!
8 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
ante_etna kaže...

Gledam dokumentarce, tamo ljudi ručno vuku plug na polju, nema ni volova, ženske u uniformama reguliraju promet na praznim raskršćima, u knjižnicama retro-računala iz ovih kvizova, struja ispada svakih nekoliko sati, a noću je ima samo u centru grada. Nešto malo partijske elite može voziti osobna vozila ostali stoj (odnosno hodaj). S druge strane na vijestima svako malo pokrali Pentagon, maznuli tajne podatke Australcima i Japancima, pelješe kriptovalute, upadaju Borgu u sustav, skreću ISS s putanje. Ili se savršeno dobro kriju i glume tutleke ili služe nekome za Pedru.

 Baš to, sam sam htio napisati nešto slično.

Ima još jedan fenomen: do nedavno, kad je bitcoin skakao, "to se podrazumijevalo". Sad kad ponire, svaki put se "točno" zna zašto je tako ("zli banksteri" itd).

E sad, tko je vidio ukupnu amplitudu kretanja grafa BTC do polovice prošle godine, mogao je očekivati ovakav nastavak, bez obzira na dojave flash news a la "Agro banka na Papui Novoj Gvineji najavila da nikad neće primati uplate u kriplo valutama".

Evo dokaz da nisam ja jedini zloguki prorok koji je radio analogiju sa dot.com grafom, Rado je to činio još na ljeto prošle godine.

16 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
Zechina kaže...
ante_etna kaže...

Gledam dokumentarce, tamo ljudi ručno vuku plug na polju, nema ni volova, ženske u uniformama reguliraju promet na praznim raskršćima, u knjižnicama retro-računala iz ovih kvizova, struja ispada svakih nekoliko sati, a noću je ima samo u centru grada. Nešto malo partijske elite može voziti osobna vozila ostali stoj (odnosno hodaj). S druge strane na vijestima svako malo pokrali Pentagon, maznuli tajne podatke Australcima i Japancima, pelješe kriptovalute, upadaju Borgu u sustav, skreću ISS s putanje. Ili se savršeno dobro kriju i glume tutleke ili služe nekome za Pedru.

 Baš to, sam sam htio napisati nešto slično.

Ima još jedan fenomen: do nedavno, kad je bitcoin skakao, "to se podrazumijevalo". Sad kad ponire, svaki put se "točno" zna zašto je tako ("zli banksteri" itd).

E sad, tko je vidio ukupnu amplitudu kretanja grafa BTC do polovice prošle godine, mogao je očekivati ovakav nastavak, bez obzira na dojave flash news a la "Agro banka na Papui Novoj Gvineji najavila da nikad neće primati uplate u kriplo valutama".

Evo dokaz da nisam ja jedini zloguki prorok koji je radio analogiju sa dot.com grafom, Rado je to činio još na ljeto prošle godine.

 bez brige samo, bitcoin se bude oporavio i postao još jači, puno jači, prije nego crasha na nulu :) Ali ovo priča da ovi bokci hakiraju... Am najte! Fake news!

11 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
Aldo kaže...
Zechina kaže...

... Ali ovo priča da ovi bokci hakiraju... Am najte! Fake news!

A ko drugi? Ljudi nemaju šta radit: nema televizije, nema auta, nema kina, nema rock koncerata, nema nogometa. I šta će onda radit - pa hakirat.

 

Jedino mi je nejasno di nabavljaju struju? Naime, računala bolje rade kad su uključena.

11 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

Ali šalu na stranu.

 

Postavlja se pitanje što je teže:

  a) napravit interkontinentalnu raketu i (kakvu-takvu) atomsku bombu, ili

  b) hakirat neku obskurnu japansku banku (ako je Coincheck dostojan tog naziva).

0 a
6 b
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 16:58 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

Kako je lakše nekoj obskurnoj banci doći do sredstava?

 

a) kroz kreditne plasmane i upravljajući novčanim polozima klijenata

 

b) maznuti s mjenjačnice, ne javljati se na telefon, snimiti poruku na automatskoj sekretarici: 

Konichiva,

Kripto nestala

Hakiro Kim Jung i Che Geuvara

Sayonara tvoja para

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
ante_etna kaže...

Kako je lakše nekoj obskurnoj banci doći do sredstava?

 

,,

 .uz napomenu, banka će nadoknaditi štetu.. (spominje se 85%..), a to je obično onda, kad ih se uhvati :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
ihush kaže...
ante_etna kaže...

Kako je lakše nekoj obskurnoj banci doći do sredstava?

 

,,

 .uz napomenu, banka će nadoknaditi štetu.. (spominje se 85%..), a to je obično onda, kad ih se uhvati :)

 Znam, pročitah.

Dobro, mogu ja preformulirati to u "je li lakše doći do 15% od fake provale u mjenjačnicu ili do 2% na razlici kamata za dugoročne kredite".

16 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
ivan262 kaže...
Sada samo da mašineriji počnu prodavati grafičke, gdje je sreči kraja 😁

 Neznam, jesu li vrijedne kupovine? To hajca 24/7, barem pola godine u nečijem vlažnom podrumu... hajd vidjet ćemo ovih dana prve ponude činimise :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchec
Ako bude za kikiriki zašto ne, al ako nabiju cijenu naravno da se ne uzima, ako dovoljno padne, bit če dovoljno očajnih da prodaju za jeftino. :-)
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
offline
Sjevernu Koreju optužuju za hakiranje Coinchecka

Ne znam jeste upratili ransomware breach u UK/NHS bolnički sistemi.

 

Anyway, i to su "skrivili" sjevernokorejski hakeri.

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice