Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele

poruka: 10
|
čitano: 5.748
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele".
14 godina
offline
Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele

Lagano me nervira to kakve daljince sada prave. Ne znam u čemu je problem staviti i brojčane tipke. Zamisli čuda, nekima od nas televizor još uvijek služi za gledanje televizijskog programa preko antene, teleteksta i programskog vodiča koji idu on-air, nije sve u Netflixu, you tube-u i ostalim mrežnim izvorima. Ako se uz ovaj upravljač može naći i klasični, o.k. a ako ne to je onda malo problematično. Imam i jedan LG televizor koji ima klasični upravljač i upravljač "mahalicu" kojega sam isprobao, isključio i spremio i nikad više nisam izvukao. Inače, u Emmezeti ima jedan veliki Sony 85" za kojega mi trgovci kažu da ima mini led osvjetljenje, ali ne mogu nigdje naći potvrdu tog podatka, pa ako netko zna, molim neka mi javi. Sony KE-85XH9096BAEP Ultra HD LED TV. Sviđa mi se ali košta oko 19000 (na popustu, inače 21000 kn) što i nije baš malo.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 9:40 (učo).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 11:42 (roby27).
13 godina
offline
Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele

Kolko ja vidim ima full array led (nije mini)....

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED

 

lmutak kaže...

Kolko ja vidim ima full array led (nije mini)....

 "Istražite Sonyjev BRAVIA XR Mini LED TV sa značajkom XR Backlight Master Drive uz koju su scene pune kontrasta i svjetline. "

 

EDIT: Sad sam skužio da ne odgovarate na članak 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 14:07 (pqweasdyxc).
13 godina
offline
Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele
Mogli ste napisati koji panel je u TV-u? Nevjerovatno mi je, da tako bitan podatak, ne postoji u recenziji.
 
2 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED

XH90 serija nije mini led nego obični full array.

 

A što se tiče daljinskog, ti si onda u velikoj manjini koji ovakav tv koristi za antenski program. Kupi si onda Grunding pa ćeš dobiti daljinac sa brojkama, ionako nećeš vidjeti razliku slike u antenskom programu, a ako daješ 6.500 eura za TV onda možeš kupiti i zamjenski daljinski za 60 kn ako ti baš treba.

Ja se ne sjećam kada sam zadnji puta stisnuo neku brojku na daljinskom od tv-a

16 godina
moderator
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED
stipest kaže...
Mogli ste napisati koji panel je u TV-u? Nevjerovatno mi je, da tako bitan podatak, ne postoji u recenziji.

 Ovo nije recenzija (uoči da ni nema taga "recenzije"), već predstavljanje, najava novog modela s do sada poznatim tehničkim podacima.

 

Recenzije se pišu samo kada imamo priliku isprobati televizor ili bilo koji drugi uređaj.

 

 

...
13 godina
online
Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED tele

Btw, ta LG-jeva "mahalica" mi je najbolji daljinac koji postoji. 

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED
učo kaže...

Lagano me nervira to kakve daljince sada prave. Ne znam u čemu je problem staviti i brojčane tipke. 

 U stvari odavno su svi trebali usvojiti e ink, kakav sam prije sto godina imao od philipsa. 
Lijepo su isprogramirani paneli, pa možeš imati i netflix i apple+ ili si možeš po svom ćefu raspaliti tri velke tipke "hrt1, hrt2, hrt3".
Edit, evo što je najgluplje i Sony ima u ponudi takav daljinac. Bi li im otpala dlaka s profita da tako nešto dođe s tako naprednim televizorima?


Pa jeftini tableti i mobiteli su danas maloprodajne cijene jednog univerzalnog daljinskog, totalni apsurd.
Naravno, tablet i mobitel su pomalo izvan te uporabe jer mnogi više ni nemaju IR i jer se brže prazne (iako ja doma za jedan tv uredno koristim stariji samsung tablet iz doba dok su još imali ir)
Dakle, prodaju televizor od x tisuća eura, a daljinci su plastične krame s par gumiranih gumba, kakve bi  bile fuj i 1985.
Na video rekorderu iz 1989 sam imao dvostrani daljinac sa lcd displayem na preklop. 
S jedne strane si imao ovakve jednostavne komande sa scrool wheelom i lcd, s druge napredne. (pronašao na webu na brzinu o čemu pričam, fotka dolje) 
Još je došao pride nekakav barcod reader daljinac s knjižicom barcodeova koji su predstavljali neke paralelne uređaje i funkcije. Dakle prije 30 i kusur godina je to bilo bonus uz bolji uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 18:31 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Sony X95K tvrtkin je ulazak u svijet Mini LED
Miro kaže...
stipest kaže...
Mogli ste napisati koji panel je u TV-u? Nevjerovatno mi je, da tako bitan podatak, ne postoji u recenziji.

 Ovo nije recenzija (uoči da ni nema taga "recenzije"), već predstavljanje, najava novog modela s do sada poznatim tehničkim podacima.

 

Recenzije se pišu samo kada imamo priliku isprobati televizor ili bilo koji drugi uređaj.

 

 

 Pa i ako je predstavljanje, vrsta panela u TV-u, ide u osnovne informacije što treba znati o nekom TV-u.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice