Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

poruka: 43
|
čitano: 9.447
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom ".
12 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom
  1. Sniziti ograničenja brzine za barem 10 km/h

Brzine su vec jako ogranicene i usudio bih se reci pre niske za kvalitetu automobila, guma i opcenito sigurnosnih mijera koje danas na cesti postoje.

 

  1. Uvesti rad od kuće na barem tri dana tjedno

To je ok, ali to znaci da ce mi poduzece morati osigurati kvalitetnu stolicu, stol te placati dodatno zbog dodatnih troskova za rad od kuce?

 

  1. Nedjeljom zabraniti automobile u gradovima

To je vec obicaj... U centar samo sa elekticnim. Ali s obzirom da postoje ljudi kojima je nedjelja kao meni srijeda, sto sa njima?

 

  1. Pojeftiniti javni prijevoz i poticati mikromobilnost, hodanje i bicikliranje

Na mom podruciju nema javnog prijevoza niti je ekonomski isplativo, kako cemo to rijesiti u kapitalizmu?

 

  1. Vožnja automobila po sustavu "par-nepar" u velikim gradovima

Puši K. Nismo u Yugoslavioji, ja ne vozim auto svaki dan, ali vozim svakog cetvrtka i nedjelje. Uvedite ogranicenje kilometra na godisnjoj razini. Diskriminacija par nepar je yugokomunisticka tvorevina, zivimo u kapitalizmu! :D

 

  1. Više koristiti dijeljenje prijevoza

Ne, nisam sklon djeliti prostor sa nepoznatim ljudima. Gripa, sada korona, prljave povrsine prljavih suputnika bla bla....

 

  1. Promovirati efikasniju vožnju dostavnih kamiona

Tko ce financirati kupnju novih kamiona "lokalnim poduzetnicima" koji jos voze tamiće?

 

  1. Koristiti brze vlakove umjesto zrakoplova kada je moguće

Nit vlaka nema u blizini mog doma, kamoli aereodroma :D

 

  1. Izbjegavati poslovna putovanja koja nisu nužna

Nije li poanta u putovanjima? Vidjenju novih lokacija, ljudi, kultura? Opet nekakvo zagovaranje yugokomunisticke prakse!

 

  1. Osnažiti prihvaćanje električnih i energetski efikasnijih vozila
  2. Ponovo, tko ce to sufinancirati? 90% ljudi koje znam voze vozila starija od 10 godina, dizele sa skinutim fap filterom.
  3. Tko ce tim ljudima omoguciti da bace u vijetar 40k eura da bi se vozili na ugljen, umjesto nafte????

 

 

Zelena politika ne drzi vodu, osim ako je za to potrbno osiromasiti ljude, uvesti yugo komunisticku diktaturu, ukinuti slobodu medija, misljenja, izbora...

Ja vam samo mogu poslati jedan .|.

 

Ne zato jer si ja ne mogu prijustiti elektricno vozilo na ugljen, zato jer kada ja kazem, almo nuklearno, zeleni vrište ko nevine dijevice tijekom prvog sexa.... nevini ste, zeleni, ne shvacaterealnost!!!

 

 

De se okomite na ultrabogatase, koji uz jednu megajahtu vrte i 10tak manjih, de se okomite na Zelenskog, koji zbog samopromocije i toboze demokracije, daje svoje ljude Bogu u milost i nemilost... Dajte malo pricajte o siromasima, koji u nasoj domovini nisu u stanju prezivijeti mjesec baz da gladuju ili zaduzuju se dozivotno. A vi bi da se ekipa prilagodjava vasim suludim idejama, fasistickim i maloumnim ogranicenjima! PUSTIE K.

 

Jebe nam se za zalenu politiku i dizanje mora.... svi zele normalan i dostojan zivot

CO2 nikoga nece ubiti.... voda iz slavine, niti....

  

Zasto nema price o ukidanju plasticne ambalaze? zasto ne ukinemo, odmah sada... plasticne boce?!!?!?!

Zasto ne zatvorimo tvornice koje zagadjuju nase rijeke?

 

Ne, borimo se protiv CO2, nevidljivog neprijatelja.... al dobrog za moooozenje love poreznih obveznika!

Jos jednom P.K.

 
22 8 hvala 3
15 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Koristiti brze vlakove umjesto zrakoplova kada je moguće.

2000 brzi vlak od SB do ZG je trajao put 2h
2022 IC SB do ZG ako su idealni uvjeti 3.5h
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat

da vidimo još jednog "stručnjaka", iz Nemačku (lijepo ime Džem, Bog ga živio....)...

 

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/weniger-fleisch-zu-essen-waere-ein-beitrag-gegen-putin-a-c587d907-deed-45f6-b302-9cdfc113fd82

 

s obzirom na američansku opsesiju govedinom, oni su najveći putinofili po tome...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Kad birokrati predlažu mjere ne može se bolje niti očekivati. Par možda prihvatljivih ideja, ostalo hrpa neostvarivih i besmislenih gluposti.
Od ovog da manja brzina znači nižu potrošnju sto opce nije tocno jer svaki motor ima neku optimalnu brzinu na kojoj najmanje trosi, a te brzine su najcesce 70-90 km/h.
Ovo dalje bolje niti ne komentirati.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

 

Zanimljvo. Al' ona mlad osvještena djevojka Greta Tunber ipak ne bi bila zadovoljna. Ona uvijek govori da je drugačiji svijet moguć, te da su oni nezaustavljivi. Misli na svoju generaciju.

Ja ne mislim tako, nego držim da su oni degeneracija, al' to je neka druga priča....

 

Da, zanimljiv mjere, te ih podržavam, ne samo u vremenu rata kontra Rusa. Meni su Rusi dragi, te ne bi ovo radio kontra njih ili zato kaj je to cool.

Nikada nitko nije osvojio Rusiji, te nećete ni vi.

 

To će ovo se kontrolirati???

 

 

Za par-nepar, bitno je imati u posjedu dva automobila sa parnim i neparnim brojem registracije.

 

Bilo bi najbolje da niste ni dirali ruskog Medvjeda.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 20:09 (PzKpfw).
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gajotres kaže...
Koristiti brze vlakove umjesto zrakoplova kada je moguće.

2000 brzi vlak od SB do ZG je trajao put 2h
2022 IC SB do ZG ako su idealni uvjeti 3.5h

Ovo je još bolje:

 

http://www.glas-slavonije.hr/277668/1/Vlakom-se-iz-Zagreba-u-Beograd-1938-putovalo-4-a-danas-75-sati

 

Ovo je članak iz 2015. godine, ali sumnjam da je danas puno bolje.

3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
@LudarRajcica - možda neće direktno, ali su indirektno posljedice povećanja CO2 itekako smrtonosne.
A ako ćemo gledati općenito - produkti gorenja fosilnih goriva su direktno zaslužni za oko 7 milijuna smrti godišnje. Indirektno još i više.
13 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

I to sve samo radi ruske nafte i plina......

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 20:54 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu kaže...
@LudarRajcica - možda neće direktno, ali su indirektno posljedice povećanja CO2 itekako smrtonosne.
A ako ćemo gledati općenito - produkti gorenja fosilnih goriva su direktno zaslužni za oko 7 milijuna smrti godišnje. Indirektno još i više.

 Jedno je izgaranje fosilnih goriva i zagadjenje zraka sumporom, mikro cesticama i kojekakvim kemijskim spojevima nastali procesima kojima se nafta, benzin i oslali proizvodi stvaraju (rafiniraju) a sasvim drugo CO2...

 

CO2 nije ubio nikoga! direktno ni indirektno. Osim ako se netko u njemu nije ugusio pijuci cocacolu ili fantu!

3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
"CO2 nije ubio nikoga! direktno ni indirektno."

Glupost. Educiraj se.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 21:01 (Gallu).
12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu kaže...
"CO2 nije ubio nikoga! direktno ni indirektno."

Glupost. Educiraj se.

 Glupost, educiraj se!!!! :P

 

 

Ugljikov (IV) oksid (ugljikov dioksid, CO2) je kemijski spoj sastavljen od dva atoma kisika kovalentno vezan (vezani elektronima iz zadnje ljuske) za jedan atom ugljika. Ugljikov dioksid je plin koji se pod standardnim tlakom i temperaturom nalazi u Zemljinoj atmosferi, u koncentraciji od 0,039 %.

Kao dio ugljikova ciklusa važan je za fotosintezu biljaka, algi i modrozelenih algi koje mogu upiti ugljični dioksid, sunčevo toplinsko zračenje i vodu, stvarajući ugljikohidrate, energiju za sebe i kisik kao višak u tom procesu. S druge strane, stanično disanje oslobađa ugljikov dioksid kao višak u reakciji. Ugljikov dioksid se stvara i kao rezultat izgaranja. Oslobađaju ga vulkani, termalni izvori i gejziri, a oslobađa se i iz karbonatnih stijena otapanjem.

Godine 2010. ugljikov dioksid u Zemljinoj atmosferi je bio u koncentraciji 0,0388 % (po obujmu).[1] Ta se koncentracija lagano mijenja, s promjenom godišnjih doba. Najviše se koristi u proljeće i ljeto, kada stabla i biljke rastu i razvijaju se i to najviše na sjevernoj polutci, pa je tada i koncentracija najmanja. Koncentracija ugljikova dioksida raste u jesen i zimu, kada je većina biljaka neaktivna. Ugljikov dioksid je staklenički plin, koji odašilje vidljivu svjetlost, a jako upija u području infracrvenog i u blizini infracrvenog područja elektromagnetskog zračenja.[2]

I bez utjecaja ljudi na povećanu koncentraciju ugljikova dioksida u Zemljinoj atmosferi, prirodno se koncentracija lagano povećava, a time i temperature na Zemlji, zbog orbitalnih ciklusa (Milankovićevi ciklusi), jer se ekscentričnost Zemljine elipsaste putanje smanjuje.[3]

Ugljikov dioksid nema tekuće agregatno stanje (kapljevina) ispod 5,1 atm (standardna atmosfera) ili 520 kPa. Kod jedne standardne atmosfere, plin ugljikov dioksid se direktno pretvara u krutu tvar kod −78 °C (195,1 K). Ili obrnuto gledano, suhi led ugljikova dioksida se kod temperature −78 °C direktno pretvara u plin.

Ugljikov dioksid je kiseli oksid. Ako je otopljen u vodi, onda se lakmus papir oboji od plave u ljubičastu boju. On je anhidrid ugljične kiseline (H2CO3), jer jer je ona dosta nestabilna u vodenoj otopini i ne može se tako koncentrirati, rastavlja se na ugljikov dioksid i vodu. U organizmima se ugljična kiselina dobiva uz pomoć enzima (katalizator):

CO2 + H2O <=> H2CO3

CO2 je otrovan u većim koncentracijama: 1 % CO2 će učiniti neke ljude pospanim, od 7 % do 10 %, javlja se nesvjestica, glavobolja, slabljenja vida i sluha, a gubljenje svijesti može biti od nekoliko minuta do sata.[4]

 

 

evo :D

znaci, kako sam napomenuo, mos se ugusiti kad pijes cocacolu ili fantu i to je to, nesto uobicajeno i sa svakim drugim plinom koji nije zrak(mjesavina dusika, kisika i co2)

 

 

a ako cemo o ubojici i onom plinu o kojem bi se trebali brinuti, zapravo... napominjem njega jer imaju slicno ime pa se puno educiranih gubi :P

https://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/8704/Ugljicni-monoksid-nevidljivi-ubojica.html

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 21:09 (LudaRajcica).
3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
16 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

Šta su ono rekli po medijima? Puni su mediji naslađivanja poput ovog članka:

Jednoga dana kada rat stane, Rusi će se probuditi 50 godina u prošlosti.

 

Po ovim smjernicama iz EU plutokracije mi se nećemo ni probuditi iz sna, jer smo izgleda već nadomak 1970tih. Meni više nije jasno tko je kome uveo sankcije i tko koga kažnjava. Mislim da je krajnje vrijeme da se zatvori krčma, jer se više ništa ne zna; ne zna se tko plaća, a tko pije.

 

 

 

 

 

Usput evo ,za one koji su u hibernaciji, mi se nalazimo ovdje:

 
enciklopedija.hr

energetska kriza, nestabilnost i poremećaji na suvremenome svjetskom tržištu energije. S obzirom na pretežito značenje tekućega goriva, ona se očitovala u tzv. »naftnim šokovima« u 1970-ima i 1980-ima, kada je došlo do povećanja cijena nafte. Povećanje cijena nafte u uvjetima visoke monopolizacije tržišta odrazilo se na povećanje troškova proizvodnje i smanjenje konkurentnosti energetski intenzivnih sektora u zemljama u kojima je bila visoka ovisnost o potrošnji nafte. Energetska kriza nametnula je potrebu prilagođavanja višim cijenama nafte, a to se nastojalo postići ograničavanjem uvoza nafte, štednjom i smanjenjem potražnje energije, zamjenom nafte drugim izvorima energije, stvaranjem strateških rezervi nafte i terminskoga tržišta nafte te osnivanjem institucija za međunarodno usklađivanje politike na području energije (International Energy Agency). Energetska kriza može biti povezana i s poremećajima u opskrbi energijom i iz drugih izvora (ugljen, atomska energija, plin).

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 21:32 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu kaže...

 Naravno da me boli kita i za tvoj stav :D ali eto, prvi odlomak

 

Carbon dioxide is a physiologically important gas, produced by the body as a result of cellular metabolism. It is widely used in the food industry in the carbonation of beverages, in fire extinguishers as an 'inerting' agent and in the chemical industry. Its main mode of action is as an asphyxiant, although it also exerts toxic effects at cellular level. At low concentrations, gaseous carbon dioxide appears to have little toxicological effect. At higher concentrations it leads to an increased respiratory rate, tachycardia, cardiac arrhythmias and impaired consciousness. Concentrations >10% may cause convulsions, coma and death

 

10% ;) isto ko u wikipediji.... tako da, molim te nemoj omalovazavati open source enciklopediju i diskreditirati ju kao izvor....

 

10%

 

nitko nije od CO2 umro! jer tolika koncentracija CO2 u atmosferi ne postoji, manja je od 0,1% za trecinu :D

 

matematika, engleski jezik i pamet u glavu! :D

12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
memulica kaže...

Šta su ono rekli po medijima? Puni su mediji naslađivanja poput ovog članka:

Jednoga dana kada rat stane, Rusi će se probuditi 50 godina u prošlosti.

 

Po ovim smjernicama iz EU plutokracije mi se nećemo ni probuditi iz sna, jer smo izgleda već nadomak 1970tih. Meni više nije jasno tko je kome uveo sankcije i tko koga kažnjava. Mislim da je krajnje vrijeme da se zatvori krčma, jer se više ništa ne zna; ne zna tko plaća, a tko pije.

 

 

 Gallu, znanstvenik i strucnjak za ubijanje Rusa u CO2 komorama po uzoru na njegovog vrhovnog zapovijednika Davora Domazeta Loše zeli tebi uvesti sankcije i gurnuti te 200 godina u prošlost!

(fora je gledati Prime Time i provocirati strucnjake)

3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Tvoja tvrdnja je bila da nikad nitko od CO2 nije umro što je apsolutno krivo. Ima masu zabilježenih smrtnih slučajeva od CO2.
To što ne znaš navesti da atmosferska koncentracija CO2 nije direktno pogubna za ljude - to je izgleda drugi problem tvoje needuciranosti. Nego tvrdiš da CO2 nikada nikog nije ubio. Smiješno.
A drugi link si i preskočio pa eto... Šta reć. Samo gluposti piskaraš.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.3.2022 23:42 (Gallu).
15 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

Da, uništimo čitavu privredu i standard da bismo "pokazali" zloćestom Putinu.

 

To što će profitirati samo zapadni energestki monopolisti nije vrijedno spomena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
LudaRajcica kaže...

 

nitko nije od CO2 umro! jer tolika koncentracija CO2 u atmosferi ne postoji, manja je od 0,1% za trecinu :D

 Ljudi koji su umrli u vinskim podrumima se ne bi slozili s tobom. Tijekom fermentacije oslobadja se CO2 koji je tezi od zraka i kako podrumi nisu poznati po svojoj prozracnosti CO2 se bez problema tamo talozi. Old school tehnika za ulazak u porume je sa svijecom i ako se ona ugasi, bjezi. 

smrt u Italiji

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10057231/Four-Italian-family-members-killed-trying-save-fumes-fermenting-wine.html

 

Ima i slucajeva u Hrvatskoj, a ovo je prvi kojeg sam nasao

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/muskarac-70-umro-dok-je-mijesao-most-zeni-pozlilo-565087

12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu kaže...
Tvoja tvrdnja je bila da nikad nitko od CO2 nije umro što je apsolutno krivo. Ima masu zabilježenih smrtnih slučajeva od CO2.
To što ne znaš navesti da atmosferska koncentracija CO2 nije direktno pogubna za ljude - to je izgleda drugi problem tvoje needuciranosti. Nego tvrdiš da CO2 nikada nikog nije ubio. Smiješno.
A drugi link si i preskočio pa eto... Šta reć. Samo gluposti piskaraš.

 

tokyu kaže...
LudaRajcica kaže...

 

nitko nije od CO2 umro! jer tolika koncentracija CO2 u atmosferi ne postoji, manja je od 0,1% za trecinu :D

 Ljudi koji su umrli u vinskim podrumima se ne bi slozili s tobom. Tijekom fermentacije oslobadja se CO2 koji je tezi od zraka i kako podrumi nisu poznati po svojoj prozracnosti CO2 se bez problema tamo talozi. Old school tehnika za ulazak u porume je sa svijecom i ako se ona ugasi, bjezi. 

smrt u Italiji

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10057231/Four-Italian-family-members-killed-trying-save-fumes-fermenting-wine.html

 

Ima i slucajeva u Hrvatskoj, a ovo je prvi kojeg sam nasao

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/muskarac-70-umro-dok-je-mijesao-most-zeni-pozlilo-565087

 

Gle, pricamo o atmosferi cijelo vrijeme a ne o podrumima. Mos umrijeti i od ciste vode i cistoga kisika. Problem je sto o tome ne pricamo, pricamo o CO2 u atmosferi kada pricamo o ekologiji a ne o podrumima ili krivo napunjenim bocama za ronjenje i sl.

Uglavnom CO2 nit je otrovan nit smrdi nit ljudima radi probleme..... osim zelenim, nevinim.... K! :D

 

3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
LudaRajcica kaže...
Gallu kaže...
Tvoja tvrdnja je bila da nikad nitko od CO2 nije umro što je apsolutno krivo. Ima masu zabilježenih smrtnih slučajeva od CO2.
To što ne znaš navesti da atmosferska koncentracija CO2 nije direktno pogubna za ljude - to je izgleda drugi problem tvoje needuciranosti. Nego tvrdiš da CO2 nikada nikog nije ubio. Smiješno.
A drugi link si i preskočio pa eto... Šta reć. Samo gluposti piskaraš.

 

tokyu kaže...
LudaRajcica kaže...

 

nitko nije od CO2 umro! jer tolika koncentracija CO2 u atmosferi ne postoji, manja je od 0,1% za trecinu :D

 Ljudi koji su umrli u vinskim podrumima se ne bi slozili s tobom. Tijekom fermentacije oslobadja se CO2 koji je tezi od zraka i kako podrumi nisu poznati po svojoj prozracnosti CO2 se bez problema tamo talozi. Old school tehnika za ulazak u porume je sa svijecom i ako se ona ugasi, bjezi. 

smrt u Italiji

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10057231/Four-Italian-family-members-killed-trying-save-fumes-fermenting-wine.html

 

Ima i slucajeva u Hrvatskoj, a ovo je prvi kojeg sam nasao

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/muskarac-70-umro-dok-je-mijesao-most-zeni-pozlilo-565087

 

Gle, pricamo o atmosferi cijelo vrijeme a ne o podrumima. Mos umrijeti i od ciste vode i cistoga kisika. Problem je sto o tome ne pricamo, pricamo o CO2 u atmosferi kada pricamo o ekologiji a ne o podrumima ili krivo napunjenim bocama za ronjenje i sl.

Uglavnom CO2 nit je otrovan nit smrdi nit ljudima radi probleme..... osim zelenim, nevinim.... K! :D

 

 

Ne palamudi sad. Napisao si šta si napisao. Piši kako treba ako želiš da te se shvati. I još jednom, pošto vidim da si preskočio drugi link koji sam postao - povećanje CO2 u atmosferi povećava broj ljudskih smrtnih slučajeva u određenim situacijama na koje CO2 izravno utječe.

The mortality cost of carbon | Nature Communications

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 11:06 (Gallu).
8 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

Za raspravu: Je li više ljudi umrlo od alkohola ili od vode?

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
danen kaže...

Za raspravu: Je li više ljudi umrlo od alkohola ili od vode?

 

 Računamo Noin potop?

3 godine
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
danen kaže...

Za raspravu: Je li više ljudi umrlo od alkohola ili od vode?

 

 

Vode...

Ako ćemo gledati i nedostatak vode i s vodom povezane bolesti (čija će se frekvencija povećavati s porastom CO2 u atmosferi), čak i danas godišnje zbog vode umire više ljudi nego od alkohola.

12 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Sad će ti reći kako to nije smrt od CO2 nego od nedostatka kisika 😁
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu će uskoro završavati postove sa:

CO2, rula nadmoćno
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

Mojih par opservacija:

 

  1. Sniziti ograničenja brzine za barem 10 km/h- Umjesto ovoga, možda da završimo sa "amerikanizacijom" voznog parka tip SUV, crossover, i ostali automobili preko 2T, pa da koeficijent otpora zraka opet ima neku svrhu. Sporije vozim, duže sam u prometu, veća gužva, Možda zagađujem manje u jedinci vremena , no više vremena zagađujem, jer što je promet sporiji time se i čepovi u prometu sporije rješavaju.
  2. Uvesti rad od kuće na barem tri dana tjedno- A što ćemo s ljudima u proizvodnji, uslugama (trgovine, kafići, hoteli), bolnicama, policiji, itd... svi će raditi od kuće !?. Dakle velika većina ljudi mora raditi izvan kuće (usudio bih se reći preko 80% ljudi). Opet gledanje samo iz jednog kuta.
  3. Nedjeljom zabraniti automobile u gradovima- Ovo može kazniti samo stanovnike u centru grada.  Shopping centri su i tako na rubovima ili izvan grada. Kako da stanovnik centra napusti grad u nedjelju a da ta točka nije pokrivena javnim prijevozom?
  4. Koristiti brze vlakove umjesto zrakoplova kada je moguće- U HR s ovim stupnjem organizacije i birokratizacije , modernu mrežu pruga i vlakova možemo zaboraviti bar slijedećih 20 godina. S (ne)obnovom nakon potresa su sve maske pale. Nemamo više političkog,  ljudskog  i organizacijskog potencijala za velike dugoročne i kompleksne projekte. Stari su se povukli ili otišli u mirovinu, a mladi nikad nisu ni naučili jer nisu imali kad i gdje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2022 10:03 (mr.potter).
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

dragi sveti nikola,

 

bit ću dobar ako (i samo ako) mi omogućiš postati eu birokratski kreten u nekoj komisiji, s ogromnom plaćom, čiji je jedini posao mlatiti praznu slamu (ako je to moguće, o onome o čemu nemam pojma) te primati izdašnu plaću. redovno ću se pojavljivati u uredu i, ako nisam napomenuo, bit ću dobar. pokaže li se nužnim, čak ću nekoliko puta dnevno učiniti deset koraka, do wc-a i natrag. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
LudaRajcica kaže...
Diskriminacija par nepar je yugokomunisticka tvorevina, zivimo u kapitalizmu! :D

Došla Juga na vratanca

 

 

13 godina
offline
Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u kratkom

J*** me pas ako neke kineske tajne službe ne financiraju ova ljevičarska sranja u EU... 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uz 10 koraka do manjeg korištenja nafte u krat
Gallu:

Iako se generalno slažem s tvojim stavovima, moram reći da s ovih par linkova nisi dokazao svoju tezu. Članak s Nacionalnog instituta za zdravlje lijepo kaže da tek koncentracije iznad 10% predstavljaju opasnost. Ostale, ekonomske, računice su tipični produkt teze Ako platiš, izmasirat ću brojeve kako god želiš. U jebenoj americi nitko ne treba umrijeti od vrućine. Osim, ako zahvaljući super jeftinoj fosilnoj energiji gradiš naselja gdje inače nikom normalnom ne bi palo na pamet živjeti.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice