Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom dig

poruka: 6
|
čitano: 3.449
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom dig".
10 godina
offline
Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom dig

Dahćemo im za vratom.. za mjesec, dva, godinu, sto, i mi ćemo tako, vjerojatno uz Finin certifikat i čitač kartica al mala je to cijena..

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom dig
  1. uvedi skeniranje svih slika na korisnikovom mobitelu
  2. skeniraj korisniku osobnu, vozacku i spremi ih na "sigurnu lokaciju"

 

Naravno, kad Kinezi to rade, zove se špijunaža, a kad Ameri to rade, onda je to funkcionalnost

 

 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom
Naravno, da to mi pametnjakovici, Hrvati radimo, pravimo takav feature, onda bi trebali tegliti šleper ispisnica, papira, biljega, žigova i potvrda kako bi se verificrali i time osigurali privatnost identiteta. Nitko nas ne bi mogao pratiti, jer ni trenutnim službenim osobama nije jasno kakav dokumenat je potreban i zašto. Naravno takav papirnati trag nitko ionako u Hrvatskoj ne može dešifrirati, jer je tako smislen da nas zaštiti od razumnog razmišljanja. Valjda smo jedina država na svijetu koja svoje građane zamara s biljezima, uplatnicama, fotokopijama, privolama, beznadnim papirima i formularima, a sve u svrhu naše privatnosti ili da nas testiraju koliko smo spremni da nas netko razvlači kao žvaku iz jednog šaltera do drugog, pa do ovog ureda i onog, pa do različitih tumačenja istog zakona, jer naravno svi imamo svoje cijenjeno misljenje na svako slovo istoga. Zanimljivo je da je kod službenika osim onih na šalterima koji jadnoj raji žele pomoći, onih malo viših i rukovodećih uvijek glavni razlog ovoj situaciji dnevna politika, a ne činjenica da se komplicira i najjednostavnije odredbe da bi se sačuvao posao i radilo ama bas ništa osim ispijanja kava i prepričavanja trača, a oni malo viši dodaju i uvaljivanje mladim kolegicama. Ajde koristi malo E-građani pa vidi koliko si pametan kad ga ni oni koji su ga napravili ne mogu razumjeti, no sigurno je da se sva tehnološka pamet hrvatske slila i u izgradnji nepovezanih portala na 30 godina staroj tehnologiji, koja ispunjava statističke zahtjeve da bi se pokazalo kako imamo E portal na razini evrope a realno možeš 2 stvari napraviti bez da moraš nazvati nekoga ili otići u neki ured. Najveći apsurd je kad nešto isprintas s portala i odeš predat nekom uredu oni ti kažu da to ne vrijedi već da trebaju original, s nekog šaltera negdje kao da je to dokument neke druge države. Da ne pričam o covid putovnici, aplikaciji koja niti ne moze učitati certifikat nego crasha svaki put.
e.......
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 2:53 (AlterA).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom
Ideja djeluje primamljivo, ali ima nekoliko slabih točaka:
1. stakleni mobitel ispadne i razbije se
2. podaci iscure na radost kradljivica identiteta
3. kako planiraju pohraniti otisak prsta na uređaju (iPhone) koji nema čitač otiska prsta?? 🤦‍♂️
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom
simsis kaže...

Dahćemo im za vratom.. za mjesec, dva, godinu, sto, i mi ćemo tako, vjerojatno uz Finin certifikat i čitač kartica al mala je to cijena..

 

eppur si muove

Jutarnji list - Uskoro stiže digitalni novčanik za e-dokumente: osobnu, vozačku, kartice...

10 godina
offline
Re: Vozačke dozvole i osobne iskaznice u Appleovom
Uz uvjete - moguce zatraziti samo direktno na salteru, uz fotografiju ne stariju od 6 mjeseci makar izvadio eosobnu 8 mjeseci prije i vozacku god dana prije, uz pozurnicu gotovo vec za 6 tjedana.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice