2017. Sony se vraća s OLED televizorima

poruka: 33
|
čitano: 6.087
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "2017. Sony se vraća s OLED televizorima".
16 godina
protjeran
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Jednog lijepog dana ću zamijeniti svoja tri AMVA 24" monitora sa jednim 55" OLED monitorom. Buahahahahahaha!!!!! Contrast ratio Zillion to 1...

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Jim Carrey kaže...

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

13 godina
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Malo ti je bezveze generalizirati. Ne žive svi po stanovima i u sobama od 15 kvadrata. Kod mene u potkrovlju je stavljena 55-ica od lg-a. Kad smo je uzimali, mislio sam da neće stati ali ta telka na otvoren prostor od 120m2 izgleda minijatura iako se sjedi 3-4 metra od nje. Ista situacija je s mobovima. Nekad je 4'' bilo preveliko a danas je i 5'' mini. Čim se tak nešto koristi tjedan+ dana, postane prihvatljivo.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
zeroname kaže...
Jim Carrey kaže...

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

 Prevelik ? Haha ja imam tv od 42" u sobi od 16m2  i mislio sam da ce bit dosta mozda cak i prevelik za sobu ali nije jer gledam tv sa udaljenosti od 4m. 

I sad nakon vremena vidim da bi dobrodosla jos vec dijagonala tva .. vjerovatno nesto u rangu 55-60"

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 18:46 (viper).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
viper kaže...
zeroname kaže...
Jim Carrey kaže...

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

 Prevelik ? Haha ja imam tv od 42" u sobi od 16m2  i mislio sam da ce bit dosta mozda cak i prevelik za sobu ali nije jer gledam tv sa udaljenosti od 4m. 

I sad nakon vremena vidim da bi dobrodosla jos vec dijagonala tva .. vjerovatno nesto u rangu 55-60"

 A šta ste radili u vrijeme CRT televizora. Ja u dnevnom boravku imam 32" i to je sasvim dosta. 40" TV bi stao na zid ali ružno bi igledalo. 55" bi zauzeo pola sobe. Živim u stanu od 29m2

16 godina
protjeran
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

32" je za mnoge dovoljno. 4k ipak nema smisla na malim dijagonalama. 50" 4k bi za programera/grafićara/dizajnera bila optimalna površina. Jedno je kada konzumiraš sadržaj, a nešto sasvim drugo je kada si usred projekta i skužiš.. "treba mi veća radna površina!"  :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 19:07 (Mayo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Pa sad pricamo o LCD/OLED ekranima... TELEVIZORIMA.

 

CRT je prica za sebe jer ga nemozes bas tako lagano okacit na zid kao LCD. Velika vecina je imala regal ili ormaric za tv pa su i sobe izgledale drugacije i gledalo se blize pa nije trebalo bit toliko velik ekran(barem u mojem slucaju). 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 18:58 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Šteta da nema oled-a manjih dimenzija, jer nekad konfiguracija sobe ne dozvoljava 48"+, btw. danas ekipa uzima bolje veće a lošije, nego kvalitetnije a malo manje televizore.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

A kad možemo očekivati OLED monitore. Sigurno bi bili dobri za gaming. Ali to tek za 10 godina hahah ili nikad.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Doći će oled među monitore prije nego mislimo ali cijeni će trebat malo dulje da se spusti na prihvatljivu razinu. Već sad skoro da i nema jačih proizvođača koji se ne bave oled-om. Dobro je da se sony vratio razvijanju jer su ga i prvi proizveli. Meni jedan 32-34'' 4k curved oled monitor molim

 

Eto, i dellov UP3017q samo što nije. 

Specke: 

  • Diagonal size/resolution : 30-inch Ultra HD 4K 3840 x 2160
  • Panel technology: OLED
  • Color depth: 1.07 billion
  • Color gamut: 100 percent Adobe RGB with 97.8 percent DCI-P3
  • Contrast ratio: 400,000:1
  • Response time: 0.1ms
  • Connectivity: USB Type-C with power delivery (Thunderbolt 3)

 

Samo 5k $$$$$$

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 19:25 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Negdje davno sam čitao da Oled televizori imaju krači vijek trajanja, tehnologija se brže raspada od lcd ali zauztvrat daje puno bolju sliku od lcd.

Dali je to istina, se nešto promjenilo u međuvremenu ??? 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
zeroname kaže...
Jim Carrey kaže...

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

 Nije bitno koliko je m2 kuća ili stan nego na koliko metara se gleda TV. Većina prostorija se radi od 3-4 metara. S jedne strane je TV s druge gdje se sjedi trosjed ili što drugo. Do toga dolazi 2.5-3 metara gledana duljina. Dobro je jer 4k rezolucija je neki maksimum sa primjetiti razliku, pa s time neće moći pumpati rezoluciju pa će se svoditi na samu kvalitetu slike, zvuka ili pad cijene što je dobro za krajnog korisnika. Nema onaj wow efekt kao sa 720p na 1080p, ali je tu da osigura kvalitetu. 

 

Evo dobra stranica za televizora te vodić za kupnju istoga 

 

http://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-resolution

14 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
zeroname kaže...
Jim Carrey kaže...

Nažalost još dalje je previsoka cijena. Bio je LG ove godine za 15k u ekupi isti se mogao dobiti u SAD sa 12k kn. To je već cijena oko koje bi se mogao 55" uzeti. Sve preko toga je previše, što je najgore da se uopće primijeti 4k treba uzeti veću dijagonalu ali i onda cijena raste minimum za 50% na gore. Cijena je u opadanju, ali još presporo možda se dobije neka konkurentost sa ulaskom Sony-a, ali u cijeni teško. Izgleda da je Samsung odustao od oled za 2017. 

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

Ako znaš nekoga da ima 50-65" televizor i da mu je prevelik, samo javi.  Vrlo rado ću umjesto njega trpjeti muku gledanja takvog sa 2 m udaljenosti u svom stanu od 40 m2.

8 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Markić7 kaže...

Negdje davno sam čitao da Oled televizori imaju krači vijek trajanja, tehnologija se brže raspada od lcd ali zauztvrat daje puno bolju sliku od lcd.

Dali je to istina, se nešto promjenilo u međuvremenu ??? 

 

 To pitanje se stalno poteže; možemo samo čekati pa vidjeti. Obzirom da su to ujedno i HDR uređaji, ne očekujem preveliku trajnost...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Jim Carrey kaže...

 Nije bitno koliko je m2 kuća ili stan nego na koliko metara se gleda TV. Većina prostorija se radi od 3-4 metara. S jedne strane je TV s druge gdje se sjedi trosjed ili što drugo. Do toga dolazi 2.5-3 metara gledana duljina. Dobro je jer 4k rezolucija je neki maksimum sa primjetiti razliku, pa s time neće moći pumpati rezoluciju pa će se svoditi na samu kvalitetu slike, zvuka ili pad cijene što je dobro za krajnog korisnika. Nema onaj wow efekt kao sa 720p na 1080p, ali je tu da osigura kvalitetu. 

 

Evo dobra stranica za televizora te vodić za kupnju istoga 

 

http://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-resolution

 Po pitanju udaljenosti s koje se TV gleda, mislim da su svi ti vodiči danas posve zastarjeli i nepotrebni.

 

Kod CRt-a, zbog vrlo malog broja piksela postojala je minimalna udaljenost koja se mjerila u metrima. 720p još donekle ima smisla mjeriti, ali to je zastarjela tehnologija i nema je u prodaji. Kad uzmeš 4k ili budući 8k, minimalna udaljenost se mjeri u centimetrima što znači da se uređaj praktično može gledati s bilo koje udaljenosti. Možeš ga koristiti kao monitor, spojiti PlayStation, mobitel, bilo što. Dakle, pitanje je samo koliko možeš potrošiti i eventualno koliko ti je velik zid.

Ja rekoh
12 godina
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Kako sam se preselio u novi stan, sada je udaljenost izmedju očiju i 32" TV-a 3,7m sto smatram potpuno neprimjerenim te planiram uzeti 65" 4K OLED. Nadao sam se da će 2017 cijene pasti, no izgleda da nista od toga. LG OLED65E6V je fantastičan po svemu osim sto kosta koliko bi bilo primjereno za 3 TV-a, dostavu i happy end za zavrsni dojam...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Feudalac kaže...

 Po pitanju udaljenosti s koje se TV gleda, mislim da su svi ti vodiči danas posve zastarjeli i nepotrebni.

 

Kod CRt-a, zbog vrlo malog broja piksela postojala je minimalna udaljenost koja se mjerila u metrima. 720p još donekle ima smisla mjeriti, ali to je zastarjela tehnologija i nema je u prodaji. Kad uzmeš 4k ili budući 8k, minimalna udaljenost se mjeri u centimetrima što znači da se uređaj praktično može gledati s bilo koje udaljenosti. Možeš ga koristiti kao monitor, spojiti PlayStation, mobitel, bilo što. Dakle, pitanje je samo koliko možeš potrošiti i eventualno koliko ti je velik zid.

 Pa sam sebi si odgovorio. Evo recimo imaš monitor ispred sebe za istim stolom sa istom udaljenosti od oglave. Nije isto imati 17", 22", 27", 32"... dijagonale na svim tim istima 720p, 1080, 1440p ili 4k. Ja recimo imao sam 23" sa full hd koji mi je imao idealan pixel density dok recimo sada imam 27" i 1080p mi je malo premala idealna bi bila 1440p, dok recimo da idem na 32" bi razmišljao između 1440p ili 4k....

 

Isto je za televizora ako gledaš sa recimo 3 metara i ako uzmeš televizor iste dijagonale nije isto 720p, 1080p ili 4k. Možda zbog manje dijagone neće biti ni razlike između 720p te 1080p a kamoli 4k. Ali ako je televizor veće dijagonale razlika bude primjetna. Kako sam napisao ako netko želi bolji televizor sada uglavnom s njime ide i 4k rezolucija. Možda ti treba možda ne, ali ako je u cijeni zašto ne. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 23:29 (Jim Carrey).
13 godina
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Pa ako pričamo o monitoru za FHD idealno je od 24" do 25" (tko ima lošiji vid može i 27")  .

4K = 4 x FHD = dijagonala x2 

dakle za 4K bi idealno bilo 48 do 50"  (tko ima lošiji vid 55")

 

Ako pričamo o televizoru i gledanju filma onda se ipak treba malo odmaknuti jer se film gleda kao cjelina (barem za sada), a ne kao dio

 

Kod CRT- je osim loše rezolucije problem bio zračenje, pa je i to bio razlog za nešto veće udaljenosti gledanja nego što bi to bilo potrebno

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
kerum kaže...

...dostavu i happy end za zavrsni dojam...

 misliš ovako nešto...

8 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Jim Carrey kaže...

 

 

Isto je za televizora ako gledaš sa recimo 3 metara i ako uzmeš televizor iste dijagonale nije isto 720p, 1080p ili 4k. Možda zbog manje dijagone neće biti ni razlike između 720p te 1080p a kamoli 4k. Ali ako je televizor veće dijagonale razlika bude primjetna. Kako sam napisao ako netko želi bolji televizor sada uglavnom s njime ide i 4k rezolucija. Možda ti treba možda ne, ali ako je u cijeni zašto ne. 

 Pa nema više uopće 720p TV-a, a 1080p-ica je sve manje. Svi su UHD pa su vodiči o udaljenosti, da prostiš, bespredmetni. Kupiš koliko ti račun dozvoljava i bok.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

još se dosta prodaje od HD ready, isto tako ima monitora laptopa uopće ne bitno ovako i onako sam razgovarao o rezoluciji a ne prodaji televizora, ali slažem se koliko para toliko muzike 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
zeroname kaže...

 Meni nije jasno što ljudi izvode sa tim velikim monitorima jel ti znaš koliko je 55". Pa to ti zauzme pola zida. Već je par puta rečeno pa nemaju ljudi u Hrvatskoj penthouse od 300m2. Imamo jednosobne i dvosobne stanove od 50-60 kvadrata sa nekim normalnim dnevnim boravkom. 40" TV je i u takvim uvjetima prevelik.

 Ona stvar i tv nikada ne mogu biti preveliki.

15 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Odlicna vijest jedva cekam vidjeti sto je to sony spremio, valjda ce koj tv zavrsiti i na ovim prostorim
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Jim Carrey kaže...

još se dosta prodaje od HD ready, isto tako ima monitora laptopa uopće ne bitno ovako i onako sam razgovarao o rezoluciji a ne prodaji televizora, ali slažem se koliko para toliko muzike 

 Iako taj HD ready je varanje kupaca. Svaki televizor koji nema DVB-T2 je danas varanje kupaca. Trebas se riješit starih zaliha pa uvaljuju naivnim ljudima televizore bez DVB-T2 tunera koji će im trebat za par godina i onda će svi morati kupovati nove tunere. Tipa vivax i slični. Kupiti HD ready televizor je bacanje novaca. Ja sam još 2011 kupio toshibu FullHD sa Mpeg4 dok je većina ljudi kupovala televizore sa MPEG2 tunerom i ona im nije bilo jasno zašto nemogu gledati sloveniju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2016 11:01 (zeroname).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
zeroname kaže...
Jim Carrey kaže...

još se dosta prodaje od HD ready, isto tako ima monitora laptopa uopće ne bitno ovako i onako sam razgovarao o rezoluciji a ne prodaji televizora, ali slažem se koliko para toliko muzike 

 Iako taj HD ready je varanje kupaca. Svaki televizor koji nema DVB-T2 je danas varanje kupaca. Trebas se riješit starih zaliha pa uvaljuju naivnim ljudima televizore bez DVB-T2 tunera koji će im trebat za par godina i onda će svi morati kupovati nove tunere. Tipa vivax i slični. Kupiti HD ready televizor je bacanje novaca. Ja sam još 2011 kupio toshibu FullHD sa Mpeg4 dok je većina ljudi kupovala televizore sa MPEG2 tunerom i ona im nije bilo jasno zašto nemogu gledati sloveniju.

Zašto bi HD ready bio varanje kupaca? Pa ti si taj koji je ranije rekao da nikakvi veći televizori nemaju smisla, a na 32" TV-u da bi stvarno vidio razliku između 720p i 1080p trebaš sjediti manje od nekih 1.5 m od njega. U HR je ionako još uvijek SD signal standardan tako da nema realno smisla ni HD ready TV.

 

Ja sasvim sretan sa svojom 720p plazmom. Daleko više od rezolucije mi smeta što nije bolja crna na njemu. Šteta što nema za kupiti kakav jeftiniji 720p OLED.

10 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima

Znam da je ova tema nevezano u to što budem pitao ali možete li mi nabrzinu reći koje karasteristike su bitne kod LCD-monitora, netko mi je davno spoemnuo da mora imati najvjerniju crnu boju. Znači da mora imati što ??? 

I ako mi možete reći koji je najjeftiniji HDMI monitor sa dva hdmi-a reicmo ako bi htio PC + raspbery pi spojiti odvojeno a htio bi mjenjati na monitoru što želim PC ili raspbery PI. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
VA panel ti je za crnu, tj. dobar kontrast, IPS ti je za boje i širi kut gledanja a TN ima najbolji odaziv ali sve ostalo lošije.
14 godina
offline
Re: 2017. Sony se vraća s OLED televizorima
Markić7 kaže...

Znam da je ova tema nevezano u to što budem pitao ali možete li mi nabrzinu reći koje karasteristike su bitne kod LCD-monitora, netko mi je davno spoemnuo da mora imati najvjerniju crnu boju. Znači da mora imati što ??? 

I ako mi možete reći koji je najjeftiniji HDMI monitor sa dva hdmi-a reicmo ako bi htio PC + raspbery pi spojiti odvojeno a htio bi mjenjati na monitoru što želim PC ili raspbery PI. 

 

 Vrlo dobar monitor s 2 HDMI + vga..osobno ga imam(AMVA)

 

 https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=210083

 

14 godina
neaktivan
offline
2017. Sony se vraća s OLED televizorima

samo ne znam kakav će ti biti zvuk jer na mojem integrirani zvučnici su katastrofa inače radi se o benq 2760hm

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice