App Store vodi u prihodima

poruka: 31
|
čitano: 5.393
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "App Store vodi u prihodima".
13 godina
offline
App Store vodi u prihodima

hobby platforma? android {#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
grzzi kaže...

hobby platforma? android {#}

Ne tako brzo.

 

Gulikoža platforma - iOS - je logičniji zaključak.

Gledam te!
13 godina
offline
App Store vodi u prihodima

radije tu i tamo platim za aplikaciju cijenu jutarnje kave nego da me bombardiraju reklamama.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
grzzi kaže...

radije tu i tamo platim za aplikaciju cijenu jutarnje kave nego da me bombardiraju reklamama.

 

a da probaš aplikaciju besplatno (sa reklamama) i onda ako ti se svidi kupiš i nemaš reklame?

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
protjeran
offline
Re: App Store vodi u prihodima
nine kaže...
grzzi kaže...

radije tu i tamo platim za aplikaciju cijenu jutarnje kave nego da me bombardiraju reklamama.

 

a da probaš aplikaciju besplatno (sa reklamama) i onda ako ti se svidi kupiš i nemaš reklame?

Skines lite verziju, probas i ako ti se svidi kupis...

14 godina
neaktivan
offline
App Store vodi u prihodima

Ili pak skineš punu verziju aplikacije sa oglasima i onda sa add blockerom ukloniš oglase?

Ako sam ti pomogao stisni HVALA.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
App Store vodi u prihodima
Tko ne zeli dati pare za posteni telefon ne zeli niti za aplikacije. Logicno. Zato ce skrtice imati samo trecerazrednu ponudu aplikacija. Sprdacine radi App Store je u RH podrzan od prvog dana za kupovinu a Android market ne.
Do Not Feed The Trolls!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
grzzi kaže...

radije tu i tamo platim za aplikaciju cijenu jutarnje kave nego da me bombardiraju reklamama.

Pa kupiš aplikaciju bez reklama na androidu, ne kužim što želiš reći...

 

Jel' ti na kraju super to što Apple mlati masne pare ili nije, jer google zapravo isto mlati masne pare? Jel' ti super platiti aplikaciju ili nije, jer na Androidu isto možeš platiti aplikaciju? Jel' ti koma gledati reklame ili nije, jer i na iOS-u postoje aplikacije s reklamama. O čemu na kraju zapravo pričamo? O tome da nije govno nego drek.

 

Inari kaže...
Tko ne zeli dati pare za statusni simbol ne zeli niti za aplikacije koje mu ne trebaju.

There, I fix'd it.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 15:38 (Veliki Brat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...

 

      Inari kaže...
  Tko ne zeli dati pare za pošten smartphone ne zeli niti za aplikacije koje mu trebaju.

Pa istina, ja sam bio na Androidu ali od kad imam iPhone i iGirl aplikaciju moj ljubavni život je puno bogatiji!

Eto, za svakoga ponešto.

Do Not Feed The Trolls!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 16:15 (Inari).
13 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
grzzi kaže...

radije tu i tamo platim za aplikaciju cijenu jutarnje kave nego da me bombardiraju reklamama.

Pa kupiš aplikaciju bez reklama na androidu, ne kužim što želiš reći...

 

Jel' ti na kraju super to što Apple mlati masne pare ili nije, jer google zapravo isto mlati masne pare? Jel' ti super platiti aplikaciju ili nije, jer na Androidu isto možeš platiti aplikaciju? Jel' ti koma gledati reklame ili nije, jer i na iOS-u postoje aplikacije s reklamama. O čemu na kraju zapravo pričamo? O tome da nije govno nego drek.

 

komentiram link gdje čovjek kaže kako android zapravo mlati više para nego bi se po objavljenim udjelima app trgovina zaključilo, zato što generira više reklama i samim tim više pregleda reklama. Barem sam ja tako shvatio tekst ( letimično sam pročitao )

 

Poanta je da se usprkos većoj ukupnoj prodaji androida za iOS i dalje daleko više isplati razvijati nekakve aplikacije ... i izgleda da se ne priča o malim razlikama nego o ogromnim i potpuno nesrazmjernim obzirom na udio OSeva na tržištu.

15 godina
offline
App Store vodi u prihodima

Istina da se bolje isplati razvijati aplikacije za iOS. Čak i ako napraviš neku aplikaciju za android najvjerovatnije je da već postoji slična besplatna aplikacija.

Ali meni kao korisniku je zato android bolji od iOSa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Tko ne zeli dati pare za pošten smartphone ne zeli niti za aplikacije koje mu trebaju.

Pa istina, ja sam bio na Androidu ali od kad imam iPhone i iGirl aplikaciju moj ljubavni život je puno bogatiji!

Eto, za svakoga ponešto.

Bravo, znaš brisati i pisati u kućici za tekst! Još kad bi znao i označiti dio koji si promijenio... Želiš li da ti kažem kako?

 

grzzi kaže...
Poanta je da se usprkos većoj ukupnoj prodaji androida za iOS i dalje daleko više isplati razvijati nekakve aplikacije ... i izgleda da se ne priča o malim razlikama nego o ogromnim i potpuno nesrazmjernim obzirom na udio OSeva na tržištu.

Sve pet, samo ne vidim kakve veze to ima s tim da ti kupiš ili ne kupiš aplikaciju? Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
App Store vodi u prihodima
A mozda je pomalo rijec i o tome da za android bez po frke mozes nabavit aplikacije iz drugih "izvora" dok za to trebas jailbreakat iOS?
Ako sam ti pomogao stisni HVALA.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Tko ne zeli dati pare za pošten smartphone ne zeli niti za aplikacije koje mu trebaju.

Pa istina, ja sam bio na Androidu ali od kad imam iPhone i iGirl aplikaciju moj ljubavni život je puno bogatiji!

Eto, za svakoga ponešto.

Bravo, znaš brisati i pisati u kućici za tekst! Još kad bi znao i označiti dio koji si promijenio... Želiš li da ti kažem kako?

 

grzzi kaže...
Poanta je da se usprkos većoj ukupnoj prodaji androida za iOS i dalje daleko više isplati razvijati nekakve aplikacije ... i izgleda da se ne priča o malim razlikama nego o ogromnim i potpuno nesrazmjernim obzirom na udio OSeva na tržištu.

Sve pet, samo ne vidim kakve veze to ima s tim da ti kupiš ili ne kupiš aplikaciju? Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

nije li novac jedan od glavnih motivatora developerima da naprave kvalitetne aplikacije? app store je dobar koncept ... aplikacije su uglavnom jeftine i svi ih mogu priuštiti, a na količinu se nešto da i zaraditi. Apple je u interesu prodati što više aplikacija jer na njima ima zaradu, Google u je u interesu servirati što više reklama.

16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
grzzi kaže...
Veliki Brat kaže...
Sve pet, samo ne vidim kakve veze to ima s tim da ti kupiš ili ne kupiš aplikaciju? Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

nije li novac jedan od glavnih motivatora developerima da naprave kvalitetne aplikacije? app store je dobar koncept ... aplikacije su uglavnom jeftine i svi ih mogu priuštiti, a na količinu se nešto da i zaraditi. Apple je u interesu prodati što više aplikacija jer na njima ima zaradu, Google u je u interesu servirati što više reklama.

Ne, nije. Znam da ćeš sad krenuti kako trolam, ali stvarno nije, a primjera za ekstreme na oba kraja imaš koliko hoćeš - od I am rich aplikacije, koja je valjda najskuplja i najnekvalitetnija (ako se smijem tako izraziti u kontekstu upotrebljivosti) aplikacija ikad, do gomile jednostavno izvrsnih opensource aplikacija, ne nužno samo iz iOS/android svijeta.

 

Naravno da će većina programera težiti platformi na kojoj bolje zarađuju, ali to nema veze s konačnom kvalitetom aplikacije. Negdje je deus pisao kako se programiraju igre za mobilne platforme - petnast istih igara, jer je čista lutrija hoće li neka uspjeti. U tom setupu ne vidim uzročno-posljedičnu vezu između novca (za developera) i kvalitete konačnog proizvoda, samo između novca (koju je korisnik spreman platiti) i proizvoda koji želi platiti.

Gledam te!
12 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
grzzi kaže...
Veliki Brat kaže...
Sve pet, samo ne vidim kakve veze to ima s tim da ti kupiš ili ne kupiš aplikaciju? Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

nije li novac jedan od glavnih motivatora developerima da naprave kvalitetne aplikacije? app store je dobar koncept ... aplikacije su uglavnom jeftine i svi ih mogu priuštiti, a na količinu se nešto da i zaraditi. Apple je u interesu prodati što više aplikacija jer na njima ima zaradu, Google u je u interesu servirati što više reklama.

Ne, nije. Znam da ćeš sad krenuti kako trolam, ali stvarno nije, a primjera za ekstreme na oba kraja imaš koliko hoćeš - od I am rich aplikacije, koja je valjda najskuplja i najnekvalitetnija (ako se smijem tako izraziti u kontekstu upotrebljivosti) aplikacija ikad, do gomile jednostavno izvrsnih opensource aplikacija, ne nužno samo iz iOS/android svijeta.

 

Naravno da će većina programera težiti platformi na kojoj bolje zarađuju, ali to nema veze s konačnom kvalitetom aplikacije. Negdje je deus pisao kako se programiraju igre za mobilne platforme - petnast istih igara, jer je čista lutrija hoće li neka uspjeti. U tom setupu ne vidim uzročno-posljedičnu vezu između novca (za developera) i kvalitete konačnog proizvoda, samo između novca (koju je korisnik spreman platiti) i proizvoda koji želi platiti.

 

Naravno da ima veze s kvalitetom aplikacije. Necu isto truda i energije potrositi na aplikaciju na kojoj cu zaraditi 100 dolara i aplikacije na kojoj cu zaraditi 1.000 dolara.
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
zoki.zlikowski kaže...
Naravno da ima veze s kvalitetom aplikacije. Necu isto truda i energije potrositi na aplikaciju na kojoj cu zaraditi 100 dolara i aplikacije na kojoj cu zaraditi 1.000 dolara.

Uopće ne razumijem zašto trošiš imalo truda i energije na aplikaciju na kojoj ćeš zaraditi 100 dolara, pored aplikacije na kojoj ćeš zaraditi deset puta više. Imam ideju - još bolje, ti uloži trud i energiju u aplikaciju na kojoj ćeš zaraditi 10.000 dolara. Ma zašto se uopće maltretirati s tim? Još bolje (trebao sam ovo patentirati) - uloži svoj trud i energiju u aplikaciju s kojom ćeš zaraditi 100.000 dolara!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2011 21:21 (Veliki Brat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Svi vi tako pametne savjete dajete a nitko od vas nije nista pametno niti napravio za mobile platforme niti zaradio jedne kune ili ikakve ozbiljne novce. Cinjenica je da je Android market propala stvar. Zarada je smijesna a od reklama se ne mogu zaraditi ozbiljni novci. Veliki igraci su pravi prikaz stanja na trzistu. EA games, razvijenih igara za iOS: 268. Za Android : 10. Takodjer znam za bezbroj povlacenja sa Android marketa radi lose zarade. Iskustva developera na Android marketu su neusporedivo losija nego na iOS. Malen broj njih koji se hvale sa boljom zaradom na Androidu, na iOS nisu zaradjivali nista. Velik broj koji se zale na losu zaradu na Androidu, na iOSu su zaradjivali velike novce. I to je realno stanje trzista. Kvaliteta ne znaci bas nista ako je trziste pusiona.
Do Not Feed The Trolls!
15 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Tko ne zeli dati pare za pošten smartphone ne zeli niti za aplikacije koje mu trebaju.

Pa istina, ja sam bio na Androidu ali od kad imam iPhone i iGirl aplikaciju moj ljubavni život je puno bogatiji!

Eto, za svakoga ponešto.

Bravo, znaš brisati i pisati u kućici za tekst! Još kad bi znao i označiti dio koji si promijenio... Želiš li da ti kažem kako?

 

grzzi kaže...
Poanta je da se usprkos većoj ukupnoj prodaji androida za iOS i dalje daleko više isplati razvijati nekakve aplikacije ... i izgleda da se ne priča o malim razlikama nego o ogromnim i potpuno nesrazmjernim obzirom na udio OSeva na tržištu.

Sve pet, samo ne vidim kakve veze to ima s tim da ti kupiš ili ne kupiš aplikaciju? Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

 

Tebi je totalno pobrkana percepcija. Kao korisnik koji zeli platiti neku aplikaciju, ti si jedno zrno pijeska u pustinji na iOS platformi. Takodjer si i jedna jabuka na stablu na android platformi. Kao pojedinac si nebitan. Bitna je platezna masa. //vulgaris:// Radi se o tome ako ja kao developer napravim aplikaciju koju plasiram na iOS trziste za 0,99 te po istoj cijeni na Android trziste, na iOS cu ih dnevno prodati npr 100 komada a na iOS 10 komada. Jel ti sada jasnije?
Do Not Feed The Trolls!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 1:50 (Inari).
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...

Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

Radi se o tome ako ja kao developer napravim aplikaciju koju plasiram na iOS trziste za 0,99 te po istoj cijeni na Android trziste, na iOS cu ih dnevno prodati npr 100 komada a na iOS 10 komada. Jel ti sada jasnije?

Ne, nije mi jasnije. Jednostavno ne razumijem o čemu govoriš. Čitam ovo gore i ne vidim kako je tvoj tekst odgovor na moj. Razumijem da Apple mlati masnu lovu, kao i Google (nebitno sad tko mlati veću). Razumijem i da developeri na iOS platformi mlate veću lovu.

 

Ali ne mogu razumjeti što je u tome dobro za krajnjeg korisnika (znači onog koji to sve plaća). Kada je točno korisnik postao osoba koja želi plaćati više i raduje tome da njegov uznik zarađuje više od tuđeg uznika? Sry, ali to mi je jednostavno neprirodna logika.

Gledam te!
12 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...

Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

Radi se o tome ako ja kao developer napravim aplikaciju koju plasiram na iOS trziste za 0,99 te po istoj cijeni na Android trziste, na iOS cu ih dnevno prodati npr 100 komada a na iOS 10 komada. Jel ti sada jasnije?

Ne, nije mi jasnije. Jednostavno ne razumijem o čemu govoriš. Čitam ovo gore i ne vidim kako je tvoj tekst odgovor na moj. Razumijem da Apple mlati masnu lovu, kao i Google (nebitno sad tko mlati veću). Razumijem i da developeri na iOS platformi mlate veću lovu.

 

Ali ne mogu razumjeti što je u tome dobro za krajnjeg korisnika (znači onog koji to sve plaća). Kada je točno korisnik postao osoba koja želi plaćati više i raduje tome da njegov uznik zarađuje više od tuđeg uznika? Sry, ali to mi je jednostavno neprirodna logika.

 

ocito je da nemas logike. ti si korisnik androida pa zato osjecas obvezu branit svoju investiciju?
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Dorian123 kaže...
Veliki Brat kaže...

Kada je točno korisnik postao osoba koja želi plaćati više i raduje tome da njegov uznik zarađuje više od tuđeg uznika? Sry, ali to mi je jednostavno neprirodna logika.

ocito je da nemas logike. ti si korisnik androida pa zato osjecas obvezu branit svoju investiciju?

LOL, lik koji iz ničega logički zaključuje da imam android mi drži predavanje o logici :)

 

Evo, biti ću eksplicitan, da ne moraš dedukcijom dolaziti do čudnovatih zaključaka: ne, majstore, nemam android, niti iPhone, imam BlackBerry. Neću te pitati zašto je to uopće važno, jer znam da ću ionako dobiti nesuvisao odgovor...

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...
Veliki Brat kaže...

Što ja kao korisnik neke platforme imam od toga da developeri zarađuju više? Ako je to ionako uvijek moj novac, zašto bi ja želio platiti više (guglu, eplu ili developeru, sasvim nebitno)?

Radi se o tome ako ja kao developer napravim aplikaciju koju plasiram na iOS trziste za 0,99 te po istoj cijeni na Android trziste, na iOS cu ih dnevno prodati npr 100 komada a na iOS 10 komada. Jel ti sada jasnije?

Ne, nije mi jasnije. Jednostavno ne razumijem o čemu govoriš. Čitam ovo gore i ne vidim kako je tvoj tekst odgovor na moj. Razumijem da Apple mlati masnu lovu, kao i Google (nebitno sad tko mlati veću). Razumijem i da developeri na iOS platformi mlate veću lovu.

 

Ali ne mogu razumjeti što je u tome dobro za krajnjeg korisnika (znači onog koji to sve plaća). Kada je točno korisnik postao osoba koja želi plaćati više i raduje tome da njegov uznik zarađuje više od tuđeg uznika? Sry, ali to mi je jednostavno neprirodna logika.

 

Naravno da je to dobro za krajnjeg korisnika, a pojasnio sam ti i zasto. Korisnik ne placa vise, uopce se u tome ne radi. Cijena aplikacija na oba store-a su podjednaka. Za korisnika je najbolje kada developeri odlicno zaradjuju jer to developere potice na izradu novih, em kvalitetnih aplikacija koje zahtjevaju puno resursa koji se u konacnici isplate. Naveo sam ti primjer EA gamesa, skoro 300 igrica za iOS. Sve su te igrice u ovom trenutku 0,99. FIFA, Simsi... Razvoj takvih igrica je ogromna investicija, ali njima se to svejedno isplati jer ih dnevno prodaju oko 10,000 komada.

 

Veca zarada developera pruza vecu ponudu kvalitetnih aplikacija krajnjem korisniku po minimalnoj cijeni. I tu je korisnik na dobitku.

 

I zbog toga, kazem da je Android market propala stvar. Developeri ne razvijaju aplikacije jer ne vide povrat investicije, a korisnici ne kupuju aplikacije jer nema dovoljne ponude aplikacija. Automatski se stvar odražava i na prodaju uređaja, te se bolje prodaju oni koji imaju bolju ponudu aplikacija. Zacarani krug iz kojega je nemoguce izaci.

Do Not Feed The Trolls!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 23:27 (Inari).
15 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Inari kaže...

 

I zbog toga, kazem da je Android market propala stvar. Developeri ne razvijaju aplikacije jer ne vide povrat investicije, a korisnici ne kupuju aplikacije jer nema dovoljne ponude aplikacija. Automatski se stvar odražava i na prodaju uređaja, te se bolje prodaju oni koji imaju bolju ponudu aplikacija. Zacarani krug iz kojega je nemoguce izaci.

Totalno si u krivu. Developeri razvijaju aplikacije, ali su one većinom besplatne. Korisnici ne kupuju aplikacije zato što su one besplatne. A prodaja androida je veća od prodje iPhonea

12 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
dejo6 kaže...
Inari kaže...

 

I zbog toga, kazem da je Android market propala stvar. Developeri ne razvijaju aplikacije jer ne vide povrat investicije, a korisnici ne kupuju aplikacije jer nema dovoljne ponude aplikacija. Automatski se stvar odražava i na prodaju uređaja, te se bolje prodaju oni koji imaju bolju ponudu aplikacija. Zacarani krug iz kojega je nemoguce izaci.

Totalno si u krivu. Developeri razvijaju aplikacije, ali su one većinom besplatne. Korisnici ne kupuju aplikacije zato što su one besplatne. A prodaja androida je veća od prodje iPhonea

 

Da, imat ces vecu prodaju Android uredjaja koji nece imati kvalitetne aplikacije jer se kvaliteta ne poklanja nego prodaje.
15 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima

Dok god postoji XDA android će imati kvalitetne besplatne aplikacije.

16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Inari kaže...

I zbog toga, kazem da je Android market propala stvar. Developeri ne razvijaju aplikacije jer ne vide povrat investicije, a korisnici ne kupuju aplikacije jer nema dovoljne ponude aplikacija. Automatski se stvar odražava i na prodaju uređaja, te se bolje prodaju oni koji imaju bolju ponudu aplikacija. Zacarani krug iz kojega je nemoguce izaci.

Ali kako je začarani krug, kad android market raste većom brzinom od appleovog (barem koliko sam skužio ovako povremenim praćenjem vijesti tog tipa, možda griješim)? Također, prodaja android uređaja raste (opet, mislim da sam dobro skužio). Stanje na tržištu baš i ne odražava ovo što pišeš.

 

Kužim ja sve ovo što si napisao o zakonu velikih brojeva i sve to stoji u smislu zarade pojedine platforme, ali jednostavno ne stoji u pogledu kvalitete ponude, a uskoro vjerojatno neće niti u pogledu širine ponude.

Gledam te!
13 godina
offline
App Store vodi u prihodima

http://gigaom.com/apple/study-apples-iphone-ipad-account-for-90-percent-of-mobile-purchases/

 

još jedan podatak koji govori u prilog tezi da se na svakih 10 potrošenih dolara na mobilnim platformama 9 okrene na iOSu ... developeri, trgovci, you name it. Obzirom da aktivnih iOS korisnika ima možda 20% više od Androida, može li netko ovo objasniti?

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: App Store vodi u prihodima
Veliki Brat kaže...
Inari kaže...

I zbog toga, kazem da je Android market propala stvar. Developeri ne razvijaju aplikacije jer ne vide povrat investicije, a korisnici ne kupuju aplikacije jer nema dovoljne ponude aplikacija. Automatski se stvar odražava i na prodaju uređaja, te se bolje prodaju oni koji imaju bolju ponudu aplikacija. Zacarani krug iz kojega je nemoguce izaci.

Ali kako je začarani krug, kad android market raste većom brzinom od appleovog (barem koliko sam skužio ovako povremenim praćenjem vijesti tog tipa, možda griješim)? Također, prodaja android uređaja raste (opet, mislim da sam dobro skužio). Stanje na tržištu baš i ne odražava ovo što pišeš.

 

Kužim ja sve ovo što si napisao o zakonu velikih brojeva i sve to stoji u smislu zarade pojedine platforme, ali jednostavno ne stoji u pogledu kvalitete ponude, a uskoro vjerojatno neće niti u pogledu širine ponude.

 

Zato sto svi prvo probaju jer ne znaju sta i kako napraviti. Svi vide tekstove da je taj i taj napravio besplatnu aplikaciju, pa se obogatio, pa misle da je to moguce. Onda naprave aplikaciju za Android i iOS i nakon 3 mjeseca skuze da im je bilo bolje da nisu pisali za Android, ali sad ne mogu ugasiti Android verziju nego je odrzavaju. Kad dodje trenutak pisanja druge aplikacije onda su pametniji, pa znaju sto i kako napraviti ovaj put.
16 godina
offline
Re: App Store vodi u prihodima
grzzi kaže...

http://gigaom.com/apple/study-apples-iphone-ipad-account-for-90-percent-of-mobile-purchases/

 

još jedan podatak koji govori u prilog tezi da se na svakih 10 potrošenih dolara na mobilnim platformama 9 okrene na iOSu ... developeri, trgovci, you name it. Obzirom da aktivnih iOS korisnika ima možda 20% više od Androida, može li netko ovo objasniti?

Eto, i sad kad iskreno kažem što mislim, opet ću biti trol. Just for the record, ti si sam postavio upitnik ;)

Pogotovo kad vidim vaše postove ovdje, kako se prosječni jabučar hvali time da se ne libi potrošiti novac, jedini zaključak mi ostaje kako su jabučari veći potrošači. To te dođe kao neki stil života.

 

zoki.zlikowski kaže...

Svi vide tekstove da je taj i taj napravio besplatnu aplikaciju, pa se obogatio, pa misle da je to moguce. Onda naprave aplikaciju za Android i iOS i nakon 3 mjeseca skuze da im je bilo bolje da nisu pisali za Android, ali sad ne mogu ugasiti Android verziju nego je odrzavaju. Kad dodje trenutak pisanja druge aplikacije onda su pametniji, pa znaju sto i kako napraviti ovaj put.

Ali čekaj, ako android market raste brže od app storea, kako onda developeri odlaze s android platforme? Ako je druga aplikacija na iOS-u, a nije na androidu, onda su i treća i četvrta... I zašto ne bi mogli ugasiti android aplikaciju?

 

Uopće, ne razumijem zašto vam je to bitno (broj razvijatelja), kad je epl već odavno pokazao da za najveću zaradu nije nužan najveći tržišni udio.

 

I tu se taj dio nadovezuje na onaj gore post - manjina korisnika na manjinskoj platformi jednostavno troši više novaca. Meni se taj zaključak nameće praktično sam od sebe - jabučari su jednostavno potrošačkog mentaliteta.

 

EDIT: Evo, upravo čitam vijest na BOL-u, koja mi samo daje za pravo izvući gornji zaključak.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 9:36 (Veliki Brat).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice