Apple prelazi na ARM?

poruka: 20
|
čitano: 3.378
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple prelazi na ARM?".
16 godina
offline
Apple prelazi na ARM?

Nadajmo se da će to potaknuti Intel da malo smanji cijene! :)

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

glasina je preluda da bi je u ovom trenutku netko mogao ozbiljno komentirati. OSX se vjerojatno vrti na ARM arhitekturi bez problema, uostalom ako su u appleu vrtili usporedo 5 godina OSX za x86, čisto za svaki slučaj, a da nitko nije znao, sigurno imaju i ARM i tko zna koju još verziju ...  

 

ARM je i dalje car što se mobilne platforme tiče i tu intel predugo nemože uhvatiti korak, al može li ARM konkurirati Intelovom i AMD ovom dizajnu za zahtijevnije "desktop" aplikacije u 2013, četrnaestoj ili petnaestoj je nemoguće prognozirati ... možda bude adekvatan.

 

 

Što se ARM ove superiornih performansi po wattu tiče, ekran je i dalje najveći potrošač koliko mi je poznato ...

 

 

A.
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Apple prelazi na ARM?

Napokon!!!..To se dugo čekalo...!!!..Inovativno i revolucionarno kao i uvijek...!!!{#}.Što se tiče potrošnje display-a,treba napraviti mentalni projektor koji će stvarati slike direktno u mozgovima(!{#}) Apple korisnika i time činiti uštedu autonomiji korištenja narpčito laptopa..Pohvale Apple-u za vječitu genijalnost..{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 19:05 (linuxjuzer).
 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Bogami bi bilo i revolucionarno i inovativno, a ako je već donesena odluka i nevjerojatno hrabro ili ludo. :D

A.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Mora se jednostavno priznati Apple-u, toliko je drzak prema ostalima da je to vec malo simpaticno{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Prelazak se u ovom slučaju ne odnosi na mobilne uređaje već prijenosnike, barem u početku.

 

Što vam znači ta rečenica? Pa mobilni uređaji im već jesu na ARM-u. Valjda je tu trebalo staviti stolna računala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
Tom69 kaže...

Prelazak se u ovom slučaju ne odnosi na mobilne uređaje već prijenosnike, barem u početku.

 

Što vam znači ta rečenica? Pa mobilni uređaji im već jesu na ARM-u. Valjda je tu trebalo staviti stolna računala.

 

Nije, prica se o prijenosnicima

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
14 godina
protjeran
offline
Apple prelazi na ARM?

Kao sto netko rece - djeluje preludo da bi bilo istinito, al opet s druge strane, dobar dio takvih spekulacija se na kraju pokaze barem djelomicno tocnima.

 

Osobno ne vidim puno, ako uopce, logike u ovom mozebitnom potezu Apple-a, al Apple je poznat po tome da rijetko kad dijeluje logicno - ali svejedno im ide dobro{#}

 

Uostalom cjelu stvar je opet zakuho onaj ludjak Charlie koji je nebrojeno puto dokazao da je prokleto dobro informiran. 

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 20:20 (dado8).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Nista od toga trenutno.

Copy paste clanak u Bugu s jednog mac rumor sitea.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
bistri kaže...

Nije, prica se o prijenosnicima

Možda nisam bio jasan. Pretpostavljam da je ovako trebala biti rečenica:

 

Prelazak se u ovom slučaju ne odnosi na  stolna računala već prijenosnike, barem u početku.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
linuxjuzer kaže...

Što se tiče potrošnje display-a,treba napraviti mentalni projektor koji će stvarati slike direktno u mozgovima(!{#}) Apple korisnika

To je već implementirano, samo trenutno usađuje misao: "Must buy, must buy" :-P

 

Šalu na stranu, vjerojatno je danas x86 daleko od optimalne arhitekture i za prijenosna i za stolna računala, ali prijelaz je u pravilu bolan. Ako Apple ovo napravi, to će biti hrabro, ali vjerojatno i ludo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
MrBlc kaže...
linuxjuzer kaže...

Što se tiče potrošnje display-a,treba napraviti mentalni projektor koji će stvarati slike direktno u mozgovima(!{#}) Apple korisnika

To je već implementirano, samo trenutno usađuje misao: "Must buy, must buy" :-P

 

Šalu na stranu, vjerojatno je danas x86 daleko od optimalne arhitekture i za prijenosna i za stolna računala, ali prijelaz je u pravilu bolan. Ako Apple ovo napravi, to će biti hrabro, ali vjerojatno i ludo.

Ne znam zasto je to hrabro, ludo. Pa Apple je migrirao sa Motorolinih procesora na Power procesore od IBMa i nakon toga na x86. Osim toga imaju licencu za ARM i dizajniraju vlastite procesore koje im trenutno štanca Samsung.

14 godina
protjeran
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
Tom69 kaže...
bistri kaže...

Nije, prica se o prijenosnicima

Možda nisam bio jasan. Pretpostavljam da je ovako trebala biti rečenica:

 

Prelazak se u ovom slučaju ne odnosi na  stolna računala već prijenosnike, barem u početku.

evo sta kaze lik:

 

The short story is that Apple is moving the laptop line, and presumably desktops too, to ARM based chips as soon as possible. With A15/Eagle allowing more than 32-bit memory access,...

....So short story, x86 is history on Apple laptops, or will be in 2-3 years. In any case, it is a done deal, Intel is out, and Apple chips are in. The only question left is if they will use their own core, a Samsung core, or the generic ARM black box. My bet is on generic for the first round, with a custom uncore, and moving to progressively more proprietary features with each successive generation...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
14 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

ARM bi bio zgodan najviše u laptopima zbog štedljivosti, dok u desktop verzijama to i nije prioritet.

Mislim da jedna ideja vodi Apple za tim prelaskom. Ta je da jednostavno ujedine desktop OS i

smartphone OS. OS X Lion je dio puta ktome. Ocita je težnja tome da se dobije unificirani OS

koji ce biti dovoljno funkcionalan da bi konkurirao Windowsima (tipa OS X), a opet dovoljno

fleksibilan da bi radio sa prijenosnim uređajima (iPhone, iPad). Time bi aplikacije bile univerzalne

a mogucnosti za mobitele gotovo neogranicene. Da ne spominjemo savršenost sinkronizacije uređaja

i izdavanja updatea pošto se radi o istom OS-u.

Jedino mi nije jasno kako bi se to odrazilo na tehnologiju Thunderbolt koju ujedno i sam Apple zagovara.

A i neki dan je bila vijest da bi Intel mogao poceti u dogledno vrijeme proizvoditi procesore za iPhone u dogledno vrijeme

pošto odnosi sa Samsungom sve više zahlađuju.

 

Kako god, više no ocito je da se želi sjedit na jednom stolcu a ne 2, a sad hoce li to biti Intel ili ARM procesori

vrijeme ce pokazati. Postoji li ikakva šansa da Intel kupi/odkupi od ARM-a licencu/tehnologiju/patente?

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na ARM?

Intel je već imao ARM licencu i proizvodio je ARM procesore pod markom XScale. Taj biznis su prije nekoliko godina prodali Marvellu

16 godina
offline
Re: Apple prelazi na ARM?
he chain of speculation, first reported at the EET, goes something like the following: Apple is looking to get away from using Samsung to fab its A4 and A5 chips, because the Cupertino-based company is currently suing Samsung for allegedly ripping off elements of the iPhone and iPad. The most logical Samsung alternative is TSMC, and Apple probably is looking to source some of its production there, but TSMC is making ARM parts for everyone and their uncle, so there would be no hope of getting a process lead on the next guy. Enter Intel, which is a full process generation ahead of the ARM camp, and is already making chips for Apple's PCs. So why shouldn't Intel make Apple's A4, A5, and successor chips?
16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Apple koristi ARM dizan ( zapravo je sudjelovao u stvaranju tj osnivanju te firme i držao velik broj dionica ) još od Newtona. Nedavno su preuzeli PA Semi i Intrisity , dvije firme koje su se bavile dizajnom ARM based procesora. Imaju i udio u PowerVR-u ... Mislim da Jobs želi izbiti od intela neki stupanje personalizacije i ekskluzive tj jedinstvenosti za svoje čipove, neke varijacije ARM dizajna kao što si rekao da se štancaju u intelu, a moguće i više ekskluzive ili specifičnosti kod x86 dizana ...  ... obzirom da se već radi o količinama koje nisu tako zanemarive možda to i dobije (preko 200 miljuna mobilnih čipova i recimo 20 ak miljuna x86 dizajna i nije za baciti).

A.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple prelazi na ARM?

Apple želi samo da im Intel štanca procesore, kao što im sada radi Samsung, a dizajn će biti njihov vlastiti

16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?

Sve je moguce jer si to Apple moze dozvoliti. Bilo je i prije telefona kao sto je iPhone pa su propali. Isto tak i padovima. Ono sto me u svemu tome najvise brine je sto ce opet korisnici placati racune. ARM je puno polaganiji od x86, a tako ce i ostati. Jedini razlog prelaska je sto bi Apple dobio hrpu aplikacija napisanih za iPhone i iPad na noteboocima. Sto se tice ARMova u serverima to je druga prica. Naravno, ne radi se o svim serverima vec onima koji se oslanjaju na sto vise procesora gdje do izrazaja dolazi potrosnja i zagrijavanje. Jadan T-Com da im se DNS/Gateway vrte na ARMu.

 

Osobno, ARM mi moze biti jedino u telefonu, a mora biti dalje od bilo cega ostalog. Takodjer, sjetite se vjesti od prije koji dan o 3D procesorima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple prelazi na ARM?
postoji način da OSX vrti iOS aplikacije bez ARM arhitekture tako da to nema veze, mislim. ARM bi mogao imati solidan roadmap ali nije vjerojatno da će u dogledno vrijeme prestici po sirovim performansama x86. Pitanje je samo koliko su raw performanse uopće vise bitne za ogromnu većinu. Ja mislim da je to sve manje i manje bitno.
A.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice