Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

poruka: 44
|
čitano: 16.067
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti".
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Mining! $$$$$

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Kako zaraditi sa mininig-om jel ima di uputa za to tnx, ali ono upute za početnike noobove

[M|C] LuX_CROATIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Ja sam nešto malo probao taj mining ali kad sam vidio da to treba farma servera da bi kao nešto zaradio onda ništa od toga. Na malo odnosno od jednog računala teško da ćeš nešto zaraditi.

15 godina
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

A ne znam da li je potrebna farma servera, jer sam vidio da se može i sa kućnim računalima to raditi čak mogućnost postoji da se koristi GPU za obavljanje tih zadaća, to jest sve se više okreće na GPU.

 

Uglavnom bih volio probati oko toga se pozabaviti.

[M|C] LuX_CROATIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
LuX_CRO kaže...

Kako zaraditi sa mininig-om jel ima di uputa za to tnx, ali ono upute za početnike noobove

ako nemas barem 2x ati radeon 7870 zaboravi u startu,

googlaj cgminer

iskljucivo se vrti na grafama ili na fpga rijesenjima, vrtimo 4 radeonke vec godinu dana i ajmo rec da se amortiziraju

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 14:29 (bistri).
16 godina
online
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

A potrošio vjerojatno ~5 kn struje :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

Mozda prije godinu dana.. Al nemoguce sad sa ovakvim porastom na vrijednosti {#}

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
Elles D. kaže...
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

A potrošio vjerojatno ~5 kn struje :)

Treba od drzave trazit subvenciju. Nesto kao "Plava struja" ;)

I poticaj od min 1000kn po grafickoj...

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

Pročitaj malo po netu, svugdje govore da se zaobilazi Nvidia kartice, te da je prijedlog da se koriste AMD kartice i to min. 5850, i jače, jer Nvidia daje smješne rezultate.

Da se zaraditi sa poprilično jeftinim računalom, min. 512 MB memorije, neki Dual procesor, kvalitetno napajanje od 450 W, dost je jedna kartica, al bolje je da su u x2, netreba ni monitor ni nikakava periferija. 

I sve se to kompenzira i potrošnja struje i cijena kompjutera, naravno ne odmah, ali kroz neko vrijeme. Mene to interesira uglavnom za internet trgovinu, mene ne zanima ni kocka ni droga (to je smiješno, to banke i drž. agencije "bacaju pijesak u oći"), jer je sve više trgovina na netu koje primaju Bitcoine, i sve više je općenito ljudi koji trguju i kupuju sa bitcoinima. Zanimljivo i po mojem vrlo dobro rješenje.

11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Momci, s dobrom gamerskom pilom koja je bazirana na jednoj jacoj AMD kartici se prica ne isplati. Obicno ljudi imaju dual ili quad kartice i tu prica ima smisla jer se da uhvatiti koji dolar mjesecno.

Ali ... trenutno su poceli izlaziti AVIC strojcici namjenjeni upravo minigu:

 

http://products.butterflylabs.com/homepage/60gh-bitcoin-miner.html

 

Za ulozenih 1300$ se dobija stroj koji trosi kao prosjecna zarulja na zarnu nit(60w), koji je u stanju obraditi 60GH operacija u sekundi. S tim monsterom se pronadje blok za malo vise od 3.02 dana. Blok ima 25 bitcoina, a svaki bitcoin je trenutno oko 33$.

Znaci za 3 dana se zaradi 25*33$ tj oko 275$ dnevno. Da dodatno zakompliciramo - ta zarada od 275$ bi vrijedila da manji broj osoba ima takav procesor. Na zalost, AVALON je vec poceo slati svoju posiljku ljudima koji su narucili njihov stroj, a butterfly-u treba jos malo da zgotovi svoje masinice s linka iznad i da njih pocne slati. Kada se odjednom pocu tako brzo pronalaziti blokovi - porasti ce difficulty i/ili realna protuvrijednost bitcoina ce pasti tako da zapravo dobivaju samo oni koji VEC SADA imaju ASIC proc koji vrti kalkulacije i mlati lovu.

 

Primjera radi, ovaj setup dolje (s grafama koje vise na drvenom frameu) se sastoji od:

 

 

4 x 5870, 8 x 5850, 4 x 5830. Obradjuje hashove brzinom od 6.02 GH/s (10x manje od butterfly masine) i trosi 2.55 kWh. Prosjecni kWh je oko kune, sto dnevnu zaradu ove farmice stavlja u rang 15-ak dolara.

Znate i sami sracunati koliko kosta taj hardweraj i koliko trosi struje/donese novaca. Sad razmislite kad se pojavi par tisuca ljudi s AVICima koji vrte 60-ak GH/s. Ovakve GPU farmice su mrtve za par dana.

 

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 16:45 (Bastardo).
Moj PC  
11 0 hvala 10
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

 

Barem nešto. Ja foldam već godinama od jutra do sutra pa ni dinara.

12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

jel moze netko ukratko obj kako se koristi bitcoin novac ? Gdje, kako, da li se moze unovciti uze prave novce ?

Ain`t nothin` else like L.A.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

ako kome treba koji coin da vidi kako stvar funkcionira, ja ga mogu promijeniti za gotovinu

 

cijena je mtgox.com high ~26.4eur = 1BTC.

moze se kupiti od 0,5BTC pa vise koliko vam treba

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 19:09 (timmc84).
 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

jel moze netko pojasniti kako to funkcionira

kako se zaradjuju bitcoini, kakve koristi imaju oni od toga, ugl ukratko objsnite to pocetniku(meni)

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Jel ima tko da prodaje Bitcoine?

Dosada sam ih kupovao na VirVoxu koji uzima dosta felik fee, ali predost mu je što mogu kupovati preko PayPala (ali prije toga se mora pretvoriti u Liden dolars {#}) kartice.

 

Ako ima netko na području Slavonije, ja bi mu dao srednju vrijednost na mt.goxu za svaki Bitcoin.

Područje Vukovar-Vinkovci, i ako je veća količina Bitcoina ili neki popust u pitanju može i Osijek.

 

EDIT: To bi se moglo rijesit i preko neta sa nekim uplatama, ali to mi je ipak malo riskantnije.

If you have a garden and a library, you have everything you need.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 20:06 (Space Buddha).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
win4crazzy kaže...

jel moze netko pojasniti kako to funkcionira

kako se zaradjuju bitcoini, kakve koristi imaju oni od toga, ugl ukratko objsnite to pocetniku(meni)

Sine, vec si 2 godine na forumu a jos nisi svladao google.

Dakle, otisao sam na www.google.com i upisao u srednje polje: "how does bitcoin work".

Google mi je izbacio par rezultata, pa sam ja metodom letimicnog pogleda ustanovio da je ovdje prilicno laicki objasnjeno:

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110311165416AAuptsk

 

Ako jos nesto treba upisati u google i pejstati ti link - ti samo reci.

 

Pozdrav.

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

ja u splitu mijenjam ako kome treba... na licu mjesta vam posaljem na adresu koliko vam treba, vi meni gotovinu i to je to.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
Bastardo kaže...

Sine, vec si 2 godine na forumu a jos nisi svladao google.

Dakle, otisao sam na www.google.com i upisao u srednje polje: "how does bitcoin work".

Google mi je izbacio par rezultata, pa sam ja metodom letimicnog pogleda ustanovio da je ovdje prilicno laicki objasnjeno:

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110311165416AAuptsk

 

Ako jos nesto treba upisati u google i pejstati ti link - ti samo reci.

 

Pozdrav.

sta ako sam vec googlao i nisam nasao ono sto me zanima, 

ovo sto si mi ti dao nije ni blizu onog sto trazim

 

"kako se zaradjuju bitcoini, kakve koristi imaju oni od toga"

 

bio sam na njihovoj stranici i pogledao video i nigdje nisu prikazali aplikaciju s kojom zaradjujem to, osim na slikama gdje je samo crni screen u kojem se vrte enki brojevi, slova itd

a bome nisu ni objasnili kakve koristi imaju ljudi koji mi daju bitcome preko te aplikacije

 

i kao drugo, prvi put se susrecem s tim i zasto bi mi bilo isplativije potrositi pola sata da se snadjem medu svim tim novim podacima, informacijama kada mi tu netko moze u 2-3 minute objasniti kako to radi i jos dobije HVALA za trdu i vrijeme koje je potrosio na mene.

 

 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
11 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
win4crazzy kaže...

sta ako sam vec googlao i nisam nasao ono sto me zanima, 

ovo sto si mi ti dao nije ni blizu onog sto trazim

 

"kako se zaradjuju bitcoini, kakve koristi imaju oni od toga"

 

bio sam na njihovoj stranici i pogledao video i nigdje nisu prikazali aplikaciju s kojom zaradjujem to, osim na slikama gdje je samo crni screen u kojem se vrte enki brojevi, slova itd

a bome nisu ni objasnili kakve koristi imaju ljudi koji mi daju bitcome preko te aplikacije

 

i kao drugo, prvi put se susrecem s tim i zasto bi mi bilo isplativije potrositi pola sata da se snadjem medu svim tim novim podacima, informacijama kada mi tu netko moze u 2-3 minute objasniti kako to radi i jos dobije HVALA za trdu i vrijeme koje je potrosio na mene.

 

 

Ako želiš zaraditi Bitcoine, najbolje da se pridružiš u neki "pool", "pool" je mjesto gdje se zajednički rudare Bitcoini, pa se blok Bitcoina dijeli između sviju koji su sudjelovali u rudarenju. 

 

Ja rudarim na 50-btc.com ali ne isplati mi se baš, imam HD 6670, ali uskoro vidim ni bjesni CF setupi mi neće biti dovoljni nakon što se počne rudariti sa ovim specijaliziranim "kutijama", mozda kupim koju u buducnosti.

If you have a garden and a library, you have everything you need.
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
Space Buddha kaže...

 

Ako želiš zaraditi Bitcoine, najbolje da se pridružiš u neki "pool", "pool" je mjesto gdje se zajednički rudare Bitcoini, pa se blok Bitcoina dijeli između sviju koji su sudjelovali u rudarenju. 

 

Ja rudarim na 50-btc.com ali ne isplati mi se baš, imam HD 6670, ali uskoro vidim ni bjesni CF setupi mi neće biti dovoljni nakon što se počne rudariti sa ovim specijaliziranim "kutijama", mozda kupim koju u buducnosti.

ma ne zelim zaraditi samo me zanimalo kako se to radi, dali ti rucno trazis to ili aplikacija sama to radi

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 22:30 (win4crazzy).
11 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
win4crazzy kaže...

ma ne zelim zaraditi samo me zanimalo kako se to radi, dali ti rucno trazis to ili aplikacija sama to radi

Imas miner, tj. vise njih, koje pokrenes i rudaris.

If you have a garden and a library, you have everything you need.
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
Schtefek kaže...
kowach kaže...

Ja sam testirao na svojem Q6600+GT8800, otprilike 8h full opterećenje kompa (ne možeš ništa paralelno raditi), zaradio sam 50 lipa :D

Pročitaj malo po netu, svugdje govore da se zaobilazi Nvidia kartice, te da je prijedlog da se koriste AMD kartice i to min. 5850, i jače, jer Nvidia daje smješne rezultate.

Da se zaraditi sa poprilično jeftinim računalom, min. 512 MB memorije, neki Dual procesor, kvalitetno napajanje od 450 W, dost je jedna kartica, al bolje je da su u x2, netreba ni monitor ni nikakava periferija. 

I sve se to kompenzira i potrošnja struje i cijena kompjutera, naravno ne odmah, ali kroz neko vrijeme. Mene to interesira uglavnom za internet trgovinu, mene ne zanima ni kocka ni droga (to je smiješno, to banke i drž. agencije "bacaju pijesak u oći"), jer je sve više trgovina na netu koje primaju Bitcoine, i sve više je općenito ljudi koji trguju i kupuju sa bitcoinima. Zanimljivo i po mojem vrlo dobro rješenje.

Koje to trgovine konkretno?

Bastardo kaže...

Momci, s dobrom gamerskom pilom koja je bazirana na jednoj jacoj AMD kartici se prica ne isplati. Obicno ljudi imaju dual ili quad kartice i tu prica ima smisla jer se da uhvatiti koji dolar mjesecno.

Ali ... trenutno su poceli izlaziti AVIC strojcici namjenjeni upravo minigu:

 

http://products.butterflylabs.com/homepage/60gh-bitcoin-miner.html

 

Za ulozenih 1300$ se dobija stroj koji trosi kao prosjecna zarulja na zarnu nit(60w), koji je u stanju obraditi 60GH operacija u sekundi. S tim monsterom se pronadje blok za malo vise od 3.02 dana. Blok ima 25 bitcoina, a svaki bitcoin je trenutno oko 33$.

Znaci za 3 dana se zaradi 25*33$ tj oko 275$ dnevno. Da dodatno zakompliciramo - ta zarada od 275$ bi vrijedila da manji broj osoba ima takav procesor. Na zalost, AVALON je vec poceo slati svoju posiljku ljudima koji su narucili njihov stroj, a butterfly-u treba jos malo da zgotovi svoje masinice s linka iznad i da njih pocne slati. Kada se odjednom pocu tako brzo pronalaziti blokovi - porasti ce difficulty i/ili realna protuvrijednost bitcoina ce pasti tako da zapravo dobivaju samo oni koji VEC SADA imaju ASIC proc koji vrti kalkulacije i mlati lovu.

 

Primjera radi, ovaj setup dolje (s grafama koje vise na drvenom frameu) se sastoji od:

 

 

4 x 5870, 8 x 5850, 4 x 5830. Obradjuje hashove brzinom od 6.02 GH/s (10x manje od butterfly masine) i trosi 2.55 kWh. Prosjecni kWh je oko kune, sto dnevnu zaradu ove farmice stavlja u rang 15-ak dolara.

Znate i sami sracunati koliko kosta taj hardweraj i koliko trosi struje/donese novaca. Sad razmislite kad se pojavi par tisuca ljudi s AVICima koji vrte 60-ak GH/s. Ovakve GPU farmice su mrtve za par dana.

 

Znaci.... da skratimo pricu, oni koji sad uloze masne pare u te posebne stojceke ce si zapravo brzo i pokrpati te troskove i dobro zaraditi? prakticki, ako si "Richie Rich" onda ces i zaraditi.... {#}

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti
lovac82 kaže...
znaci.... da skratimo pricu, oni koji sad uloze masne pare u te posebne stojceke ce si zapravo brzo i pokrpati te troskove i dobro zaraditi? prakticki, ako si "Richie Rich" onda ces i zaraditi.... {#}

 Da i ne. Za bitcoine se mora rudariti a to je naporan posao za masinu. Kada bi izaslo 100 novih ASIC strojeva - situacija se ne bi znatno promjenila, ali kada izadje par desetaka tisuca strojeva koji pronadju blok za 3 dana, sve ce se promjeniti kao sto sam i rekao. Najvecu zaradu ce imati oni koji su prvi dobili te kompove, upalili ih i trazili blokove. Kada i ostatak ekipe podobija kompove i popali ih, nakon prvih generiranih blokova, postat ce teze generirati ih, a posto ce odjednom i biti hrpa bitcoina na trzistu (generiranih tim ASIC strojevima) - opasti ce im vrijednost. Dakle, ona famoza butterfly ploca od 60GH/s prema TRENUTNOM stanju stvari - treba ti 3 dana za blok, a pri trenutnoj vrijednosti bitcoina od 33$ - masina zaradjuje 825$ po bloku (svaka 3.02 dana) tj 275$ dnevno. Neka se difficulty poveca pa neka za pronalazak bloka bude potrebno npr. 8 umjesto 3 dana i neka vrijednost bitcoina padne na 10$ to bi znacilo da se za 8 dana zaradi 250$ sto cini dnevnu zaradu od 31$. Tesko je odrediti STO ce se desiti kada sve te specijalizirane racunaljke pocnu brojati i generirati. Mozda skoci difficulty toliko da ce za blok pri 60GH/s trebati 15 dana a bitcoin ce vrijediti 3$.

 

Uglavnom ono sto je posve jasno - kucna racunala s high end GPU karticama vise nece imati snage rudariti. Buducnost je u takvim malim ASIC strojcicima koji ne trose nista struje i imaju ogromnu moc generiranja hasheva.

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

znači za majnanje bitcoina trebas imat i neku zvijer od računala ili mozes imati i stari kramp

Teško je naći svjetlo, ako ni ne znaš da živiš u mraku
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Mislim da sam dosta dobro objasnio. Da sada imas i7 extreme sa geforce titan karticom ne bi ti se vise isplatilo. Mozes zaboraviti rudarenje nabrijanim gamerskim racunalima ... vise se ne isplati

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
15 godina
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Je li "Bitmit" legitiman site? i postoji li jos kakav?

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

trenutno tecaj oko 90-ak dolara, strahovit rast u zadnjih dva mjeseca

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Pa koliko treba mining raditi za  taj jedan  bitcoin,vidim da je 90$ sada

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pseudovaluta stvarne vrijednosti

Poštovani, 

 

Vidim da ovdje ima iskusnih, pa bih postavio neka pitanja: malo sam ovo proučavao, i mene zanima Litecoin mining pošto kod njega nema tolikih razlika GPU/CPU. Naime, nemam grafičke, ali imam 24 jezgreni AMD Opteron 6172 serveru na kojem je linux, i koji izvan radnih sati ne radi gotovo ništa. Ovo mi se čini kao dobra prilika za CPU mining. da li postoji neki kalkulator koliko bi se ovakvim strojem moglo izrudariti za nekih 12h/dnevno?

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice