Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

poruka: 67
|
čitano: 9.943
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čipiranje zaposlenika u Švedskoj".
15 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

moj se cucak nije bunil kad ga je čipiralo. vrata si zna otvoriti a s fotokopircem se baš i ne snalazi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
26 0 hvala 4
14 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Nek cipiraju ove teroriste kaj se vracaju iz voljene im "domovine" 

Moj PC  
17 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

da,da oni nek sebe čipiraju...tako to ide danas Čip sutra apsolutna kontrola svega i svačega.

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Mislim da je ovo čipiranje opcionalno, a ne obvezno za zaposlenike firme.

 

Ali da, trebalo bi biti zabranjeno, a ne opcionalno.

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
lllnuclearlll kaže...

Mislim da je ovo čipiranje opcionalno, a ne obvezno za zaposlenike firme.

 

Ali da, trebalo bi biti zabranjeno, a ne opcionalno.

 U RFID sam branši, no apsolutno ne podržavam čipiranje ljudi.

15 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Sto ako dobijes otkaz? Moras otkinuti komad ruke da se rijesis cipa? 

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Lion King kaže...

Sto ako dobijes otkaz? Moras otkinuti komad ruke da se rijesis cipa? 

Tamo nitko ne dobije otkaz . Ak će me zaposlit na 40 godina s pristojnom plaćom, pristajem na čipiranje 

10 godina
protjeran
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

 

@lion

tada ideš na update.... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:44 (bunkermax).
 
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Krenuti će s povlasticama pa će se polako ljudi privikavati i sami tražiti čipiranje. Ono, umjesto Konzum kartice.

Moj PC  
12 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
limitedition kaže...

Krenuti će s povlasticama pa će se polako ljudi privikavati i sami tražiti čipiranje. Ono, umjesto Konzum kartice.

 Pa ti onda probaj nesto ukrasti iz firme! Izgleda da se cijeli svijet svodi na pretvaranje ljudi u brojke. Novac, novac i novac. Strahota.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
online
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

kada bi svjetski gazde htjeli pokrenuti dobrovoljni trend čipiranja, sve što bi trebali je ponuditi mogućnost da se pripadnost nogometnom navijačkom klubu potvrdi čipiranjem. Taj tren bi imali milijune dobrovoljno čipiranih (temeljeno na činjenici da mnogi tek rođenu djecu upisuju u navijačke klubove)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:57 (Ges).
 
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

"Ne postoje dokazi da se planira masovno čipiranje" kaže se u tekstu.... Naravno da ne, ali za početak smo svi "čipirani" svojim mobitelima (treba se sjetiti afera i galame oko iPhonea i praćenja kretanja bez mogućnosti isključivanja te opcije).

Masovno čipiranje ljudi je definitivno zastrašujuća mogućnost pa makar bila za sada samo aktualna u teorijama zavjere.

 

 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Bilo je pitanje trenutka kad ce pocet.

 

Zanimljivo je kako zele pocet, radi otkljucavanja vrata. Znaju da mnogi ne vole otkljucavat vrata i zele da im se vrata sama otvore. Sljedeci korak ce bit ugradnja gsp lokatora zbog toga ako im se slucajno nesto dogodi da moze hitna doci po njih ......

I na kraju netko ce se igrat s tobom kako pozeli

Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Lion King kaže...

Sto ako dobijes otkaz? Moras otkinuti komad ruke da se rijesis cipa? 

 

bunkermax kaže...

 

@lion

tada ideš na update.... 

 Reko bi da ti ne gine downgrade

11 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Ljudi na ovom forumu misle da smo sada slobodni i da je čipiranje korak prema životu neslobode i zatočenosti.

 

Već je sve gotovo. Uzmite čip i nastavite raditi.

BFS komentari na @MentalistLive
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
freeman kaže...

Bilo je pitanje trenutka kad ce pocet.

 

Zanimljivo je kako zele pocet, radi otkljucavanja vrata. Znaju da mnogi ne vole otkljucavat vrata i zele da im se vrata sama otvore. Sljedeci korak ce bit ugradnja gsp lokatora zbog toga ako im se slucajno nesto dogodi da moze hitna doci po njih ......

I na kraju netko ce se igrat s tobom kako pozeli

 Pa da, ako se izgubiš, neznaš plivat ili sexat netko preuzme remote control i izvuče te iz gabule :P  Jako korisno.

16 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Lion King kaže...
...Izgleda da se cijeli svijet svodi na pretvaranje ljudi u brojke. Novac, novac i novac. Strahota.

 Pa već odavno smo samo resurs....

14 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
limitedition kaže...
freeman kaže...

Bilo je pitanje trenutka kad ce pocet.

 

Zanimljivo je kako zele pocet, radi otkljucavanja vrata. Znaju da mnogi ne vole otkljucavat vrata i zele da im se vrata sama otvore. Sljedeci korak ce bit ugradnja gsp lokatora zbog toga ako im se slucajno nesto dogodi da moze hitna doci po njih ......

I na kraju netko ce se igrat s tobom kako pozeli

 Pa da, ako se izgubiš, neznaš plivat ili sexat netko preuzme remote control i izvuče te iz gabule :P  Jako korisno.

 Pomocu tableta se sad vec moze sve i svasta, a zamisli sta bi se tek moglo sa cipom. 

Upravo zbog takvih kao sto si ti kojima je sve to zaebancija i ne shvacaju koje su mogucnosti toga, to ce se i dogodit.

 

Tko kaze da npr. dok plivas nece pomocu cipa moci da ti izazovu grc u nozi

14 godina
odjavljen
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
limitedition kaže...
 Pa da, ako se izgubiš, neznaš plivat ili sexat netko preuzme remote control i izvuče te iz gabule :P  Jako korisno.

Ne možeš se ne znat sexat, to je duboko integrirano u sva živa bića. Nešto poput ChatON-a u Samsungovim mobitelima :)

11 godina
neaktivan
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Gdjer su ti borci za ljudska prava ili su postali najveci ljudski sljam.

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Evo sad moje mišjenje o čipiranju zaposlenika.

Kao i uvijek, postoje oni ZA i oni PROTIV. I ja sam podjeljenog mišljena čisto iz razloga što se kontrola zaposlenika može obaviti lakše tj bez ugrađivanja čipova u ljude, a ovo je ništa drugo nego kontrola zaposlenika.
Svrha ovih čipova sigurno nije "lakše otvaranje vrata i kontrola korištenja fotokopirnih strojeva", iako se i ti podaci mogu očitati sa RFID čipova. To je čista kontrola mjesta na kojima se zaposlenici nalaze unutar područja firme u kojoj rade (tag čipovi imaju domete i 100m tako da daljina nije problem) i jesu li zapravo na mjestu zaposlenja ili bauljaju okolo.

To se može obaviti i novim zaposlenicima koji će biti nadzornici, ali ovime su očito uštedjeli na povodljivosti ljudi i broju zaposlenih, jer se jasno vidi na računalu tko je gdje i kad bio, bez pregledavanja kamera i slično.

 

Tek toliko da kažem, MOMENTALNO bi potpisao referendum da naši saborni zastupnici imaju ove čipove i da ih se kontrolira koliko su zapravo na svojem radnom mjestu. Kad bi se to uvelo onda bi zapravo vidjeli da ih je možda 20% redovitih na svojem poslu. A ne da se "unaprijedi sustav kontrole" (što je apsurdno da nije prije bilo toga) i to tako da je (citat) "Sustav je djelo domaće pameti, osmišljen je u Saboru, a nadogradnja će minimalno koštati." - čim ga je sam Sabor osmislio znaš da će funkcionirati, malo sutra

15 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Teorije zavjere odavno nisu teorije već su dokazane. Žalosno je ubacivat u članak "teoretičari".

Ipak je ovdje, bar mislim, velika većina tehničara koji kuže što im se servira. Možda ekonomisti i studenti PMFa ne kuže, al tu smo da im kažemo ;)

 
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
MasterG kaže...

Evo sad moje mišjenje o čipiranju zaposlenika.

Kao i uvijek, postoje oni ZA i oni PROTIV. I ja sam podjeljenog mišljena čisto iz razloga što se kontrola zaposlenika može obaviti lakše tj bez ugrađivanja čipova u ljude, a ovo je ništa drugo nego kontrola zaposlenika.
<cut>

 Pa dobro, jesi ti normalan?

Uopće dovodit mogućnost čipiranja u obzir... ma trola tip.. jesam i ja naivčina

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 16:49 (nitro_vip).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
MasterG kaže...

Evo sad moje mišjenje o čipiranju zaposlenika.

Kao i uvijek, postoje oni ZA i oni PROTIV. I ja sam podjeljenog mišljena čisto iz razloga što se kontrola zaposlenika može obaviti lakše tj bez ugrađivanja čipova u ljude, a ovo je ništa drugo nego kontrola zaposlenika.

 

 

Tek toliko da kažem, MOMENTALNO bi potpisao referendum da naši saborni zastupnici imaju ove čipove i da ih se kontrolira koliko su zapravo na svojem radnom mjestu. Kad bi se to uvelo onda bi zapravo vidjeli da ih je možda 20% redovitih na svojem poslu. A ne da se "unaprijedi sustav kontrole" (što je apsurdno da nije prije bilo toga) i to tako da je (citat) "Sustav je djelo domaće pameti, osmišljen je u Saboru, a nadogradnja će minimalno koštati." - čim ga je sam Sabor osmislio znaš da će funkcionirati, malo sutra

 Nisi kod tog svog podvojenog stava pojasnio da li bi se ti dao čipirati, a želiš čipirati druge.

 

Realno, već smo dovoljno dobro čipirani raznim karticama i gadgetima. Apsolutno nema potrebe zabijati nešto ispod kože. Ako se čak i ukaže potreba za nečije prisilno pračenje postoje narukvice za pračenje kriminalaca i slične već ozakonjene metode.

15 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Zašto bi čip bio tolko loš?

Lopovi, silovatelji, svi ostali huligani odma bi se znalo ko je gdje bio i ko je kriv.

kreditne kartice, zdravstvene kartice, plaćanja, javni prijevoz, sve  samo stavljanjem ruke na skener.

 

Kak bi se to moglo zloupotrebljavati? Tako da netko zna gdje sam?  Pa kaj ak zna, zamisli CIA zna gdje je Nikola iz Varaždina.

 

U srednjoj silovali curu iz susjedne škole. Još danas, nakon 12 godina se ne zna tko. Da su imali čip, odsjedili bi u zatvoru .

hobi:moj-android.net
 
3 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
nsoul kaže...

Zašto bi čip bio tolko loš?

Lopovi, silovatelji, svi ostali huligani odma bi se znalo ko je gdje bio i ko je kriv.

kreditne kartice, zdravstvene kartice, plaćanja, javni prijevoz, sve  samo stavljanjem ruke na skener.

 

Kak bi se to moglo zloupotrebljavati? Tako da netko zna gdje sam?  Pa kaj ak zna, zamisli CIA zna gdje je Nikola iz Varaždina.

 

U srednjoj silovali curu iz susjedne škole. Još danas, nakon 12 godina se ne zna tko. Da su imali čip, odsjedili bi u zatvoru .

 znači potpun gubitak privatnosti je po tebi u redu???

 

slažem se jedino za kriminalce, silovatelje, ubojice i sl. zajedno s otvaranjem dosjea ih treba i čipirati i pratiti, ali prije toga NE! Također manje prekršitelje isto NE!

15 godina
offline
Čipiranje zaposlenika u Švedskoj

Mogli bi mi samo se sagnut i podimit. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
nsoul kaže...

Zašto bi čip bio tolko loš?

Lopovi, silovatelji, svi ostali huligani odma bi se znalo ko je gdje bio i ko je kriv.

kreditne kartice, zdravstvene kartice, plaćanja, javni prijevoz, sve  samo stavljanjem ruke na skener.

 Zato jer su svi ljudi cvjetići koji rade samo dobro?

 

Zapadno društvo je opresija nad istinskom prirodom čovjeka.

 

To je isto kao da kažeš: Pa nema neke razlike između Srba, Hrvata, Bošnjaka, Slovenaca i Makedonaca. Dijele porijeklo, pričaju slične jezike, žive jedni do drugih, ako udruže snage i budu živjeli u jednoj ovećoj jakoj državi, ne bi više bili male nebitne državice.

 

300 000 poginulih, ranjenih i protjeranih ljudi tvrdi drugačije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
nsoul kaže...

Zašto bi čip bio tolko loš?

 

 Loš je jer ljudi vole raditi sitne bezazlene svinjarije. Ako si na poslu obavio svoje dnevne zadatke i zbrisao 15 minuta ranije zar bi te trebalo zbog toga pemalizirati? Ako svakodnevno bježiš već ćeš nastradati, ako to napraviš ponekad veselit ćeš se. Možda biti i bolji radnik i s veseljem dolaziti na posao.

Loši radnici će uvijek biti loši. Na svoje oči sam vidio žensku koja može tri sata sjediti na svom radnom mjestu s olovkom u ruci i gledati u isto slovo na papiru. Po čipu ona će biti savjestan radnik, a ti koji frljaš po kancelariji, s kolegama razgovaraš o poslu, unaprijeđuješ stavove, mišljenja i ideje ispasti ćeš po istom čipu zabušant.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Čipiranje zaposlenika u Švedskoj
Pendula kaže...

 Loš je jer ljudi vole raditi sitne bezazlene svinjarije. Ako si na poslu obavio svoje dnevne zadatke i zbrisao 15 minuta ranije zar bi te trebalo zbog toga pemalizirati? Ako svakodnevno bježiš već ćeš nastradati, ako to napraviš ponekad veselit ćeš se. Možda biti i bolji radnik i s veseljem dolaziti na posao.

Loši radnici će uvijek biti loši. Na svoje oči sam vidio žensku koja može tri sata sjediti na svom radnom mjestu s olovkom u ruci i gledati u isto slovo na papiru. Po čipu ona će biti savjestan radnik, a ti koji frljaš po kancelariji, s kolegama razgovaraš o poslu, unaprijeđuješ stavove, mišljenja i ideje ispasti ćeš po istom čipu zabušant.

 E ti si primjer čovjeka koji nema pojma što govori. Čip nije osnovno mjerilo produktivnosti, ta ženska će dobiti otkaz jer je njen output minimalan.


Ako ti odeš 15 minuta s posla, zaslužuješ da ti se to odbije od plaće, da dobiješ suspenziju i slično. Razlog je jednostavan: ne radiš svoj posao.

 

Nije bitno šta drugi rade! Nije bitno šta radi neka žena! Nije bitno hoće li ona biti kažnjena.

 

Ako ti ne radiš svoj posao kako treba, zaslužuješ biti kažnjen. Svakodnevno ili ne, prekršeno pravilo je prekršeno pravilo. Da tih 15 minuta nije bitno, kraj vremena bi bio 15 minuta ranije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice