Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

poruka: 15
|
čitano: 2.371
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64".
12 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

Neke grobove je bolje ne otkopavati.

 
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

Hebe se njima. Bitno je zgrnuti pare na račun nostalgije.

Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

Ali za svaku staru konzolu/racunalo postoji stotine modernih prerada na internetu. Vjerujem da ni C64 nije iznimka.

Nije valjda da to rade da bi zaradili na brzinu, a vec je koncept gotov? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Za svaku platformu (win / Linux / Android) ima na desetke odličnih retro emulatora. Ne vidim smisao ovog projekta kad sve legendarne igre za C=64, Spectruma, Amigu, CPC464 itd. mogu odigrati na Sony Android TV-u ili na smartphoneu?!
 
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Pa kaj nije to vec bilo bar 3 puta u natrag 5 godina?
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

Hajd baš da vidimo hoće li po x-ti put nostalgičari popušiti foru. 
Iako, ko se kuri na to, valjda ima original. 
edit; a i ovo se prodavalo kod nas, možda još negdje ima:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2016 16:51 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Vadin kacavidu za štelanje
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

vješam češnjak po prozorima, za svaki drugi slučaj ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Android kaže...
Vadin kacavidu za štelanje

  Good ol' times

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
neaktivan
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Kao klinac imao sam malu kacavidu tj. odvijač na privjesku za ključeve ;-) U školi smo imali 4 Spectruma +2, kući sam ima Spectrum +, frendovi C=64... Gdje god bi se pojavio štimao sam glavu ;-)
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Osobno bi rado uzeo refreshan Commodore i da, imam "original", no ne bi imao ništa protiv neke "modernizirane" verzije.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Android kaže...
Vadin kacavidu za štelanje

 Azimut Glave ^^

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
overhaul kaže...

Hajd baš da vidimo hoće li po x-ti put nostalgičari popušiti foru. 
Iako, ko se kuri na to, valjda ima original. 
edit; a i ovo se prodavalo kod nas, možda još negdje ima:

 C64S C64DTV, imam ga doma, dobio 2 (!) komada. Super stvar, u Kempston joysticku C64 + par desetaka probranih igara.
Samo: kad ti do... iste igre moraš ga hakirati da bi mu ugradio microSD karticu koja simulira floppy, ili neki kabl sa kontrolerom do PCja.
Što nije teško, ali je taman zahtjevno toliko da mi se uopće neda.
Također, umjesto stalnog mijenjanja baterija jednostavnije je priključiti adapter na 6V... ali mi se ni to nije dalo.
A mogu se i spojiti dva C64DTV za igru sa dva igrača... čak mi se ni to nije dalo... 

 

Veća fora su mi ipak dvije druge stvari, "evolucija" C64:

Ekipa povremeno radi nove igrice (ili haka stare) koje se rade za 25x veću brzinu (MHz)! Fora je u tome da se emulator bez problema pokreće na toj brzini, a za pravi C64 ugrađuju REU (što god to bilo).
Igrice za 3D Construction Kit (Drlller npr, igrao i na PC, ima i retro-konverzija za Win) su super na C64 ali preeespore... e ovako su taman!
Npr: 


Druga fora je proširenje originalnih 64Kb (u stvari ni toliko) na 0,5-2 Mega, putem nekog jeftinog cartridge-a (a podržana je njegova emulacija i u emulatorima).
Neki lik je uspio napraviti C64 hibrid verziju Prince of Persia, (koje u originalu nije bilo), mutirajući DOS, Apple II, Macintosh, Amiga itd verzije... i pošto nije stala u osnovnu memoriju, lik je napravio tu monstrum verziju. Fantastično dobro odrađen posao!


Hm, o isplativosti tog projekta ipak ne bih rado sudio 

Uskoro će se znati je li ovaj crowdfunding nešto iz tog proizašlo, ili je ipak riječ o take-money-and-run.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2016 1:24 (Zechina).
10 godina
offline
Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64

Nostalgičari ili hipsteri?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Crowdfunding za reinkarnaciju Commodorea 64
Šta ja znam, originalni iz 88' mi radi dan danas :)
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice