Do prvog certifikata – besplatno

poruka: 92
|
čitano: 16.030
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do prvog certifikata – besplatno".
16 godina
offline
Do prvog certifikata – besplatno

I opet samo u Zagrebu. Onda nije ni čudno zašto je 80% IT stručnjaka u RH iz Zagreba. Zašto to isto ne naprave u Osijeku, Rijeci, Splitu, Slavonskom Brodu, Zadru? ma za qrac mi Slavonci i Dalmantinci nismo, samo nam daj traktor i barku i riješio si nas se, hebeni centralizam.

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
31 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Visoka škola za primijenjeno računarstvo se nalazi u gradu Zagrebu i logično je da obrazuju zagrepčane.

Ako želiš besplatno obrazovanje u drugim gradovima Hrvatske, obraćaš se na krivu adresu. Postoje obrazovni centri u drugim gradovima, samo što ne žele otvoriti kesu za ovakve hvalevrijedne projekte.

 
8 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
Sinatra kaže...

Visoka škola za primijenjeno računarstvo se nalazi u gradu Zagrebu i logično je da obrazuju zagrepčane.

Ako želiš besplatno obrazovanje u drugim gradovima Hrvatske, obraćaš se na krivu adresu. Postoje obrazovni centri u drugim gradovima, samo što ne žele otvoriti kesu za ovakve hvalevrijedne projekte.

Koliko sam ja skužio to uz njih organizira i Algebra, a Algebra ima učilišta diljem Hrvatske. So, where is the problem?

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
15 godina
odjavljen
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Jesi ti uopce kliknuo na :

 

http://www.racunarstvo.hr/mta/

 

i procitao sto tamo pise ili, ajmo odmah pljuvanje kao Martin po diviziji, hrvatski nacionalni sport u kome smo svjetski olimpijski prvaci {#}

Ili da skratim. Dosta toga se moze online (biti ce i snimke) i koliko sam ja skuzio samo je obveza prisustvovati zavrsnom ispitu. Sve ostalo se moze online.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
Mrgud Veliki kaže...

Jesi ti uopce kliknuo na :

 

http://www.racunarstvo.hr/mta/

 

i procitao sto tamo pise ili, ajmo odmah pljuvanje kao Martin po diviziji, hrvatski nacionalni sport u kome smo svjetski olimpijski prvaci {#}

Ili da skratim. Dosta toga se moze online (biti ce i snimke) i koliko sam ja skuzio samo je obveza prisustvovati zavrsnom ispitu. Sve ostalo se moze online.

Pročitao sam ja to, bez brige. Nije problem to online, problem je baš u tom završnom ispitu za koji moraš ići u Zagreb. Odakle prosječnom srednjoškolcu ~200kn za kartu do Zagreba + nek popije kavu i pojede sendvič ~30kn a roditelji hvala Bogu paze na svaku kunu. Neka bude 50 učenika iz Slavonije, 50 iz Dalmacije i 50 iz Istre (karikiram), pa neka stave makar te završne ispite za njih u recimo Osijek, Split i Pulu. Njih to vjerujem ne bi koštalo puno, ali bi tim učenicima uštedili novce jer je karta Vinkovci-Osijek oko 30kn, a za ostale relacije ne bi trebala biti puno veća.

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 13:50 (dark_wizz).
15 godina
offline
Do prvog certifikata – besplatno

" Kako bi promovirali ideju izgradnje inženjerskih kompetencija i potaknula učenike srednjih škola na specijalizaciju za računarstvo, što je u Hrvatskoj deficitarno zanimanje s kojim se brzo pronalazi zaposlenje u struci, Algebra i Visoka škola za primijenjeno računarstvo u suradnji s Microsoftom pokreću program "Postani IT stručnjak"."

 

He, he, evo nastavka priče o "deficitarnom zanimanju s kojim se brzo zapošljava" i Algebri koja nudi put do Svetog grala.

 

Nekada se Bug hvalio time kako ne podilazi oglašivačima, a sada su i sami autori prisiljeni mantrati reklamne slogane.

 

Ode sve u tri lepe...

Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
dark_wizz kaže...

Pročitao sam ja to, bez brige. Nije problem to online, problem je baš u tom završnom ispitu za koji moraš ići u Zagreb. Odakle prosječnom srednjoškolcu ~200kn za kartu do Zagreba + nek popije kavu i pojede sendvič ~30kn a roditelji hvala Bogu paze na svaku kunu. Neka bude 50 učenika iz Slavonije, 50 iz Dalmacije i 50 iz Istre (karikiram), pa neka stave makar te završne ispite za njih u recimo Osijek, Split i Pulu. Njih to vjerujem ne bi koštalo puno, ali bi tim učenicima uštedili novce jer je karta Vinkovci-Osijek oko 30kn, a za ostale relacije ne bi trebala biti puno veća.

Ma najbolje da svakome odrze na kucnome pragu. Kako god okrenes ne'ko ce morati putovati. {#}

Eh ta danasnja generacija. Cak i kada je nesto besplatno, oni su sposobni pronaci problem u tome.

A sto se tice 200 kuna i prosjecnog srednjoskolca, a to stvarno ne znam odakle. Moji starci kada im treba ispomoc daju takvu dnevnicu (200 kuna) i hranu, ali se nitko ne javlja.

Pa moram ja preko vikenda ici pomagati i povuci 200 km.

Susjed srednjoskolac jadikuje kako nema 100 kuna za vikend, ali mu smeta prasina i sunce, pa odmara.

****a, ne pada nista sa neba. Za sve se treba dobro namuciti. U moje vrijeme  islo se cupati metlice u kukuruzu, u vinograde brati grozdje, duhan... Pa stavis na racun na banku, da ne potrosis.

Nimalo lagan posao (znaju oni koji su to radili), ali se nije jadikovalo kao danas.

14 godina
protjeran
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Hahaha mislim da im je malo frka: nova vlada je najavila (a izgleda da to i ozbiljno misli) zaokret od tajnih ugovora s Microsoftom, i okretanje prema evropskim standardima i smjernicama, open document formatima, softveru otvorenog koda itd. Uzor im je Estonija ako se ne varam.

 

Naravno da tu onda čitav dosadašnji piramidalni happyline pada u vodu: spec. firme koje kupuju franšizu od centrale (npr. Microsoft), kako bi mogli prodavati godišnje licence Algebrama i inim učilištima, koje pak prodaju certifikate vlastitim instruktorima / predavačima, koji pak prodaju diplome za uspješno pohađane tečajeve.

Ne znam jeste li primjetili, ali iza ovih dijeljenja virtualnih diploma i certifikata u jednom smjeru, paralelno ide organiziran sistem ogromnog priljeva novca u suprotnom smjeru!

 

To je kompletan biznis, a znanje... postaje sekundarna stvar u čitavoj priči. Ionako će taj svaki certifikat zastarit za godinu, pa opet jovo-nanovo.

 

U krajnjoj liniji, ako npr. prijeđeš na Libre Office, taman toliko ušparaš da za iste pare možeš razvijati / prilagoditi vlastite skripte umjesto za licence za softver, literaturu... i nemaš problem hoće li se to jednako vrtiti na IOS-u, Windowsima, Linuxu... ah, Android još uvijek kasni. :)

 

Ako izbacimo "Projekte" "Postani IT stručnjak" i "Moj prvi Microsoft certifikat", "Algebru" i "Visoku školu za primijenjeno računarstvo" "u suradnji s Microsoftom",

...hvalevrijedna inicijativa.

Kad doživimo istu stvar za NEVLASNIČKE TEHNOLOGIJE, npr. školu / seminar / tečaj Pythona, SQLa, "Web 2" (ne samo .net), pa još za spec. aplikacije (Blender, Inkscape npr)... onda će to biti vijest, a ne navlakuša.

EDIT: poruka vladi: Umjesto za crkvu, tih tričavih par sto milijuna kn preusmjerite u edukaciju nezaposlenih.

 

Koliko je do sad Algebra diploma i certifikata naštancala, trebali bi biti vrh svijeta po informatičkoj educiranosti... a vidim samo masno potkoženog Hrvoja Balena (vlasnika).

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 14:11 (darkborn).
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
darkborn kaže...

Hahaha mislim da im je malo frka: nova vlada je najavila (a izgleda da to i ozbiljno misli) zaokret od tajnih ugovora s Microsoftom, i okretanje prema evropskim standardima i smjernicama, open document formatima, softveru otvorenog koda itd. Uzor im je Estonija ako se ne varam.

 

Naravno da tu onda čitav dosadašnji piramidalni happyline pada u vodu: spec. firme koje kupuju franšizu od centrale (npr. Microsoft), kako bi mogli prodavati godišnje licence Algebrama i inim učilištima, koje pak prodaju certifikate vlastitim instruktorima / predavačima, koji pak prodaju diplome za uspješno pohađane tečajeve.

Ne znam jeste li primjetili, ali iza ovih dijeljenja virtualnih diploma i certifikata u jednom smjeru, paralelno ide organiziran sistem ogromnog priljeva novca u suprotnom smjeru!

 

To je kompletan biznis, a znanje... postaje sekundarna stvar u čitavoj priči. Ionako će taj svaki certifikat zastarit za godinu, pa opet jovo-nanovo.

 

U krajnjoj liniji, ako npr. prijeđeš na Libre Office, taman toliko ušparaš da za iste pare možeš razvijati / prilagoditi vlastite skripte umjesto za licence za softver, literaturu... i nemaš problem hoće li se to jednako vrtiti na IOS-u, Windowsima, Linuxu... ah, Android još uvijek kasni. :)

 

Ako izbacimo "Projekte" "Postani IT stručnjak" i "Moj prvi Microsoft certifikat", "Algebru" i "Visoku školu za primijenjeno računarstvo" "u suradnji s Microsoftom",

...hvalevrijedna inicijativa.

Kad doživimo istu stvar za NEVLASNIČKE TEHNOLOGIJE, npr. školu / seminar / tečaj Pythona, SQLa, "Web 2" (ne samo .net), pa još za spec. aplikacije (Blender, Inkscape npr)... onda će to biti vijest, a ne navlakuša. Umjesto za crkvu, tih tričavih par sto milijuna kn preusmjerite u edukaciju nezaposlenih.

 

Koliko je do sad Algebra diploma i certifikata naštancala, trebali bi biti vrh svijeta po informatičkoj educiranosti... a vidim samo masno potkoženog Hrvoja Balena (vlasnika).

Algebra ne nudi isključivo MS eduakciju. U partnerskim smo odnosima s svim relevantnim tehnološkim tvrtkama (baci oko na footer http://algebra.hr/). Algebra ne prodaje instruktorske certifikate svojim predavačima već ih plaća za njih da se uvijek educiraju i napreduju. Odakle tolika mržnja prema tuđem uspjehu?!

 

Što se tiče države i Linuxa, to će zaživit kad na vrbi rodi goržđe. Ne zato što ja imam nešto protiv otvorenog koda, nego zato što ništa na ovom svijetu nije bespaltno, pa ni otvoreni kod. Ovo je moje osobno mišljenje.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
protjeran
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Frankovicu, uz duzno postovanje, kako vam se da?

Mislim odgovarati po forumima vecinom vjerojatno djecurliji i/ili ekipi koja ocito ne zna sta bi od sebe nego pljuvala po drugima?

 

Nemam iskreno nista protiv Algebre ili bilo koje slicne ustanove. Dapace, ako se tamo moze bilo sta nauciti, podrzavam takve ustanove.

A posebice podrzavam ovakve hvale vrijedne projekte. Neki predstavljaju Algebru kao leglo zla, no cemu pljuvati po ovakvom projektu gdje djeci nude besplatan program?

 

Jos i mogu shvatiti da neke smeta sto ista stvar nije ponudjena Splitu, Zadru, Osijeku, itd., no pljuvati po ovom ili slicnim projektima nikada necu shvatiti.

 
5 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno

Evo baš sam pogledao, primjerice:

"Grafički dizajner" seminar košta 6100+ kn (4700kn za keš), i uključuje "znanja":

Uvod u DTP
Adobe Acrobat Professional - obrada PDF dokumenata
Adobe Illustrator CS5 - grafičko crtanje i dizajn
Adobe Photoshop - obrada slike na računalu
Adobe InDesign - prijelom stranica i priprema za tisak
Radionica: Adobe® Bridge® CS5 i Adobe® CS Live

 

Izračunajmo koliko još košta korisnika i da KUPI još sve te programe kako bi ih mogao i koristiti: mislim da se radi o Acrobat, InDesign i CStudio...

plus, stalno idu nove verzije, tako da si prisliljen kupovati nove verzije/certifikate.

Samo InDesign košta oko 6000kn!

 

Ugrubo ću reći da se trošak penje na 1000+€ GODIŠNJE.

 

S druge strane, edukaciju za Scribus kao kompletno DTP riješenje, s dobrom kolaboracijom s programima tipa GIMP, Inkscape... nećemo naći!

 

Ad acta sad što je Scribus besplatan, U Beču se uskoro održava sedmi (!) Libre Graphics Meeting - (LGM 2012), o tome u BUG-u ni riječi.

Ne bi li Algebra (a i neki predstavnik mistarstva) mogla malo skoknuti u susjedstvo, pa pogledati koje nam se tehnologije još nude?

Mislite da je tiskaru briga jeste li im (korektan!) PDF napravili u Scribusu (0kn) ili inDesignu (6000kn)?

 

16 godina
offline
Do prvog certifikata – besplatno
Moj je fax (FOI Varaždin) prošle godine svim zainteresiranim studentima, u suradnji s Microsoftom, omogućio polaganje tečajeva za dobivanje 3 certifikata iz područja po izboru. Imao si mogućnost 3 polaganja, ako si pao na jednom, ispucao si tu jednu mogućnost... Ja sam položio ta 2 tečaja koja se spominju u članku (Networking Fundamentals i Windows OS Fundamentals), a uz to još i Software Development Fundamentals. Sve što mogu reći je to da ti certifikati ne vrijede ni najmanje u očima poslodavaca. Velika većina njih ni ne zna što je MTA. Istu stvar sam čuo od ostalih kolega koji su položili tečajeve (u međuvremenu i završili fax i traže posao). Mislim, zaista je pohvalno to što je besplatno i na tome svaka čast, ali... Ne znam, svaki informatičar koji imalo drži do sebe MTA razinu znanja mora imati, možda je bolje da se organizira nešto za višu razinu (MCP).
 
3 0 hvala 1
16 godina
online
Do prvog certifikata – besplatno

darkborn kaže...

Evo baš sam pogledao, primjerice:

"Grafički dizajner" seminar košta 6100+ kn (4700kn za keš), i uključuje "znanja":

Uvod u DTP
Adobe Acrobat Professional - obrada PDF dokumenata
Adobe Illustrator CS5 - grafičko crtanje i dizajn
Adobe Photoshop - obrada slike na računalu
Adobe InDesign - prijelom stranica i priprema za tisak
Radionica: Adobe® Bridge® CS5 i Adobe® CS Live

 

Izračunajmo koliko još košta korisnika i da KUPI još sve te programe kako bi ih mogao i koristiti: mislim da se radi o Acrobat, InDesign i CStudio...

plus, stalno idu nove verzije, tako da si prisliljen kupovati nove verzije/certifikate.

Samo InDesign košta oko 6000kn!

 

Ugrubo ću reći da se trošak penje na 1000+€ GODIŠNJE.

 

S druge strane, edukaciju za Scribus kao kompletno DTP riješenje, s dobrom kolaboracijom s programima tipa GIMP, Inkscape... nećemo naći!

 

Ad acta sad što je Scribus besplatan, U Beču se uskoro održava sedmi (!) Libre Graphics Meeting - (LGM 2012), o tome u BUG-u ni riječi.

Ne bi li Algebra (a i neki predstavnik mistarstva) mogla malo skoknuti u susjedstvo, pa pogledati koje nam se tehnologije još nude?

Mislite da je tiskaru briga jeste li im (korektan!) PDF napravili u Scribusu (0kn) ili inDesignu (6000kn)?

 

Šta da tikažem, ludi ljudi, ti što idu na te kurseve i kupuju taj software.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 14:48 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
mfrankovic kaže...

Što se tiče države i Linuxa, to će zaživit kad na vrbi rodi goržđe. Ne zato što ja imam nešto protiv otvorenog koda, nego zato što ništa na ovom svijetu nije bespaltno, pa ni otvoreni kod. Ovo je moje osobno mišljenje.

Ne znam što je gore, je li ovdje riječ o neznanju ili otvorenoj manipulaciji:

Tko je spominjao Linux? Ja sam spomenuo Libre Office, koji za razliku od MS Office-a, radi nativno na svim platformama.

Open document formati su preporuka i de facto standard EU.

I tko je rekao da otvoreni kod mora biti besplatan?

Slobodni (a ne besplatni) softver postoji, Apache serveri su koliko znam još uvijek najrasprostranjeniji globalno, da ne idemo dalje.

Red Hat Linux vrlo dobro zarađuje na otvorenom kodu, a mislim da i spajanje Androida i Linuxa u jedinstven kernel nešto govori.

Ili su valjda u Google-u sami volonteri, koji, su još, nota bene, veliki sponzor LGM-a u Beču.

 

EDIT: budući se ovdje brkaju lončići, napomenut ću nešto što bi trebalo postati dio opće (informatičke) kulture:

OPEN SOURCE (otvoreni kod) je poslovni model. FREE SOFTWARE npr. GNU je nešto drugo.

PROPRIETARY SOFTWARE je vlasnički softver, u pravilu zatvorenog koda (CLOSED SOURCE). itd, itd.

Kad se govori o besplatnom, govori se samo o nekim inputima koji u starom, proprietary modelu donose nepotrebni trošak odn. ekstra profit (licence , patenti itd.)

Open source je znači drugačiji (moderniji) biznis model koji nije (i ne može biti) besplatan u poslovnom smislu.

mfrankovic kaže...
Algebra ne prodaje instruktorske certifikate svojim predavačima već ih plaća za njih da se uvijek educiraju i napreduju.

Ali evo, prema Frankoviću besplatno je moguće: Algebra ne prodaje instruktorske certifikate već vam ih plaća - samo ako hoćete raditi u Algebri! :)

A ovo sad shvatite samo kao grubu šalu : yeiiiiiii, ovo zvuči bolje od besplatne vojne obuke u Kabulu!

 

G. Franković nije shvatio poantu - BEZ OBZIRA tko plaća certifikat, sastavni su dio istog piramidalnog lanca. Također, svejedno je je li na vrhu piramide Cisco, MS, RedHat itd.

Dokle god nemaš alternativu prisiljen si biti uz monopolista. Za svaki slučaj, tu su inicijalni besplatni seminari, preko dilera visokih učilišta.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 15:19 (darkborn).
13 godina
neaktivan
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Bedastoća. Zašto bi netko učio Inkspace ili Gimp kad je Adobe industrijski standard. Bacanje vremena i novca učiti nešto što ne nosi nikakav kredibilitet.

 

A zaključak o kupnji softvera ti je jednak kao da napadaš autoškolu što nakon učenja vožnje nisi dobio osobni automobil.

 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
mfrankovic kaže...
Što se tiče države i Linuxa, to će zaživit kad na vrbi rodi goržđe. Ne zato što ja imam nešto protiv otvorenog koda, nego zato što ništa na ovom svijetu nije bespaltno, pa ni otvoreni kod. Ovo je moje osobno mišljenje.

 

Marine, meni je jasno da ti želiš i moraš hejtati Linux i otvoreni kod gdje god stigneš, ali daj se barem malo više informiraj i radi to s pravim argumentima umjesto da pišeš ovakav FUD. :P ;) Daj da konačno odradimo jednu kavicu u Rovinju tijekom WinDaysa. Može? :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
igustin kaže...
mfrankovic kaže...
Što se tiče države i Linuxa, to će zaživit kad na vrbi rodi goržđe. Ne zato što ja imam nešto protiv otvorenog koda, nego zato što ništa na ovom svijetu nije bespaltno, pa ni otvoreni kod. Ovo je moje osobno mišljenje.

 

Marine, meni je jasno da ti želiš i moraš hejtati Linux i otvoreni kod gdje god stigneš, ali daj se barem malo više informiraj i radi to s pravim argumentima umjesto da pišeš ovakav FUD. :P ;) Daj da konačno odradimo jednu kavicu u Rovinju tijekom WinDaysa. Može? :)

Ma ne hejtam ja Linux ni Unix. Samo sam realan. Implementaciaj takvog nečeg na razini države je sci-fi. Pa ne mogu se dogovorit ni oko MS proizvoda a kamoli će oko ovoga. ;) Ivane, kavica svakako. Ko koga prvi vidi, časti! :)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
darkborn kaže...
mfrankovic kaže...

Što se tiče države i Linuxa, to će zaživit kad na vrbi rodi goržđe. Ne zato što ja imam nešto protiv otvorenog koda, nego zato što ništa na ovom svijetu nije bespaltno, pa ni otvoreni kod. Ovo je moje osobno mišljenje.

Ne znam što je gore, je li ovdje riječ o neznanju ili otvorenoj manipulaciji:

Tko je spominjao Linux? Ja sam spomenuo Libre Office, koji za razliku od MS Office-a, radi nativno na svim platformama.

Open document formati su preporuka i de facto standard EU.

I tko je rekao da otvoreni kod mora biti besplatan?

Slobodni (a ne besplatni) softver postoji, Apache serveri su koliko znam još uvijek najrasprostranjeniji globalno, da ne idemo dalje.

Red Hat Linux vrlo dobro zarađuje na otvorenom kodu, a mislim da i spajanje Androida i Linuxa u jedinstven kernel nešto govori.

Ili su valjda u Google-u sami volonteri, koji, su još, nota bene, veliki sponzor LGM-a u Beču.

 

EDIT: budući se ovdje brkaju lončići, napomenut ću nešto što bi trebalo postati dio opće (informatičke) kulture:

OPEN SOURCE (otvoreni kod) je poslovni model. FREE SOFTWARE npr. GNU je nešto drugo.

PROPRIETARY SOFTWARE je vlasnički softver, u pravilu zatvorenog koda (CLOSED SOURCE). itd, itd.

Kad se govori o besplatnom, govori se samo o nekim inputima koji u starom, proprietary modelu donose nepotrebni trošak odn. ekstra profit (licence , patenti itd.)

Open source je znači drugačiji (moderniji) biznis model koji nije (i ne može biti) besplatan u poslovnom smislu.

mfrankovic kaže...
Algebra ne prodaje instruktorske certifikate svojim predavačima već ih plaća za njih da se uvijek educiraju i napreduju.

Ali evo, prema Frankoviću besplatno je moguće: Algebra ne prodaje instruktorske certifikate već vam ih plaća - samo ako hoćete raditi u Algebri! :)

A ovo sad shvatite samo kao grubu šalu : yeiiiiiii, ovo zvuči bolje od besplatne vojne obuke u Kabulu!

 

G. Franković nije shvatio poantu - BEZ OBZIRA tko plaća certifikat, sastavni su dio istog piramidalnog lanca. Također, svejedno je je li na vrhu piramide Cisco, MS, RedHat itd.

Dokle god nemaš alternativu prisiljen si biti uz monopolista. Za svaki slučaj, tu su inicijalni besplatni seminari, preko dilera visokih učilišta.

 

 

 

 

Majstore, shvati da nema džabe nigdje. Nema. I sama open source zajednica se kolje oko licenčnih modela. Koliko ih sada ima? 6 valjda. Pa nego kome će plaćati instruktorske certifikate nego svojim predavačima? Po tvojoj definiciji svaki biznis na svijetu je piramidalni lanac. Možda nisi znao ali i MS formati dokumenata su dio standarda.

 

Monopolist? Niti smo jedina dukacijska ustanova niti smo jedian visoka škola. Ako misiš da smo monopolisiti, pokreni svoj biznis i budi bolji.

 

Ko ti brani doći na besplatan seminar ili ispit, uzeti to po šta si došao i otići ne okrenuvši se? Niko te neće silit da kupiš išta.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 15:28 (mfrankovic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
Sinatra kaže...

Bedastoća. Zašto bi netko učio Inkspace ili Gimp kad je Adobe industrijski standard. Bacanje vremena i novca učiti nešto što ne nosi nikakav kredibilitet.

"Adobe" nije industrijski standard. Neke od njihovih patentiranih, proprietary closed source riješenja tehnologija jesu.

Također, vodeće od njih su 99% kompatibilne sa svojim open source alternativama. "Kredibilitet" se dobiva znanjem, a ne "izmišljenim" certifikatima.

(Ne kažem da su certifikati loša stvar, već kriteriji). Ako pak misliš da je učenje (znanje!) bacanje vremena, želim ti puno diploma i certifikata na zidu.

Kad ćeš kupovati legalno softver za posao, bez navlakuša o diskontima i popustima, shvatit ćeš

 

A zaključak o kupnji softvera ti je jednak kao da napadaš autoškolu što nakon učenja vožnje nisi dobio osobni automobil.

"(...) što je u Hrvatskoj deficitarno zanimanje s kojim se brzo pronalazi zaposlenje u struci, Algebra (...)" (prva rečenica reklame članka)

ovo je navlakuša poput one da ti u autoškoli prodaju ne znam koje kategorije i kažu da ćeš se s time brzo zaposliti, jedino ti ne kažu da

"samo trebaš kupiti šleper".

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
darkborn kaže...
Sinatra kaže...

Bedastoća. Zašto bi netko učio Inkspace ili Gimp kad je Adobe industrijski standard. Bacanje vremena i novca učiti nešto što ne nosi nikakav kredibilitet.

"Adobe" nije industrijski standard. Neke od njihovih patentiranih, proprietary closed source riješenja tehnologija jesu.

Također, vodeće od njih su 99% kompatibilne sa svojim open source alternativama. "Kredibilitet" se dobiva znanjem, a ne "izmišljenim" certifikatima.

(Ne kažem da su certifikati loša stvar, već kriteriji). Ako pak misliš da je učenje (znanje!) bacanje vremena, želim ti puno diploma i certifikata na zidu.

Kad ćeš kupovati legalno softver za posao, bez navlakuša o diskontima i popustima, shvatit ćeš

 

A zaključak o kupnji softvera ti je jednak kao da napadaš autoškolu što nakon učenja vožnje nisi dobio osobni automobil.

"(...) što je u Hrvatskoj deficitarno zanimanje s kojim se brzo pronalazi zaposlenje u struci, Algebra (...)" (prva rečenica reklame članka)

ovo je navlakuša poput one da ti u autoškoli prodaju ne znam koje kategorije i kažu da ćeš se s time brzo zaposliti, jedino ti ne kažu da

"samo trebaš kupiti šleper".

Koji kriteriji certifikata? Jel ti imaš pojma o čemu pričaš? Jesi ikada u životu polagao neki industrijski certifikat?

 

Što se tiče edukacije na open source alatima. Pronađi 10 ljudi koji to žele učit i mi ćemo vam dovest najboljeg predavača. Eh da, al sorry, najbolji ljudi ne dolaze džaba tako da se nećete moć provuć za nula kuna. A postoji i alternativa, skupite se kod tebe doma pa ti potroši mjesec dana i nauči ih sve što znaš. Za nula kuna. Ako to sda ovdje obećaš ja ću ti naći 10 polaznika.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
neaktivan
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Samo još jedan od microsoftovih poteza da mlade učini ovisnim o sebi... :(

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
g12356 kaže...

Samo još jedan od microsoftovih poteza da mlade učini ovisnim o sebi... :(

Pokaži da si jači i uči nešto drugo. Imaš moju potporu.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
13 godina
neaktivan
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
mfrankovic kaže...
g12356 kaže...

Samo još jedan od microsoftovih poteza da mlade učini ovisnim o sebi... :(

Pokaži da si jači i uči nešto drugo. Imaš moju potporu.

  Pokušavam :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno

Open source je znači drugačiji (moderniji) biznis model koji nije (i ne može biti) besplatan u poslovnom smislu.

->>> Majstore, shvati da nema džabe nigdje. Nema. I sama open source zajednica se kolje oko licenčnih modela. Koliko ih sada ima? 6 valjda.

???????????????  džabe?   ("Kolje"? Po nekima je to valjda izbor ?)

Pa nego kome će plaćati instruktorske certifikate nego svojim predavačima?

Nisi shvatio da ovako formulirano ispada da vi dijelite licence, samo ako ljudi žele raditi u Alg.: bila je to ironija. Ili:
Koji je kriterij da netko postane predavač u Algebri? Da mu platite licencu? Pa nije baš tako. :)

Možda nisi znao ali i MS formati dokumenata su dio standarda.

 

E sad, nemoj povlačiti za jezik, pa to je uz Vistu jedna od najvećih sramota koju si je MS priuštio.
Formalno da, ali OOOXML DOCX ... ne bih o tome, stvarno :)

Monopolist?

-- "Također, svejedno je je li na vrhu piramide Cisco, MS, RedHat itd." (Nije bila riječ o Algebri)

Ko ti brani doći na besplatan seminar ili ispit, uzeti to po šta si došao i otići ne okrenuvši se? Niko te neće silit da kupiš išta.

Zašto ne možemo dobiti alternativu? Za koju se kasnije ne mora masno platiti. Primjer koji nije vezan direktno uz temu, ali govori gdje smo stigli:
U osnovnoj (!) u Informatici prema literaturi i programu klinci uče pod html Microsoft FrontPage, zastario proprietary softver koji je sam MS napustio.
S druge strane Kompozer|NVU je beplatno i sigurno kvalitetnije riješenje.
zatim uče QBASIC (zastario, proprietary, napušten...) umjesto npr Pythona... itd.
Navuku te na drogu džabe pa ti biraj kasnije :)

prijedlog:

Zašto "neka pametna Algebra" ne participira u Google Summer Of Code (Google plaća), uzme donaciju za neki seminar/program i uči ljude nekoj alternativi (za pare, ne džabe)?
Ako čovjeku ponudite "alternativno" kompletno DTP riješenje za manju cijenu (odn. bez troškova certifikata), ali SA SOFTVEROM koji neće platiti još 1000€ pride,
što će odabrati?
I gdje je tu kolizija nadogradnji (prodaji) "Adobe" riješenja za kompatibilne alate?

16 godina
online
Re: Do prvog certifikata – besplatno
darkborn kaže...
A zaključak o kupnji softvera ti je jednak kao da napadaš autoškolu što nakon učenja vožnje nisi dobio osobni automobil.

"(...) što je u Hrvatskoj deficitarno zanimanje s kojim se brzo pronalazi zaposlenje u struci, Algebra (...)" (prva rečenica reklame članka)

ovo je navlakuša poput one da ti u autoškoli prodaju ne znam koje kategorije i kažu da ćeš se s time brzo zaposliti, jedino ti ne kažu da

"samo trebaš kupiti šleper".

  ? Kad sam se zapošljavao, nijedna firma nije od mene tražila da posedujem bilo kakav hardware ili software. A ako želiš da pokreneš sopstveni posao, onda ti uvek treba početni kapital, bilo sopstveni ili bančin (tj kredit), u bilo kojoj zemlji, u bilo kojoj branši.

15 godina
neaktivan
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Eh da mi je ovo u BIH. Ali ne, morao sam se ja roditi u desnoj vuko*ebini...

Steta, sigurno bih ovo iskoristio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Koje su u hr alternative sve prisutnoj algebri?

 

Ne velim da je algebra loša po defaultu,pitam čisto informativno...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno

Diplomu objesi mačku o rep, ako nemaš znanje. Znanje se gubi/zaboravlja ako ne vježbaš, ako nemaš softver pri ruci (doma).

Ne mogu svi biti sretnici da im firme plaćaju UNAPRIJED (prije zaposlenja) usavršavanje: ta vremena su uglavnom prošla.

S druge stane, imaš velike šanse čekati bar godinu dana posao kao mladi junac, pitaj one stotine tisuća na burzi.

 

Ali, ako se ja npr. smatram talentiranim 3d animatorom i hoću napraviti portfolio, a nezaposlen sam, neću sad kupovati Mayu, 3D MAX, ...

ako mogu u Blenderu npr. napraviti isto (što me ne spriječava da paralelno završim neki seminar u npr. Algebri).

Ima milijun primjera, ...ja samo mislim da treba imati alternativu, plan B ili kako god to nazvali.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Do prvog certifikata – besplatno
g12356 kaže...

Koje su u hr alternative sve prisutnoj algebri?

 

Ne velim da je algebra loša po defaultu,pitam čisto informativno...

Ma ima ih miljoni ja mislim, ali svi imaju taj "lousy" posl. model: prikači se na Porsche/Ferrari i mlati pare (da parafraziram).

Algebra je napravila model "jeftine diplome za narodne mase" i pobrala vrhnje; i te neke (loše) knjižice na kioscima tipa Do-It-Yourself ECDL itd.

A onda su ih još počeli kopirati...

 

Kvaliteta dobivenog znanja strahovito oscilira (i tu nije samo riječ o Algebri), deseci polupismenih ljudi si je okačilo diplome...

happy line sa "certifikatima". "Bumerang efekt" je taj da sad firma kad te zapošljava niti ne gleda certifikat, već da pokažeš u praksi što znaš...

i tu je (i) Algebra došla na "crnu listu".

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 16:20 (darkborn).
15 godina
offline
Do prvog certifikata – besplatno

Samo bi nešto filozofirali, a nitko da se posla primi :) Očeš naučiti, imaš Algebru, imaš Infokatedru, Imaš Ivoru, imaš FER, imaš masu drugih...a imaš i Internet, imaš knjige i ako imaš volje i želje.. onda nešto bude.

Izbora fala bogu ima, pa tko voli nek izvoli, može birati, a ostali neka kukaju kad im stalno nešto ne odgovara.

Imam Adobe certifikate koji mi izgledaju lijepo na CVju, ali to što alate znam koristiti mi znači puno više.

 

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice